vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aspire Nautilus GT Kit

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 13, 2020, 14:04 »
Ακομα προσπαθώ να καταλάβω που μπορεί να οφείλονται η διαρροές.... Μεχρι τωρα εχω παρει 5 Nautilus GT όλους σε stainless steel  ο ενας είναι ο GT mini απο αυτούς... Όλοι μετα απο το δεύτερο γέμισμα παρουσιάζουν διαρροές σε σημείο να αδειάζει ολο το υγρό απο το tank αυτο συμβαίνει και με την 0.7 mesh και την 1.8 εχω ελέγξει τα πάντα ολα τα λαστιχα ειναι σωστά επίσης τα άλλαξα κιόλας μηπως και.. αλλα τα ιδια... Αρα τι φταίει? Προφανώς η σχεδίαση του ατμοποιητη να υποθέσω? 

Ο αρχικός που ειχα παρει gun metal ειναι ο μόνος που δεν παρουσιάζει ουτε ίχνος υγρασίας... Και επίσης η βαση του airflow κανει αυτό το click όλοι η άλλοι δεν το κάνουν αυτο... 

Μήπως το πρόβλημα ειναι μονο με της παρτίδες  stainless steel ? Ετσι μου έρχεται να πάρω και ενα άλλο σε αλλο χρώμα να δω τι γίνεται... 

Εχω απογοητευτεί γιατι λατρεύω τον Nautilus GT και δεν μπορώ να το βάλω πανω στο mod μου γιατί σκέφτομαι οτι θα αρχίσει να τρέχει υγρά....  Με αποτέλεσμα να καταστρέψω το mod... Σύντομα θα εχω το paradox και θέλω να έχω πάνω εναν GT αλλα με κρατάει μακριά και σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω τον tigon απο εργοστασιακό η τον Nautilus xs μιας και δεν εχουν καθόλου leaking... 

Επίσης σε πολλές σελίδες που γράφουν κριτικές για τον GT ειναι αρκετοί που αναφερουν για της διαρροές... 


Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 13, 2020, 22:42 »
Κανονικά πρέπει να τους επιστρέψουμε στην Aspire.
Αποτυχία μεγάλη.
Η νορμάλ τιμή θα έπρεπε να είναι 10€ με τόσο χαμηλή ποιότητα σχεδιασμού και κατασκευής.

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 13, 2020, 23:58 »
Να υποθέσω δηλαδή ότι είμαι από τους τυχερούς? Εμένα μου βγάζει όταν το πρωτογεμιζω καμία φορά και με κάποιες αντιστάσεις. 

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #123 στις: Δεκεμβρίου 14, 2020, 01:28 »
Έχω το μεγάλο και το μίνι και δεν έχω ίχνος διαρροής. Επειδή ατμίζω κοντά πέντε χρόνια μόνο mtl και μόνο με εργοστασιακούς έχω να πω ότι ο gt με την 0,7 ωμ είναι ότι καλύτερο έχω πάρει(και έχω πάρει πολλούς). Ίσως να είμαι τυχερός τι να πω.

Αποσυνδεδεμένος nikoscan

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #124 στις: Δεκεμβρίου 22, 2020, 19:06 »
Ετυχε και βρηκα την εκδοση Χ special edition 4,2 ml στην ιδια τιμη μεχρι σημερα απο τον Σεπτεμβριο με τις 0.7 mesh στα 22watt και την προτελευταια τρυπα αερα ιχνος διαρροης ουτε σταγονα ισως ειναι παρτιδες και παρτιδες που τυχαινει τι να πω... απολυτα ευχαριστημενος αλλα επειδη τον δουλευω μονο με καπνικα και δεν ξερω για αλλου ειδους υγρα τον εχει δοκιμασει κανεις με κρεμες κτλ? να μου πει μια αποψη αν ειναι να παρω και εναν ακομη...

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #125 στις: Δεκεμβρίου 22, 2020, 20:08 »
Η εκδοση special ειναι απλά η κανονική με το 4.2 τανκ εγκατεστημένο ή έχει και άλλες διαφορές?

Στάλθηκε από το S8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikoscan

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #126 στις: Δεκεμβρίου 22, 2020, 20:50 »
Εμενα ηταν ετσι δεν ξερω πως ειναι η κανονικη για να σου πω τις διαφορες... :-\

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2020, 23:28 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #127 στις: Δεκεμβρίου 22, 2020, 21:55 »
Ναι, ο ίδιος είναι.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #128 στις: Δεκεμβρίου 23, 2020, 21:32 »
πηρα τον special edition και δεν εχει καθολου ουτε ιχνος υγρασιας και καθολου leaking..... ειλικρινα ειναι εντελως τρελο... αρχικα νομιζα οτι εφτεγαν η αντιστασεις μετα λεω να αλλαξω τα orings  αλλα οχι..... το προβλημα ειναι στην σχεδιαση του ατμοποιητη.... ειναι απλα να πεσεις σε καλη παρτιδα..... ενας αλλος GT που εχω δεν εχει ουτε αυτος leaking αλλα στην 2η τρυπα σφυριζει.... χαχα :))

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #129 στις: Δεκεμβρίου 24, 2020, 16:44 »
Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον Special Edition!
Αστοχία υλικού. Στο κόκκινο βελάκι που σας δείχνω , είχε ελάχιστο κενό , 
απ' όπου και δάκρυζε. Τον άλλαξαν κι όλα καλά. 

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #130 στις: Δεκεμβρίου 24, 2020, 20:32 »
Παιδια,δεν μιλαμε για αστοχια υλικου οταν σχεδον οι μισοι εχουν προβλημα..Δεν γινεται εν ετη 2020 να μιλαμε για διαρροες.Η aspire πεθανε!

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #131 στις: Δεκεμβρίου 25, 2020, 16:45 »
το οτι έχει αστοχία υλικού σε πολλές παρτίδες και ακομα δεν έχει κάνει κάποια κίνηση για να το διορθώσει αυτό πιστεύω είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα της aspire..   υπό άλλες συνθήκες ο ατμοποίητης ειναι εξαιρετικος... Και πραγματικά ειναι κρίμα η μισές η στην καλύτερη σχεδόν ολες η νέες πατρίδες να έχουνε πρόβλημα σχεδιασμού και διαρροές...  Καλο θα ήταν να στείλετε και εσείς ενα email στην aspire να το δεί και να το διορθώσει άμεσα το πρόβλημα... Και το σωστό θα ήταν τα καταστήματα να αντικαταστουν τον ατμοποιητη σε περίπτωση προβληματικής παρτίδας και οχι να λενε ίσως φταίει η αντίσταση η τα orings απο την στιγμή που τα έχουμε αντικαταστήσει τουλάχιστον εγώ μόλις ειδα της διαρροές έκανα εναν έλεγχο τσεκαρα ολα τα λαστιχακια έδειχναν ολα οκ αλλα ειπα να κανω αλλαγή μήπως και φτιάξει το πρόβλημα... Αλλά όπως τελικά διαπιστώθηκε ολα δείχνουν για ελαττωματικές παρτίδες.... Να ήταν ενας να πω οκ έτυχε αλλα αυτό συμβαίνει σε 4 GT που έχω μεταξύ τους και ενας GT mini  αλλα ο παλιός που έχω ουτε ίχνος διαρροής... Οπως επίσης και ο νέος που πήρα special edition ολα μια χαρά με αυτούς τους 2 οπότε απο εκεί καταλήγω σε αστοχία σχεδιασμού...

Τωρα θα βγω λιγο offtopic και θα μιλήσω για τον 9th tank της aspire  οπου εχω στα χέρια μου ενα μήνα και τον δουλεύω καθημερινά λοιπόν εδώ πέτυχαν τον τέλειο ατμοποιητη χωρίς διαρροές ειναι επίσης 2 σε 1 και εργοστασιακός δέχεται τα avp pro coil  αλλα ειναι και επισκευασιμος για καθαρά MTL εχει 2 pin ενα των 1mm και ενα 2mm όλα τέλεια μέχρι εδώ... Τον έχω ερωτευτεί σαν ατμοποιητη αλλα θα σας πω την πιο μεγάλη αποτυχία που έκαναν.... Βάλανε πλαστικά σπειρώματα στο top cap οπου ξεβιδωνει για να γίνει η αναπλήρωση υγρού.... Και βιδωνει πάνω στο ατσάλι... Απλα αν χαλάσουν τα πλαστικά σπειρώματα πάει και ο ατμοποιητης απο την στιγμή που δεν υπαρχει ανταλλακτικό top cap...   Και εκτός αυτού ο ατμοποιητης εχει 45 ευρώ... 

* Να σημειωθεί επίσης οτι με της εργοστασιακές αντιστάσεις ειναι πολυ αερατος που ξεφεύγει απο το mtl ειναι μια σφιχτή πνευμονική τζούρα αλλα με το rba deck και ειδικά με το 1mm pin γίνετε πολυ σφιχτός για ωραίο γευσατο mtl ατμισμα...


Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #132 στις: Δεκεμβρίου 30, 2021, 09:24 »
Καλημερα ειμαι αναμεσα σε gt και σε nautilus 3 θα ηθελα τιν γνώμης σας

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #133 στις: Δεκεμβρίου 31, 2021, 01:07 »
Επειδή θα βάλεις τις ίδιες αντιστάσεις δε θα δεις καμιά διαφορά στην απόδοση. Οπότε δες και τους 2 από κοντά και αποφάσισε ποιος σου αρέσει. Εγώ έχω το μίνι gt για ένα μικρό μοντάκι που βγάζω και έξω και το spesial gt 4,2 ml χωρίς απολύτως κανένα παράπονο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110606 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159820 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515312 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530756 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801615 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet