vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

316 επισκέπτες, 8 χρήστες
Alexander20, dkostas, Doubt, Ηρακλης, takoulas, john67, Tazz, Jorge

Twitter

Ulton kayfun x

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Ulton kayfun x
« στις: Οκτωβρίου 30, 2022, 22:43 »
Όπως κατάλαβα τελευταία υπάρχουν συνατμιστές που έχουν τον συγκεκριμένο άτμο. Θα ήθελα να ρωτήσω πως αποδίδει (φυσικά και σε σχέση με άλλους ατμοποιητες) και εάν όντως τα ελαττώματα που έχει τον κάνουν τόσο προβληματικό που δεν αξίζει η αγορά του.

Απ: Ulton kayfun x
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 24, 2022, 14:00 »

 Καλημερα!

Αν και εχω τον kayfun x(κλωνο) στην κατοχη μου εδω και λιγες μερες και ισως να μην ειμαι απολυτα αντικειμενικος,ας απαντησω.  :)

Δεν εχω τον κλωνο της ulton,προμηθευτηκα απο ελλαδα τον κλωνο της yftk.(τουλαχιστον ετσι εγραφε στην περιγραφη του site,φανταζομαι ισχυει...)

Χρησιμοποιω μονο αυτον all day και μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα.Το aerokon δουλευει μια χαρα,διαρροες δεν εχω δει(με 70/30 υγρα) και τα τραβηξε-ανοιξε,κλεισε  λειτουργουν κανονικα.Απο τζουρα μια χαρα και απο γευση kayfun...Το μονο που διαπιστωσα,ισως βεβαια να ειναι ιδεα μου,μια δυσκολια οταν παω να ξαναβιδωσω τη βαση στο tank,ελπιζω να στρωσει...

Τον εχω στησει 2 φορες μια με 2mm και μια με 2.5mm πυρηνα,με ni80 28ga και η επομενη δοκιμη θα ειναι με mtl stagerred.
Συγκρινοντας τον με τον lite plus 21 (που εχω γνησιο),απο γευση μαλλον ειναι το ιδιο,απο τζουρα νομιζω καλυτερος.Δεν τον εχω δοκιμασει με net,ουτε με virginia.

Αυτα τα ολιγα και να ξαναπω πως ειναι στην κατοχη μου λιγες μερες μονο,οποτε ισως καποια προβληματα εαν υπαρχουν,θα φανουν πιο μετα(ελπιζω πως οχι...)Οπως και να χει,εαν παρουσιαστει οτιδηποτε στραβο θα ενημερωσω το νημα.
  :)



Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Ulton kayfun x
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 24, 2022, 18:47 »
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! Με βοηθάς πολύ με το μήνυμά σου εδώ. Με αυτά που είχα διαβάσει πρόσφατα εδώ στο φόρουμ για τον άτμο είχα εγκαταλείψει την ελπίδα μου για αυτόν. Τώρα να σου πω την αλήθεια το ξανά σκέφτομαι. Είχα στρέψει το βλέμμα μου στον Kuma Rta.
2 ερωτήσεις έχω... Τι εννοείς με "kayfun" γεύση (εάν είναι δυνατόν να το περιγράψεις)
και από που τον πήρες;


Edit: Μια αναζήτηση στο google και το βρήκα... :angel:

Απ: Ulton kayfun x
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 24, 2022, 19:19 »
 Να εισαι καλα!
 Λεγοντας kayfun γευση εννοω πως δεν ειναι γενικοτερα οι πιο γευσατοι ατμοποιητες οι kayfun,ουτε με καμια τρομερη αναλυση και δυστυχως αυτο ισχυει και για αυτον.
 Εμενα μου αρεσουν πολυ,λογω τζουρας και επειδη ατμιζω κυριως καπνικα-ημικαπνικα και οχι gourmet υγρα.
 Παντως για τον Kuma λενε τα καλυτερα,αλλα δεν εχω αποψη. :)

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Ulton kayfun x
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 24, 2022, 21:12 »
Τον Kuma σίγουρα θα τον πάρω γιατί και εγώ όντως έχω ακούσει τα καλύτερα ειδικά για net υγρά που κάνω. Τον Kayfun X θα τον πάρω και αυτόν για να μου φύγει η περιέργεια γιατί ο "Netvaper" ο reviewer τον χαρακτήρισε ως "Βασιλιά των Virginia Net υγρών". Αλλά μόνο σε αυτήν την γεύση.... και μου άρεσε εμφανισιακά... :)

Απ: Ulton kayfun x
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 24, 2022, 21:29 »
Αυτο με τα net υγρα,δεν το ηξερα...Οταν τον δοκιμασεις παντως με net,γραψε την εντυπωση σου εδω.Να ξερεις παντως ειναι μεγαλουτσικος.
Ποιο net κανεις?Προτεινε κατι να δοκιμασω.Net δεν εκανα ποτε,μια δυο φορες δοκιμασα αλλα τα αφησα λογω καταλοιπων. :)

Απ: Ulton kayfun x
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 24, 2022, 22:57 »
Τότε πάρε ένα τέτοιο https://altersmoke.gr/product-category/flavour-shots/tnt-vape/
και βγάλε 30 ml με μία αντίσταση, ή  πάρε ένα τέτοιο, https://yp-atmon.gr/product/tnt-vape-izmir-organic-tobacco-10ml/ και βγάλε 100 ml

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Ulton kayfun x
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 25, 2022, 07:48 »
Καλημέρα, όταν δεν βαριέμαι να αλλάζω αντίσταση μέρα παρά μέρα αγοράζω το azhad’s elixir non filtrati sweet vanilla το άρωμα που βγάζει 100 ml (10% αραίωση). Όταν βαριέμαι και θέλω καθαρό net και δεν τσιγκουνεύομαι τα 18 ευρώ που κάνει και βγάζει 60 ml μόνο πάω στο azhads elixir distillati sweet vanilla. Και τα 2 είναι Virginia. Το ότι είναι μεγαλούτσικος δεν με πειράζει αφού μπαίνει σε sbs μοντάκι....  :) :)
Με την γνώμη μου σε net με τον kayfun x θα σε καθυστερήσω λίγο γιατί θα μπορέσω τα Χριστούγεννα να τον παραγγείλω. Όπως και τον Kuma....

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton kayfun x
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 25, 2022, 12:23 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Προσεχε ο της ulton εχει προβλημα στο top cap τον ειχα και ''παιζει'' δεν επηρεαζει ομως την αποδοση του.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2022, 15:00 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Ulton kayfun x
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 25, 2022, 13:23 »
Ευχαριστώ για την πληροφορία. Θα πάρω από την yftk όπως ο fev κλώνος που έχω. Πολύ ευχαριστημένος με αυτόν. Σε όλα ...

Απ: Ulton kayfun x
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 25, 2022, 13:40 »
@Οβαλιου Φορμανη,@Xameno_Skli Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις! :)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton kayfun x
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 01, 2023, 18:55 »
Τον έχω στην κατοχή μου(ULTON) εδώ και 10 ημέρες και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος, από γεύση κλασικός KAYFUN τα πάει αρκετά καλά και από αέρα πολύ καλός επίσης. Απροβλημάτιστος σε όλα τα επίπεδα και ποιότητα άριστη. Ως αναφορά το δαχτυλίδι αναπλήρωσης είναι μπορώ να πώ λίγο χαλαρό (τόσο όσο όπως το δεί ο καθένας) αλλά σε καμμία περίπτωση δεν δημιουργεί προβλήματα, ούτε μου άνοιξε ποτέ στα καλά καθούμενα.
Κάποια στιγμή θα του βάλλω τα αυθεντικά ορινγκ (το κάνω τακτικά με τους κλωνους) χωρίς να σημαίνει ότι έχω πρόβλημα με τα Κινέζικα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110573 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303242 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530748 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet