vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

305 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Ηρακλης, takoulas, Alexander20, john67, Tazz, Jorge, manoslykos

Twitter

Flash E-Vapor (Clones)

Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 08, 2020, 12:14 »
Ξέρει κανείς αν υπάρχουν διαφορές μεταξύ Ulton και YFTK κλώνου?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:15 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 08, 2020, 12:26 »
Αν θυμάμαι καλά στον κλώνο από YFTK αλλά στον 4.5 ( όχι αυτόν που έχει γίνει παρουσίαση εδώ ) δεν ταίριαζαν οι βίδες στο από τα airflow . Κ στον κλώνο της Ulton δεν υπάρχουν τα λογότυπα στη βάση του ατμό , καθώς επίσης λένε ότι ο YFTK εχει καλύτερο φινίρισμα από τον Ulton.


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:15 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 08, 2020, 12:58 »
Ωραία παρουσίαση, τον κοιτάω και εγώ να το πάρω αλλά θα περιμένω κανένα review και για αυτόν:
'Αλλος ένας νεος 'FEV" - YDDZ V1 MTL RTA 22MM (με topfill & liquid control!)
σηκωθειτε απο καναπεδες κρεβατια παραλιες και παρτε τον  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:15 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 08, 2020, 13:44 »
Δεν είναι ίσως το κατάλληλο νήμα για να εκφράσω την αποψή μου αλλά επειδή είχα και τους 3 θα πω την γνώμη μου!
Ο flash σαφώς είναι μια κατηγορία μόνος του και μια επανάσταση με τον οποίο όμως δεν τα βρήκα για κάποιο λόγο ούτε σε γέυση ούτε σε τζούρα, σίγουρα χρειάζεται τα πινάκια για το υγρό πάντως τα οποία είναι μεταλλικά. Αυτό πιστεύω που του έλειπε είναι ο αέρας από κάτω το οποίο ήρθε και συμπλήρωσε ο Era.
Ο Era είναι πλήρως τροποποιήσιμος ρυθμίζεις τα πάντα, θέλει μεγαλύτερη προσοχή στο στήσιμο αλλά ρυθμίζεις την ροή των υγρών, ρυθμίζεις τα πιν του υγρού, ρυθμίζεις τον αέρα πάνω και κάτω, στήνεις σε όποια πλευρά σε βολέυει. Έχει τρομερό χτύπημα περισσότερο από του fev. Σε γεύση είναι νωρίς αλλά νομίζω υπερέχει. Σε τζούρα νομίζω είναι η πιο σμουθ από όλους τους ατμοποιητές που έχω δοκιμάσει.
Όσον αφορά τον YDDZ δε νομίζω ότι αξίζει ούτε το 20αρικο, δεν έχει ρύθμιση υγρών, για να φτιάξεις mesh για την τροφοδοσία θέλει μεγάλη μαεστρία, για να παίξεις με βαμβάκωμα θέλει μεγάλη μαγκιά να μην φας πλημμύρα. ¨Εχει μόνο μια τρύπα αέρα και γενικά δεν λέει εφόσον υπάρχουν οι άλοι δυο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:16 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 08, 2020, 16:15 »
Καλησπέρα. Αν κατάλαβα καλά η συσκευασία του FEV περιλαμβάνει από ένα airflow pin (τυφλό, 1,2mm, 1,4mm, 2,1mm) σωστά; Υπάρχει περίπτωση να πωλούνται ξεχωριστά άλλα pins για να βάλει κάποιος για παράδειγμα 2 των 1,2mm;

Επίσης ο FEV -αλλά και ο Era κατ' επέκταση- αποδίδουν τόσο καλά μόνο σε καπνικά υγρά ή και σε άλλες κατηγορίες υγρών (πχ γλυκά);
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:16 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 08, 2020, 16:16 »
Τα 2.1 είναι δίπλα . Δεν ξέρω αν σε ελληνικά μαγαζιά υπάρχουν σκέτα πιν εξωτερικό όμως σίγουρα !


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:16 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 08, 2020, 16:40 »
Καλά μας πληροφόρησε πιο πάνω ο KSP :respect:
Και μόνο αυτές τις παραμέτρους που θέλει ο ERA να ρυθμίσεις, πάσο από εμένα. Για να μην πω εκείνο το "περισσότερο χτύπημα από τον FEV"...μπρρρρ...μακριά. Τόσα μπουκάλια με 9άρια που έχω έτοιμα θα πρέπει να να σπάσω στη μέση για να ατμίσω έτσι.
Για τον τελευταίο YDDZ δεν ξέρω τίποτα, αλλά και τίποτα δεν ακούγεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:16 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 08, 2020, 17:05 »
Γιατι ν'αγορασει κανεις τις γνησιες απομιμησεις και μαλιστα πιο πολυπλοκες ενος πετυχημενου και διαχρονικου ατμοποιητη οταν στην ιδια η και χαμηλοτερη τιμη μπορει ν'αγορασει το ακριβες αντιγραφο του γνησιου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:16 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 08, 2020, 23:27 »
Όσον αφορά τον YDDZ δε νομίζω ότι αξίζει ούτε το 20αρικο, δεν έχει ρύθμιση υγρών, για να φτιάξεις mesh για την τροφοδοσία θέλει μεγάλη μαεστρία, για να παίξεις με βαμβάκωμα θέλει μεγάλη μαγκιά να μην φας πλημμύρα. ¨Εχει μόνο μια τρύπα αέρα και γενικά δεν λέει εφόσον υπάρχουν οι άλοι δυο.
Επίτρεψέ μου μερικές διορθώσεις. Τον δουλεύω σαν βασικό μου τους τελευταίους 3 μήνες & έχει εκτοπίσει τους FeV μου, που χρησιμοποιώ μόνο όταν θέλω μιά πιό..."ρουστίκ" εμφάνιση. Είναι ουσιαστικά στην λειτουργική φιλοσοφία των FeV, αλλά με πιό μοντέρνα & "καθαρή" εμφάνιση. Αψογη ποιότητα, ΑΨΟΓΑ σφιχτά o-rings, postless deck, κλείδωμα στο deck με 2 "γενναία" tabs (την στιγμή που ο γνήσιος FeV σημειώνει ειδική μεταχείριση για να μην πάθει ζημιά το "καρφάκι" που κλειδώνει & που ΔΕΝ το καλύπτουν στην εγγύηση.
Εχει αισθητά μικρότερο ύψος (όσο πχ Skyline/millennium) από τον "κοντό" FeV, & με μεγαλύτερη χωρητικότητα 4 ml. Στην β παρτίδα ΕΧΟΥΝ συμπεριλάβει & τα wicks (ταιριάζουν επίσης τα wicks του FeV όπως & τα πινάκια του.
Εχει πανεύκολο-βουτυρένιο top fill & ΕΧΕΙ ρύθμιση υγρών. Το ότι έχει μία τρύπα αέρα, ίσως να οφείλεται στο ;ότι αντιγράφοντας τον FeV 4 (& όχι τον 4.5), αντέγραψαν & τον mtl προσανατολισμό του (0.8mm.1.2mm, 1.6mm & 2.00mm), ταυτόχρονα με το πολύ μικρής διαμέτρου επιστόμιο (δες φωτό).
Τον ονομάζουν V1 πάντως, οπότε μήπως στο μέλλον βγάλουν & κάτι που θα παίζει & στα 2 ταμπλώ;  Τέλος, στα ρηβΓιούζ αγοραστών μόνο υπερθετικά πράγματα έχουν γραφτεί (ένα δικό μου) & σε αυτόν της κινέζικης & σε αυτόν της γερμανικής αποθήκης. Για να πω την αλήθεια, περίμενα να διαβάσω reviews γερμανών & όταν είδα διθυραμβικά σχόλια από γερμανούς κατόχους γνήσιων FeV, αποφάσισα να αποχωριστώ τα €18 (τότε).
Εχω στα σκαριά έτοιμο το υλικό για παρουσίαση & αυτού αλλά & άλλων FeV (Ulton & Vazzling) που θα  πρέπει να συνεννοηθώ με τον Αχιλλέα αν βρίσκει καλή ιδέα το νήμα να γίνει γενικά για κλωνοFeV, μιάς & επειδή πουλάει ξανά οι κινέζοι κλωνοποιούν ασύστολα.
Συμπαθάτε μου την σινδόνη. Χάθηκα τελευταία λόγω σοβαρών οικογενειακών προβλημάτων (σήμερα έχασα την μητέρα μου).
https://www.2fdeal.com/u_file/2006/review/16/24574ff600.jpg
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:16 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 08, 2020, 23:50 »
Τα συλληπητηρια μου!
Ισως ο δικος μου ειχε τοτε τα ελλατωματα διοτι ηταν απο τους πρωτους πρωτους! Ουτε wicks επαιρνε και η ρυθμιση υγρων δεν δουλευε σωστα! Θα περιμενω τον v2 για δευτερη ευκαιρια!


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:17 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 09, 2020, 00:14 »
Ευχαριστώ!  :thumpup: Λογικά, ίδια παρτίδα έχουμε. Ούτε ο δικός μου είχε wicks. Τώρα βλέπω πως τα βάζουν, ίσως επειδή όλοι παραπονέθηκαν γι αυτή την έλλειψη.
Ταιριάζουν όμως γάντι από FeV (είχα πάρει ένα σακκουλάκι ανταλλακτικά). Για την ρύθμιση υγρών ΔΕΝ θέλει κάργα σφίξιμο το τανκ & τότε γυρίζει ζζζζμουδδδ (ίδια φάση με την ρύθμιση υγρών του Hussar που αν παρασφίξεις το τανκ, δεν γυρίζει το juice control)
.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:17 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος.
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 09, 2020, 05:08 »
Ενδιαφέρον δείχνει παντως.
Υπάρχει σε κάποιο μαγαζί στην Ελλάδα;;
Η πρόκειται να ερθει;;
Εαν καποιος γνωρίζει ας γραψει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:17 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:17 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 09, 2020, 17:01 »
Εχω στα σκαριά έτοιμο το υλικό για παρουσίαση & αυτού αλλά & άλλων FeV (Ulton & Vazzling) που θα  πρέπει να συνεννοηθώ με τον Αχιλλέα αν βρίσκει καλή ιδέα το νήμα να γίνει γενικά για κλωνοFeV, μιάς & επειδή πουλάει ξανά οι κινέζοι κλωνοποιούν ασύστολα.
Συμπαθάτε μου την σινδόνη. Χάθηκα τελευταία λόγω σοβαρών οικογενειακών προβλημάτων (σήμερα έχασα την μητέρα μου)
Τα συλυπητηρια μου Γιωργο.Να ζησεις να τη θυμασαι.
Συμφωνω απολυτα να μετονομαστει το νημα γενικα σε << Flash E-Vapor (Clones) >>  αλλα δεν ξερω πως να το κανω.Μαλλον πρεπει να βαλει το χερακι του καποιος διαχειρηστης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:18 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 09, 2020, 17:22 »
(σήμερα έχασα την μητέρα μου).
Δύναμη κ κουράγιο θα σου ευχηθώ κ ζητάω συγγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος  :-[ :-[ :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 02:18 από Buliwyf »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110571 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303240 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530748 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11050 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet