vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 11 χρήστες
Tem, camber, manoslykos, dkostas, Christos Z, maprix, Jorge, ThioVag, ΨΗΛΟΣ, fratz8, Buliwyf

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
atmos:"Γιώργο, ποιος σου είπε να λείψεις παιδάκι μου;;"

εχουμε και δουλειες φιλε ατμε.....

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Κι εγώ είπα θα πήγες διακοπούλες, για κάνα μπανάκι.  8)

Αποσυνδεδεμένος lemix

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλους.
Καταρχήν συγχαρητήρια για το φορουμ και καλή συνέχεια!
 :thumpup:

Μια καλή ιδέα είναι να μαζευτούν κάποια posts και να γραφτούν ώς ένα, το οποίο θα μπορεί να γίνει sticky στην αντίστοιχη ενότητα. Τα sticky είναι τα πρώτα posts που βλέπει ο επισκέπτης και θα του είναι πιο εύκολο να βρεί τις απαντήσεις που θέλει χωρίς να ψάχνει σε διαφορετικά posts.

Όποιος θέλει ποστάρει στην αντίστοιχη ενότητα αν θέλει να ρωτήσει κάτι διαφορετικό, που θα μπορούσε μελλοντικά να αποτελέσει και μέρος του sticky όταν κριθεί ότι είναι οκ.

Το τι θα μπορούσε να είναι sticky το καθορίζει ο admin και όσα από τα μέλη θέλουν να παρουσιάσουν κάτι σαν γενικό how-to.

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω.   

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Έχω κάνει ήδη τις "Συνήθεις ερωτήσεις για...." σε κάθε κατηγορία.  ;)

Αν κοιτάξεις, θα δεις ότι περιέχουν συνδέσμους σε σημαντικά μηνύματα γενικότερου ενδιαφέροντος. Απλά για την ώρα παραπέμπει περισσότερο σε δικά μου μηνύματα με τα οποία είχα κάνει την αρχή ακριβώς για να ακολουθήσουν και άλλα από άλλα μέλη.

Απλά χρειάζεται μια ανανέωση κατά περιόδους ώστε να συμπεριλαμβάνει και άλλα ενδιαφέροντα που έχουν αποσταλεί από τα μέλη.
Σύντομα θα γίνει μια ανανέωσή τους.  :)

Πάντως αν βλέπετε κάτι που θα άξιζε να μπει κάπου, αναφέρετέ το μέσα στο διάλογο που γίνεται ή αν μου ξεφύγει, με ΠΜ στη συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
αυτη η συνδεση για 60 λεπτα καλο θα ηταν να ειναι παραπανω....
ξερω οτι αλλαζει αλλα δεν το κανουν ολοι.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Ανάθεμα κι αν έχω καταλάβει τι ρόλο παίζει αυτό το "60 λεπτά".
Αφού αν τσεκάρεις την "Αυτόματη επανασύνδεση", δε χρειάζεται ποτέ να ξανακάνεις login, μπαίνεις αυτόματα.

Ίσως παίζει ρόλο όμως αν είσαι σε δημόσιο υπολογιστή (π.χ internet cafe η στη δουλειά). Οπότε όποιος το χρειάζεται το αλλάζει σε λιγότερο, για να μην μπει άλλος με το όνομά του στο φόρουμ. Από την άλλη όμως, αν δεν ξέρει από αυτά, μόνο για μία ώρα θα μπορέσει ο άλλος να σφετεριστεί το όνομά του.

Οπότε λογικό νούμερο είναι νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
αφου καθε 60 λεπτα σε πεταει και πρεπει να κανεις συνδεση παλι.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Όχι αν τσεκάρεις την "Αυτόματη επανασύνδεση"

Αν είσαι σε δικό σου PC, κάνε αποσύνδεση τώρα, και όταν ξανασυνδεθείς τσεκάρισε το εν λόγω κουτάκι. Δεν αποσυνδέεσαι ποτέ πια. Ή μάλλον όσο κρατιέται στη μνήμη το cookie του φόρουμ ή μέχρι να λήξει (νομίζω πρέπει να είναι για πολύ καιρό).

Ακόμα και να  κλείσεις τον browser, μόλις επισκεφτείς ξανά το φόρουμ (από τον ίδιο browser) θα συνδεθείς αυτόματα ως GIORGOS1969
Αν θέλεις να διακοπεί αυτό, πάτα Αποσύνδεση. Τότε στην επόμενη φορά θα χρειαστεί πάλι να δώσεις τα στοιχεία σου.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 13, 2009, 20:43 »
Δεν διάβασα όλα τα προηγούμενα αυτού του thread και δεν ξέρω αν έχει ήδη προταθεί αλλά μια "αναζήτηση" θα ήταν πολύ βολική.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 13, 2009, 21:35 »
Υπάρχει αναζήτηση .αν δεις εκεί που γράφει Αρχική ,δίπλα βοήθεια και δίπλα αναζήτηση. :)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 13, 2009, 21:41 »
Aααα καλά κρασά..
Ξέρεις πόσο καιρό την ψάχνω? :idiot1:
Ου γαρ μόνον έρχεται... το άτιμο


Αποσυνδεδεμένος exftp

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 20:53 »
γεια χαρα :)
ειμαι καινουρια εδω κ πρωτα απ ολα θελω να συγχαρω ολους για το φορουμ :):):):):):):):)
εχω μια προταση: στο κομματι με τις "αγγελιες" εκει δλδ που μπορουμε να γραψουμε αν πουλαμε η αν ανταλλασουμε κατι κλπ κλπ, ισως θα ηταν καλο, οταν καποια αγγελια κλεινει, να κλειδωνεται το αντιστοιχο τοπικ, ωστε να μην ξαχνουμε για πραγματα που μπορει να μην ειναι διαθεσιμα.
αυτο πιστευω οτι θα βοηθησει στο γρηγοροτερο ψαξιμο οσους ενδιαφερονται

ευχαριστω  :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 21:23 »
Καλώς ήρθες exftp.
Έχεις δίκιο, πολύ καλή ιδέα.  :thumpup:
Θα πραγματοποιηθεί αμέσως σε όσες αγγελίες αναφέρεται ότι έκλεισαν.  :)

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Εχω την εντυπωση πως αυτό με τα κλειδωμενα θεματα είναι λιγο μπερδε-way.
Πχ. Στην δουλεια που δεν γουσταρω και δεν μπορω  να συνδεομαι , και φανταζομαι και πολλοι αλλοι το ιδιο,  δεν μπορω να διαβασω τα θεματα που για να πω την μαυρη αληθεια με ενδιαφερουν πιο πολύ δλδ τι παιζει στις ελληνικες αντιπροσωπιες και μαγαζια.
Από την άλλη βλεπω θεματα όπως οι προσφορες τις ημερας να είναι ξεκλειδωτες(οπου εκι εχει και ελληνικες προσφορες)
Και ενώ τα θεματα των ελληνων είναι κλειδωμενα (που πληρωνουν και διαφημιση οι άνθρωποι) , όλες οι άλλες αγορες πχ. Από Κινα είναι ξεκλειδωτες.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 19, 2011, 16:43
Kai μιας και πηρα φορα ας το πω και αυτο.
Βλεπω καθημερινα πλυθωρα νεων εγραφων για την ακριβεια μετρησα απο 1-6     103 καινουργιους.
Απο αυτους εχουν γραψει κατι οι 3 !(αλλοι 2-3 εχουν μια εγραφη).
Αυτο δεν προβληματιζει την διαχειριση? (δεν ξερω αν το εχει ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ βεβαια)
γιατι αν γραφεσαι μεν αλλα δεν σημετεχεις και προφανως δεν ξαναμπαινεις κιολας θα πει οτι το  φορουμ δεν καταφερε να σε κρατησει.
Για να πω τη μαυρη αληθεια γιαυτο εγραφα να βαλουμε λιγο φρενο στα ασχετα θεματα που δεν ειναι στο αμεσα αντικειμενο του φορουμ.
Τι αλλο φταιει δεν ξερω , ας πουν και αλλοι την γνωμη τους.

υγ: δεν θελω να την πω σε κανεναν με αυτη την δημσιευση , αλλωστε ολοι ξερουμε ποσο εχει δουλεψει ο διαχειριστης  , αλλα ειλικρινα συμετεχοντας στο φορουμ απο την πρωτη μερα που φτιαχτηκε , ειλικρινα με στεναχωρει αυτη η εικονα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 16:43 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Αυτό που παρατήρησες είναι πολύ συνηθισμένο στα fora Γιώργο. Για κάθε ένα ενεργό μέλος υπάρχουν 100 ανενεργά και για κάθε ανενεργό μέλος υπάρχουν άλλοι 100 που απλά διαβάζουν και δε γράφονται ποτέ. Γιατί; Μπορούμε να το αναλύσουμε αλλά δεν έχει και πολύ σημασία, ας πούμε πως απλά έτσι συμβαίνει συνήθως.

Όσον αφορά στη θεματολογία, φυσικά καλό είναι να υπάρχει πλούσια και σχετική με το αντικείμενο αλλά αυτό έχει σημασία κυρίως στα πρώτα βήματα κάποιου χρήστη στο forum. Μετά, ακόμα και όταν τα θέματα στερέψουν, αυτό που μένει είναι η καλή παρέα και η ελευθερία να περνάει καλά με φίλους ακόμα και με άσχετα θέματα.

Τα δύο μου σεντς :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236866 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy