vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Amcm, giorgos1999, Ηρακλης, chantza1, Buliwyf

Twitter

Speakeasy - Tijuana

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 23:28 »
Μολις τωρα είδα το συγκεκριμένο topic  πραγματικά Φανταστική εμπειρία ατμισματος το tijuana καθαρα καπνικο με βανίλια χωρις να ειναι  γλυκό.. επίσης   δείχνει να τα πάει καλα με της αντιστάσεις σε σύγκριση με τα περισσότερα net...  

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 23:45 »
Ποια σύγκριση ρε παιδιά με τα περισσότερα ΝΕΤ. Αφού δεν είναι ΝΕΤ

Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 09, 2021, 00:07 »
Μολις τωρα είδα το συγκεκριμένο topic  πραγματικά Φανταστική εμπειρία ατμισματος το tijuana καθαρα καπνικο με βανίλια χωρις να ειναι  γλυκό.. επίσης   δείχνει να τα πάει καλα με της αντιστάσεις σε σύγκριση με τα περισσότερα net... 
Αυτό λέμε τόση ώρα βρε Άκη, ΔΕΝ είναι ΝΕΤ

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 09, 2021, 00:07 »
[member=7458]iPant[/member] δεν ειπα οτι ειναι net το tijuana.. προφανώς και δεν ειναι net απλά λάθος διατύπωση εκανα..  

Θυμίζει παρα πολυ τα net  χωρις να ειναι.. και  αυτο ειναι το κατι που το κάνει διαφορετικό..!!  και συγκριτικά με τα net που πρεπει να αλλάζεις συνέχεια βαμβάκι εδω εχουμε ενα σχετικα καθαρο και φιλικό προς της αντιστάσεις υγρο που μπορείς να το ατμισεις ανετα και σε κάποιο εργοστασιακό ατμοποιητη..

Εγω το ατμιζω στο avp cube με την 1.15ohm και μετα απο 7 γεμίσματα των 3.5ml ειναι ακόμα σε καλή κατάσταση η αντίσταση.

Αν ήτανε net ουτε 2 ml δεν θα έβγαζε
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2021, 00:21 από akis_avp »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 09, 2021, 00:08 »
Ναι, δεν είναι net. Aπλά σύμφωνα με την εταιρεία έχουν απόδοση αντίστοιχη με net υγρά.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 11, 2021, 12:59 »
Πάντως έχω να πω ότι γευστικά το υγρό είναι πολύ κοντά σε αντίστοιχα αρώματα νετ, τόσο κοντά που μου προξένησε έκπληξη.

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 11, 2021, 17:00 »
Καλησπέρα poet, επειδή ξέρω ότι είσαι λάτρης των καπνικων και σε εμπιστεύομαι μπορώ να σε ρωτήσω πόσο το άφησες για ωρίμανση και αν η βανίλια είναι έντονη και γλυκίζει ή απλά συνοδεύει ευχάριστα το λατακια? Αν και έχω βολευτεί αφάνταστα με σκέτη βάση και λίγες σταγόνες νετ ενναλαξ νομίζω πως πρέπει να το δοκιμάσω αυτό εδώ το υγρό έτσι για αλλαγή. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την παρουσίαση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2021, 17:15 από tony1976 »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 12, 2021, 22:34 »
[member=22714]tony1976[/member] δεν γλυκιζει ειναι ακριβώς όπως τα net αλλά χωρίς να είναι net ειναι απίστευτο υγρό.. η βανίλια ειναι ισορροπημένη και έρχεται και δένει με ολο το καπνικο στοιχείο   καταλαβαίνεις της νοτες της βανίλιας στο βάθος γενικά οτι καλύτερο εχω ατμισει σε καπνικο υγρό... Με καφέ και ποτο ειναι απόλαυση..!!

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 12, 2021, 22:37 »
Ευχαριστώ πολύ φίλε, για να δούμε. 

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 12, 2021, 23:18 »
Οταν  βλέπεις ενα φανταστικό review απο ενα ατμιστη που οπως περιγράφει και ο ιδιος εκανε λίτρα απο latakia απο εκει καταλαβαίνεις οτι πρόκειται για ενα εκπληκτικό υγρό..!!!  Εγω αγορασα 2 μπουκάλια πριν διαβάσω αυτο το review επίσης θέλει οπωσδήποτε το λιγότερο 20 μέρες ωρίμανση.. εγω το άφησα 1 μήνα πάντως και οσο περισσότερο μένει τοσο καλύτερο γίνετε... Αλλα στο μηνα ειναι έτοιμο να ξέρεις..!!  Προσωπικά στα καπνικα ειμαι λιγο περίεργος εγω τα περισσότερα μονο καπνικα δεν ειναι... Ολα σχεδον ηταν γλυκά που ειχα δοκιμάσει εκτος απο net φυσικά αλλα με τα net ξενέρωσα γιατι έπρεπε καθε μερα να αλλάζω βαμβάκι και να πλένω συχνα τον ατμοποιητη ετσι εκανα το ιδιο που κανείς και εσυ εριχνα μεσα σε βάση και ατμιζα..  αλλα χάνεις πολυ απο γεύση..



Με το tijuana έχω πάθει την πλάκα μου... Ειναι λες και καπνίζω μου αφήνει αυτη την γεύση για καποια ώρα πραγματικά σκέφτομαι να παραγγείλω 4 μπουκάλια ακομα... Επιτέλους βρηκα το all day υγρο μου...!!  Παει με όλα και ειναι φιλικό με της αντιστάσεις..  με την 1.15 ohm στο avp cube μέχρι σημερα εφτασα τα 9 γεμίσματα των 3.5 ml και δεν εχω αλλάξει ακομα αντίσταση...   Επιδει ομως εχω και το wenax εδω θελω να σε ενημερώσω οτι για κάποιο περίεργο λογο  επερνα καμένο δεν ξέρω αν έπεσα σε ελαττωματικές αντιστάσεις αλλα ξενέρωσα με το συγκεκριμένο και ετσι πηρα το avp cube αποκλειστικά για να ατμιζω καπνικα υγρα και στης 2 τρυπουλες του airflow ειναι ίδια τζούρα με του wenax ελαχιστα ποιο σφιχτή.. στο λεω αυτο γιατι ειχα δει που είχες ρωτήσει σε αλλο θέμα για το avp cube οπότε ελπίζω να σου φανεί χρήσιμο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 13, 2021, 08:52 »
[member=22714]tony1976[/member]

Το άφησα μια εβδομάδα γιατί δεν είχα υπομονή να περιμένω περισσότερο και ατμίζεται μια χαρά. Και ο κατασκευαστής αν δεν απατώμαι μια βδομάδα προτείνει.
Μπορείς και παραπάνω βέβαια όπως λέει και ο [member=22841]akis_avp[/member].

Εγώ το ατμίζω στον le papillon, δηλαδή μάλλον στον μικρότερο ντριπερ που υπάρχει, με αντιστασούλα δικής μου κατασκευής clapton 0.35/316L - 0.12/Ni80, 3 1/2 σπείρες 2.5mm, διάμετρο αντίστασης.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2021, 08:59 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 13, 2021, 10:31 »
Καλημέρα και ευχαριστώ Poet/Akis  πολύ για τις απαντήσεις, θα το πάρω σίγουρα να το δοκιμάσω. Άκη εγώ με το Wenax ατμίζω μήνες τώρα με την 0.6 και έχω καλύψει την μία τρυπούλα από το πλάι του αέρα για πιο σφιχτή τζούρα και πραγματικά είναι τέλεια, δεν έχω πάρει καμένο ποτέ και κρατάει 60-70 μλ με πολύ καλή γεύση, εσύ με ποια αντίσταση πήρες καμένο? Το avp το έχω τσεκάρει απλά το θεωρώ ακριβό 27-28 ευρώ και 4 ευρώ το 3,5 μλ ποντάκι γιατί μόνο Tpd 2ml έχω βρει.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 13, 2021, 15:39 »
[member=22714]tony1976[/member]  σχετικά με το wenax πραγματικά ειναι πολύ καλό και όντως στην αρχή δούλευε μια χαρά αλλά πλέον οτι αντίσταση και αν βάλω μου δίνει καμένο ίσως να έπεσα σε ελαττωματικές παρτίδες? Η ακομα και η συσκευή να εχει κάποιο πρόβλημα και να δίνει πιο απότομα ρεύματα.. δοκίμασα και την 1.2 και την 0.6 εχω παρει επίσης και 4 πακετα αντιστάσεις της 0.6 και αλλες παρτίδες αλλα δεν της έχω δοκιμάσει ακομα... Σκέφτομαι να πάρω αλλη συσκευή γιατί πιστεύω οτι εχει κάποιο θέμα η συσκευή...  Εχω την εντύπωση οτι αυτο το πρόβλημα δημιουργήθηκε οταν φορτισα το wenax  με εναν φορτιστή iphone ο οποίος διαπίστωσα οτι αργούσε να φόρτιση πολυ την συσκευή και δημιουργούσε αρκετή υπερθέρμανση άρα πιστεύω πως εκει θα ειναι και το πρόβλημα...

μετα δεν ασχολήθηκε και πήρα το avp cube αλλα το wenax να σου πω την αλήθεια μου άρεσε περισσότερο επιδει ειχε και το κουμπι απο το κάτω μέρος..

Τωρα για να βγούμε απο το off topic ας έρθουμε στο θεμα του tijuana πραγματικά οπως σου είπα αξίζει το συγκεκριμένο υγρό και το προτείνω άνετα... Είμαι σίγουρος οτι μόλις το δοκιμάσεις μετα θα αγοράζεις μονο αυτό...

εγω γενικά ατμιζω τα παντα απο καπνικα μεχρι γλυκα   αλλα εχω μια ιδιαίτερη προτίμηση σε συγκεκριμένα καπνικα και κυρίως latakia εδω θελω να σου πω πως το συγκεκριμένο υγρό θα σου ξυπνήσει μνήμες απο καλες παλιές  εποχες..!!

Να προτιμήσεις να το φτιάξεις 50/50 VG/PG

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2021, 16:31 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 23, 2021, 20:38 »
Έπεσε σήμερα στα χέρια μου ένα μπουκάλι καί συμπλήρωσα pvg .
Η αλήθεια είναι ότι έριξα 20ml pg στα ήδη 20 πού είχε .
Όπως επίσης αλήθεια είναι , ότι πλημμύρισε ο τόπος με βανίλια .
Εάν δεν ατμίσω λατάκια μετά από μιά βδομάδα , ουέ κι`αλοίμονό σου Πανορατμίξ ! ! !  :))

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 24, 2021, 13:09 »
Να θυμίζει ΝΕΤ, αλλά να μην είναι... :) Έτσι μπράβο. Όχι άλλο κάρβουνο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135564 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 903 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1490 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli