vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

152 επισκέπτες, 5 χρήστες
TasMan, grag, tibolaso, djfloor, ΨΗΛΟΣ

Twitter

Πιθανή «κάποια» προστατευτική δράση της νικοτίνης έναντι του κορωνοϊού

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2020, 02:58 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Γιατί όχι ? Μήπως να ανεβάσω τα επίπεδα νικοτίνης ? ??? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Εγω που είμαι στο 10 με κατανάλωση πολύ μεγάλη είμαι οκ ? ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ ταιριάζει αυτό που λέμε «θα γελάσει ο κάθε πικραμένος»!!!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Κλειδώστε τις Βάσεις Νικοτίνης διότι προβλέπω να μας τις πάρει Ο Τσιόδρας………….. :laugh1: :laugh1:

Εδώ ταιριάζει αυτό που λέμε «θα γελάσει ο κάθε πικραμένος»!!!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Και το παρδαλό κατσίκι. .
Αυτό ήταν. 20άρα από αύριο πάλι, χωρίς καμμία τύψη..


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Αφου μιλαει για καπνιστες πως φτασαμε στο ότι η νικοτινη προστετευει? Ας το μελετήσουν και να το πούμε, καλό θα ναι να μην πετάμε πρώιμα τίτλους, όπως ότι η κολώνια λεμόνι σώζει ή ότι το αλκοολ σε προστατεύει που εχουν βγει αλλού και έχει φύγει κόσμος αδιάβαστος
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2020, 23:59 από longjohn »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Ο τίτλος μιλάει για πιθανή προστατευτική δράση και παραθέτει μία πρώιμη έρευνα επιφανούς ερευνητή (βίντεο) και φυσικά και άλλων ερευνητών επιστημόνων, δεν αναφέρεται σε τσαρλατάνους και φυσικά αποτρέπει το κάπνισμα σε κάθε περίπτωση λόγω των γνωστών βλαβών και για τον λόγο αυτό αναφέρεται αποκλειστικά στην Νικοτίνη η οποία είναι και φαρμακευτικό προϊόν.
Η αναφορά στους καπνιστές γίνεται για λόγους έρευνας (λίγοι οι καπνιστές με COVID-19) και η έρευνα λόγω αυτού του ευρήματος κατευθύνεται αποκλειστικά στην Νικοτίνη και μόνο.
Επομένως επειδή είμαστε "Μεγάλα παιδιά" μελετάμε και κρίνουμε   ;) ;) επιστημονικά δεδομένα και έρευνες.

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Πολύ καλά τα λες αλλά αναφέρεσαι σε "Μεγάλα παιδιά" που έχουν κρίση, δυστυχώς υπάρχουν και τα άλλα, εξίσου "Μεγάλα" στα οποία αναφέρομαι εγώ. Δεν πιστεύω να νομίζεις ότι αλλού ο κόσμος διάβασε καμιά μελέτη πριν προσπαθήσει να σωθεί με τρόπους σαν αυτούς που αναφέρω με τα αποτελέσματα να είναι τραγικά? Λίγο προσοχή στην αναπαραγωγή, ειδικά όταν μιλάμε για απλά μια υπόθεση.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Οταν υπάρχει το βίντεο με τον ίδιο τον Φαρσαλινό, νομίζω δεν χρειάζονται περισσότερα. Τα εξηγεί άψογα & με απλό, αν & επιστημονικό τρόπο. Δεν μιλάμε ούτε για τίτλο, ούτε για περιεχόμενο άρθρου κάποιου μουμουέ, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Εγώ το είδα το βίντεο του γιατρού, τα εξηγεί αψογά όπως πάντα και μιλάει για μια υπόθεση που βασίζεται σε μια παρατήρηση των περιστατικών που έχουν καταγραφεί. ΔΕΝ υπάρχει κανένα κλινικό αποτέλεσμα, ούτε καν πρώιμο παρά μόνο μια υπόθεση. Για αυτό γράφω αυτά που γράφω. Ελπίζω να αφιερώσουν 20 λεπτά και να δουν το βίντεο και όσοι μπουν σε αυτό το νήμα, να μην μείνουν στον τίτλο με το 'πιθανή' και να αντιληφθούν ότι κάποια σχόλια που τα παιδιά γράφουν είναι με χιουμοριστική διάθεση.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Συνήθως (δηλαδή πάντα) αυτού του τύπου τα άτομα αποφεύγουν την ανάγνωση & πέφτουν στην εικόνα, κινούμενη ή μη. ;D
No worriezzzzzz. :yes: :bye:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Για να ξεκαθαρισω και εγω που ξεκινησα το άρθρο, αφου απ ότι βλέπω δημιουργουνται φοβοι ότι μπορει (ακουσον ακουσον) ακομη και να ... καπνισουν καποιοι, μαλλον το μετανιωσα που το έβαλα εδω και όχι στη χιουμοριστικη θεματικη ενότητα, αφου και εγω περισσότερο ειρωνικα το ειδα το θεμα, χωρις να δινω σημασια στο αν καποια στιγμη αποδειχθει αληθεια η ψεμμα, φαινεται άλλωστε και απο την τελευταια γραμμη αλλα και απο το γενικοτερο υφος γραφης μου.

ΟΜΩΣ
Καπου κρυφα μεσα μου (και ειμαι σιγουρος ότι και σε άλλους συνεβη αυτό) πολυ θα ήθελα να ισχυει κατι τετοιο, μονο και μονο για την "ταπείνωση" των διαφορων υπουργειων υγείας που εκτος απο το κάπνισμα (που πολυ σωστα επραξαν) δαιμονοποιησαν και την σχετικα ακινδυνη νικοτινη γενικότερα...

και (εδω ειναι το ασχημο)
πρεπει να ειναι φοβρα απελπισμενοι με τον κορωνοϊό ώστε να εξετάζουν για πιθανη προληπτικη δράση ακομη και τον... Μεγάλο Δαιμονα, τον.. Σκοτεινο Εχθρό, την... Πηγη του Απόλυτου Κακου (οι προσδιορισμοι καθαρά ειρωνικοι)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Πολύ καλά έκανες και το έβαλες το άρθρο για να μελετάμε, φυσικά ισχύει το Ερεύνα και μετά Πίστευε, απλώς μερικοί πιστεύουν ότι πρέπει πρώτα να Πιστέψουν και μετά να Ερευνήσουν.  :wall: :eyesplash: :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 533998 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59489 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8013 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084626 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9715 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy