vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

231 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, white varadero, Tazz, th3ofilos, manoslykos, Blackwolf, gama, falex, Jorge, paiktaras

Twitter

Αγορά νεου mtl - θέμα με classic aromamizer.

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Αγορά νεου mtl - θέμα με classic aromamizer.
« στις: Δεκεμβρίου 09, 2022, 00:06 »
Καλησπέρα σας.
Αρχικά εχω ενα θεμα με τον aromamizer classic τον εχω 9 μηνες πανω κατω και ειναι η πρωτη φορα που μου δημιουργεί το ακόλουθο θέμα.
Στημένο στα 0,70-0,80 ωμ ως συνηθως μετα την πρώτη μερα και μετά αρχίζει και πεφτουν τα ωμ.εχουν φτασει κ ως 0,45.
Εγιναν ακομη 2-3 στησίματα παλι τα ιδια.αλλαξα βιδες κ ολα τα συναφη , λύθηκε ολος αλλά παλι τα ιδια.
Δοκιμασα κ σ άλλο μοντακι παλι τα ιδια.
Δε ξερω αν βρεθει λυση στο θεμα πανω αυτο γι αυτο κοιτάω ηδη κ για εναν αξιο αντικαταστάτη γιατι ειλικρινα ειχε γευσαρα.
Απο τα χερια μου εχουν περάσει,galaxies rdta, hastur, ripley, pioneer, zeus, siren, dwarv fl clone, fev clone, fodi και brunhilde. Για μενα τοπ σε γευση αλλα και συνολο ηταν o Brunhilde & aromamizer classic. Γενικα ειμαι λάτρης σφιχτης τσουρας αντε μαξ 1,2 πινακια να χω βαλει.Επισης απο υγρα κανω ενα καπνικο το τελευταίο καιρο που μου χει κατσει ωραια που ναι καπνός κερασι. Κυριως κανω φρουτενια υγρα τυπου icy φραουλα καμία ταρτα λεμόνι ή μπανανα δημητριακά μέλι. Στήνω με superfine mtl fused clapton με χει βολεψει σε απόδοση κ γευση το συγκεκριμένο συρμα.
Θα θελα να ακουσω την γνωμη σας η καμία προταση για το επομενο μου mtl.
Μου εκαναν εντύπωση kayfun , tripod, sure,
αλλά υπαρχει κ η σκέψη να πάρω παλι έναν brunhilde.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά νεου mtl - θέμα με classic aromamizer.
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 09, 2022, 01:11 »
Υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι,ο καθε ενας μας θα σου προτεινει οτι εχει βολευτει και οτι τον εχει κρατησει μακρια απο το τσιγαρο,μιας και ο ατμοποιητης που πετυχαίνει κατι τετοιο ειναι αντικειμενικά ο καλυτερος. Βαλε μερικους περιορισμούς εάν υπάρχουν. Π.χ θελω να ειναι 22mm, θελω να γεμιζει απο πανω θελω το συστημα αερα να αλλαζει on the go. Αναφέρω αυτα γιατι οι 3 ατμο που γλυκοκοιταζεις εχουν αυτες τις διαφορες. Ο Kayfun X εαν αναφέρεσαι σε αυτον ειναι 24mm γεμιζει απο πανω αλλα αερα ρυθμιζεις με το Aerokon που απαιτει κατσαβιδι. Ο Sure ειναι 22 αλλα γεμιζει απο κατω. Οποτε...βαλε μερικους περιορισμους εαν υπαρχουν και σε εμας και στην σκέψη σου,εαν δεν υπαρχουν ολα καλα  :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά νεου mtl - θέμα με classic aromamizer.
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 09, 2022, 02:09 »
Το αν ειναι 22 ή 24 δε με νοιαζει η αλήθεια ειναι .
Το πως γεμίζει νομιζω απο πανω ειναι το πιο βολικο.τα πιο κουραστικα γεμισματα ηταν απο κατω η τυπου Ρίπλεϊ.στο galaxies rdta δεν ειχα θεμα ουτε στο brunhilde. Οσο για τον αερα ολο με πινακια ειναι οι τελευταίοι που χα στο χερι μου εκτος απο pioneer.
Kayfun X, lite(δε ξερω ποιον ακριβως) απλά εχω ακουσει καλά λόγια.
Tripod μ αρεσε σαν συνολο κ στο ματι.
Brunhilde ηταν σταθερη μου αξια για 2019-2020

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Αγορά νεου mtl - θέμα με classic aromamizer.
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 09, 2022, 09:00 »
Από όσους ατμοποιητές έχω δοκιμάσει (δες προφίλ), ο Brunhilde MTL μου έκατσε καλύτερα, σε απόδοση γεύσης, πρακτικότητα και γενικά ευκολία να ζήσεις μαζί του. Αν ντε και καλά θες να μην πας σε Brunhilde, αξιόλογοι χαμηλού κόστους που μου κάναν εντύπωση ήταν οι: Expromizer v4 και Merlin Nano.

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά νεου mtl - θέμα με classic aromamizer.
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 10, 2022, 00:45 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Μια σύγκριση tripod -brunhilde?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2022, 10:20 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά νεου mtl - θέμα με classic aromamizer.
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 10, 2022, 01:02 »
Η Μπρουνχίλντα ήταν μια Βαλκυρία,η σκανδιναβική μυθολογία λέει από τις πιο όμορφες.Ο σκοπός της ήταν να επιλέγει τούς μαχητές Βίκινγκ που σκοτωνόταν  στην μάχη για να τους μεταφέρει στην βαλχάλα..


Έχεις την ευκαιρία να την επιλέξεις εσυ για να στείλει τον aromamizer στην  Valhalla να δειπνήσει με τον Odin.




Υ.γ Είχα αγοράσει τον πρώτο Aromamizer επειδή η κατάληξη του ηταν mizer... Εντάξει με τα χρόνια άλλαξα κριτήρια αλλά αυτό με την Μπρουνχίλντα σκέψου το.  :))

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά νεου mtl - θέμα με classic aromamizer.
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 10, 2022, 03:45 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Ωραία το πηγες . Άτιμη μπρουνχιλντα θαβσε ξανατιμησω αν δεν θελησω πολυτελή αντικαταστάτη.θελω κ γω να μεινω λιγο μονος μου να σκεφτώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2022, 10:34 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά νεου mtl - θέμα με classic aromamizer.
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 10, 2022, 10:32 »
Μέσα σε αυτούς που σκέφτεσαι ριξε μια ματια και στον hurricane 1.4. Έχει μεγάλη πτώση τιμης σε ενα καταστημα.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά νεου mtl - θέμα με classic aromamizer.
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 10, 2022, 11:44 »
@Lobotomizer αν θέλεις ενημέρωσέ μας ποιό είναι το κατάστημ με την αρκετά χαμηλότερη τιμή.

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορά νεου mtl - θέμα με classic aromamizer.
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 10, 2022, 23:32 »
Οσο το σκεφτομαι τοσο περισσότερο δε πρόκειται να αποφασισω απ οσο με βλέπω.
Caspardina , cabeo υπάρχει καμία άποψη;
Θα κοιταξω κ κανενα κλωνο kuma, tripod2 παντως

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110642 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159856 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515328 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303259 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530771 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801625 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11062 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet