vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

225 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, white varadero, Tazz, th3ofilos, manoslykos, Blackwolf, gama, falex, Jorge, paiktaras

Twitter

KUMA ULTON RTA clone

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 09, 2023, 18:44 »
Ακόμα κι έτσι όπως είναι όμως μια χαρά πιάνει το σύρμα στις βίδες. Για μονόκλωνο μιλάω, για πιο χοντρό σύρμα δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 10, 2023, 00:11 »
Μια χαρά εύκολο στήσιμο έχει και τα σύρματα καλά τα πιάνει. Ρε παιδιά (κατέχοντες kuma), μια ερώτηση η μάλλον παρατηρήσει. Από τότε που έχω τον kuma τον χρησιμοποιώ ως κύριο άτμο. Πριν τον πάρω είχα σαν κύριο τον fev κλώνο. Τα υγρά τα ίδια, το σύρμα το ίδιο, και το στήσιμο επίσης το ίδιο. Ο kuma πολύ ωραία γεύση, εύκολος στο στήσιμο και τα λοιπά... Από τότε όμως που τον έχω, έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές μου λείπει το τσιγάρο. Με τον fev δεν το είχα αυτό. Αν και μου αρέσει περισσότερο από τον fev. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη το γιατί. Το τονίζω ότι άρχισε περίπου 2 βδομάδες με τον kuma στα χέρια μου. Θα ήθελα τα φώτα σας και εάν κάποιος έχει και τους 2 να με βοηθήσει με την γνώμη του. Μπορεί να κάνω λάθος και να φταίει κάτι άλλο αλλά το μυαλό μου εκεί πάει γιατί δεν έχω αλλάξει ούτε νικοτίνη ούτε υγρό ούτε σύρμα ούτε καν άλλο βαμβάκι μάρκες εννοώ. Μόνο ο ατμοποιητής έχει αλλάξει.

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 10, 2023, 00:42 »
Ίσως επειδή ο fev έχει περισσότερο χτύπημα στο λεμο ? Kuma δεν δοκίμασα δεν ξέρω

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 10, 2023, 04:05 »
Και γιατί μωρέ Αντώνη δεν ξαναπιάνεις στα χέρια τον FeV για καμιά βδομάδα & να διαπιστώσεις από πρώτο χέρι αν θα εξακολουθείς να αποζητάς τσιγάρο;, Ε; ε; ε;  :)

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 10, 2023, 07:56 »
Καλημέρα Γιώργο!! Αυτό θα κάνω τώρα. Ηρακλή, ο fev έχει καλύτερο χτύπημα αλλά όχι στο λαιμό, στον πνεύμονα. Πολύ δύσκολα να περιγράψει κάποιος την αίσθηση τζούρας που έχει ο fev.... Εμ, ο παλιός είναι αλλιώς πώς να το κάνουμε...  ;D ;D


...και που λες Γιώργο... Άντε, να ήταν καλοκαιράκι, παραλία με τσιπουράκι, ο μικρός να παίζει χωρίς να μας σπάει τα @@@@ να έκανα κανένα παλιό τσίγαρο....  :angel: :angel: :)) :))


Α, και κάτι άλλο, στο άλλο νήμα με τα ΝΕΤ λέγαμε εχτές ότι τα ΝΕΤ υγρά φέρνουν σε κάποιους έναν μικρό βήχα. Και σε εμένα το ίδιο. Άλλη μια παρατήρηση. Με τον fev δεν τον είχα αυτόν τον βήχα με το ίδιο ΝΕΤ υγρό. Τόσο πιο σμουθ τζούρα έχει ο "αλήτης" τελικά;;; Λέω, δεν ξέρω...

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 10, 2023, 10:52 »
Αντώνη, έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Κι εγώ σαν καθημερινό έχω τον kuma, όχι επειδή μου αρέσει περισσότερο από τον fev αλλά επειδή στον fev έχω βρει το υγρό του, εννοώ ένα υγρό το οποίο παίζει εξαιρετικά στον fev και μου αρέσει πάρα πολύ, ενώ στον kuma ακόμη ψάχνω. Αυτό που λες υποθέτω ότι συμβαίνει λόγω της αίσθησης της τζούρας του fev, η οποία είναι τραχιά και ξηρή.
Είναι δηλαδή για μένα, ότι πιο κοντινό σε τσιγάρο.
Αυτό με την παλιά καμπάνα, με την καινούργια αλλάζει κάπως η αίσθηση αυτή, γίνεται πιο εκλεπτυσμένη αν μπορώ να το πω έτσι.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 10, 2023, 16:36 »
Αυτά κάμουνε οι αλήται & μας έχουνε βάλει να στοκάρουμε μιά αποθήκη ατμοποιητές. Αλλος για καπνικά, άλλος για ΝΕΤ, άλλος για κρέμες, άλλος για φρούτα, άλλος για εκλεπτισμένη & υγρή τζούρα, άλλος για τραχιά & στεγνή, άλλος για απαλό χτύπημα, άλλος για χτύπημα στο κεφάλι, άλλος για τον λαιμό & άλλος για τα πνευμόνια.  :)
Μπορεί να ακούγεται ότι κάνω πλάκα, αλλά δεν είναι. Αυτός είναι ο λόγος που έχω ένα μαγαζί ατμοποιητές & όχι κάποια καταναλωτική μανία της επίδειξης, της βαρεμάρας της περιέργειας ή της ανανέωσης (στην καθημερινότητά μου είμαι απόλυτα αντικαταναλωτικός)..Και όλοι, μα όλοι μου οι ατμοποιητές, είναι ετοιμοπόλεμοι & όλοι, μα όλοι τους, συμμετέχουν στο ατμιστικό ροτέσιο. Νοιώθω κάτι σαν Ματίας Αλμέϊδα του ατμού. ;D

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 10, 2023, 17:16 »
Έχω πάνω μου καθημερινά 3 ατμοποιητές, kuma, fev και τώρα και τον Μενέλαο, με διαφορετικά υγρά εννοείται. Οι υπόλοιποι είναι όπως το λες, στο σπίτι ετοιμοπόλεμοι. Και ο καθένας από αυτούς εκπληρώνει και μια μου επιθυμία ή ανάγκη, όπως θες πες το.

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 10, 2023, 17:27 »
Ε, στο τέλος έτσι θα καταλήξω και εγώ...  :) :)
Θα βάλω την καινούργια καμπάνα του fev, το καινούριο κουστουμάκι του kuma και τον kayfunX που τον θέλω από την μέρα που βγήκε να τον δοκιμάσω σε παραγγελία από 2fdeal. Έτσι, να μεγαλώσει η συλλογή...  ;D


Σήμερα στην δουλειά πήρα μαζί τον fev με το mela Thai που έχω μέσα από την azhad. Σήμερα τουλάχιστον δεν μου έλειψε το τσιγάρο. Βέβαια μια μέρα είναι. Θα το δω. Παρεμπιπτόντως το mela Thai είναι λες και φτιάχτηκε για τον fev!!!! Το μόνο που δεν δοκίμασα είναι να αλλάξω καμπάνα στον kuma να δω μήπως είναι καλύτερα. Να βάλω την άλλη καμπάνα που μοιάζει με του fev...

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 10, 2023, 21:54 »
Δοκίμασε και τις δύο. Για μεγαλύτερη ευκολία, βρέχεις βαμβάκι, βιδώνεις την καμπάνα που θέλεις και δοκιμάζεις. Σαν ντρίπερ δηλαδή. Μια ιδέα θα την πάρεις.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 13, 2023, 22:42 »
Το καλύτερο αποτέλεσμα πάντως μέχρι στιγμής το έχω με 26 κάνθαλ, 5 σπείρες, 2,5 πυρήνα.
Με 27ρι κάνθαλ πολύ soft, δίνει πολύ γλυκιά γεύση στο υγρό, ενώ με 27ρι nichrome είχα πολύ ξηρή αίσθηση
Πάντα με την αρχική καμπάνα και πινάκια, και ελαφρά καπνικό Virginia

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 15, 2023, 07:50 »
Καλημέρα, δοκίμασα και τις άλλες 2 καμπάνες. Αυτήν με το ένα σκαλοπατάκι μου έδωσε καλύτερο χτύπημα αλλά η γεύση από το Virginia  εξαφανίστηκε τελείως. Τελικά έβαλα αυτήν με τα 2 επίπεδα και μέχρι στιγμής καλά πάει. Βέβαια η γεύση είναι πιο κάτω από την κωνική αλλά το χτύπημα καλύτερο. Μέχρι τώρα μου έφυγε η τάση να θέλω πάλι να κάνω κάνα τσιγάρο. Θα δούμε. Και εγώ με 26 kanthal έχω το καλύτερο αποτέλεσμα στον kuma στο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 11, 2023, 20:13 »

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 13, 2023, 17:56 »
Καλό ακούγεται αλλά δεν έχει 4 μλ και δεν μας δείχνει πως ανοίγει από επάνω.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 13, 2023, 19:03 »
Δεν το κόβω για top fill αλλά απλά για μία κανονική 2ml έκδοση. Τα κάνουν κάτι τέτοια οι κινέζοι, άσε που σε μία φωτό που το έχουν αντεστραμμένο κάποιος κινέζος μπορεί να το είδε για top fill.  ::) Νομίζω πως μαζί είχαμε κάνει μία κουβέντα παλιότερα (pre sale για τον Tripod, νομίζω;) όταν τον είχαν παρουσιάσει ως bottom fill.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110642 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159856 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515328 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303268 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530771 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801625 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11062 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet