vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 22, 2022, 15:11 »

"Θέλει σίγουρα περισσότερη ωρίμανση!"

Το κακό είναι ότι δεν έχω άλλο υγρό για να ατμίσω. Δεν μπορώ να το αφήσω να ωριμάσει. Θα το κάνω άλλη φορά όταν θα έχω άλλο υγρό για ατμιζμα.

"Αυτό με τα 15μλ είναι πολύ καλό για ΝΕΤ, πολύ θετικό!"



Πιο υγρό εννοείς με τα 15μλ;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 22, 2022, 15:54 »
Θεωρεί προφανώς θετικό το γεγονός ότι το βαμβάκι αντέχει 15 ml περίπου χωρίς να χρειαστεί αλλαγή. Είναι σχόλιο σε δική σου προηγούμενη αναφορά.

Τελικά ήθελε αλλαγή το βαμβάκι μετά από 3 γεμίσματα (15ml περίπου). Βέβαια έπαιρνε λίγο ακόμα αλλά εντάξει.

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 22, 2022, 17:09 »
Ναι σωστά. Δεν το πρόσεξα.  :angel: :angel: 


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 22, 2022, 17:59 »

Το κακό είναι ότι δεν έχω άλλο υγρό για να ατμίσω. Δεν μπορώ να το αφήσω να ωριμάσει. Θα το κάνω άλλη φορά όταν θα έχω άλλο υγρό για ατμιζμα.


Τυχερέ! Ουρανοκατέβατη σου ήρθε η ευκαιρία να βολευτείς με σκέτη βάση!!! Απλά ανακατεύεις & ... ατμάς, ούτε αναμονές ούτε τίποτα. Το μόνο πρόβλημα είναι το ότι πρέπει να σημειώνεις κάπου το πότε έφτιαξες την αντίσταση, μπας & ξεχαστείς & όταν το θυμηθείς δεν θυμάσαι πώς φτιάχνονται...😂

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 22, 2022, 18:01 »
ΑΚΥΡΟ

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 22, 2022, 18:28 »
Καθόλου άκυρο!!!! :) :)   Βάση μπορώ να φτιάξω μέχρι και σήμερα και να αφήσω το υγρό στην άκρη να ωριμάσει... Το σκέφτομαι εδώ και καιρό να κάνω σκέτη βάση. Εάν κάνω αυτό το βήμα, έχεις κάποια καλή βάση να μου προτείνεις; Εγώ έχω την chemco από φαρμακείο. Και Vg και Pg.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 22, 2022, 22:18 »
OFF TOPIC

Το ΑΚΥΡΟ δεν πήγαινε σε αυτό που σου έγραψα αλλά σε κάτι που είχα γράψει εδώ εκ παραδρομής (που λέμε & στο κωριό). 😇
Του Συνδέσμου PG/VG παίρνω & γω. Το αρνητικό τους είναι ότι ανάλογα με τον εκάστοτε προμηθευτή τους μπορεί να βρεις  διαφορές (πιό γλυκές ή άγλυκες, πιό ρευστές ή πυκνές).
Αλλη επιλογή (φαρμακείου πάντα) του Ζαρμπή (Zarbis).
Παλιά είχατε & τον παραγωγό στον τόπο σας, κορυφαίας ποιότητας, αλλά εξαγοράστηκε από την Fagron & σαν μέλος της πολυεθνικής παράγει άλλα προϊόντα για τον Ομιλο ενώ οι PG/VG που διαθέτει είναι εισαγωγές από άλλα εργαστήρια του Ομίλου.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2022, 23:33 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Thanos.L

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • πισω μεντα,οξω κανελα...
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 22, 2022, 23:05 »
Την καλησπερα μου και να με συμπαθατε που σπρωχνω και εγω την συζητηση ολο και πιο μακρια απο το θεμα,αλλα μιας και βρηκαμε που λενε τον παπα... 
Οταν λετε σκετη βαση, κυριολεκτειτε?  σκετη βαση? Ανευ νικοτινης ,η' με νικοτινη?
Ξεμενω και γω συχνα-πυκνα και το σκεπτομουν ως λυση αναγκης,αλλα δεν ειμαι ακομη για μηδενικη. Αν μπορεις ομως με νικοτινη να ατμισεις αμεσως..  ;)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 22, 2022, 23:32 »
OFF TOPIC

Σκέτη βάση θεωρώ (αν & πολλοί θα διαφωνήσουν) το μείγμα VG/PG. Αλλοι θεωρούν σαν συστατικό & την νικοτίνη. Εγώ είμαι με την πρώτη άποψη, αφού δεν είναι όλοι οι ατμιστές εξαρτημένοι στην νικοτίνη. Προσωπικά, βρίσκω πως λίγη ποσότητα νικοτίνης ενισχύει το γευστικό αποτέλεσμα (είμαι με 1mg νικοτίνη). Καλό ανακάτεμα & ατμίζεις άμεσα, αν & συνήθως την "μαγειρεύω" μία μέρα πριν.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 23, 2022, 06:43 »
...........Οταν λετε σκετη βαση, κυριολεκτειτε?  σκετη βαση? Ανευ νικοτινης ,η' με νικοτινη?
Ξεμενω και γω συχνα-πυκνα και το σκεπτομουν ως λυση αναγκης,αλλα δεν ειμαι ακομη για μηδενικη. Αν μπορεις ομως με νικοτινη να ατμισεις αμεσως..  ;)

Ναι, σκέτη βάση με ή άνευ νικοτίνης, ανάλογα με τις προτιμήσεις του καθενός. Αν ανήκεις στην κατηγορία αυτών που θέλουν οπωσδήποτε νικοτίνη, όπως εγώ, τότε απλά προσθέτεις νικοτίνη και ατμίζεις άμεσα αφού προηγουμένως έχεις κάνει ένα καλό ανακάτεμα (αρκεί και το λεγόμενο "φραπέδιασμα"). Δεν χρειάζεται ωρίμανση, δεν χρειάζεται τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Thanos.L

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • πισω μεντα,οξω κανελα...
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 23, 2022, 12:11 »
Tem & treloneritis    ευχαριστω πολυ!  :)

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2022, 18:23 »
Καλησπέρα, ένα μικρό update... Εχτές αγόρασα το Azhad’s Elixirs Distillati Sweet Vanilla. Είναι 60ml Shacke N vape και ανήκει στα "καθαρά" Net υγρά. Πανάκριβο υγρό στα 18 ευρώ που το πουλάνε. Μαζί με τις νικοτίνες έφτασε τα 30 ευρώ (δεν νομίζω να ξαναδώσω τόσα για 60ml). Ήθελα όμως να το δοκιμάσω. Θα το αφήσω καμία βδομάδα να ωριμάσει και θα σας πω εντυπώσεις. Πάντος από μυρουδιά είναι πολύ γλυκό και έχει μια παράξενη μυρουδιά από μπισκότο βανίλιας παρόλο που δεν γράφει πουθενά στην περιγραφή για μπισκότο. Βανίλια, ναι έχει. Ελπίζω να βγάλει το καπνικό του μόλις το ατμίσω. Εξ όψεως φαίνεται σαν σκέτη βάση. Θα δούμε πως θα πάει.

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 08, 2023, 07:50 »
Καλημέρα σκέφτομαι να πάρω για πρώτη φορά να δοκιμάσω ένα άρωμα net
Έχω βρει αυτό Azhad’s Elixirs – Sweet Vanilla Signature 10ml
Σε σχετικά καλή τιμή 9 ευρώ το βρήκα απλά δεν βρίσκω πουθενά χρόνο ωρίμανσης και ποσοστό αραίωσης γνωρίζει κανένας ποσοστά και χρόνο ωρίμανσης ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος iliaspcw

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 08, 2023, 10:11 »
Οι απόψεις διίστανται . Άλλοι λένε πχ 5% αραίωση η και λιγότερο  [ για λιγότερη μάκα ] , άλλοι λένε για πολύ λίγη ωρίμανση – σχεδόν καθόλου λόγο νετ κτλ κτλ κτλ και ου το καθεξής .

Προσωπικά , και μετά από δοκιμες , [ και ως πρώην καπνιστής που κάπνιζε τέτοιες ποικιλίες καπνού ] θεωρώ ότι για να δώσουν αυτό που είναι ,χρειάζονται 10% αραίωση το λιγότερο [ βασικά  12% ] και ότι χρειάζονται ωρίμανση τουλάχιστον  στον μήνα  [ στην καλύτερη περίπτωση ]
Το μόνο σίγουρο πάντως , είναι το ότι πρόκειται για όντως  αξιόλογα προϊόντα μεν , αλλά που απευθύνονται σε ειδικό κοινό δε , με αποτέλεσμα , ενίοτε να δημιουργούνται διάφορες παρεξηγήσεις , και παρερμηνείες

 


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2023, 11:00 από iliaspcw »

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 08, 2023, 11:36 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις διευκρινίσεις σου δηλαδή να φανταστώ εγώ που έχω συνηθίσει τώρα στα καπνικά ημικαπνικά απλά αρώματα θα μου φανεί δηλαδή πολύ "επιθετικό" σαν υγρό το net, αυτή τη στιγμή για να σου δώσω ένα παράδειγμα εγώ ατμίζω goofys juice, flavourist americana, Virginia

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110544 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159776 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515298 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530743 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801588 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet