vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

315 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, treloneritis, mathimatikos1966, lagoudakis, tibolaso, manoslykos

Twitter

καλύτερες γεύσεις φράουλας

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
καλύτερες γεύσεις φράουλας
« στις: Μαΐου 07, 2022, 22:41 »
Ποια είναι κατά τη γνώμη σας τα καλύτερα υγρά φράουλας πο
υ έχετε δοκιμάσει ?  Εκτός από το τοπ για μένα (και για πολλούς άλλους απ' όσο έβλεπα ) το signamal της steam train  που δεν το βαριέμαι ποτέ. Για να αλλάξω και λίγο. Ακούω προτάσεις. Επίσης έχει δοκιμάσει κάποιος της ίδιας εταιρίας το invicta είναι καλό ? Είδα ότι έχει βγει επίσης σε καινούργια εκδοχή το signamal plus με περισσότερη κρέμα αλλά δεν το χω δοκιμάσει ακόμα και με διχάζει.


Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 08, 2022, 09:36 »
 Εάν σου αρέσει το signalman δεν υπάρχει περίπτωση να μην ευχαριστηθείς και το plus αφού είναι ακριβώς η ίδια γεύση. Η διαφορά είναι στην ένταση, σε εμένα φαινόταν λίγο πιο ξεκάθαρη η φράουλα αλλά γενικά τις κρέμες τις αντιλαμβάνομαι ως αίσθηση και όχι σαν γεύση. Το εάν αξίζει τα 2 ευρώ παραπάνω θα το απαντήσεις μόνη σου. Ωστόσο θα πω πως το κριτήριο της έντασης αυτορυθμίζεται οπότε εάν συνηθίσεις πολύ έντονα υγρά, σταματήσει να σου κάνει και εντύπωση. Την πρώτη φορά θα δεις κάποια διαφορά, μετά θα είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις εάν κάνεις το απλό ή το plus.

Με 3-4 παρόμοια profile που έχω δοκιμάσει, το ένα μου πίκριζε, το αλλά μου ξίνιζε.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 08, 2022, 10:59 »
Μιας και αναφέρθηκαν τα 2 αυτά υγρά, πόσο χρόνο ωρίμανσης χρειάζονται?

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 08, 2022, 12:41 »
Μιας και αναφέρθηκαν τα 2 αυτά υγρά, πόσο χρόνο ωρίμανσης χρειάζονται?

Επειδή είναι φρούτα 4-5 μέρες είσαι οκ  , μετά ανεβαίνει η γεύση της κρέμας σε πιο μεγάλο διάστημα υποτίθεται αλλά εγώ δεν κατάλαβα ποτέ κρέμα παρά μόνο απειροελάχιστα 

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 08, 2022, 13:15 »
Και το the dope reserva (της Steam train παλι) ειναι ωραιο.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 08, 2022, 14:48 »
vnv la crema strawberry ,απλα καταπληκτικο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 09, 2022, 11:51 »
δοκίμασε και το redonite της precious liquids, η σύζυγος το γύρισε σε αυτό από signalman

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 09, 2022, 14:04 »
Abuelos  Crema de Fresa !!!!
Vapesin   Pony Flavor - FTWR  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Ringo

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 10, 2022, 00:39 »
Cream strawberry vanila από IVG το εχω 3 μέρες και το κάνω στον κοσμοναύτη. Θέλει και άλλο χρόνο όμως γιατί η κρεμα δεν έχει δέσει ακόμα αλλά η φράουλα φαίνεται καλή και έντονη. 

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 10, 2022, 13:07 »
 Ενδιαφέρουσες προτάσεις που έγιναν δοκιμές.


the dope reserva επανακυκλοφορία παλιού υγρού άλλης Κυπριακής φίρμας από την S T, νομίζω mad lady sweet dream?
Θα μπει στο rotation.


invicta ευχάριστη έκπληξη καθώς μου θυμίζει σαν αίσθηση ένα παλιό υγρό γρανίτα πεπόνι που δεν κυκλοφορεί πια και ούτε θυμάμαι καν εταιρία. Με άλλο φρούτο και το υγρό δεν έχει καμία σχέση με οποιοδήποτε ενοχλητικό παγωτικό έχω δοκιμάσει και γενικά αποφεύγω. Για καραμελίτσα πάντως δεν μου έκανε αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση.


Και τα δυο υγρά δοκιμάστηκαν με μακρααά ωρίμανση 30 ολόκληρων
λεπτών


Στα to do, ivg & λευκός κούνελος

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 10, 2022, 18:41 »
The Plume Room Strawberries & Cream (Five Pawns): υπέροχη φραουλόκρεμα.

Strawberry Jam (Sad Boy): το καλύτερο φραουλομπισκότο που έχω ποτέ ατμίσει!

Strawberry Juice (Chefs Flavours): σκέτη φράουλα αλλά τόσο ωραία που την βάζω και πάνω σε παγωτά και άλλα γλυκά (και τα τρώω...)! Ατμίζεται πολύ ευχάριστα σκέτη αλλά μπορεί να συνδυαστεί και με όποιο άλλο άρωμα αισθανόμαστε πως ταιριάζει με φράουλα. Εγώ συχνά το συνδυάζω με το Lemon Tart Remixed (Divine) με αποτέλεσμα ένα μαγικό λεμονο-φραουλοϋγρό. Όρεξη να 'χεις να δοκιμάζεις.  :yes:


(Η ταξινόμηση των υγρών στο παρόν είναι κατά τιμή και φθίνουσα. Πολύ φθίνουσα...  :laugh1: )


EDIT: Διόρθωσα το όνομα του υγρού της Five Pawns γιατί υπάρχει και άλλο Plume Room, τo Banana Pudding (το οποίο δεν έχω δοκιμάσει...). Το πλήρες δηλαδή όνομα του υγρού που μου αρέσει είναι:

Five Pawns - The Legacy Collection - The Plume Room - Strawberries & Cream!

Ούτε ο Ισπανός ταυρομάχος δεν έχει τόσο μακρύ όνομα... :eyesplash:


« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2022, 13:49 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 18, 2022, 21:34 »
Ενδιαφέρουσες προτάσεις που έγιναν δοκιμές.


the dope reserva επανακυκλοφορία παλιού υγρού άλλης Κυπριακής φίρμας από την S T, νομίζω mad lady sweet dream?
Θα μπει στο rotation.


invicta ευχάριστη έκπληξη καθώς μου θυμίζει σαν αίσθηση ένα παλιό υγρό γρανίτα πεπόνι που δεν κυκλοφορεί πια και ούτε θυμάμαι καν εταιρία. Με άλλο φρούτο και το υγρό δεν έχει καμία σχέση με οποιοδήποτε ενοχλητικό παγωτικό έχω δοκιμάσει και γενικά αποφεύγω. Για καραμελίτσα πάντως δεν μου έκανε αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση.


Και τα δυο υγρά δοκιμάστηκαν με μακρααά ωρίμανση 30 ολόκληρων
λεπτών


Στα to do, ivg & λευκός κούνελος
το χω κανει και το invicta λογω δημοτικοτητας κι αυτο , το ακουγα συχνά ουτε μενα μου θυμισε καθολου καραμελα αλλα ξινισμενη φραουλα :))
EDIT: έγινε διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2022, 11:59 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος EvD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 01, 2024, 14:06 »
SignalMan - Steam Train (αν δεν κανω λάθος)

Αποσυνδεδεμένος KORG N364

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καλύτερες γεύσεις φράουλας
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 01, 2024, 14:21 »
Strawberry white από tob.Eχω αρχίσει εκατοντάδες λίτρα Απίστευτο υγρό!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160047 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110829 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515450 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303337 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530894 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet