vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 8 χρήστες
pngtszs1976, lagoudakis, tibolaso, bujinkan, Doubt, kkoumas, manoslykos, ZoeM

Twitter

Innokin GOZEE

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Innokin GOZEE
« στις: Ιανουαρίου 11, 2023, 16:28 »
(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την INNOKIN)



To GOZEE είναι ένα από τα δύο κιτ, το άλλο κιτ θα το δείτε στην επόμενη παρουσίαση, που κυκλοφόρησε η εταιρεία πρόσφατα και αποτελείται από ένα μοντ με ενσωματωμένη μπαταρία και έναν εργοστασιακό ατμοποιητή. Η συσκευή έχει διαστάσεις 35.73x27.02x119.45mm, το μοντ μόνο του ζυγίζει 73.4g και 96.1g με τον ατμοποιητή, έχει ενσωματωμένη μπαταρία 2100mAh, φορτίζει μέσω της θύρας Type-C που διαθέτει, μέγιστυ ισχύ τα 60W, το τανκάκι έχει χωρητικότητα υγρού 3.5ml και είναι συμβατό με όλες τις Z-Coils αντιστάσεις.

Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντάκι, τον ατμοποιητή, ένα καλώδιο Type-C και μία αντίσταση. Η αντίσταση της συσκευασίας είναι μία 1.6Ω KAL Z.

To κιτ πωλείται στα παρακάτω χρώματα:



Πρόκειται για ένα από τα πιο ελαφριά μοντάκια που έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου, μιλάμε το κρατούσα στο ένα χέρι και έβαλα δύο Aspire Vilter στο άλλο και ένιωθα ότι έχουν σχεδόν το ίδιο βάρος. Όπως επίσης και το μέγεθος του μοντ είναι εξίσου μικρό, χωρίς να έχω κάποιο τεράστιο χέρι το μοντάκι κρύβεται μέσα και δεν φαίνεται καν ότι το κρατάω. Το βρίσκω μια αρκετά καλή επιλογή εμφανισιακά αν κάποιος ψάχνει μοντάκι για κάποιον κοντό MTL ατμοποιητή για σετάκι. Τονίζω όμως για καλή επιλογή εμφανισιακά γιατί έχω δύο σκέψεις για την συσκευή που θα γράψω παρακάτω.


Ο 510 πόλος του μοντ είναι ελάχιστα υπερυψωμένος οπότε λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα ατμοποιητές να κάνουν σημάδια στο πάνω μέρος της συσκευής από το πολύ σφίξιμο. Παίρνει βαριά βαριά μέχρι 24 ατμοποιητή σε διάμετρο χωρίς να αρχίσει να προεξέχει. Το μοντάκι τώρα είναι μια πλαστικούρα. Από πάνω μέχρι κάτω και από αριστερά μέχρι δεξιά, όποιο σημείο και να κοιτάξεις έχεις μια πλαστικούρα και αυτό σημαίνει πολλά πραγματάκια. Για αρχή δεν είμαι σίγουρος πόσες πτώσεις μπορεί να αντέξει. Ίσως και μία να είναι αρκετή για να γίνει χίλια κομμάτια οπότε και δεν θεωρώ ότι είναι η κατάλληλη επιλογή για βασικό μοντ το οποίο παίρνεις παντού μαζί σου και οι πιθανότητες να χτυπήσει είναι περισσότερες.


Λόγω αυτής της πλαστικούρας, στο μπροστά μέρος της συσκευής έχουμε ένα κομμάτι πλαστικού που καλύπτει την οθόνη και το υπόλοιπο μέρος της συσκευής με αποτέλεσμα η οθόνη που βρίσκεται πολύ πιο μέσα να μην φτάνει η φωτεινότητα της ακόμα και σε νορμάλ συνθήκες φωτισμού, αν πχ απλά βρίσκεσαι έξω. Φυσικά όλο το μοντ είναι και ένας μαγνήτης για γρατζουνιές που αρχίζω να πιστεύω ότι μερικές τις κατάφερα ακόμα και απλά ακουμπώντας το μοντάκι στο γραφείο. Τα κουμπιά εννοείται πως συνεχίζουν στο ίδιο στυλ και δεν είναι καθόλου ευχάριστα στο πάτημα. Όπως έχω γράψει και παλιότερα για άλλες συσκευές, θυμίζουν παιδικά παιχνίδια του σωρού που τα κουμπιά χαλάνε στους έξι μήνες. Αυτό φυσικά είναι τι πιστεύω εγώ ότι θα γίνει αν κάποιος το χρησιμοποιεί κάθε μέρα, η αλήθεια μπορεί να είναι ότι από πίσω τα κουμπιά είναι πολύ καλά κατασκευασμένα και δεν θα χαλάσουν με τίποτα.


Αν είσαι προσεκτικός με τα ατμιστικά σου και θες ένα μικρό και βολικό μοντάκι για να κάνεις σετάκι με τον μτλ ατμοποιητή σου, μπορείς να το κοιτάξεις αλλά εδώ έρχεται ένα πρόβλημα που έχω συνήθως με τέτοιες συσκευές. Είναι συσκευές με ημερομηνία λήξεως λόγω της ενσωματωμένης μπαταρίας και αυτό δεν αλλάζει. Κοστίζει βέβαια όσο δύο Aspire Vilter τα οποία έτσι και αλλιώς η μπαταρία τους συνήθως στον χρόνο βγαίνει νοκ άουτ οπότε είναι και αυτό μέσα στο πρόγραμμα.


Τον ατμοποιητή δεν τον δοκίμασα γιατί το σετάκι δώθηκε σε φίλο αλλά τις αντιστάσεις τις ξέρω καλά οπότε είναι σίγουρο ότι είναι αρκετός τόσο για κάποιον νέο στο άτμισμα όσο και για κάποιον που απλά βαρέθηκε να στρίβει αντιστάσεις και θέλει έναν γευσάτο ατμοποιητή. Δεν μου αρέσει που το επιστόμιο είναι ένα με το τοπ καπ αλλά αυτό είναι κάτι που δυστυχώς συμβαίνει σε τέτοια κιτ. Όπως και το ότι δεν μπορείς με τίποτα να ανοίξεις τον ατμοποιητή για να το καθαρίσεις κανονικά αλλά και αυτό είναι κάτι που δυστυχώς συμβαίνει σε τέτοια κιτ. Η μπαταρία του με νορμάλ χρήση κρατάει μία μέρα άνετα, δηλαδή κάπου μετά τις 300 τζούρες αρχίζει και ζητάει φόρτιση.

Αυτά τα λίγα.



Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin GOZEE
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 14, 2023, 08:48 »
Σ'ευχαριστουμε για την παρουσιαση.  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160041 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110823 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303336 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530890 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201491 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41024 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet