vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Flash E-Vapor (Clones)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 13, 2020, 10:08 »
Άψογος.
Αυτό το τελευταίο, εκεί που μπαίνει το κέρμα είχα χάσει, και το πρώτο που βρήκα κι έβαλα από τα δικά μου ήταν χοντρό, γι αυτό έχανε. Μετά βρήκα ένα πιο λεπτό (θα ήταν σαν το δικό του), και όλα καλά.

Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 16, 2020, 18:02 »
Πήρα κι εγώ τον συγκεκριμένο κλώνο από YFTK. Δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά και χάνει υγρό από την τρύπα του αέρα συνεχώς. Άλλαξα όλα τα ορινγκ με καλής ποιότητας και ακριβώς τις διαστάσεις που δίνει ο κατασκευαστής για τον ορίτζιναλ και πάλι τα ίδια! Τι στήνω πάνω από τα ποστ, τι πάνω και πλάι, με πολύ βαμβάκι, με λίγο βαμβάκι πάλι τα ίδια! Με έχει σκάσει! Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Επίσης παρατήρησα ότι το καπάκι πάνω από το γυαλί με λίγο ζόρι περιστρέφεται παρόλο που είναι δεμένος ο ατμοποιητής κανονικά και η τρύπα για το Driptip στην καμινάδα δεν έρχεται τελείως πρόσωπο με την τρύπα του καπακιού αλλά κάθεται ένα κλικ πιο κάτω. Υπάρχει περίπτωση να είναι ελαττωματικό το κομμάτι ή είναι νορμάλ αυτά;

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 16, 2020, 18:31 »
Αν το βαμβακι που βαζεις ειναι αρκετο, 2 πραγματα μου ερχονται, 1ο, κοιτα το ο-ρινγκ που εφαρμοζει στο πανω καπακι να ακουμπαει σωστα με τπ γυαλι και 2ο ξεβιδωσε και ξαναβιδωσε την καμιναδα με το στρογγυλο εργαλειο που εχει μεσα. Αυτα. ;)

Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 16, 2020, 23:44 »
Τα έχω κάνει στο repeat 5 φορές πλήρες λύσιμο και ξαναστήσιμο! Και με το δεύτερο σετ ορινγκ που είχε μέσα και με τρίτα καλύτερης ποιότητας! Θα με σκάσει ο άτιμος  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 17, 2020, 00:20 »
Just a shot in the wild. Τα steel wicks τα φοράει; Εχουν & κάτι πολύ ψιλά o-ringάκια. Είναι στην θέση τους/πατάνε καλά;

Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 17, 2020, 00:57 »
Δεν πήγε το μυαλό μου καν να τα βγάλω αυτά! Κι όμως μπορεί αυτή να ήταν η αιτία του κακού! Το κάτω oring του ενός wick δεν πατάει καθόλου καλά! Φαίνεται μεγαλύτερο και το μασάει όταν πάει να μπει! και πάλι θεωρητικά δεν θα έπρεπε να μονώνει το επάνω; Τόσο μεγάλη πλημμύρα από αυτό;

Και άντε βρες τώρα διαστάσεις γι'αυτό!  :wall: :wall:

UPDATE: Τι θέλω και τα πιάνω τα διαόλια τέτοια ώρα...πήγα να το βοηθήσω περιστροφικά με ένα κατσαβιδάκι από την εγκοπή που έχουν από κάτω και το έκοψε τελείως  :angry_orange: :angry_orange:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 17, 2020, 01:08 από AlexKG5 »

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 17, 2020, 01:10 »
Αν είσαι Αθήνα κ κυκλοφορείς δυτικά έλα να σου δώσω !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 19, 2020, 12:03 »
Ο μονος τροπος που θα καταφερουμε να πλημμυρισουμε το deck του Flash(αν φυσικα όλα τα o-rings είναι στη θεση τους) είναι να μην εχουμε μπολικο,παχυ βαμβακι πανω στις βιδες (εκει γινεται η τροφοδοσια μεσω των wicks) σε ότι στησιμο κι αν του κανουμε.
Εγω,μονο μια φορα το καταφερα πανω στους πειραματισμους μου όταν αραιωσα αρκετα το βαμβακι και το απλωσα πανω στις βιδες.Πρεπει τα wicks να βυθιζονται μεσα σε παχυ βαμβακι (δεν θελει  καθολου αραιωμα σε αντισταση με 2.5 πυρηνα,μονο φουντωμα).
Παρακατω,ένα στησιμο με kanthal  A1 28GA σε 2.5 πυρηνα (ετσι για να παιξω και λιγο με το καινουργιο μου πανακριβο macro μαραφετι των 3 ευρω, πανω στη μπουρουχα το κινητο μου Xperia E4 που δεν εστιαζε με τιποτα στα κοντινα).








Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος.
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 19, 2020, 12:25 »
Οντως αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος από οσους εχω δοκιμάσει. Αποδίδει τέλεια χωρίς διαρροές αλλά και χωρίς υποτροφοδοσία.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 19, 2020, 14:26 »
Έχω κανει και σε σχήμα s όπως και στον eviva και είναι σχετικά καλό...
Επίσης αυτό το μαραφέτι τί ακριβώς το κάνουμε;

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 19, 2020, 14:35 »
 Επίσης αυτό το μαραφέτι τί ακριβώς το κάνουμε; (Image removed from quote.)
Είναι κατασκευασμένο από peek & μπαίνει στην βάση του deck & μειώνει τις διαστάσεις του θαλάμου ατμοποίησης, για (ακόμα) καλύτερη απόδοση γεύσης.

Το χρησιμοποιούσα όσο έστηνα με τα βαμβάκια κομμένα ακριβώς πάνω από τις βίδες, όπως δείχνουν οι φωτό παραπάνω, δηλαδή.
Με την χρήση, όμως, κατέληξα σε βαμβάκι σχήματος S (όπως & εσύ) & το κατάργησα. Αφού το βαμβάκι & μόνο του (σε σχήμα S) στον πάτο του deck, επαρκεί ώστε ΚΑΙ να μειωθεί ο θάλαμος ατμοποίησης ΚΑΙ για να μαζεύει από την βάση του deck τυχόν υγρά/υγροποιήσεις.





« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2020, 17:01 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 19, 2020, 16:06 »
@treloneritis ευχαριστώ

Θα το δοκιμάσω με το επόμενο.
Με το s μερικές φορές άμα μένει μέρες με υγρό μέσα μου κάνει μια μικρή υγρασία στο κάτω μέρος του deck εκεί που είναι το pin του κλειδώματος, έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 19, 2020, 18:06 »
[member=21779]treloneritis[/member] πρέπει να σε βρω Χαλκίδα να τον δοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 19, 2020, 18:38 »
[member=22514]Βασίλης1966[/member] , επαναδιατύπωσα το προηγούμενο σχόλιό μου, σε περίπτωση που δεν ήμουν αρκετά σαφής. Το μαραφετάκι δεν το χρησιμοποιώ πιά, μιάς & με το βαμβάκωμα που έχω υιοθετήσει (πλούσιο & σε σχήμα S) δεν με απασχολεί πλέον ο μεγάλος χώρος ατμοποίησης.
Μιλάω βέβαια πάντα για σκληροπυρηνικό mtl, με 1 εισαγωγή αέρα ανοιχτή & πινάκι στα 0.8, 0.9 ή 1.00mm. Σε αεράτες καταστάσεις δεν γνωρίζω την συμπεριφορά του.
Για την υγρασία που παρατηρείς, δεν είδα κάτι στους 3 δικούς μου (small, κανονικός & long που αγόρασα για να παίζω σε κανένα πανηγύρι αγνοώντας πως θα αυτά απαγορευθούν :laugh1: ).
Εχοντας δει αναφορές όμως σε κινεζοfora, κάπου έχω κρατήσει αρχείο αυτόν τον γερμανό εδώ (γερμανικά δεν ξέρω, άλλα άκρη βγαίνει με την παρακολούθηση της διαδικασίας & λιγάκι αυτόματη μετάφραση στα αγγλικά.
* Με την ευκαιρία:
1) Στο site του γνήσιου αναφέρεται ρητά να ΜΗΝ πλένεται η βάση του με βούτα σε ταπεράκια ή υπερήχους, ΑΛΛΑ να πλένεται στο χέρι με οδοντόβουρτσα, κάτω από βρύση. Υπάρχει κόλλα για να κρατάει αεροστεγή τα τμήματά του από το εργοστάσιο.
2) Κατά στο βίδωμα ξεβίδωμα πάνω στο mod, τον κρατάμε από την σαγρέ βάση του τέρμα κάτω & όχι από το σώμα του. Προφανώς για να μην υπάρξει πρόβλημα με την κόλα που είναι βιδωμένο, αλλά & για να μην χαλάσει το ψιλό "καρφάκι" που κλειδώνει.

Εχω αρχείο & αυτήν την μπελαλίδικη βάση, με καλώδια μέσα, σαν backup, επειδή δεν τον άνοιξα για να δω τί γίνεται μέσα, ούτε & ξέρω αν χρησιμοποιείται πιά. Το βίντεο είναι του 2015.



[member=19479]dinos_74[/member] , μέσα. Τρείς & από διαφορετικές εταιρείες & μεγέθη έχω, όπως έγραψα. Για μένα πάντως ο καλυτερότερος είναι ο YDDZ. Δεν υστερεί πουθενά (πέρα από πολλές επιλογές για αεροπινάκια- που & πάλι όμως παίρνει τα πινάκια του Fev), είναι 22mm, γεμίζει από πάνω, έχει έλεγχο υγρών, ευκολότερο, postless στήσιμο, εμφάνιση & ύψος νορμάλ (μου φέρνει σε Vapor Giant 5 ή SQ Nduro ή Dwarv FL & κανένα από τα κατασκευαστικές "αδυναμίες" που ανέφερα παραπάνω για τον FeV.
Ομως, σε προειδοποιώ. Το 1.00mm αέρας είναι φουλ αεράτο για μένα. Αντέχεις ή να έχω & πινάκχια από κοντά; :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 19, 2020, 19:03 »
Όχι σαφείς κ κατανοητότατος είσαι, απλώς δεν είχα δοκιμάσει το παραπάνω στήσιμο, πήγα κατευθείαν στο s.
Κι εγώ με το μικρό pin είμαι κ το τυφλό από την άλλη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 533979 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59487 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135971 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy