vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 10 χρήστες
camber, Alexander20, Buliwyf, vag21, gstamatos, Lazy Dog, lounik, Harris, panikad, maprix

Twitter

Integra RTA (styled)

Συνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 26, 2019, 22:23 »
Με μονο την 1 ή 1.2mm ανοιχτη και ο γνησιος την ιδια συμπεριφορα εχει και ειναι λογικο  :)


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 26, 2019, 22:30 »
Γιατί είναι λογικό? Η δική μου λογική λέει ότι με μία τρύπα του 1mm είναι θεόσφιχτος και θέλει λεπτό σύρμα (max 0,28mm) και 10w. Με τόσο λίγο ρεύμα γιατί να ζεσταθεί περισσότερο από άλλους ατμοποιητές? :dontknow:

Συνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 26, 2019, 22:46 »
Αμα τον εχεις πιπιλα ειναι λογικο να ζεσταθει. Μεταφορα θερμοτητας θα υπαρξει οτι κ να κανουμε, ιδιαιτερα τωρα που η θερμοκρασια περιβάλλοντος ειναι υψηλη

Δεν ειναι αποκλειστικο κουσουρι του Integra

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 26, 2019, 22:56 »
Από τη στιγμή που δεν τον στήνω έτσι πάντως δεν επιμένω. Μια λύση σ' αυτό θα ήταν να πάρει κανείς το κιτ των 6ml, να μην προλαβαίνει να ζεσταθεί αλλά και να τον γεμίζεις και κάθε δυο μέρες. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 26, 2019, 23:42 »
Γιώργη, μόνο τα 4 ml έχουν κοπιάρει οι κινέζοι...  :'(
* Η πρώτη αναφορά ότι ζεσταίνεται πάντως, εγώ επαναλαμβάνω ότι το mod το νοιώθω πιό ζεστό από τον ίδιο τον ατμοποιητή, έγινε για τον γνήσιο, με τα ευρωμέταλλα. :yes: 

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2019, 23:47 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 27, 2019, 00:29 »
Έχω πάψει από χρόνια να λαμβάνω σοβαρά υπόψιν τις αναφορές Γιώργο και κρίνω αποκλειστικά με βάση τις δικές μου εμπειρίες. Αναφορές άλλων λαμβάνω υπόψιν μόνο όταν έχω τη δυνατότητα να δοκιμάσω ατμοποιητή φίλου, σε παρέα δια ζώσης. Έγραφε για παράδειγμα, φίλος εδώ στο φόρουμ, ότι παίρνει δροσερό ατμό με τον Χ ατμο και το Υ στήσιμο κι όταν το δοκίμασα απ' τον ίδιο, διαπίστωσα ότι ο ατμός ήταν ζεστός για μένα, δροσερός για εκείνον. Ο καθένας βάζει τα μέτρα του λοιπόν και οι ίδιες γραπτές λέξεις έχουν διαφορετικό νόημα στην πράξη, γι' αυτό και είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός. Κάπως έτσι κάποιοι έκοβαν φλέβες για τον doggy κάποτε κι εγώ τον αποκαλούσα ατμιστική απάτη και νευρίαζαν :laugh1: Σε ανύποπτη στιγμή, σχετικά πρόσφατα, χαρακτήρισα μάπα και τον taifun gtr, που αν δεν λεγόταν taifun κανείς δε θα ασχολιόταν μαζί του. Κάποιοι θα νευριάσουν πάλι :))

ΥΓ θα κοπιάρουν και το κιτ, μην έχεις καμιά αμφιβολία, πληρώνουν πολύ καλά οι Κινέζοι. Θες να σου πω το ποσό με το οποίο νοίκιασαν(γιατί τον επέστρεψαν στον κάτοχο) τον γνήσιο που κόπιαραν να φρίξεις?

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 27, 2019, 01:23 »
Μισό λεπτό να ετοιμάσω ποπ κορν και ξεκίνα τις λεπτομέρειες.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 27, 2019, 03:36 »
Bussiness is bussiness & κανένα χρηματικό ποσό ή πρακτική δεν με κάνει να φρίττω. :nope: Ποιό πολύ με τρώει να μάθω το πώς μαθεύτηκε/προδόθηκε/καρφώθηκαν συναλλαγή,όνομα, ποσό, ότι επρόκειτο για δανεισμό που επιστράφηκε.
Ισως σε κάποιο άλλο νήμα, καλύτερα, να μαζευτούμε να ξαναματαμαλιοτραβηχτούμε!  :pare: 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2019, 03:47 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 11, 2019, 17:51 »
Το νήμα  για τον γνήσιο τοξερει κανεικ ;;;;

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 07, 2019, 18:20 »
Καλησπερα .Εχω στην λατοχη μου εναν sxk και δεν μπορω να καταλαβω τι λαθος κανω και δεν ανοιγουν - κλεινουν τα υγρα με το drip tip. εχω φαει τα χερια μου να το στριβω απο την καμπανα.Καποιος να βοηθησει ?  :-[

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 07, 2019, 18:56 »
Το έχουμε γράψει και παραπάνω ότι λόγο κακών orings δεν λειτουργεί το άνοιξε κλείσε των υγρών στους sxk κλώνους 
Και γνήσιο ορινγκ που είχα βάλει σε φίλο παλι δεν 
Η λύση του τρελονεριτη στην αρχή της σελίδας ίσως σε βοηθήσει 

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 07, 2019, 19:40 »
Ευχαριστω για την απαντηση αλλα και παλι δεν δουλευει γιαυτο και ρωτησα. Λεω κατι κανω λαθος.
Η μονη λυση δηλαδη ειναι μονο απο την καμπανα οσο μπορουμε?

Συνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1449
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 07, 2019, 22:13 »
Από τη στιγμή που δεν τον στήνω έτσι πάντως δεν επιμένω. Μια λύση σ' αυτό θα ήταν να πάρει κανείς το κιτ των 6ml, να μην προλαβαίνει να ζεσταθεί αλλά και να τον γεμίζεις και κάθε δυο μέρες. :laugh1:
εχω τον γνησιο και ατμιζω αποκλειστικα μονο με την 1.2 ανοιχτη,στα 15,5 βατ με 0,35 mm κανθαλ 0,8ωμ,δεν ζεσταινεται καθολου ουτε σε απανωτες τζουρες.επισης κατι που μου εχει κανει εντυπωση ,ειναι οτι το βαμβακι μαυριζει πολυ πιο αργα απο οτι σε αλλους ατμο(εννοειτε ιδιο υγρο -ιδιο στησιμο).

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 08, 2019, 01:18 »
Ευχαριστω για την απαντηση αλλα και παλι δεν δουλευει γιαυτο και ρωτησα. Λεω κατι κανω λαθος. Η μονη λυση δηλαδη ειναι μονο απο την καμπανα οσο μπορουμε?

Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου. Ναι μεν κατάφερα να φέρω το o-ring του ελέγχου υγρών εκεί που το ήθελα με τον τρόπο που περιγράφω στην παρουσίαση, αλλά, παρουσιάστηκε θέμα με τα o-rings του driptip. Μετά από κάποια χρήση, μαζεύουν υγρό, λιπαίνονται & το αποτέλεσμα είναι ότι περιστρέφεται μόνο του το driptip. Ψάξε μπας & βρεις πιό χοντρά από κάποιο άλλο σετ σου.
Και ένα workaround, αλλά όχι & λύση: Οταν αναπληρώνεις, μην σφίγγεις τον έλεγχο υγρών. Απλά σταμάτα όταν τα δεις ή νοιώσεις κλειστά. Φουλάρεις, βιδώνεις καπάκι, σταματάς το βίδωμα όταν νοιώσεις ζόρι & ΜΕΤΑ ξεβιδώνεις ελάχιστα. Θα δεις τις φυσαλίδες να ανεβαίνουν, χωρίς να σε προβληματίσει η τροφοδοσία.
Ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Integra RTA (styled)
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 08, 2019, 12:23 »
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και τη διευκρίνιση.
Στην αρχή όπως τα λες είναι μετά μαζεύουν υγρό και γυρνάει μόνο του.
Θα κοιτάξω για αλλά orings και βλέπουμε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159736 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515270 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530727 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201462 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801574 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11039 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet