vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

[ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #180 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 13:21 »
Γιατί?!
Δεν έχω προηγούμενα με τους πρώην "συνκαπνιστές" μου. 8)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #181 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 13:53 »
μα ούτε γω έχω προηγούμενα. ισα ίσα. Γι αυτο θέλω να το δούν να ζηλεψουν, και να εχουμε με τη μία εν δυνάμει νέα μέλη ντε!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #182 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 13:56 »
Πονηρούλι 8) :))

Αποσυνδεδεμένος PCMS

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #183 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 14:11 »
και εγω απο Χανια μεσα ειμαι

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #184 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 14:16 »
ΜΕΣΑ Κ ΕΓΩ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ontheset

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία είναι, ηταν και θα είναι Ελληνική
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #185 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 14:43 »
Πανος Θεσσαλονικη

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #186 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 16:56 »
1) tornado
2) Νικος
3) alexmach
4) crisx
5) DHMIOS
6) ΣΟΚ
7) Discordia
8 ) Dio13
9) Steamboy
10) manos
11)SteliosK
12)ΤzinIs
13) ellada
14) ontheset
15) PCMS
16) Αdreas

Είναι Ορθός ο κατάλογος θυμάτων? Αναγνωρίσατε εαυτόν παραυτα.

Αποσυνδεδεμένος ΣΟΚ

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #187 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 18:40 »
Κάτι γίνετε  Όμως θα περίμενα περισσότερο ενδιαφέρον.  Για να δούμε.

Αναρωτιέμαι, μπορεί η πώληση τής νικοτίνης να απαγορεύετε στην Ελλαδα, αλλά θα μπορούσε μια ελληνική επιχείριση να παράγει υγρά με νικοτίνη αποκλειστικά για πώληση στις χώρες που επιτρέπετε?   

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #188 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 18:54 »
Χωρίς να είμαι ειδικός, νομίζω πως δεν γίνεται. Δεν υπάρχει τρόπος που να εξασφαλίζει ότι τα υγρά που θα παράγονται στην Ελλάδα θα πωλούνται αποκλειστικά στο εξωτερικό. Μόνο κατόπιν ελέγχου θα μπορούσε να διαπιστωθεί αυτό.

Αποσυνδεδεμένος ΣΟΚ

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #189 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 19:04 »
Κακό για την οικονομία  Δεν πειράζει, ας πουλάνε οι Πολωνοι και οι Εγγλέζο και οι Ιταλοί...κτλ ανα τον κοσμο.     Εμείς δεν χρειαζόμαστε δουλειές.  Και θα αγοράζουμε και νικοτίνη από το εξωτερικό.   Χάνουμε και το ΦΠΑ.  Ποιος κερδίζει και ποιος χάνει?


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #190 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 02:42 »
Προσωπικά λόγω φόρτου εργασίας δε θα 'θελα να είμαι στα ιδρυτικά στελέχη. Εφόσον γίνει όμως η κίνηση από τα ιδρυτικά στελέχη και δούμε ποιοι θα είναι και οι σκοποί κτλ., σαν διαχειριστής του φόρουμ είμαι έτοιμος να βοηθήσω με κάθε τρόπο και να ενισχύσω την προσπάθεια.

Η ιδρυση θελει προσωπικη παρουσια
οι εγγραφες μελων γινεται και απο αποσταση.
Οσο για τις συζητησεις μπορουν να γινουν και μεσα στο φορουμ
αρκρει να μας δωσει ενα χωρο ο Ατμος για τις συζητησεις,
μονο για τα μελη.

Αυτό μπορεί να γίνει εύκολα.

Επίσης να πω οτι κατά την άποψη μου στην ένωση πρέπει να συμμετέχουν όχι μόνο απλοί ατμιστές αλλά και επιχειρήσεις που είτε εμπορεύονται είτε αύριο μεθαύριο ενδεχομένως να παρασκευάζουν και υγρά. Κ μάλιστα να υποστηρίζουν και να στηρίζουν την ένωση ενεργά. Οι λόγοι είναι προφανείς νομίζω και δεν χρειάζεται να τους αναλύσω

Είδαμε ότι υπάρχουν πολλές απόψεις στο θέμα. Ό,τι και να γίνει πάντως θα πρέπει να διευκρινίζεται στο καταστατικό και να καλύπτει όλες τις περιπτώσεις. π.χ. Αν συμμετέχουν και έμποροι θα είναι απλά ως μέλη ή θα μπορούν να είναι και στο διοικητικό; Αν δεν συμμετέχουν στο διοικητικό και ένα μέλος του γίνει έμπορος θα αντικαθίσταται;. Αν δεν συμμετέχουν ούτε ως μέλη, αν και όταν ένα μέλος γίνει έμπορος θα διαγράφεται; Πώς θα ελέγχεται αυτό;  κτλ. κτλ. Θα πρέπει να διευκρινιστούν αυτά.
Στο επιχείρημα να υπάρχει "κοινό μέτωπο" υπάρχει και το αντεπιχείρημα ότι αν πρόκειται για κάτι που αφορά και εμπόρους και απλούς ατμιστές, το κοινό μέτωπο μπορεί να διαμορφωθεί κατά περίσταση με τον σύνδεσμο των εμπόρων και με το σύλλογο των ατμιστών. Ακόμα καλύτερα να φαίνονται 2 φορείς. Κακό δεν είναι. Και βέβαια δεν είναι ανάγκη να έχουν κοινό σύλλογο. Αν ήταν έτσι, να πάνε και οι απλοί ατμιστές να γραφτούν στο σύνδεσμο των εμπόρων!


Αποσυνδεδεμένος Τόνια

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #191 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 03:40 »
Τόνια από Σητεία. μεσα κι εγω !!!!!!!!!!!!!!!!!


 :bye:

Αποσυνδεδεμένος ΣΟΚ

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 06:38 »
Για σου Τονια! 

Τόνια από Σητεία. μεσα κι εγω !!!!!!!!!!!!!!!!!


 :bye:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:19
Συμφωνώ με όλους και καλά τα λέτε και τα σκεφτόσαστε  Παιδιά δεν στηριζόμαστε πουθενά  Αυτοί έχουν δικιά τους ένωση και στόχους.  Εμείς έχουμε δικούς μας στόχους  Όταν κάποιο μέλος που είναι επίσης έμπορας βρεθεί αντιμέτωπος με μια απόφαση με αντίθετη επίδραση στις δυο αυτές του ιδιότητες, για να συνεχίσει να είναι μέλος θα πρέπει να πάρει την θέση που εκπροσωπεί τα συμφέροντα τής ένωσης μας  Από κει και πέρα δεν νομίζω ότι πρέπει να αποκλειστεί η περίπτωση συνεργασίας με συγκεκριμένες εταιρίες η ενώσεις εμπόρων  Δεν νομίζω ότι πρέπει να είμαστε απόλυτοι σε αυτό το θέμα.  Κάποιες φορές τα συμφέροντα είναι κοινά κάποιες όχι.

Πιστεύω επίσης ότι αν δεν είμαστε εκατό άτομα δεν έχει σημασία…... 


Αλέξης Αθήνα.
Και προσωπικά αλλα και κανείς άλλος νομίζω δεν είπε να αποκλειστούν οι ατμιστές που εμπορεύονται είδη ΗΤ. Αλλα θα ειναι μέλη ως ατμιστές και μόνο. Απλά δεν ειναι δυνατόν να "στηριχθούμε" πάνω τους επειδή διατηρούν καταστήματα κερδοσκοπικού χαρακτήρα. Αν τα έχουν κανει και για προσωπική ικανοποίηση του να βλεπουν να διαδίδεται το ΗΤ, ακόμα καλυτερα για μάς, το αγκαλιάζω προσωπικά,και χαίρομαι.
Αλλα δέν θα ήθελα να χρησιμοποιηθεί καθ οποιονδήποτε τρόπο απο καταστηματάρχη ο όποιος σύλλογος καταφέρει να δημιουργηθεί για "κερδοσκοπικους" λόγους κατα κανένα τρόπο.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 16, 2011, 18:42
Λογικό μου φαίνεται να μην είναι έμποροι στο Διοικητικό

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 16, 2011, 18:42
Αφού απαγορεύετε το ατμισμα όπου απαγορεύετε το κάπνισμα ντεεε. 

Τώρα να ρωτήσω, απαγορεύετε η χρήση νικοτίνης η μόνο η πώληση τελικά? 




μα ούτε γω έχω προηγούμενα. ισα ίσα. Γι αυτο θέλω να το δούν να ζηλεψουν, και να εχουμε με τη μία εν δυνάμει νέα μέλη ντε!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:19 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 10:51 »
Για την ώρα εγώ μόνο για πώληση κατάλαβα.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 11:45 »
μην μπερδευετε τους επαγγελματιες του χωρου με τα υπολοιπα,
σαφως και μπορουν να συνεργαζονται ολοι αλλα τα συμφεροντα ειναι διαφορετικα.......
Για σκεφτειτε αν μπορω εγω να παω να γινω μελος σε ενα επαγγελματικο σωματειο?

Μια ενωση ελληνων ατμιστων (η οπως αλλιως ονομαστει)
κυριο λογο εχει να μπορει να υπαρχει μια επισημη φωνη και κυριως δε, να μπορει να παρεμβαινει επισημα δημοσια σε φορεις ΜΜΕ κλπ.
Ηδη τα πρωτα προβληματα υπαρχουν και ο πολεμος εχει ανοιξει.
Αρα ο καθενας πρεπει να εχει την θεση που του αναλογει.

Τωρα η συμμετοχη ειναι ακομα μικρη, αλλα πιστευω οτι συν τω χρονο,
θα αυξηθει οταν μερικοι δουν τα αποτελεσματα, γιατι η υποθεση
δεν ειναι για να αναλωνεται κανεις σε αδιακοπες συζητησεις....
αλλα σε παρεμβασεις.

Μολις συμπληρωθει η εικοσαδα ++, θα προτεινα να αρχισει η διαδικασια,
να τελειωνουμε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110810 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515430 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303310 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530863 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201484 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801693 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11092 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41017 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet