vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

238 επισκέπτες, 6 χρήστες
tibolaso, camber, Alexander20, Lazy Dog, georges papirakis, lounik

Twitter

ULTON Millennium RTA clone

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 28, 2020, 17:04 »
στην αρχή σκέφτηκα πως είναι ιδέα μου, αλλά με την χρήση κ μετά από αρκετά υγρά βλέπω πως είναι πολύ βρώμικος ατμοποιητής
από το δεύτερο τανκ αρχίζει να σκουραίνει το υγρό
αντίσταση κ βαμβάκι χάλια, δεν βγάζουν τρίτο τανκ
το ίδιο στήσιμο κ τα ίδια υγρά που σε eviva, hussar, md, intake, fresia κλπ βγάζουν τέταρτο κ πέμπτο τανκ
τον σώζει μόνον η εξαιρετική του απόδοση


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 28, 2020, 18:41 »
Δεν τον έχω ακόμη αλλά σίγουρα θέλει τον τρόπο του.
Ο SkYLINE έκανε τα ίδια, αλλά με το σωστό στήσιμο και με το σωστό άνοιγμα υγρών σχεδόν εξαλείφθηκε.
Κάνε τις δοκιμές σου και είμαι σίγουρος ότι θα το ανακαλύψεις. Δεν είναι όλοι οι ατμοποιητές ίδιοι, ο κάθε ένας έχει και το κουμπί του, ψάξιμο θέλει και επιμονή.

Σε κάθε ευκαιρία όταν αποφασίσεις ότι δεν τον θέλεις, εδώ είμαι εγώ...…………... ;) :))

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 28, 2020, 21:20 »
Μπας & φταίνε στήσιμο (τηγάνισμα υγρών) ή ζαχαρούχα ;D υγρά, Τάκη; Αντίθετα, εγώ ξεχνιέμαι/βαριέμαι/βολεύομαι μερικές φορές να τον ανοίξω για στήσιμο/βαμβάκωμα  & αντί για αντίσταση βρίσκω κάτι σαν κάρβουνο στην θέση του. Τα υγρά πεντακάθαρα, ίσως & μετά από 10ήμερο. ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2020, 21:44 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 28, 2020, 22:03 »
Γιώργο τα ίδια υγρά παίζουν σε όλους τους ατμοποιητές
κάποια έχουν ζάχαρη, βανίλια ή καραμέλα, άλλα είναι net, κάποια είναι σχετικά ουδέτερα
στον millenium την διαφορά την έκανε η αλλαγή του χρωματισμού προς το τέλος του πρώτου τανκ κ κυρίως στο δεύτερο
πράγματι στον hussar κ εγώ ξεχνιέμαι, είναι μακράν ο πιο καθαρός κ χρειάζονται πολλά-πολλά ml μέχρι να φανεί στο χρώμα του υγρού κ τότε ήδη έχουν καραμελώσει βαμβάκι κ αντίσταση
όμως κ οι άλλοι ατμοποιητές έχουν σοβαρή διαφορά (διπλάσια κ τριπλάσια κατανάλωση) σε σχέση με τούτον
σκέφτηκα πως μπορεί να έφταιγε ίσως ο μικρός χώρος ατμοποίησης κ οι στροβιλισμοί από την εγχάρακτη οροφή, αλλά κ με την μεγαλύτερη καμπάνα το ίδιο κάνει
χαλάλι του, έχει πολύ ωραία γεύση κ τζούρα
θα κατεβάσω τον ρυθμό, μέχρι τώρα τον είχα πιπίλα


[member=8846]morpheas84[/member]
έχεις κανένα νέο από τον άλλο κλώνο, τον φθηνότερο?



edit:
Crème de la Crème - Tabac Crème De Leche: πολύ ωραίο υγρό, γευστικά πλούσιο κ σύνθετο, αλλά βρώμικο όσο δεν παίρνει (σε όλους, όχι μόνον στον millenium)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2020, 22:15 από otakis »

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 04, 2020, 11:53 »
Καλησπέρα παίδες.Σημερα το βράδυ θα έχω τον κλώνο.Με πιο πίνακι θα έχω την πιο σφιχτή τζούρα τύπου zest;Και επίσης ξέρουμε τι γυαλακι πέρνει;(από ποιον άλλον ατμοποιητή) Γιατί δεν υπάρχει δικό του από Ελλάδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2020, 16:33 από Alexis7 »

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 04, 2020, 18:46 »
Η βάση με τις δυο οπές έχει πιο μικρό συνολικό εμβαδό από την βάση με την μια οπή οπότε ξεκίνησε από αυτήν. Με το airflow ring στην μικρότερη οπή θα σου δώσει σφιχτή τζούρα. Εγώ προσωπικά τον χρησιμοποιώ στην δεύτερη οπή και προσομοιάζει άτμισμα κοντά στο 1.2-1.3mm

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 05, 2020, 04:43 »
Αν μιλάμε για Ulton κλώνο, αυτός έχει ακόμα ένα πινάκι πέρα από τα 2 του γνήσιου (bonus from Ulton το λέει) στο 1X1mm. Εγώ σε αυτό κατέληξα & με το afc τέρμα ανοιχτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2020, 14:10 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 05, 2020, 10:23 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Για τον γνήσιο μιλάω. Δεν γνώριζα ότι ο κλώνος έχει και bonus pins.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2020, 11:53 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 05, 2020, 11:42 »
[member=8846]morpheas84[/member]
έχεις κανένα νέο από τον άλλο κλώνο, τον φθηνότερο?
Φίλε [member=21205]otakis[/member] παρέλαβα για τον κολλητό τον noname κλωνο, που είναι στη μισή τιμή από αυτόν της Ulton.

Εμφανισιακά δεν έχουν αισθητές διαφορές, τα σπειρώματα είναι μια χαρά. Ο noname είχε αρκετά έντονη την μυρωδιά από machine oil, αλλά ύστερα από 2-3 καλά πλυσίματα λειτουργεί άψογα. 

Η αίσθηση στο χέρι και η ποιότητα κατασκευής της Ulton θα έλεγα ότι είναι μακράν καλύτερη. Οι καμπάνες της Ulton είναι σχεδόν ίδιας ποιότητας με τον original, ενώ του noname κλώνου έχουν κάποια γρέζια και αγριάδες στο εσωτερικό. Επίσης δεν περιλαμβάνει η συσκευασία και το τρίτο πιο στενό πινάκι αέρα.

Γενικά προτείνω αν μπορεί να βρει κάποιος της Ulton να το προτιμήσει

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 08, 2020, 11:51 »
Παίδες σε περίπτωση που σπάσει το τζαμακι,που βρίσκουμε άλλο;Έχει δοκιμάσει κανείς από άλλον ατμοποιητή αν ταιριάζει;

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 08, 2020, 14:11 »
Προσωπικά στην παραγγελία μου είχα βάλει & ανταλλακτικά τανκάκια. Κανονικά & extension. Φυσικά, έχω έτοιμη παραγγελιά & για τον manajoma, απλά έχω αμελήσει να του στείλω μιάς & δεν καίγομαι άμεσα. Τα χαρακτηριστικά του, 22mm od, 15.5mm ύψος, 19mm id, 1.5mm πάχος.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 08, 2020, 20:21 »
Τι εννοεις extension φιλε?

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 08, 2020, 22:57 »
Γράψε λάθος. :-\. Εχω στην ίδια manajomoπαραγγελιά & τα τανκάκια του Tripod & μπερδεύτηκα ο ξανθός+γέρων... 8) 

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 20:30 »
Είχε παιδιά κανένας θέμα με διαρροές?Διάβαζα κάτι σχόλια στη fasttech ότι πολλοί είχανε θέμα.Και μάλλον ισχύει και για τον original γιατί βγάλανε καινούργια βάση οι Ιταλοί με κάτι βίδες από κάτω και orings στο πλάι που μάλλον στεγανοποιούν εντελώς το deck στο κλείσιμο των υγρών.Είχα αποφασίσει να τον ψυρίσω αλλά τώρα λέω να περιμένω μπας και βγει σε κανένα κινέζομαγαζο καμία version 2 με τη νέα βάση και το nano kit.
(άσχετο αλλά η Ulton έχει ξεφύγει λίγο με τις τιμές ή είναι ιδέα μου?)

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 21:09 »
Φίλε [member=13402]Dimitrisbo[/member] με τον κλώνο της Ulton αλλά και με τον noname κλώνο που είναι στη μισή τιμή, διαρροές δεν είχα ποτέ μα ποτέ. Τον έχω αρκετό καιρό και το λέω με σιγουριά. Το κόλπο είναι όταν τον ξαναγεμίζεις να τον γυρίζεις ανάποδα με το που βρουν τα oring του topcap και μετά να τον κλείνεις τελείως. Έτσι αποφεύγεις το να πιεστεί το υγρό και μετά να σου κάνει διαρροή.
Επίσης μπορείς να κάνεις το κόλπο του [member=21779]treloneritis[/member] που έγραψε σε ένα άλλο post, που στην ουσία τον ανοίγει και γεμίζει από κάτω και κερδίζεις έτσι και μερικά ml παραπάνω :D

Ότι έχω πάρει από Ulton, θεωρώ ότι είναι πολύ κοντά σε 1:1 με τις original εκδόσεις των ατμοποιητών και στα δικά μου μάτια(και τσέπη) δικαιολογείται η παραπάνω τιμή. 

Αν είχε αποφασίσει να τον πάρεις, προχώρα άφοβα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110472 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159705 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515260 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146446 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530720 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201457 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801571 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40968 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet