vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

240 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, panoskapa, manoslykos

Twitter

ULTON Millennium RTA clone

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 21:19 »
Δεν είναι ουσιαστικό το "πρόβλημα". Αρχικά, τα καρφάκια της βάσης που πιάνει η καμπάνα ήταν φυτευτά. Ζητήθηκε από τους αγοραστές να γίνουν από ενιαίο κομμάτι κομμένα στο CNC & όχι πρεσσαριστά εκ των υστέρων, για λόγους στιβαρότητας/ανθεκτικότητας στον χρόνο. Εκεί λοιπόν που έσκαψε το CNC για να δημιουργήσει τα καρφάκια, αναγκαστικά η βάση έχει χάσει ένα απειροελάχιστο από την κυκλική της μορφή. Με αποτέλεσμα να μην είναι εντελώς στεγανός. Δεν είναι αστοχία, αλλά σχεδιαστική τράμπα. Εδωσαν κάτι από την πλήρη στεγανότητα, για να κερδίσουν στιβαρότητα.
Πρόβλημα δεν έχει, καθώς έχουν αφήσει μεγάλο κενό στο καπάκι αναπλήρωσης (φαντάζομαι για να ελαττώσουν την υδραυλική πίεση κατά το κλείσιμο). Τόσο μεγάλο κενό, που αν θυμάσαι αν τον γεμίζεις από κάτω, χωράει 1-1.5ml ακόμα. Θεώρησε  ότι το γέμισμά του είναι της παλιάς σχολής. Κλείνεις αέρα & υγρά, γεμίζεις, κλείνεις καπάκι μέχρι να νοιώσεις o-ring, τουμπάρεις, ανοίγεις υγρά & αέρα & τον φέρνεις στα ίσια του. Οπως είπες & συ έχει ήδη κυκλοφορήσει το v1.1 deck με o-rings, όπως επίσης & 2μελο TPD κοστούμι.
Προσωπικά βρίσκω πολύ-πολύ βολικότερο & γρηγορότερο από όλη αυτή την διαδικασία το γέμισμα από κάτω. Με το μπαγιονέτ σύστημα κουμπώνει-ξεκουμπώνει με μία κίνηση & κερδίζεις & σε χωρητικότητα. Αλλά & κανονικά που τον γεμίζω, απλά κλείνω & τον αέρα (μαζί με τα υγρά) χωρίς την παραπάνω διαδικασία. Ούτε πλημμύρα, ούτε δάκρυ, ούτε γουργουρητό.
Αν έχεις την υπομονή, τσεκάρισε αυτά τα 2 βίδεα. Και αν έχεις ακόμη περισσότερη όρεξη, ψάξε το κανονικό ρηβγιού που του κάνει.







EDIT: έγινε διόρθωση στο link του πρώτου βίντεο
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2020, 23:20 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 21:25 »
μέχρι να αποκτήσω ευχέρεια στην αρχή κ για 2-3 γεμίσματα είδα λίγο υγρασία, όχι διαρροή
έναν μήνα τώρα, με μία-δύο αναπληρώσεις καθημερινά, είναι στεγνός
αλλά, όπως έχω ξαναγράψει, σε υγρά με ζάχαρη, βανίλια κ τα σχετικά στο δεύτερο τανκ σκουραίνει το χρώμα του υγρού κ θέλει νέο στήσιμο
χαλάλι του όμως, για την γεύση που δίνει κ την ευκολία στο στήσιμό του
κ φυσικά συνυπογράφω τα όσα προείπε ο Γιώργος για το γέμισμα κλπ


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 21:56 »
Τα έχω δει και τα 2 video του Jedelsky.Σαν πιο γευσάτους άτμο που έχουνε περάσει από τα χέρια μου θεωρώ  τους Taif GT3,Hussar και ο Hurricane 1.3.Εκεί γύρω παίζει ο Mil?

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 22:13 »
Θα τον αδικούσα επειδή αυτοί που ανέφερες δεν είναι σχεδιασμένοι για mtl, άσχετα αν μπορούν να παίξουν & σε αυτό το ταμπλώ. Πάντως είμαι της άποψης ότι όλοι τους παίζουν εκεί τριγύρω.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 23:12 »
Με εχει ενθουσιασει. Τον πετυχα πριν καιρο σε flash sale στα 19ευρα, αλλα δεν ειχα ασχοληθει μαζι του. ΚΑΚΩΣ. Προς το παρον εχει παρελασει μονο η γκαμα της La Tabaccheria και μου τα αποδιδει τα νετακια μου τοσο ωραια που δεν μου παει η καρδια να βαλω κατι αλλο μεσα. Καλυτερα απο κλωνους menelaus, zest, lite καλυτερα και απο διαφορους mtl ντριπερς στους οποιους τα εχω κατα καιρους δοκιμασει. Παιζω με το πινακι με τις 2 τρυπες την μικρη καμπανα στη μεγαλυτερη τρυπα του afc  :baby:. Δοκιμασα και μια φορα την μεγαλη καμπανα. Καλη αλλα οχι σαν τη μικρη. Στο γεμισμα οταν το εκανα με τον παραδοσιακο τροπο, απλα ειχε γουργουρισμα στις πρωτες τζουρες. Απο τοτε ή αναποδογυρισμα αλα εβιβα ή πιο συχνα γεμισμα απο κατω και ολα καλα.

Για την βρωμια που λετε δεν εχω αποψη γιατι τον γεμιζω κατα τα 3/4 περιπου και μολις αδειασει, ξαναστηνω (ΝΕΤ γαρ). Ενα ακομα θετικο που παρατηρησα ειναι οτι επειδη το ντριπ τιπ του παταει ακριβως στον πατο του top cap - κορυφη της καμιναδας δεν μαζευει καθολου υγρο (επανυγροποιημενο ατμο καλυτερα) κατω απ'αυτο.

Το μονο ΣΠΑΣΤΙΚΟ ειναι οτι οταν τον βαζω στο primo mini, οσο απαλα και τον βιδωσω στο μοντ αν δεν τον ξεβιδωνω 2-3 φορες τη μερα και ξεχαστω, οταν παω να τον ξεβιδωσω μου μενει το κατω μερος της βασης πανω στο μοντ  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Σορρυ για το σεντονι αλλα νομιζω οτι πραγματικα αξιζει. 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 23:55 »
Παράθεση
Προσωπικά στην παραγγελία μου είχα βάλει & ανταλλακτικά τανκάκια. Κανονικά & extension.

Τι εννοεις extension φιλε?
Ουπς, έφαγα φλασιά. Λάθος απάντηση σου είχα δώσει. Εννοούσα από 1 σετάκι των 2 κανονικά γυάλινα & άλλο ένα σετάκι πλαστικά. Με τα πλαστικά τον δουλεύω, λόγω μεγαλύτερης ανθεκτικότητας στο σπάσιμο. Το φινίρισμά τους άψογο, δεν διακρίνεται ότι δεν είναι γυαλί, αλλά δυστυχώς το συνοδεύουν με τα ίδια o-rings του γυάλινου, που του πέφτουν λίγο λεπτότερα. Ταίριαξαν γάντι αυτά του κλασσικού Hussar & problem solved.

Προς το παρον εχει παρελασει μονο η γκαμα της La Tabaccheria και μου τα αποδιδει τα νετακια μου τοσο ωραια που δεν μου παει η καρδια να βαλω κατι αλλο μεσα. Καλυτερα απο κλωνους menelaus, zest, lite καλυτερα και απο διαφορους mtl ντριπερς στους οποιους τα εχω κατα καιρους δοκιμασει.
Στα υπόψη, ότι η εταιρεία ξεκίνησε με παρασκευές γκουρμέ ΝΕΤ υγρά προτού αποφασίσει να στραφεί στην κατασκευή ατμοποιητών. ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2020, 00:06 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 01:12 »

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 08:48 »
Πατήστε Offertas να δείτε  αρώματα που έχει σε προσφορά ο Ισπανός να καραφλιάσετε.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 09:03 »
Για να συντουνίζουμιστι σιγασιγά......




Παρακαλώ να παραμείνουμε στο θέμα μας.

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 12:23 »
paidia καλημερα κατοχος του γνησιου εδω κ 2 μερες κ δεν μπορωνα βρω γευση με τπτ,τι προτεινετε στηνω μονο κανθαλ κ εχω δοκιμασει 0.30,0.32,0.3400.35.0,40 η γευση πουθενα ουτε σμουθ,τελειως απογοητευμενος,προερχομενος απο gtr ξενερωσαα απιστευτα...

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 14:40 »
Εγώ στήνω με 0.32mm kanthal σε 2.5mm διάμετρο 0.9-1.0 ohm και έχει εξαιρετική απόδοση σε καπνικά. Σε άλλα δεν τον έχω δοκιμάσει γιατί δεν ασχολούμαι με φρούτα, ζύμες, κλπ

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 15:03 »
Παιδες καλησπερα !!! Που τον βρισκουμαι ?

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 15:04 »
paidia καλημερα κατοχος του γνησιου εδω κ 2 μερες κ δεν μπορωνα βρω γευση με τπτ,τι προτεινετε στηνω μονο κανθαλ κ εχω δοκιμασει 0.30,0.32,0.3400.35.0,40 η γευση πουθενα ουτε σμουθ,τελειως απογοητευμενος,προερχομενος απο gtr ξενερωσαα απιστευτα...
Μπορείς να βγάλεις μια φωτό το στήσιμο σου φίλε μου μπας και μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε καλύτερα;

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 17:17 »
Κ γω μόνο καπνικα, ένα απτά πολλά που έτυχε να έχω φοτο ήταν πειραματικό με 5 σπείρες 

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 17:21 »
Κάνε 6-7 σπείρες να γουστάρεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8052 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236933 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 413 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136007 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9802 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy