vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

391 επισκέπτες, 6 χρήστες
lagoudakis, tibolaso, camber, manoslykos, Doubt, gfilip

Twitter

Aspire Nautilus GT Kit

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 18, 2020, 15:16 »
Οι διαρροές είμαι πεπεισμένος πως υφίστανται λόγω κακής χρήσης ή ελαττωματικής αντίστασης. 3 έχω. Ούτε καν υγρασία. 

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 18, 2020, 15:22 »
Ωραιο τζαμακι , αλεξίσφαιρο;
Δυστυχώς κάποιοι αναφέρουν διαρροές αλλιώς θα μιλούσαμε για το απόλυτο
εμμμμ τοσο χοντρο που το κανανε ναι !!!  :)) :)) :)) παντως διαρροες δεν εχω ουτε με το ακρυλικο τανκ , ουτε με το εξτρα τζαμακι τον 3ml

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 18, 2020, 17:21 »
Έχω δύο που τους χρησιμοποιώ όλη μέρα, κάθε μερα. Τους έχω πεταμένους σε τσάντες πλάτης στα πέρα δώθε και γεμίζω πάντα χωρίς να κλείσω την εισαγωγή του αέρα κλπ.

Δεν έχω δει ούτε μισή σταγόνα οπότε πιστεύω και εγώ ότι φταίει η αντίσταση και όχι ο άτμο.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 18, 2020, 20:35 »
Αφου εκανα 15-20 μλ ειχα κ γω διαρροη ρε παιδια.Σε καθε γεμισμα πλεον.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι.Με την μαμισια την 0,7.Την εβγαλα κ την ξαναβιδωσα αλλα τα ιδια..Τον επλυνα να βαλω την 1,8
Το πιθανότερο είναι να έχει πρόβλημα κάποιο o-ring. Σιγουρεύτηκες ότι είναι όλα στην θέση τους, σωστά & μη φθαρμένα (& τα o-rings της αντίστασης); 
Επίσης τσέκαρε & το καπάκι αναπλήρωσης, μήπως κάποιο λαστιχάκι ή φλάντζα (αν έχει) έχει θέμα.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 18, 2020, 21:50 »
πηρα το extended tank 4.2 ml πρεπει να βαλω καποιο oring η απλα το βαζω ετσι και ολα κομπλε?   :)

επισης πηρα σημερα και το swag 2...!!!! τελειο mod...!!!!  8)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 18, 2020, 22:02 »
Λογικά είτε θα έχει κάτι σαν δαχτυλίδι πάνω κάτω, χοντρύτερο από το υπόλοιπο υλικό του τανκ, είτε στην συσκευασία του τανκ θα έχει & δικά του o-rings. (συνήθως έτσι γίνεται)

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 18, 2020, 22:27 »
Δεν χρειάζεται τίποτα , βγάζεις το τανκ και βάζεις το PSU τανκ 

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 18, 2020, 22:42 »
Επιτέλους πήρα και εγώ το PSU tank. Όχι για άλλο λόγο αλλά γιατί μου είχε φάει τα δάχτυλα το μεταλλικό κομμάτι που συγκρατεί το γυαλί. Πολύ κοφτερές ακμές. Αισθητικά μπορώ να πω ότι μου αρέσει καλύτερα έτσι.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2020, 23:10 από geokaza »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 18, 2020, 23:43 »
ειναι ολα τα λευτα ο ατμοποιητης...!!!! με την 0.7 mesh ζεστος ατμος και γευση φοβερη...! αν και στο τερμα ανοιχτο δεν μπορω να καταλαβω εντονη γευση...! οπως και με το mulus...! ετσι το βαζω στην 2 τρυπα που ειναι σαν μια αρκετα σφιχτη πνευμονικη προς mtl...! και εκει μου αρεσει...!!

το psu μπορω να πω πως με chain vape 3ml μεσα σε ενα 20λεπτο που εκανα στα 21w δεν ζεσταθηκε και τοσο πολυ...!! αλλα αρχισε να ζεματαει το drip tip  :))

ακομα εχω την απορια πως η αντισταση ζει ακομα....

επισης μια ερωτηση...! στο swag το pulse mode αξιζει? δεν καταλαβα κατι να κανει... ειναι αυτοματο η εχει ρυθμιση? οπως ειπα σημερα πηρα το mod δεν τα ειδα ολα ακομα...! παιζω με watt για την ωρα... 

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 01:30 »
Το πιθανότερο είναι να έχει πρόβλημα κάποιο o-ring. Σιγουρεύτηκες ότι είναι όλα στην θέση τους, σωστά & μη φθαρμένα (& τα o-rings της αντίστασης);  
Επίσης τσέκαρε & το καπάκι αναπλήρωσης, μήπως κάποιο λαστιχάκι ή φλάντζα (αν έχει) έχει θέμα.
Ολα στη θεση τους ηταν,απ το ερ φλοου ειχα την διαρροη μετα το γεμισμα.Το περιεργο ηταν οτι εκανα μπολικα μλ μεχρι να εμφανιστει το προβλημα.
Αλλαξα αντισταση κ ολα καλα μετα απο δυο γεμισματα.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 06:18 »
επισης με το psu extender στην 2 μεγαλη τρυπα του airflow σφυραει αρκετα.... και μου σπαει τα νευρα.... γιατι αυτο? ολοι ετσι ειναι με την 0.7 mesh η να παω να παω να αγορασω αλλο nautilus GT ?  :)) 

τελικα καταντησα ψυχαναγκαστικος με το whistle του airflow...... χαχα

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 10:02 »
Ολα στη θεση τους ηταν,απ το ερ φλοου ειχα την διαρροη μετα το γεμισμα.Το περιεργο ηταν οτι εκανα μπολικα μλ μεχρι να εμφανιστει το προβλημα.
Αλλαξα αντισταση κ ολα καλα μετα απο δυο γεμισματα.
Φίλε μου τα λες και μόνος σου..
Δεν έχει διαρροές ο ατμοποιητής κ ας μη τον έχω στην κατοχή μου.
Απλά επειδή έκανες μπόλικα ml όπως λές,έχασε απορροφητικότητα το βαμβάκι
και το υγρό έφυγε γιατί δεν είχε που να πάει και μαζεύτηκε στο 'collectors tank' που λέγαμε στα παλιά μηχανικά.
Στην περίπτωση του Gt στην βάση. Σου ξέρασε αυτά που δεν κράτησε το βαμβάκι από το airflow.
Αν διαβάζει κάποιος νέος ατμιστής που κάνει έρευνα αγοράς θα νομίζει ότι ο άτμο έχει διαρροές.
Όταν η αντίσταση έχει κάνει πολλά ml,να γεμίζεις αργά,να μην πέφτει το υγρό με πίεση.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 16:58 »
Φίλε μου τα λες και μόνος σου..
Δεν έχει διαρροές ο ατμοποιητής κ ας μη τον έχω στην κατοχή μου.
Απλά επειδή έκανες μπόλικα ml όπως λές,έχασε απορροφητικότητα το βαμβάκι
και το υγρό έφυγε γιατί δεν είχε που να πάει και μαζεύτηκε στο 'collectors tank' που λέγαμε στα παλιά μηχανικά.
Στην περίπτωση του Gt στην βάση. Σου ξέρασε αυτά που δεν κράτησε το βαμβάκι από το airflow.
Αν διαβάζει κάποιος νέος ατμιστής που κάνει έρευνα αγοράς θα νομίζει ότι ο άτμο έχει διαρροές.
Όταν η αντίσταση έχει κάνει πολλά ml,να γεμίζεις αργά,να μην πέφτει το υγρό με πίεση.


Ρε αδερφε δεν ειμαι κανας ριβιουερ που προσπαθω να επηρεασω.Αφου ο ατμο ειχε διαρροη το ειπα για να μου πουν την γνωμη τους οι πιο εμπειροι να λυσω το προβλημα μου.Δεν ειπα μην τον αγοραζετε γιατι εγω ειχα διαρροη.
Επισης το να λες δεν τον εχω αλλα δεν εχει διαρροες δεν βοηθαει καπου..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2020, 17:24 από teargas »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 18:12 »
Δεν εχει leak ρε παιδια... Μονο αν κάνει κάποιος chain vape τοτε πιάνει υγρασία στο airflow... Μερικές σταγόνες που δεν το βρίσκω και τοσο πρόβλημα...

Το μόνο πρόβλημα μου ειναι οτι στην δεύτερη μεγάλη τρυπα σφυρίζει και με εκνευρίζει.... Έχω πετάξει αρκετούς ατμοποιητες γιαυτο το λογο.... Όποιος δουλεύει με την 0.7 mesh  κανει αυτο το σφυριγμα να προσθέσω οτι εβαλα και το  psu extender

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 18:34 »
Εμένα σφυρίζουν μόνο στη μεγάλη τρύπα, στην δεύτερη μεγαλύτερη τίποτα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160030 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110819 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515445 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146503 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303314 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530884 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201490 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801708 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11095 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41023 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet