vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Hellvape Hellbeast 2 Subohm Tank

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Hellvape Hellbeast 2 Subohm Tank
« στις: Αυγούστου 12, 2022, 01:35 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την Hellvape)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




O Hellbeast 2 είναι ο νέος εργοστασιακός ατμοποιητής της εταιρείας.

Έχει διάμετρο 24mm, ύψος 52.9mm και χωρητικότητα υγρού 3ml με το ίσιο τζαμάκι και 5ml με το bubble.
Η συσκευασία περιλαμβάνει τον ατμοποιητή, ένα bubble τζαμάκι, ανταλλακτικα όρινγκ και δύο αντιστάσεις.
Οι δύο αντιστάσεις της συσκευασίας είναι ίδιες και είναι η P7-02 στα 0.2Ω κατασκευασμένη από κάνθαλ.

Ο ατμοποιητής πωλείται στα παρακάτω πέντε χρώματα.



Σύντομη παρουσίαση: Επιτέλους ένας εργοστασιακός subohm ατμοποιητής που τη παλεύει και όχι άλλο ένα ποντάκι ή  συσκευή μιας χρήσης.
Μια όχι και τόσο σύντομη παρουσίαση : Γενικά η Hellvape τα πήγαινε πάντα καλά με τους αεράτους ατμοποιητές, ειδικά τανκάτους έχει βγάλει πολύ πετυχημένους οπότε ήταν καιρός να κυκλοφορήσει και έναν αεράτο εργοστασιακό που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από άλλους στην κατηγορία του.

Ξεκινώντας από ψηλά, το επιστόμιο είναι το κλασικό τύπου 810 που χρησιμοποιεί η εταιρεία συνήθως και ευτυχώς εδώ η εταιρεία έπαιξε πιο κόσμια και δεν έβαλε παρδαλά χρώματα στα επιστόμια και κράτησε το ίδιο χρώμα με τον υπόλοιπο ατμοποιητή οπότε μπορείς εύκολα να κάνεις σετάκι ειδικά με τον φουλ μαύρο. Σχεδόν πάντα είμαι ευχαριστημένος από τα επιστόμια της εταιρείας οπότε έτσι και εδώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, δεν το άλλαξα και ατμίζω κανονικά με αυτό. Ίσως θα μου άρεσε να ήταν ένα τσικ πιο στενό εσωτερικά, βάση του τρόπου που ατμίζω εγώ, αλλά νομίζω θα βολέψει τους περισσότερους. Το τοπ καπ ανοίγει ξεβιδώνοντας 1/4 της βόλτας και από κάτω έχουμε τις δύο τρύπες για την αναπλήρωση του υγρού. Το τοπ καπ ξεβιδώνει πανεύκολα όπως και βιδώνει και λόγω σχεδιασμού είναι και πολύ εύκολο να το πιάσεις για να το ανοίξεις. Οι δύο τρύπες για την αναπλήρωση του υγρού είναι αρκετά μεγάλες και βολεύουν για γρήγορα γεμίσματα, μονο προσοχή γιατί γύρω γύρω από τις τρύπες έχουμε ίσια επιφάνεια οπότε τυχόν λάθος και το υγρό θα πάει κατευθείαν στη μέση και μέσα στη καμπάνα. Ακριβώς από κάτω έχουμε το δαχτυλίδι του αέρα το οποίο επίσης λόγω σχεδιασμού βολεύει πολύ και μπορούμε πολύ εύκολα να το γυρίσουμε. Δεν γυρνάει ανεξέλεγκτα αλλά έχει στοπ και από τις δύο μεριές.

Ακριβώς ίδιο σχεδιασμό με το δαχτυλίδι του αέρα έχουμε και στο κάτω μέρος του ατμοποιητή οπότε η διαδικασία να αλλάξουμε αντίσταση είναι το ίδιο εύκολη. Απλά ξεβιδώνουμε το κάτω μέρος και τραβάμε το κάτω μέρος της αντίστασης προς τα έξω. Η αντίσταση δεν έχει κάποιο σημείο να την πιάσεις οπότε αν έχεις χοντρά δάχτυλα ή δεν έχεις λίγο νυχάκι, ίσως και να δυσκολευτείς λίγο. Όλες οι αντιστάσεις έχουν μεγάλα ανοίγματα πάνω τους για να ποτίζεται το βαμβάκι οπότε μπορούμε πολύ εύκολα να ποτίσουμε σωστά και να ατμίσουμε πιο γρήγορα όταν βάλουμε την αντίσταση και να μη περιμένουμε πότε θα ποτίσει.

Ο αέρας στο φουλ ανοιχτό είναι αρκετός, όχι όπως κάτι τεράστιοι εργοστασιακοί ατμοποιητές του παρελθόντος αλλά αρκετός. Εγώ όπως πάντα προτιμώ με τον αέρτα κλειστό το λιγότερο μέχρι τη μέση και συγκεκριμένα εδώ αφήνω ανοιχτό σχεδόν μόνο το 1/4. Βέβαια αυτό που με βολεύει εδώ είναι ότι και οι αντιστάσεις της εταιρείας για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή παίζουν στο μέγιστο στα 60 με 65 βαττ οπότε δεν χρειάζεται ο τόσος αέρας. Έχω ακούσει ότι υπάρχουν παράπονα και θα ήθελαν να υπάρχει και αντίσταση που παίζει στα 80+ βαττ αλλά θεωρώ πως αποδίδει μια χαρά ήδη. Με τον τρόπο που ατμίζω ο ατμοποιητής δεν κάνει ιδιαίτερη φασαρία, τουλάχιστον όχι όσο περίμενα, φυσικά δεν υπάρχουν διαρροές και μου δίνει μια χαρά γεύση και ειδικά στα φρουτένια υγρά που έχω μόνιμα μέσα τώρα το καλοκαίρι.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110757 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515421 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530847 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801676 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet