vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 5 χρήστες
mathimatikos1966, manoslykos, ΨΗΛΟΣ, Buliwyf, zalaros

Twitter

Citadel Clone

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 28, 2018, 21:52 »
Ακριβώς κάτω στη βάση του ατμοποιητή λίγο πιο έξω από τον 510 πόλο βρίσκεις το μικρό βιδάκι το οποίο αφαιρείς (βρίσκεται "αποθηκευμένο" με αυτόν τον τρόπο σε αυτή τη θέση ) και το τοποθετείς μέσα στην τρύπα του bf pin ώστε να σφραγίσεις τον πόλο. ;)

Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 28, 2018, 22:15 »
Έρχεται με φορεμένο το κανονικό ή το bf pin?

Αν ειναι με το bf, το κανονικό pin σε ποια βάση το βρίσκεις?


Στον κλώνο της Ulton πάντως έχει ΚΑΙ εξτρα τυφλό βιδάκι εκτός απο αυτό το μικρό που έχει πάνω του ο ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 28, 2018, 22:18 »
Σας ευχαριστώ και τους δυο σας!!!

Στάλθηκε από το MEIZU M6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 28, 2018, 22:23 »
Ριχτέ κανένα feedback ρε παιδιά όσοι τους έχετε και ειδικά του sxk που υπάρχει και Ελλάδα, θέλω να τον προτείνω σε φίλο.

όσο για το βιδακι του bf έτσι έρχεται και ο γνήσιος όπως πιο πάνω ο ulton, ένα στη βάση και άλλο ένα στο σακουλάκι με τα spare.

Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 28, 2018, 22:25 »
Γνήσιο θα τον πάρει??

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 28, 2018, 22:33 »
κλώνο.
Eγώ έχω γνήσιο citadel και τον έχει δοκιμάσει έχει δει κλπ, κανένα feedback για τον sxk περισσότερο μιας και για τον ulton έχουμε το δικό σου review. :thumpup:
πχ ο sxk hadaly ήταν μια χαρά σε όλα του 1:1 κλπ και συμφωνά με γνώμες έπαιζε όπως ο γνήσιος. Αν είναι στα χνάρια του είμαστε οκ.
Hadaly και εγώ μόνο sxk έχω και είμαι 1000% ικανοποιημένος.

Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 28, 2018, 22:39 »
Πες του ανθρώπου να τον χτυπήσει, σιγα τα αυγά. Ετσι και αλλιώς σε λίγο καιρό θα τον βαρεθεί και θα πάρει άλλον :hehe:

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 30, 2018, 09:27 »
Παρατηρήσεις από κλώνο sxk
Δυο από τα βιδάκια των post αρχικά “γρατζούναγαν” αρκετά. Σε ένα από αυτά σχεδόν δεν έμπαινε το alen key.
Πολύ σφικτά o-rings.
Η ultem “καπότα” δεν δείχνει να κουμπώνει στο deck. Απλά κάθετε χωρίς πολύ τζόγο και μένει στην θέση της με την συνεκτικότητα της παχιάς vg. Κάπου είχα διαβάσει ότι θέλει νύχι για να βγει, εδώ πάντως δεν είναι έτσι.

Γενικά για τον σχεδιασμό
Ο πυλώνας από τον θετικό post είναι εκτεθειμένος. Εάν βάλουμε λίγο στραβά το cap, είναι εύκολο να κάνει επαφή με το υπόλοιπο σώμα και μια mini ηλεκτροκόλληση μόνο με το ρεύμα του heartbeat να μας παγιδέψει για λίγο.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 30, 2018, 10:02 »
Για το "νυχάκι" εγώ το είχα γράψει. Αφορούσε τον αυθεντικό.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 30, 2018, 10:19 »
Λοιπόν μετά απο μερικά στησιματάκια , δοκιμές και πολύ καλό πλύσιμο του μονωτικού μπορώ να πω οτι η μόνη αισθητή διαφορά του κλώνου SXK με τον γνήσιο είναι η θερμοκρασία.Είναι ελάχιστα πιο ζεστός ο κλώνος.Γευστικά είναι κατά 99% ίδιοι και η ανάλυση δεν διαφέρει.
Εκεί που γίνονται ίδιοι πάντως είναι μόλις βάλεις το γνήσιο ultem cap του(το YFTK σκουπίδι που δοκίμασα) και σας το προτείνω,δίνει αυτό το extraδάκι στην ανάλυση παραπάνω και η τζουρίτσα γίνεται αρκετά πιο smooth :thumpup:
Στο machining έχει ένα θεματάκι και είναι λίγο άγρια η βάση κάτω και μπορεί να σας κάνει σημαδάκι στο mod που θα τον τοποθετήσετε.
Με ένα πέρασμα με γυαλόχαρτο λύνεται εύκολα αυτό.
Στον δικό μου SXK είχε orings, ανταλλακτικές βίδες για τα post και ο τυφλός βρίσκεται βιδωμένος στην βάση όπως ο γνήσιος.

Eξαιρετικό κλωνάκι ,μπουμπουνίστε το άφοβαTM


Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 04, 2018, 20:54 »
Τελικά είναι οπως κάτσει...

Μου ήρθε σήμερα ο sxk... Εντελώς λείος, μέσα εξω, τα βιδακια των ποστ μια χαρά, τα ο-ρινγκακια ούτε χαλαρά ούτε πολύ σφιχτά...  Το μόνο κακό είναι ότι το καμπανοultem σαν να πλέει...  Ούτε κουμπώνει, ούτε τίποτε...  Απλά κάθεται πανω...

Στάλθηκε από το MEIZU M6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 19:15 »
Ύστερα από περίπου τρεις εβδομάδες με τον κλώνο θέλω να γράψω κάτι που δεν μου αρέσει σε αυτόν.
Τον χρησιμοποιώ drippαρωντας πράγμα που σημαίνει οτι λόγω του ultem που έχει στην καμπάνα στάζω μόνο κέντρο, που σημαίνει οτι για να βραχούν καλά τα βαμβάκια πρέπει να τον γυρνάω και να στάζω και πλαγίως, έτσι μερικές φορές πέφτει και επιπλέον υγρό(εφόσον δεν υπάρχει καλή ορατότητα για το πότε ποτίζουν τα βαμβάκια) και έτσι λόγω του οτι είναι κοντοστούπης σε φουλ πνευμονική πίνεις και λίγο έως αρκετό υγρό...Επίσης σε δυνατές τζούρες πάντα το drip tip είναι βρεγμένο.
Σίγουρα(μάλλον) τα πράματα θα είναι καλύτερα σε squonk καθώς μαζεύει πίσω τα επιπλέον υγρά του ντεκ, αλλά δεν έχω ούτε θα πάρω(squonk).
Το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν το έχω με τον Entheon καθώς και βλέπω τα βαμβάκια και είναι και πιο ψηλός πράμα που βοηθάει να είναι πάντα στεγνός.
Επίσης ίδια σύρματα,ίδια βαμβάκια, ιδια βατ,ίδια υγρά, δίπλα-δίπλα σε φουλ αέρα δεν βλέπω κάποια τρελή διαφορά σε θέμα γεύσης ανάλογου του ντόρου που έγινε.
Η μεγάλη διαφορά είναι στην τζούρα που σίγουρα του citadel είναι πιο smooth και αθόρυβη.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 19:39 »
Έχει τεράστια διαφορά στη γεύση αν τον δουλεύεις χωρίς το ultem πάνω απ' την αντίσταση;

Απ: Citadel Clone
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 21:58 »
Ναι , δυστυχώς δεν είναι για να δουλεύει χωρίς το Ultem ,τουλάχιστον για εμένα.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Citadel Clone
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 22:05 »
Έχει τεράστια διαφορά στη γεύση αν τον δουλεύεις χωρίς το ultem πάνω απ' την αντίσταση;
Μία χαρά δουλεύει και χωρίς το ultem εκτός αν έχεις κανένα ψοφιο στήσιμο οπότε το ultem σε βοηθάει.

Υ.Γ.: Δεν έχω τον κλώνο αλλά φαντάζομαι δεν διαφέρει ιδιαίτερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160047 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110828 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303336 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530893 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet