vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Baroque Liquids by Abuelos

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Baroque Liquids by Abuelos
« στις: Αυγούστου 03, 2021, 11:54 »

Ζεστά, μόλις βγήκαν απ' τον φούρνο...


Baroque - Tobacco Series 60ml




Royal: Μοναδικός συνδυασμός καπνού RY με butterscotch, κρέμα βανίλιας και Dulce de Leche.

Silvano: Λαχταριστός καπνός Burley αναμεμειγμένος με net Havana κι εμπλουτισμένος με νότες από μήλο, βανίλια και ροδάκινο.

Soprano: Ένα μοναδικό NET υγρό με καπνό απ' το μακρινό Kentucky ανεμειγμένο με καρύδα και Bourbon.

Vincenzo: Μοναδικό καπνικό με επίγευση από εξωτικά βατόμουρα και Bourbon.



Baroque - White Dessert Series 120ml




Macaw: Λαχταριστό cheesecake με κομματάκια χυμώδους ανανά και επικάλυψη κρέμα βανίλιας.

Melody: Δροσερό μείγμα με τραγανό μήλο, cranberry και βανίλια.

Mustang: Ανάλαφρη μείξη μαστίχας με φυστίκι, κρέμα βανίλιας και σαντιγύ.


Περισσότερα όταν βγω απ' την θάλασσα. Κατά τον Νοέμβρη... :yes:


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 03, 2021, 12:01 »
To macaw είναι εξαιρετικό... Και το μόνο που έχω δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 03, 2021, 12:09 »

Εγώ δεν έχω ακόμα δοκιμάσει κανένα γιατί δοκιμάζω κάτι άλλα αστέρια τώρα. Από Αγία Παρασκευή μεριά... ;)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 03, 2021, 12:15 »
Πάντως η αλήθεια είναι ότι έχουν χαζέψει λίγο οι κατασκευαστές υγρών φέτος... Βγάζουν την μια σειρά καπνικων μετά την άλλη μέσα στο κατακαλόκαιρο που αποδεδειγμένα είναι η χειρότερη εποχή για τις πωλήσεις της συγκεκριμένης κατηγορίας....
Η πλάκα είναι να βγάλουν παγωτά, φρούτα και μενθολες τον χειμώνα

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 03, 2021, 15:31 »
Baroque... Σκέτη καταστροφή...

Με βλέπω να τα παίρνω όλα... Ειδικά αυτό το παπαγαλοπραμα, το Μακάο ακούγεται λαχταριστοτατο...



Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 03, 2021, 15:45 »
Aν δοκιμάσει κάποιος πρώτο το vincenzo θα ήθελα να με ενημερώσει!!!

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 04, 2021, 00:15 »
Πέρασα στα γρήγορα μια από ζερομπάκο κ δοκίμασα τα υγρά, όχι όλα γτ τα καπνικά θέλαν σίγουρα ωρίμανση πιο πολύ.

Royal αρκετά ενδιαφέρον χωρίς έντονο το RY στοιχείο. Με ωρίμανση στη βδομάδα πιστεύω είναι υποψήφιο για αγορά.

Silvano Δεν μου άρεσε αλλά ίσως με ωρίμανση..

Macaw το πήρα καπάκι. Ανανάς κ γλυκιά κρέμα δένουν τέλεια!!

Η μαστίχα πολύ ιδιαίτερο υγρό, η που θα αρέσει πολύ η..
Το άλλο με μήλο κ δροσιστικό όχι για μένα, δεν μου αρέσει ότι έχει υποψία παγωτικού.

 

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 04, 2021, 08:27 »
@ cpbaroque.
Constantan καλημερα. Σ'ευχαριστουμε για την παρουσιαση. Τυχερε υγρα με το ονομα σου. Τι αλλο να ζητησει καποιος πχια !!!!! :))
Νοεμβριος ειναι πολυ μακρια. Κανε ενα διαλειμματακι να μας πεις και τις εντυπωσεις σου, γιατι μερικα για παπαγαλοζουμα τα κοβω. :yes:
Νασαι καλα εκει που εισαι !!!!!! Περιμενουμε νεωτερα για τα υγρα.. :bye::thumpup:

@ paloukaros, Σταυρο συμφωνω απολυτα μαζι σου !!!!! :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 04, 2021, 12:09 από ThioVag »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 04, 2021, 12:02 »

Βαγγέλη μου δεν έχω εντυπώσεις να μοιραστώ γιατί έχω απλώς δοκιμάσει λίγο στο ντριπεράκι μου τον ανανά και την μαστίχα ίσα-ίσα για να ξέρω πως θα τα πάρω για να τα φτιάξω και να έχω πλήρη άποψη. Από τα άλλα ούτε ρουφηξιά...

Αλλά η αγορά και η δοκιμή θα γίνει από Σεπτέμβρη και μετά γιατί μπορεί να έκανα το λάθος να βρεθώ στην Αθήνα με 78 βαθμούς υπό σκιά, δεν σκοπεύω να κάνω και το άλλο λάθος, να κατέβω στα Εξάρχεια δηλαδή. Τουλάχιστον όχι πριν κάνω την διαθήκη μου... :laugh1:

Μέχρι τότε θα ακούμε τον ZiovanioS που ήταν γενναίος και διέσχισε την Σαχάρα...


Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 04, 2021, 12:16 »

Ουτε και γω εχω διαθεση να κατεβω ΑΘηνα με αυτη τη ζεστη. 
Ασε , θα παμε αργοτερα που θα αρχισουν οι μουσωνες !!!! :)) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 04, 2021, 14:15 »
Μουσώνες θα αργήσουν, παιδιά όπως φαίνεται, οπότε κουράγιο σε μας που είμαστε ακόμα εδώ και καλές βουτιές στους υπόλοιπους!

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stamatis

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 07, 2021, 18:38 »
Aν δοκιμάσει κάποιος πρώτο το vincenzo θα ήθελα να με ενημερώσει!!!
Μετά από 4μερες ωρίμανση το δοκίμασα σε rda wave 5 σπείρες 2,5 πυρήνα tricore fusedclapton 3-28/40 coilology στα 0,41 Ω και 40 W το υγρό για τα γούστα μου βγάζει έντονη γλύκα σε βαθμό που καταστρέφει το καπνικο του κομμάτι (λατακια) την νιώθεις αλλα την σβήνει πρωτίστως το κεράσι το οποίο είναι κυρίαρχο και πολύ γλυκό και κατόπιν τα βατόμουρα και το ρούμι τα οποία δεν αντιλαμβάνομαι και δεν ξέρω τι ρόλο παίζουν αλλα προφανώς συμβάλλουν στο σιροπιασμα του υγρού.Εν συντομία πολύ πρόχειρη υλοποίηση του κατασκευαστή που θα μπορούσε να το απογειώσει με άλλες αναλογίες, αρώματα και με πολλές, πολλές δοκιμές και σεβασμό στον καταναλωτή 

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 07, 2021, 21:42 »
Είμαι στην 3η μέρα που έπιασα το macaw. Πολύ ωραία κρέμα ανανά με τσιζκέικ ολα σε ισορροπία με τον ανανά να ακούγεται στο υγρό χωρίς όμως να το καπελώνει!. Σε όσους αρέσει ο ανανάς είναι ναι με τόνο.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2021, 11:13 »
Macaw by Baroque (White Dessert Series)


Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια...




:yes:

   ;D ;D ;) ;)

Χρωστάω όμως δυο λόγια για το Macaw - δεν πάω να την σκαπουλάρω με ένα ψωρο-τζιφάκι μόνο.  




Macaw by Baroque (Μέρος Δεύτερο)
ή
Το τεστ του ξερονησιού

Πες πως έρχονται οι ... (ότι και να βάλεις εδώ, ταιριάζει...) στην εξουσία. Το πρώτο πράγμα φυσικά που θα κάνουν θα είναι να με στείλουν εξορία σε κάποιο ξερονήσι και μάλιστα με ένα μόνο ατμιστικό υγρό μαζί μου! Το σκέφτηκα λοιπόν καλά και κατέληξα σχετικά εύκολα στην τελική πεντάδα υγρών. Το σκέφτηκα καλύτερα και κατέληξα πάλι σχετικά εύκολα στην τελική τριάδα. Μετά ζορίστηκα. Ζορίστηκα πολύ γιατί η τελική τριάδα αποτελείται από υγρά αστέρια που μάλιστα ατμίζω αυτήν την στιγμή που μιλάμε. Μετά από προβληματισμό ημερών κατέληξα πως το υγρό που θα έπαιρνα μαζί μου στην Μύκονο είναι φυσικά το Macaw! (τι εννοείς δεν είναι ξερονήσι η Μύκονος; Τι είναι; Τροπικό δάσος;) Και μετά που το αποφάσισα, απόρησα γιατί δυσκολεύτηκα τόσο πολύ να καταλήξω. Φυσικά και θα ήταν το Macaw! Το υγρό δεν παίζεται! Macaw: το Baroque του Baroque. Oh yes!

Το υγρό είναι γλυκό, όχι φρουτένιο. Δεν έχει καμία οξύτητα και συνεπώς δεν ταιριάζει με άλλα υγρά φρουτένια που έχουν (μια κάποια οξύτητα...). Δεν ξέρω αν υπάρχουν κι άλλοι λοξοί σαν κι εμένα που ανακατεύουν τα έτοιμα υγρά αλλά εγώ οφείλω να το γράψω γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Δεν το λέω όμως μόνο για να προσέχει κανείς τις αναμίξεις αλλά και για να καταλάβει ο επίδοξος αγοραστής του όσο καλύτερα γίνεται το προφίλ. Άλλωστε τέτοια υγράρα είναι αμαρτία να την ανακατέψεις με κάποιο άλλο υγρό. Το Macaw μοιάζει πιο πολύ με κάτι που θα έβρισκε κανείς σ'ένα γκραν τραλαλά ζαχαροπλαστείο ή ένα γκουρμέ εστιατόριο παρά σ'ένα μανάβικο ή σούπερ μάρκετ ή περίπτερο. Όπως πολύ σωστά έγραψε και ο [member=21669]ZiovanioS[/member][/color][/url] πιο πάνω, το υγρό είναι πολύ ισορροπημένο και ο ανανάς καθόλου δεν σκεπάζει τις κρέμες που είναι φανταστικές. Δεν θυμίζει επίσης καθόλου τους χημικούς ανανάδες που συναντάμε σε αναψυκτικά, τσίχλες, παγωτά, σαμπουάν, προφυλακτικά, κλπ, και καλύτερα γιατί πουθενά που ανέφερα δεν μου αρέσει. Για την ακρίβεια ο ανανάς μου αρέσει μόνο σαν φρούτο φρέσκο και αυτός είναι ο λόγος που μου έκανε τόση εντύπωση που τρελάθηκα με το υγρό. Είναι περίεργο γιατί έχω ατμίσει ξανά στο παρελθόν υγρά με ανανά και τα έχω βρει όλα από κακά έως άθλια! Σαν να είχες αδειάσει ένα αμιτάκι στον ατμοποιητή σου - φρίκη! Φαίνεται όμως πως η κρίσιμη λέξη για το υγρό που συζητάμε εδώ είναι η "ισορροπία" την οποία το Macaw διαθέτει και με το παραπάνω. Ισορροπία αλλά και φινέτσα. Όπως θα ήταν το υγρό ενός Ιταλού ή Γάλλου σεφ περιωπής, όχι ενός Αμερικανού ή Άγγλου. Το υγρό είναι τόσο μαγικό που βάζω στοίχημα πως θα κάνει ακόμα και ορκισμένους τασάκηδες να αλλαξοπιστήσουν και να γίνουν αποκλειστικοί γλυκατζήδες. Η ουσία είναι πως ο ζιρομπάκος ζωγράφισε πάλι και έβγαλε άλλο ένα παπαγαλόζουμο (για όλους όμως, όχι μόνο για τον παπαγάλο...). Πάρτε λοιπόν το ντριπεράκι σας και πάτε μια βόλτα να το δοκιμάσετε. Θα καταλάβετε απ' την πρώτη τζούρα αν σας πάει ή όχι.

Από τα άλλα υγρά της σειράς δοκίμασα μόνο το Royal (ελπίζοντας πως δεν θα καταλάβω το καπνικό μέρος - το κατάλαβα μια χαρά!) και το Mustang (ελπίζοντας πως δεν θα καταλάβω την μαστίχα - την κατάλαβα μια χαρά!). Νομίζω όμως πως γενικά θα αρέσουν, ειδικά το Royal (αν σας αρέσει το RY4 Bronze του Βλαδίμηρου δοκιμάστε το Royal οπωσδήποτε). Τα υπόλοιπα Baroque είναι καπνικά και ένα παγωμένο οπότε εγώ μακρυά...


ΥΓ. Τέρμα τώρα για λίγο καιρό. Έχω πήξει στο υγρό εδώ πέρα και θέλω τουλάχιστον 7-8 μήνες για να ξεστοκάρω την κάβα...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2021, 14:09 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος gfilip

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2021, 15:11 »
Καλησπέρα χρόνος  ωρίμανσης για το Macaw;

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110644 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159866 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515333 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146473 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303274 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530785 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801629 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet