vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Hussar RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2760 στις: Νοεμβρίου 03, 2022, 23:24 »
- Δεν είναι δυνατόν ό νέος επίδοξος, τρελαμένος, ατμιστής, χομπίστας, γκατζετάκιας, να ανατρέχει με κάθε απορία του σε τόσο μεγάλο όγκο πληροφοριών και σε θέματα όπου  πάνω από τα μισά ποστ είναι και ανούσια (συνήθως). Το έχω κάνει να ψάχνω μια - μια σελίδα για να μην ενοχλώ ή να μη γιουχαριστώ από τους γνώστες, όμως είναι παίδεμα.
- Έβαλα στην αναζήτηση "Hussar the end" και δεν βρήκα τίποτα διαφωτιστικό, είναι πρόβλημα της αναζήτησης?
- Ας μεταφέρει κάποιος συντονιστής τις τελευταίες απαντήσεις στο αντίστοιχο νήμα που πολύ σωστά κατ' εμέ δημιούργησε το χαμένο σκλι. Ίσως βρεθεί κάποιος να ανταπαντήσει στον @george kotsopoulos που δεν του άρεσε ο the end, μπορεί υπάρχει κάποιο κρυφό τιπς.


Υ.Γ. Μη αναρωτιέστε μετά γιατί το/τα φόρουμ ερημώνουν.

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2761 στις: Νοεμβρίου 04, 2022, 01:20 »
Μάλλον δεν τα πήγα καθόλου καλά στα όσα προσπάθησα να εξηγήσω πριν. Επιχειρώ να κωδικοποιήσω τις 3 παραγράφους σου πιο αναλυτικά, λοιπόν:
1) Hussar The End edition δεν υπήρξε ποτέ ως νήμα στο φόρουμ. Δεν θα μπορούσε εξάλλου αφού ως γνήσιος κυκλοφόρησε μόλις σε 100 συλλεκτικά κομμάτια, ενώ κατόπιν η εταιρεία παρουσίασε άλλα προϊόντα.
2) Σαν κλώνος (ο The EnD edition), δεν ξέρω πότε πρωτοπαρουσιάστηκε (η συγκεκριμένη σειρά του γνήσιου "έζησε¨από το 2016 με τον The End Edition να την κλείνει το 2018), ούτε & ασχολήθηκα προσωπικά αφού έχω 2 από τους κλασσκούς-ΟΧΙ τον The End). Μου έκανε εντύπωση όμως, πως 4 χρόνια μετά, οι κινέζοι επιμένουν να τον πουλάνε, πράγμα που εμπορικά σημαίνει πολλά.
3) από τα 1 & 2, μπορείς να καταλάβεις το γιατί δεν βρήκες τίποτα σχετικό στην αναζήτηση που έκανες, Συν το ότι ουσιαστικά ο The End edition ανήκει σε αυτό το νήμα & δεν θα απαιτούνταν να ανοίξει καινούριο. Θα ήταν σαν να άνοιγε νέο νήμα το κάθε νέο κουστούμι του FeV.
4) Δεν μπορώ να καταλάβω στο τί θα ωφελούσε αν κάποιος διαχειριστής μετέφερε τις τελευταίες απαντήσεις στο νήμα που αναφέρεις. Για να ξαναχρησιμοποιήσω το παράδειγμα του FeV, με αυτή τη συλλογιστική, όταν κάποιος φίλος μας παρουσίασε το top fill κιτ, (που είναι & πολύ πιό ουσιαστική αλλαγή από του The End edition που απλά διακόσμησε πιό κυριλάτα έναν ήδη υπάρχοντα ατμοποιητή του & τον μοσχοπούλησε), θα έπρεπε να ανοίξει νέο νήμα.
5) Για τον φίλο που δεν του άρεσε, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ έκανε. Τα προσωπικά γούστα, προτεραιότητες & προτιμήσεις είναι διαφορετικά για τον καθένα ξεχωριστά & άρα μη συζητήσιμα & διαπραγματεύσιμα.Ο πιό ασφαλής τρόπος για να αξιολογήσω κάτι που δεν μπορώ να δοκιμάσω προσωπικά, είναι να δω γνώμες ατόμων με παρόμοιο ατμιστικό προφίλ με το δικό μου & ανάλογα να αξιολογήσω.Αλλωστε, θυμήσου πως πέρα από εμένα, ακόμη ένας φίλος (από τους έμπειρους, αν αυτό έχει κάποια αξία) τον πρότεινε ανεπιφύλακτα & το σκορ είναι...2-1 (κρύο αστείο μου).  ::)

 Εν κατακλείδι: Εχουμε να κάνουμε με έναν ατμοποιητή που παρουσιάστηκε το 2016 & σταμάτησε την παραγωγή (με μία αποχαιρετιστήρια -The End- έκδοση) το 2018. Νομίζω πως λίγοι νέοι ατμιστές θα ασχολούνταν (αν ψαχνόντουσαν & τον έβρισκαν στην...Κίνα) με ατμοποιητή 4-6 ετών.
Τον πρότεινα, όμως, (σε άλλο νήμα) βλέποντας επιλογές για FeV & Kayfun X. Η λογική της πρότασής μου είχε να κάνει πως & οι 2 τους τα έχουν τα χρονάκια τους, αν δεν είναι μάλιστα & παλαιότεροι.
Ο μεν FeV από το 2012, αν δεν με απατατάει η μνήμη μου, με μικροβελτιώσεις. Αλλά & ο Kayfun που κρατάει την ίδια σχεδίαση στο κομμάτι που ατμίζει & αλλάζει καπάκια αναπλήρωσης & τρόπο που ανοιγοκλείνεις τα υγρά. Και προσωπικά κρίνω τον Hussar συνολικά αρτιότερο ατμοποιητή & από τους δύο. Στο rotation μου έχω καμιά 35 έτοιμους, στημένους ατμοποιητές & ανάλογα με την διάθεση ατμίζω αυτόν που τα ατμιστικά χαρακτηριστικά του ζητάω την κάθε φορά. Ανάμεσα σε αυτούς υπάρχουν & οι 3 τους (ο Kayfun σε original αρχαίο Lite Plus & σε Prime).
Επειδή κάθε ατμοποιητής έχει & τον δικό του χαρακτήρα, ο τέλειος ατμοποιητής που τα κάνει όλα τέλεια δεν γίνεται να υπάρξει.

 *** Ελπίζω τώρα να τα κατάφερα καλύτερα από πριν & ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να αναθεωρήσεις το υστερόγραφό σου που (τουλάχιστον σε αυτήν την περίπτωση) είναι άδικο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2022, 01:31 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2762 στις: Νοεμβρίου 04, 2022, 10:09 »
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι ο hussar (όχι ο the end, τον οποίο δεν έχω δοκιμάσει, αλλά εξήγησε τις διαφορές ο από πάνω) είναι από τους καλύτερους rta που κατασκευάστηκαν ποτέ, ακόμη κι ο κλώνος της coppervape, σε σύγκριση με τον γνήσιο. Δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα και πουθενά από κανέναν πριν και μετά απ' αυτόν, ειδικά με το tower tank.
Θα μου πεις και ποιος σε ρώτησε εσένα ρε φίλε? Σωστό κι αυτό, οπότε μπορείτε να συνεχίσετε την κουβέντα σας, ειδικά εσείς που έχετε εμμονή με τα ρουφηχτά μάγουλα του Πρετεντέρη.

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2763 στις: Νοεμβρίου 04, 2022, 15:01 »
*** Ελπίζω τώρα να τα κατάφερα καλύτερα από πριν & ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να αναθεωρήσεις το υστερόγραφό σου που (τουλάχιστον σε αυτήν την περίπτωση) είναι άδικο.


Ναι το υστερόγραφό μου είναι άδικο, με τρωγε, να το βάλω ή να μη το βάλω?
Και να που τώρα αισθάνομαι άσχημα που σ'έβαλα να γράψεις σεντόνι.
Όμως οι πληροφορίες σου (μου) είναι πάντα πολύτιμες, αυτό έχω διαπιστώσει και σε τσίγκλισα.
Στην επόμενη παραγγελία μου θα είναι μέσα ο the end κι ας μην μου αρέσει at the end,
θα βάλω να παίζει το The end των Doors και θα τον απολαύσω. :cigar:


[οφ τοπικ] Φέτος είμαι στα προνήπια του 2ου μισού αιώνα που διανύω
κι έχω ζήσει πολύ καλά τα φόρουμ σε όλες τις βαθμίδες των μελών του.
Δυστυχώς παντού τα ίδια συμβαίνουν και συνέβαιναν.
Και εννοώ ότι εμείς οι παλιότεροι βιώνουμε πιο έντονα το κενό που τα "νεκρά" φόρουμ αφήνουν .[/οφ τοπικ]
 :palios:

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2764 στις: Νοεμβρίου 04, 2022, 15:51 »
Μολις απάντησα σε αλλο νήμα για τον the end, που τον θυμηθήκατε και γεμίσατε ολα τα νήματα ωρέ?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2765 στις: Νοεμβρίου 04, 2022, 17:38 »
... αισθάνομαι άσχημα που σ'έβαλα να γράψεις σεντόνι.
Στην επόμενη παραγγελία μου θα είναι μέσα ο the end κι ας μην μου αρέσει at the end,
θα βάλω να παίζει το The end των Doors και θα τον απολαύσω. :cigar:

Worry not! Και πάπλωμα θα έγραφα μέχρι να βεβαιωθώ ότι μετέφερα την πληροφορία σωστά.
Δεν ξέρω ποιανού είσαι  ;D (ατμιστικού προφίλ), αλλά αν τον παραγγείλεις & τον θες σφιχτό, παράγγειλε & τα έξτρα πινάκια στα 1.3mm & 1.00mm για να...(τί να μας πουν τα μαγουλάκια του... Πρετεντέρη).   :love_hearts:

*** Στην παρουσίασή του από έναν ανενεργό πιά γερμανό ρηβΓιούερ, το The End των Doors έπαιζε μουσική υπόκρουση της παρουσίασης σε όοολη την διάρκεια του αναλυτικότατου βίντεο!!!!!! (είναι & μικρό κομμάτι).... :lotpot:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2022, 17:48 από treloneritis »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160059 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146505 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303337 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530895 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801711 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet