vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ULTON Millennium RTA clone

Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 16, 2020, 01:00 »
Ulton millennium τον έχω λίγες μέρες.Δοκιμή με mtl clapton γεύση πάρα πολύ καλή και ανάλυση επίσης, με απλό σύρμα μπορώ να πώ ότι αποδίδει εξίσου κάλα,υγρό vct,δεν ζεσταίνεται ακόμα και με συνεχόμενο άτμισμα,τζούρα smooth πάρα πολύ καλή απο τους καλυτερους που έχω δοκιμάσει,απο τον γνήσιο που άτμισα πρίν καιρό αυτό ήταν που μου είχε κάνει εντύπωση.Πάρα πολλές επιλογές αέρα και τρείς καμπάνες να έχουμε να παίζουμε ;D.Απο ποιότητα κατασκευής στον δικό μου το καπάκι αναπλήρωσης δεν βιδώνει εύκολα θέλει χρόνο και προσπάθεια να βρείς το κατάληλο σημείο να πιάσουν τα σπειρώματα για να ξεκινήσει να βιδώνει,επίσης με κλειστά υγρά ατμίζω χωρίς να παίρνω καμμένο και φυσικά τροφοδοτεί το βαμβάκι ,διαρροές δεν έχει,κατα την αναπλήρωση κάνω ότι ο morpheas84 γράφει στην παρουσίαση.

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 17:26 »
Φίλε alex23, εγώ στο δικό μου δεν παρατήρησα πρόβλημα στο βίδωμα, αλλά στο ξεβίδωμα λόγω ότι το τοπ καπ έχει πιο τραχιά αίσθηση. Συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα έχεις γράψει και χαίρομαι που σου αρέσει. Είναι κρίμα που πέρασε τέτοιος αιμοποιητικής απαρατήρητος !!

Παρήγγειλα άλλο έναν millenium noname αυτή τη φορά από γνωστό κινεζομάγαζο και ομολογώ ότι ποιοτικά ο κλώνος της ulton είναι μακράν καλύτερος. όχι τόσο σε απόδοση, αλλά σε κατασκευή. Θα γράψω περισσότερο αναλυτικά όταν πειραματιστώ και μαζί του

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 18:54 »
χωρίς να έχω ακόμη ολοκληρωμένη άποψη, νομίζω πως η καμπάνα με τον μικρότερο θόλο βγάζει καλύτερη γεύση στα καπνικά
η άλλη με το εσωτερικό ανάγλυφο είναι εξίσου καλή, αλλά μου άρεσε περισσότερο στις custards κ στο κλωνοsupreme
λειτουργικά ο κλώνος ulton είναι super
έχω μία ελάχιστη υγρασία μεταξύ ατμοποιητή κ mod, που πιστεύω ότι έχει να κάνει με το απρόσεκτο γέμισμα


Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 20:01 »
Εδώ και λίγο καιρό έχω τον γνησιο 5th batch και είναι μακράν ό,τι καλύτερο έχω ατμισει σε MTL και έχουν περάσει αρκετοί high end από τα χέρια μου (Phenomenon, Eviva, Skyline, Integra, DRAM, κλπ)

Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 00:15 »
Θα συμφωνήσω μαζί σου morpheas84 ότι πέρασε απαρατήρητος αν δεν είχα δοκιμάσει τον γνήσιο και δεν είχες γράψει για αυτόν δεν θα τον είχα πάρει.Σαν σύνολο απόδοσης για mtl κορυφή έχει γίνει βασικός.Να προσθέσω επισης ότι γεμίζει και από κατω αν θέλουμε.Απο ulton είμαι ευχαριστημένος σε ότι έχω πάρει κυρίως ο gt4 απλά αψογος.

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 01:47 »
φοβερος ο κλωνος,τον γνησιο δεν τον εχω δοκιμασει,πολυ smooth,δεν ζεσταινεται με τπτ,το μονο μειον ειναι οτι δεν βρηκα πολυ χτυπημα,αν και δεν εχω παιξει πολυ με το υψος της αντιστασης !!!

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 02:25 »
Εδώ και λίγο καιρό έχω τον γνησιο 5th batch και είναι μακράν ό,τι καλύτερο έχω ατμισει σε MTL και έχουν περάσει αρκετοί high end από τα χέρια μου (Phenomenon, Eviva, Skyline, Integra, DRAM, κλπ)
Ποιο είναι το φόρτε του ,τα καπνικα ή τα γλυκά και φρουτωδη υγρά?

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 06:05 »
Ιταλικός είναι, οπότε καταλαβαίνεις. Τόση παράδοση έχουν στα καπνικά, χημικά & ΝΕΤ. Οχι πως με τα άλλα υστερεί πάντως. Περιμένω να κλείσω μήνα μαζί του & να γράψω εντυπώσεις (είναι & οι 3 καμπάνες, πανάθεμά τον).
[member=4059]anetost[/member] , ούτε με την μεγάλη καμπάνα βρίσκεις καλύτερο χτύπημα;

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 13:48 »
Θα συμφωνήσω ότι στα ΝΕΤ με την μικρή καμπάνα και το μεσαίο πιν αέρα (2 οπές) ή και το πιο μικρό, το black Cavendish και το piloto cubano της la tabaccheria τα παίζει άψογα!

Επίσης στο ερώτημα αν παίζει και πιο γλυκά υγρά, με το μεσαίο πιν ή το πιο αερατο και την μεγάλη καμπάνα παίζει άψογα και τις δύο παραλλαγές της lacrema από VnV

Πριν τον αγοράσω όλα τα νετ υγρά τα δοκίμαζα σε κλωνο-phenomenon, που ναι μεν ωραίος αλλά έπρεπε να έχω πετύχει στήσιμο με μεράκι για να παίξει άψογα. Ο συγκεκριμένος είναι πιο user-friendly

Νομίζω ότι από όλα τα στησίματα που έχει κάνει με 2αρι πυρήνα και 35αρι σύρμα (27g) έχει την καλύτερη απόδοση μιας και νιώθω ότι δεν τον μπουκωνει τελείως.



Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 19:19 »
Εγώ τον στήνω με 28ΑWG 2.5mm διάμετρο κοντά στο 1 ohm και κάτι μερικές φορές και αποδίδει απίστευτα. Δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα σε γλυκά (τα οποία ούτως ή άλλως δεν τα συμπαθώ), αλλά σε καπνικά είναι εξαιρετικός.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 754
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 20:05 »
Τον εχω εδω και 3 μερες στα χερια μου αλλα δεν τον εχω δοκιμασει ακομα. Εχω να βαλω ντριπ τιπ στο στομα μου 6 μερες τωρα λογω κρυωματος  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 22, 2020, 18:24 »
Παίδες είναι καλύτερος από τον 415;Σε τσιγαρισια τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 28, 2020, 07:24 »
Χωρις να εχω δοκιμασει κανεναν, κατασκευαστικα αν τους παρατηρησεις δεν παιζει ο 415 να ειναι καλυτερος.Εκτος κ αν εβγαζαν το mtl afc ring συν το πινακι..

Επεσε και απο εμενα παραγγελια απο κινεζομαγαζο με αποθεμα απο Γερμανια ομως..Ελπιζω να πανε ολα καλα και να παραλαβω..

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 28, 2020, 15:13 »
πιστευω σε αυτην την κατηγορια ποιο κοντα ειναι ο patibulum ,αν εχει καποιος και τους 2 ας μας πει εντυπωσεις.

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 28, 2020, 15:17 »
Είχα τον patibulum της ulton. Τον 415 δεν τον είχα αλλά μου φαίνεται ότι kayfunιζει στο στυλ.

Δεν μπορεί να υπάρξει σύγκριση του patibulum με τον millennium, όσο αντικειμενικός και να είναι κάποιος. Ο millennium τον κερδίσει σε όλα, γεύση, τζούρα, παραμετροποίηση. Ο patibulum είναι τίμιος αλλά ως εκει

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110592 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159802 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515310 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303246 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530752 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801609 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11052 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40989 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet