vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

SXK KA-V8 mtl rta

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
SXK KA-V8 mtl rta
« στις: Ιανουαρίου 07, 2020, 18:15 »
καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους .
δεν θα κάνω παρουσίαση δεν έχω χρόνο .

θα ανοίξω ενα θέμα για έναν ατμοποιητη που πέρασε απαρατήρητος , βλέπετε όλα τα βλέμματα έπεσαν τελευταία στον YFTK Flash E-Vapor v4.5 RTA  όχι άδικα .
.
ενας mtl ατμοποιητηs που πρέπει άπαντες εδώ να δουν  είναι KA-V8 , και ο κλώνος που έχω στα χέρια μου είναι της sxk ka-v8 .

η δημοφιλία του KA - V8 μου θυμίζει λίγο dvarwmtl που κανείς δεν το ήξερε και ξαφνικά όλοι τον μάθαμε . βέβαια δεν  τίθεται σύγκριση ανάμεσα στον dvarwmtl και στον ka-v8 γιατί απλά ο ka-v8 είναι κατα πολλή καλύτερος σε όλα .

Χαρακτηριστικά:
Διάμετρος: 22mm
Ύψος: 69mm
Υλικό: Ανοξείδωτο ατσάλι 316, PC
Xωρητικότητα: 5ml
Σπείρωμα 510

Η συσκευασία περιλαμβάνει
1 x SXK KA V8 Style RTA
1 x Σακουλάκι με ανταλλακτικά ορινγκ
3 πινάκια αέρα όλα mtl απο 1,2 -1,5- 1.8
ένα κλειδάκι για να αλλάζουμε τα πιν του αέρα
1 εχτρα εξολοκλήρου πλαστικό τανγκ χωρίς μεταλλικά μέρη

Στα θετικά του επιγραμματικά :thumpup:
γεύση - ανάλυση
χτύπημα
ντουμάνι
τζούρα
χωρητικότητα
ευκολία χρήσης
ευκολία στησίματος
φουλ στεγανός
ήσυχος
άψογος κλώνος σπειρώματα , έλεγχος ροής υγρων
πολλή μικρή κατανάλωση υγρού
δεν θέλει εξωτικά σύρματα και τρέλα ρεύματα για να παίξει

αρνητικά επιγραμματικά :thumpdown:
άσχημος
μεγάλος
πλαστικά τανκ και τα 2
άνοιγμα τάπας αναπλήρωσης υγρού θέλει λίγο εξοικείωση ( ανάποδα πάσα)
δεν μπορείς να ανοίξεις ντεκ χωρίς να τον αδειάσεις .

αγαπημένα του υγρά . τα καπνικά σίγουρα
δεν θελω φανώ υπερβολικός . οτι καπνικό του έβαλα το παίξε εξαιρετικά
 αρώματα που δοκίμασα μέχρι τώρα  είναι .Don Cristo Coffee , smok after8 , vanilia for pipe

σταματώ εδώ . όπως είπα δεν είναι παρουσίαση
απλά βάζω σπίθα στα ξερά
αν κάποιος φίλος τον έχει ας μοιραστή της εντυπώσεις μαζί μας . :bye:

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

στον δεύτερο ka v8 που εχω στην κατοχή μου το μηχανόλαδο κάνει πάρτι
ενώ στον πρώτο με ένα πλυσιματάκι καλό καθάρισε



« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2020, 09:51 από ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 08, 2020, 04:54 »
Καλησπέρα αδερφέ και χρόνια πολλά.

Ο αέρας του μέχρι το επίπεδο φτάνει?? Γενικά για κλώνος ο αέρας του είναι smooth??

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 08, 2020, 09:44 »
είναι smooth και ήσυχη η τζούρα του .
είναι καθαρά mtl ατμοποιητης , στο ποιο σφιχτό του σου δίνει μια  σφιχτή που  σου μαζεύει ελαφρος τα μαγούλα .  όχι ακραία να σου βάλει μέσα τα μάγουλα και να σε μεταμορφώνει σε τσιπούρα   :laugh1: (ακραία σφιχτή) . νομίζω κατάλαβες  .

με την ευκαιρία να συμπληρώσω
στα θετικά του
πολλή μικρή κατανάλωση υγρού
δεν θέλει εξωτικά σύρματα και τρέλα ρεύματα για να παίξει

στα αρνητικά
δεν μπορείς να ανοίξεις ντεκ χωρίς να τον αδειάσεις .

επίσης στον δεύτερο ka v8 που εχω στην κατοχή μου το μηχανόλαδο κάνει πάρτι
ενώ στον πρώτο με ένα πλυσιματάκι καλό καθάρισε

θα ενημερώσω και το αρχικό μου ποστ :)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 08, 2020, 11:32 »
Στις μέρες μας άδειασμα υγρών?μεγάλο φάουλ .Επίσης θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει πως τα πάει και με τα μη καπνικα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 08, 2020, 14:55 »

προσωπικά το ότι δεν έχω πρόσβαση στα υγρά δεν με χάλασε ιδιαίτερα  , συμπληρώνουν τα κενά τα καλά του ατμοποιητη .

σιγά σιγά θα ποσταρο της εντυπώσεις μου και σε άλλα υγρά . 
 στα κοντά θα τον στήσω απέναντι στον πολλή αγαπημένο HUSSAR στο ίδιο υγρό και στο ίδιο στήσιμο .
θα τους ρίξω επιδόρπιο σοκολάτας και tiramisoy  , απλά  να  δώσω λίγο χρόνο στον ka v8 να στρώσουνε  τα μέταλλα απο τ0 μηχανόλαδο που εμφανίζεται ολο και λιγότερο όταν ζεσταίνεται ο ατμοποιητης . :shock_sick_02:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 17, 2020, 21:44 »
META ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ
πέρασε 1 μήνας από τότε που άνοιξα το θέμα , πολλά στησίματα και διαφορετικά  υγρά πέρασαν μέσα από τους 2 ΚΑ V8 . πλέον ήρθε και ο 3ος και όπως καταλαβαίνετε δεν άλλαξα άποψη για τον συγκεκριμένο ατμοποιητη .
φίλοι στον κύκλο μου αν και όλοι μου πάνε αρχικά τι μα.......κια είναι αυτό το πράγμα που πήρες , στην συνέχεια τρέξανε και τον αγοράσανε και μάλιστα κάποιος 2 φορές .

έψαχνα καιρό να βρω το αντικαταστάτη του dvarw ο οποίος άξια 2 χρόνια με στήριξε και εγώ τον τίμησα 4 φορές . εκτίμησα την ευκολία του , την στεγανότητα του , την μεγάλη χωρητικότητα , το μικρό βάρος , την ωραία τζούρα του .
εκεί που με χαλούσε ήταν η θολή γεύση του , δεν μου έβγαζε όλα τα αρώματα ενός συνθέτου υγρού με λίγα λόγια η ανάλυση δεν ήταν το δυνατό του χαρτί .

Ο KA V8
o ka βρέθηκε στα χέρια μου καταλαθος όταν πωλητής γνωστού μαγαζιού μου τον πρότεινε εναλλακτικά μιας και ο  YFTK Flash E-Vapor v4.5 που ήθελα έκανε φτερά .
είχε τον ΚΑ ο ίδιος στημένο με Don Cristo Coffee αγαπημένο υγρό που πολλές φορές τίμησα και είχα ατμοιση στο dvarw , αλλά ποτέ δεν το είχα γευτεί έτσι .


ΓΕΥΣΗ- ΑΝΑΛΗΣΗ- ΚΤΥΠΗΜΑ
γεύση , ανάλυση , τα βάζω μαζί και βεβαίως έχει και από τα 2 .
όλα μου τα υγρά τα αναβάθμισε ιδιαίτερα τα καπνικά , στα επιδόρπια τα πάει πολλη καλά άπλα εκεί υπάρχει ένα βουνό που λέγετε hussar και τον έχω συνηθίσει με το 1.5 πινακι .
ατμίζω τα ίδια υγρά αρκετό καιρό και τα φτιάχνω με της ίδιες πάντα παραμέτρους , ίδιες δοσολογίες , pg ,vg , άρωμα , βαμβάκι , σύρμα Ni80 2-30/40 , 4 σπείρες σε 3αρι πυρήνα , βαμβάκι cb v2 .
στα καπνικά μου βγάζει την καλύτερη γεύση που εχω ατμοιση τα υγρά μου ξεπερνώντας  άλλους ατμοποιητες .
η ανάλυση επίσης καλή για παράδειγμα , στα 80μλ vanilla for pipe έριξα 10 σταγόνες bite me after8 μετά από ένα καλό ανακάτεμα το γεύτηκα ξεκάθαρα ως τρίτο συστατικό του υγρού .
σε φίλους που το δοκίμασαν η το αγόρασαν  όλοι μου είπαν ωραία γεύση αλλά και κάποιοι μου είπανε ωραία ανάλυση άρα δεν είναι ιδεα μου .
όσο για το κτύπημα ο ατμοποιητης έχει και τον κατατάσσω δεύτερο μετά τον Τηλέμαχο v2 που πέρασε από τα χέρια μου

ΝΤΕΚ- ΣΤΗΣΙΜΟ.
παιχνιδάκι είναι η σωστή λέξη μεγάλες βίδες αρκετός χώρος που χωράει 3αρι πυρήνα , βάζω το βαμβάκι , το κόβω στα σπειρώματα του τανκ , λίγο το φουντώνω όχι αφαιρώ το φουντώνω , τα βάζω μέσα στα τεράστια λούκια , και τέλος
σε αυτόν τον ατμοποιητη δεν θα πείτε ποτέ δεν το βαμβακοσα καλά , σε πάει μόνος του τόσο εύκολος .

ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ - ΕΛΕΓΧΟΣ ΡΟΗΣ

η τροφοδοσία είναι άψογη σε υγρά μέχρι 60vg/40pg ποιο παχυρευτα υγρά δεν του έβαλα , γουργουρητά από υπερτροφοδοσια δεν μου έκανε ποτέ και ούτε θα κάνει . στην άριστη τροφοδοσία συμβάλει και το πανεύκολο στήσιμο που ανέφερα ποιο πάνω .
ο έλεγχος ροής δουλεύει σωστά αλλά το σημείο που πιάνεις για να κλήσεις τα υγρά θα το ήθελα ποιο μεγάλο .

ΠΟΙΟ ΣΤΕΓΝΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ

είναι να απορείς τελικά αυτός ο ατμοποιητης αν δουλεύει με υγρό , δεν υπάρχει ίχνος υγρασίας πουθενά . απλά ο ποιο στεγανός ατμοποιητης που πέρασε από χέρια μου 3ης ΚΑ v8 σε κανέναν δεν βρίσκω λίγο υγρασία .

ΗΣΥΧΟΣ

ήσυχος ατμοποιητης ακούγεται λίγο περισσότερο  από τον hussar η skyline , ποτέ δεν μου σφύριξε τα πάει καλά .

ΣΤΑ ΘΕΤΙΚΑ
ΓΕΥΣΗ - ΑΝΑΛΥΣΗ - ΧΤΥΠΗΜΑ - ΣΤΕΓΝΟΣ - ΕΥΚΟΛΙΑ ΣΤΗΣΙΜΟ - ΕΛΑΦΡΥΣ - ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ - ΤΙΜΗ - ΧΩΡΑΕΙ 5ML - ΧΑΜΗΛΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ - ΝΤΟΥΜΑΝΙ

ΣΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ
ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΤΑΝΚ - ΔΕΝ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΝΤΕΚ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ - ΜΕΓΑΛΟΣ

δεν είμαι γκουρού τον ατμοποιητων έχω τους παρακάτω ατμοποιητες και μερικούς  πάνω από 1 κομμάτι .
η γνώμη μου και τα συμπεράσματα μου είναι προσωπική άποψη και σε σύγκριση με τους , dvarw , hussar ,ammit mtl ,hastur 24 ,hastur mini, skyline, expromaizer ,siren24 , τηλεμαχος v2 , tayfun gtr 23 χιλ και τον 25αρι.

συγνώμη διαχειριστή για τα 2 στην σειρά  ποστ  

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 18, 2020, 02:33 »

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 18, 2020, 13:25 »
Φίλε [member=13721]ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ[/member] πολύ ωραία παρουσίαση. Τον βλέπω εδώ και καιρό τον KA V8 και δεν του το είχα για τέτοια ανάλυση. 

Δεν θα μπορούσα να εξηγήσω καλύτερα αυτό που είπες για τον Dvarw, ότι ναι μεν έχει καλή γεύση αλλά είναι λίγο "θολή". Το ίδιο ισχύει και για τον Taifun GTR θεωρώ

Φαντάζομαι ότι δεν έχει δοκιμάσει τον millenium να μας έκανες μια σύγκριση ε?

Βρίσκω κλώνο του KA V8 και από YFTK που συμπεριλαμβάνει και το κοντό του τανκ πάντως


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 18, 2020, 15:38 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


YFTK τελευταία βγάζει πολλή καλοφτιαγμένους κλώνους ιδιαίτερα ο  YFTK Flash E-Vapor v4.5 έχει πουλήσει τρελά στην θέση σου δεν θα δίσταζα θα τον έπαιρνα .

σύμφωνο μαζί σου 100% για την θολούρα του dvarw και του taifun gtr. :thumpup:

millenium δεν έχω αλλά αν τον έχει κάποιος δυτικα Θεσσαλονίκη βρισκόμαστε και πίνουμε και ένα καφεδάκι στήνοντας τους :yes:..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2020, 16:55 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος ΣΩΤΗΡΗΣ Σ

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 27, 2020, 13:42 »
πόσες φορές γυρνάμε την καμπάνα, για ανοιγμα υγρών?

Χθες τον αγόρασα, και είναι μέσα στο μηχανολαδο!!! :'(

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 27, 2020, 13:49 »
2-2.5 στροφές, πάντα ανάλογα με την πυκνότητα του υγρού
με το πλαστικό τανκ φαίνονται κ οι οπές τροφοδοσίας

Αποσυνδεδεμένος ΣΩΤΗΡΗΣ Σ

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 29, 2020, 12:36 »
προτεινόμενο στήσιμο? 

Αποσυνδεδεμένος athmichalop

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 29, 2020, 19:38 »
Πάντως εμένα μου φάνηκε πολύ αεράτος για τα γούστα μου

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 29, 2020, 23:44 »

7 σπείρες ανοικτές, ΚΑ1 26ga, φ2.5

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SXK KA-V8 mtl rta
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 05, 2020, 01:56 »
εγώ τον στήνω η με 5 σπείρες Ν80 28αρι σε 3αρι πυρήνα η πάλι 5 σπείρες με coilology mtl συρματάκι σε 3αρι πυρήνα , η 2χ28 +38ari 3ς σπείρες σε 3αρι πυρήνα όλα με το μεσαίο πινάκι αέρα . γενικά τον στήνω με Ν80 για να έχω ποιο άμεσα ατμό και ποιο δροσερό . 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110642 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159865 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515331 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146471 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303273 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530778 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801627 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet