vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

333 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ηρακλης, manoslykos, Buliwyf, treloneritis

Twitter

Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα

Αποσυνδεδεμένος Geobest

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 01:49 »
Καλημέρα,

θα ήθελα να παραθέσω την εμπειρία μου από επικοινωνία με την Decadent Vapours της οποίας την κατάληξη δεν την καταλαβαίνω…

αν κάποιος είχε παρόμοια εμπειρία και ξέρει κάτι παραπάνω ας με διαφωτίσει και εμένα.


Αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή...

έχω φάει χοντρό κόλλημα με κάποια υγρά της Decadent που τα δοκίμασα σε ένα φίλο μια μέρα. Μου άρεσαν τόσο που τα παρήγγειλα από την Alter την άλλη κιόλας μέρα. Αφού τα ατμίζω κάνα μήνα είπα, δεν τα παίρνω σαν αρώματα, να φτιάξω εγώ τα υγρά να μου έρθουν και πιο οικονομικά (κάνουν κοντά 20 Ευρώ τα 30ml).

Πάω λοιπόν στο site της Decadent Vapours και διαβάσω ότι προς το παρόν γίνονται παραγγελίες μόνο για UK και οι υπόλοιποι να στείλουν e-mail με την παραγγελία τους και θα ενημερωθούν για ποσό και τρόπο πληρωμής.
Στέλνω και εγώ ένα e-mail με τα 4 αρωματάκια που ήθελα και ρωτάω της τιμές. Πραγματικά μέσα σε 2-3 ώρες λαμβάνω απάντηση με τις τιμές και μου λένε να στείλω νέο e-mail με τα αρώματα, τις ποσότητες που θέλω και τα στοιχεία μου (Ονοματεπώνυμο Διεύθυνση κτλ. ) για να γίνει η παραγγελία και να μου στείλουν τρόπους πληρωμής κτλ.

Εδώ ξεκινάει το κουλό της υπόθεσης... στέλνω το e-mail και λαμβάνω απάντηση ότι ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ. Τους έστειλα και νέο e-mail αλλά προφανώς το είχαν κλείσει το μαγαζί και δεν έχω πάρει απάντηση, για Δευτέρα με κόβω να παίρνω…

Έχει κάνεις ιδέα γιατί;;;



Υ.Γ.: Μην μου πείτε να τα πάρω από την Totally Wicked το ένα άρωμα δεν το έχει, αλλά και τα υπόλοιπα που τα έχει είναι πολύ πιο ακριβά από την Decadent Vapours

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 01:51 »
Μήπως γιατί έχουνε αποκλειστικό αντιπρόσωπο στην Ελλάδα την Alter?

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 01:55 »
Μήπως γιατί έχουνε αποκλειστικό αντιπρόσωπο στην Ελλάδα την Alter?

 :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Geobest

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 01:57 »
τι κουλό είναι αυτό τώρα, γιατί έχει η Alter αρώματα σκέτα?

Αποσυνδεδεμένος pitbull07

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 01:59 »
Μήπως γιατί έχουνε αποκλειστικό αντιπρόσωπο στην Ελλάδα την Alter?
δε νομιζω γιατι αλλιως θα του ελεγαν να τα παρει απο κει :yes:

Αποσυνδεδεμένος Geobest

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:00 »
ρε παιδιά η Alter έχει ενα πολύ μικρό υποσύνολο και δεν έχει τίποτα απο τα DIY της Decadent

Αποσυνδεδεμένος pitbull07

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:02 »
Το πιο πιθανο ειναι να εγινε κανα μπερδεμα με την απαγορευση!!Οποτε φιλος περιμενε απαντηση τους :bye:

Αποσυνδεδεμένος Geobest

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:04 »
Φίλε Τριπολίτης ξέρεις κάτι παραπάνω και συμφωνείς με το φίλο sirkonsta ;;;;;

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:12 »
Δες μηπως τα Decadent Vapours τα βρεις εδώ
http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/
http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/products/electronic-cigarette-flavourings/decadent-vapours-10ml-flavour-2-2-product.html
http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/products/electronic-cigarette-flavourings/decadent-vapours-5x-10ml-flavour-product.html

Δεν ξερω αν υπάρχει θέμα αποκλειστικής αντιπροσώπησης, αλλά αν υπάρχει ο αποκλειστικός αντιπρόσωπος θα έπρεπε να είναι
υποχρεωμένος απο τη μητρική εταιρία να έχει και να πουλά ΟΛΑ τα προϊόντα. Αν δεν ισχύει αυτό τοτε είναι λάθος πολιτική της μητρικής εταιρίας.

Επίσης για DIY αρώματα δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα. Δεν είναι απαγορευμένα απο κανένα νόμο εφ όσον δεν περιέχουν νικοτίνη...

Edit



Υ.Γ.: Μην μου πείτε να τα πάρω από την Totally Wicked το ένα άρωμα δεν το έχει, αλλά και τα υπόλοιπα που τα έχει είναι πολύ πιο ακριβά από την Decadent Vapours



Sorry, δεν είδα το ΥΓ στη βιασύνη μου να εξυπηρετήσω...
Τα υπόλοιπα που λέω ισχυουν.
Πρόλα αυτά και η TW λογικά δεν θα πουλουσε σε χώρα αποκλειστικου αντιπροσώπου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:28 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Geobest

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:21 »
Υ.Γ.: Μην μου πείτε να τα πάρω από την Totally Wicked το ένα άρωμα δεν το έχει, αλλά και τα υπόλοιπα που τα έχει είναι πολύ πιο ακριβά από την Decadent Vapours

Όσο για το θέμα αντιπροσπωπου, αν ισχύει τότε ή πρέπει η Alter να φέρει τα πάντα ή ότι δεν έχει η Alter να το στέλνουν...

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:23 »
Πολύ ενδιαφέρον θέμα  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:29 »
Δείτε πάντως και αυτό...

http://www.be9.net/decadentvapours/resellers.htm

Αποσυνδεδεμένος Geobest

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:40 »
Pano, ευχαριστώ για τη βοήθεια,

Δυστηχώς κανένας Reseller δεν εχει Βάσεις και αρώματα της DV, μονο έτοιμα....

η Tottaly Wicked που έχει κάποια, δεν εχει το ενα από τα τέσσερα που θέλω (Το Νο1 σε σειρά προτεραιότητας) αλλά και οι τιμές τις είναι ακριβότερες από την DV
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:54 από Geobest »

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:53 »
Για να βοηθήσω λίγω την κουβέντα  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

έχει παραγείλει κανεις ποτέ από την Decadent Vapours ή έχει δοκιμάσει ποτέ κανείς να παραγγείλει και έφαγε πόρτα   :thumpdown: ;

Αποσυνδεδεμένος Geobest

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Decadent Vapours - Αγορά Αρωμάτων - Περίεργα Πράγματα
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:56 »
Δεν είναι εδώ μεσα κανας Έλληνας που ζεί στην Αγγλία να τους κάνουμε όλους μάγκες  :)) :)) :)) :)) .

Να του στείλουμε του ανθρώπου τα χρήματα να τα πάρει και να μας τα στείλει;;;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160057 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303337 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530894 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801711 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet