vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Καλυτερο αρωμα υγρου ατμισματος που να θυμιζει καπνο τσιμπουκιου

Εχει δοκιμάσει κανείς το συγκεκριμένο και αν ναι ποιές είναι οι εντυπώσεις?
Ααα και καμμιά γνώμη για tobacco black παρακαλώ.
Τέλος πάντων κάτι να φέρνει σε καπνό πίπας (και μη μου πει κανείς french pipe  :eyesplash:)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
για το συγκεκριμενο welsh pipe by decadent αντε γεια  :lipssealed: :shock_sick_02: μου το στειλαν λαθος σε μια παραγγελεια μου απο alter  και μονο που εκανα μια τζουρα  :heat: ουτε να το ξαναδω για μενα σε αλλους μπωρει να τους αρεσει

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Το δοκίμασα προ καιρου.
Η άποψή μου: Δεν φέρνει σε καπνό πίπας με τίποτε... Έχει πολύ έντονο και πικρό τσιγαρίσιο άρωμα που δεν είναι καν του γούστου μου.
Ena french pipe που ειχα δοκιμάσει κάποτε (ουτε και θυμάμαι τι εταιρίας ήταν) ήταν κλάσεις ανώτερο μολονότι το είχα θεωρήσει μεγάλη
αποτυχία και δεν το είχα καν ατμίσει όλο...

Υ.Γ.
Μανία και αυτή να ονομάζουν french pipe τα υγρά που υποτίθεται ότι μοιάζουν με καπνό πίπας, όταν οι Γάλλοι ουτε καλές πίπες φτιάχνουν
ουτε καπνούς πίπας έχουν.. Η μήπως ακριβώς γι αυτό το ονομάζουν έτσι? ? ?

Αποσυνδεδεμένος dnmntpns

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Mια φορα κ εναν καιρο πριν παρα μα παρα πολλα χρονια, καπνιζα τσιμπουκι και συνηθως εβαζα τον περιφημο καπνο captain Black τον ασπρο με την  μαυρη ετικετα.
Εχουν περασει ακριβως 30 χρονια, δεν υπερβαλω, κ εχω ενα ανοικτο τετοιο πακετακι κ μυριζει ακομη... ;) , οχι τοσο εντονα οσο τοτε, αλλα μυριζει καπνοσοκολατε :yes:

θα ηθελα  να βρω καποιο υγρο που να θυμιζει αυτη την γευση κ εαν ειναι κ δυνατον να μενει κ η μυρωδια αρκετα μεσα στο δωματιο!

Τελος παντων , εαν ζηταω πολλα,
πειτε μου ποιος καπνος που θυμιζει καπνοσοκαολατα μενει πολυ στην γευση κ ακομη καλυτερα,
 ποιο υγρο μυριζει πιο εντονα στην ατμοσφαιρα του χωρου και θυμιζει την μυρωδια που περιγραφω παραπανω! :D

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2012, 10:20 από dnmntpns »

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
to Hello Captain Jack Ειναι ενα το πιο κοντινο απο οσα ξερω για καπνο πιπας
Δοκιμασε το σε Dual coil cartomiser..και δωσε του λιγο χρονο με το καπακι ανοιχτο .

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Το έχω ψάξει κι εγώ αυτο το θέμα παλαιότερα, δεν έκανα ποτέ πίπα αλλα πάντα λάτρευα την μυρωδιά.
Τα πιο κοντινά σε καπνό πίπας αρώματα που έχω συναντήσει είναι το Black Honey της TPA και το Captain George... (δεν θυμάμαι εταιρεία και μου ήρθε σε μπουκαλάκι TPA. Αλλα δεν είναι, θα το ψάξω αύριο). Το δεύτερο πολύ καλύτερο απο το πρώτο, άγλυκο, με αρώματα ξύλου. Αυτα σε DIY.

Σε έτοιμο δοκίμασε το Golden Margy της Nobacco, έμενα μου φέρνει σε καπνό πίπας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το Captain Jack της Halo που ειπώθηκε το άτμιζα 2-3 μήνες, έχει αυτή τη μυρωδιά ως επίγευση
όχι όμως στο χώρο και φεύγει με την εκπνοή.
Προσφάτως δοκίμασα το Kapnos by atmos lab και μου θύμισε αυτή την οσμή ή παρόμοια
με αυτή μιας και δεν είχα καπνίσει ποτέ καπνό  :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
KING CHARLES και CAPTAIN BLACK από το Funstore θυμίζουν γευστικά καπνό πίπας. Ιδιαίτερα το πρώτο.

Αποσυνδεδεμένος dnmntpns

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Προσφάτως δοκίμασα το Kapnos by atmos lab και μου θύμισε αυτή την οσμή ή παρόμοια
με αυτή μιας και δεν είχα καπνίσει ποτέ καπνό  :)
Μηπως εαν εκανα μια μειξη αυτου του καπνου με μερικες σταγονες σοκολατας θα εβγαζε ενα αποτελεσμα πιο σοκολατε κ πιο κοντα στον  real tobacco  Ct Black?
Aπο σοκολατισιες μυρωδιες-γευσεις ποιον εχετε δοκιμασει, και ειναι αρκετα δυνατο;; με μια ποιοτητα;;

Δημήτρη αν δεν το δοκιμάσεις αυτό να ξέρεις ποιος μπορεί να σου πεί ....
κάνε dripping με διάφορες μίξεις ώσπου να το φέρεις κοντά ... μακάρι να
τη βρεις τη γεύση όπως τη θες  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Φίλε Δημήτρη καλησπέρα .

Και εγώ ερωτευμένος με τα καπνά πίπας ..
Μία πρόχειρη γεύση η Φώτο παρακάτω .



Το μπουκαλάκι από πίσω τα λέει όλα , όμως επειδή δεν με κάλυψε κατάφερα και το βελτίωσα πάρα πολύ.
Στα 20ml Captain Jack 12mgr/nic
2 drops σοκολάτα
1 drops κανέλα
1 drops γαρίφαλο
2ml βάση 12mgr

Άλλη βελτίωση..
Στα 20ml Captain Jack 12mgr/nic
2 drops σοκολάτα
2 drops kapnos εναλλακτικά Βαρβάρα
1 drops coffe
2ml βάση 12mgr


Καλά ατμίσματα !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2012, 12:20 από kritikos727 »

Αποσυνδεδεμένος dnmntpns

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
φιλε Κρητικε εισαι τιτανομεγιστος,  :))

σε βρισκω πολυ ψαγμενο!
παντως το κανελογαρυφαλο δεν θα μου θυμιζει τσιμπουκοκαπνο, αν κ ποτε δεν ξερεις! :tongue_smilie:

ΤΟ ΣΟΚΟΛΑΤΟΚΑΦΕ, ισως κ καποια σταγονα βανιλια οπως το φανταζομαι πρεπι να ειναι μια χαρα! φυσικα την Κα Βαρβαρα δεν την γνωριζω! ;D
Αλλα οπως ειπωθηκε κ παραπανω πρεπει να παιξει τρελη χημεια για να δουμε αποτελεσματα ομορφα!
Καλα ατμισματα κ καλο Σ/Κ  να εχουμε! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Για να πετύχουμε πολύ καλύτερα αποτελέσματα πρέπει να βρούμε άρωμα ξύλου οξιάς .
Η Βαρβάρα έχει μία ιδέα από αυτό το άρωμα .
Επίσης περιμένουμε το πολυπόθητο νέο άρωμα που υποσχέθηκε ο Πάνος   ;) για να φτιάξουμε και αρώματα πούρου - πίπας

Αποσυνδεδεμένος dnmntpns

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Συνηθως χρησιμοποιουν το σανδαλοξυλο στα αρωματα που βεβαια ειναι αλλο αρωμα, αλλα πολυ ζεστο, γλυκο κ πιπερατο ελαφρως! ( ετσι το μυριζω τουλαχιστον εγω!)

Μαρεσουν , πολυ μαρεσουν οι ιδεες σας, χαιρομαι  γιατι εχετε πληθωρα σκεψεων, ναστε καλα ολοι σας!


διαγραφή άμεσης παράθεσης
Παρακαλείσθε να μην χρησιμοποιείτε παράθεση όταν απαντάτε στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2012, 19:08 από spectrum »


Το μπουκαλάκι από πίσω τα λέει όλα , όμως επειδή δεν με κάλυψε κατάφερα και το βελτίωσα πάρα πολύ.
Στα 20ml Black Jack 12mgr/nic
2 drops σοκολάτα
1 drops κανέλα
1 drops γαρίφαλο
2ml βάση 12mgr

Άλλη βελτίωση..
Στα 20ml Black Jack 12mgr/nic
2 drops σοκολάτα
2 drops kapnos εναλλακτικά Βαρβάρα
1 drops coffe
2ml βάση 12mgr

Black Jack ή Captain Jack  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110757 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515421 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530847 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801676 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet