vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Τότε δοκίμασε να κάνεις σκέτη βάση. Πιστεύω θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος απ' την "καπνικότητά" της. και είναι και καλύτερο για την τσέπη σου

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Καμια πρόταστη για βάση? Γιατί με βάζεις και μείξεις δεν εχω ασχοληθεί καθόλου!


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
τελικά τόσο δύσκολο είναι να βρούμε μια καπνική γεύση?!
Εχω δοκιμάσει βέβαια μόνο smok-e αλλα και το camel και το virginia δεν μου κάνουν, ολα σα να μου γλυκλιζουν.
Και το tobaco της smok-e σήμερα που δοκίμαζα σα να μου βγάζει βύσινο στο τέλος....
Εχει παθει ο γευστικός μου κάλυκας?

Κανένα καπνικο που να θυμίζει τσιγαρίλα βαριά για εμάς τους νέους στο η.τ που ακομα χαρμανιάζουμε και ψάχνουμε τσιγαρίσια γεύση? .... Καθε πρόταση δεκτή

Βαριά τσιγαρίλα μπορεί να μη θυμίζουν απόλυτα αλλά υπάρχουν τουλάχιστον επιλογές που δεν γλυκίζουν. Από τα έτοιμα υγρά θεωρώ ιδανικά τα exclusive flavorless (nobacco) και ecopure regular (intellicig). Από εκεί και πέρα υπάρχουν βάσεις που από μόνες τους (χωρίς προσθήκη αρώματος) έχουν στοιχεία τσιγαρίσιας γεύσης.

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Inawera dirty για βάση με τσιγαρίσια στοιχεία. Επίσης θα πρότεινα μικρή προσθήκη κάποιου καπνικού αρώματος σε ελάχιστη δοσολογία δηλαδή αν προτείνεται 10 σταγόνες να βάλεις 2-3, έτσι δεν θα έχεις τη γλυκάδα που βγάζουν κάποια καπνικά.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Τί να πώ! Μάλλον εχω πολλές απαιτήσεις! Θα δοκιμάσω λογικά τα παραπάνω και βλέπουμε! Αυτο το κανονικο τσιγάρο μας εχει κανει μεγάλο κακο!


Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Αν πειραματιστείς λίγο με τις βάσεις, μίξεις σε διαφορετικά ποσοστά pg/vg, νικοτίνης, ίσως και λίγο άρωμα έχεις τεράστια ευελιξία στο τελικό αποτέλεσμα και θα βρεις οπωσδήποτε με τον καιρό κάτι να σε ευχαριστήσει.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
To ελπίζω πραγματικά! Γιατι δε θέλω να ξαναγυρίσω στο κ.τ

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απο ετοιμα επισης δοκιμασε απο Halo τα Torque56 και Prime95.
Πιστευω ειναι κοντα σε αυτο που ψαχνεις. Καπνικα χωρις να γλυκιζουν.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
+1 για το Torque. Ξηρό, δεν μου γλυκίζει.

Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Δοκιμασε και old tobacco απο ovale :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Δεν νομιζω να υπαρχει υγρο που να σου δωσει την γευση του τσιγαρου που εκανες. Εχω δοκιμασει πολλα "καπνικα" και δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που περιγραφουν.
Αυτα που σου ειπαν τα παιδια, το torque της Halo και το black old tobacco της ovale, ειναι απο τα λιγα που μ'αρεσαν και μενα. Το torque, ξηρο και δυνατο, το black tobacco πιο ηπιο.


Προσωπικα τα μονα υγρα που θα ξαναπαρω αφου τελειωσω τις δοκιμες, ειναι το cigarillos/el toro (αλλη κλαση) και το torque/halo. Ειναι εντελως υποκειμενικο ομως, εσυ μπορει να τα παρεις και να μην σ'αρεσουν καθολου.


Αυτην την στιγμη, μετα απο συμβουλη παιδιου εδω στο foroum, δοκιμαζω σκετη βαση el toro με 12 mg νικοτινης! Εριξα και 2 σταγονες torque που μου ειχε ξεμεινει και το αποτελεσμα ειναι αυτο ακριβως που εψαχνα εδω και 3 εβδομαδες! Η καλυτερη "καπνικη" γευση ειναι μια σκετη βαση..απιστευτο και ομως αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος madmama

  • *
  • 68
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η ζωη ειναι ωραια!!!



Προσωπικα τα μονα υγρα που θα ξαναπαρω αφου τελειωσω τις δοκιμες, ειναι το cigarillos/el toro (αλλη κλαση) και το torque/halo. Ειναι εντελως υποκειμενικο ομως, εσυ μπορει να τα παρεις και να μην σ'αρεσουν καθολου.


Συμφωνω απολυτος για αυτά τα δυο υγρα , με πρωτο το cigarillos/el toro ότι πιο κοντα σε τσιγαρισια,υποκειμενικα παντα, με τα γουστα του καθενος!

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
δοκιμαζω σκετη βαση el toro με 12 mg νικοτινης! Εριξα και 2 σταγονες torque που μου ειχε ξεμεινει και το αποτελεσμα ειναι αυτο ακριβως που εψαχνα εδω και 3 εβδομαδες! Η καλυτερη "καπνικη" γευση ειναι μια σκετη βαση..απιστευτο και ομως αληθινο!

Ποιά βάση της el toro χρησιμοποιείς? Vg? Pg? ή 50-50?

Και κανένα σημείο για αγορά της?  ;)

Ευχαριστω όλους  :-[

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Την 50-50 στα 12 mg πηρα. Σου στελνω πμ για το μαγαζι.

Αποσυνδεδεμένος Stavros 66

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απο ετοιμα επισης δοκιμασε απο Halo τα Torque56 και Prime95.
Πιστευω ειναι κοντα σε αυτο που ψαχνεις. Καπνικα χωρις να γλυκιζουν.

Τι γνωμη εχετε για το shade της flavourart; Πρεπει να ανηκει στα καπνικα κ αυτο χωρις ιδιαιτερο αρωμα....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110652 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159870 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515337 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146479 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303276 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530801 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801634 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40993 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet