vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Skyfall by ESG

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 25, 2018, 11:18 »
Αποκλείεται, γιατρέ μου! Στα αριστερά έχεις βάλει τις φωτό του γνήσιου & στα δεξιά αυτές της μαϊμούς. Επιπλέον, CY EIΠAC, το ντριπτιπάκι του γνήσιου είναι γυαλιστερό, του κλώνου ματ
Με θίγεις! Στην "πλαστικούρα" είναι το κλωνάρι, εκτός αν υπονοείς ότι δεν φαίνεται ποιό είναι ποιό :)) :)) :))
Και πού να το καταλάβω ωρέ ότι του φόρεσες το γυαλιστερό ντριπτιπάκι του γνήσιου; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 25, 2018, 11:56 »
Ε_ε_ε_ έρχεται  8)

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 25, 2018, 15:05 »
Εχει ερθει Ελλαδα; Γιατι βλεπω πολυ κοσμο που τον εχει.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 25, 2018, 15:28 »
Τα τελωνεια κάνουν διακοπές μάλλον.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 25, 2018, 15:33 »
Ή κάποιοι γύρισαν φορτωμένοι από το εξωτερικό. 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 25, 2018, 15:35 »
....κ ναι... ηρθε λεμε!
λοιπον να πω δυο (δεκαδυο) πραγματακια.
καταρχην να ευχαριστησω δημοσια τον φιλο Ανδρέα @valeru , που μου εστειλε τον ατμοποιητη.
:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
ο ατμοποιητης ηρθε πεντακαθαρος πλυμενος, αστερι.
βγαζοντας τον απο τη συσκευασια "ακουσα" αμεσως το θεματακι με το δισκακι που δεν κουμπωνει καλα..(κροταλιζε σε κουνημα)
Τον ανοιξα με προσοχη, γιατι αυτα τα διαβολια συνηθως πεταγονται κ ως δια μαγειας εξαφανιζονται. :))
το θεματακι αυτο λυνεται πανευκολα, κ ηδη απο τη στιγμη που το διαβασα εδω, ειχα στο νου μου τη λυση.
εβαλα ενα κομματακι πλεγμα, το οποιο θα δειτε στη φωτο παρακατω κ φρακαρε για τα καλα.
νομιζω οτι μπορει να γινει κ με ενα κομματακι αλουμινοχαρτο, ή συρματακι ψηλο.
το βαζεις, το κοβεις ΣυΡιζΑ, κ Τέλος.
σε επομενη φαση, μαλλον θα το χτυπησω με μια ποντα καπου στη μεση να κανει δοντακι κ να ειναι εντελως μονιμο κ μη ορατο το πατενταρισμα, αλλα ισως να μεινει κ ετσι μιας κ δεν υπαρχει περιπτωση να βαλω αλλο δισκακι μεγαλυτερο απο αυτο με την μια τρυπα, το οποιο δινει την τζουρα που ζαχαρωνω!


Στην επομενη φαση εκανα εναν ελεγχο στα ορινγκ.. καπου διαβασα οτι αυτο το ορινγκακι που ειναι στο ρυθμιστη ειναι λιγο σφιχτο. χμμμ σχετικα ναι.. το εβγαλα κ τοποθετησα ενα δικο μου.
εχω ξαναγραψει οτι εχω παρα πολλα ορινγκ σε σχετικες διαμετρους με ατμοποιητες λογο της ¨καποτε" επαγγελματικης μου ιδιοτητας.
αυτο που εβαλα (εχω κ αλλα κομματια αν καποιος θελει) ειναι πιο μικρο σε διαμετρο, με ιδιο (μαλλον)παχος, κ αυτοματως ο ρυθμιστης μαλακωσε σε σημειο που να με ικανοποιει.

επομενη κινηση το στησιμο... στηθηκε με το πολυαγαπημενο μου συρμα που θα δειτε στη φωτο παρακατω, ( α, ρε Αχιλλέα με τις αγορες σου λεμε  :respect: ) το οποιο χρησιμοποιω πλεον σε ολους μου τους ατμο.  ;)


παμε κ στο προτελευταιο σκελος, πριν απο την πρωτη τζουρα.
βαμβακι... ενα σημειο σταθμος για τα δικα μου στανταρ στο ατμισμα...
κ θα ξαναπω για πολλοστη φορα οτι "καποτε", οταν πρωτοεβαλα βαμβακι εγω κ κάποια άλλα παιδιά που με εμπιστευθηκαν απο αυτο εδω το φορουμ,σε εναν φυτιλατο ατμοποιητη της εποχης, "καποιοι" επεσαν να με φανε (καλα..φόρα πήραν, αλλά τεσπα) γιατι θα καιγομουν, θα καρκιναζιομουν, δεν θα μου ξανασηκωνοταν (το ηθικό ρε Cεις), κ διαφορες άλλες μπούρδες...
στο δια ταυτα... με εφτιαξε το γεγονος οτι ο συγκεκριμενος ατμο, χωραει πολυ βαμβακι.. παρα πολυ... αυτο ειναι το ιδανικο για τα ΔΙΚΑ ΜΟΥ γουστα... το πολυ βαμβακι σε ενα ανετο ντεκ.

ξεχασα να γραψω κ το θεματακι για το κοψιμο του συρματος.
δεν αντιμετωπισα ιδιαιτερη δυσκολια. εχω ενα πενασακι που πιανει καλα στη μυτη του κ το εκοψε.
σε επομενο στησιμο ομως, θα εχω κοψει το συρμα πριν το δεσω πανω στις εδρες του ντεκ, μιας κ ο τροπος σταθεροποιησης της αντιστασης ειναι απλα ¨τέλειος".

επομενη φαση η επιλογη υγρου για ξεπαρθενιασμα.
δεν ειχα πολλες επιλογες.. σε καποιο ΝΕΤ της στοας θα πηγαινα.. μια ματια στο ραφακι κ cavendish, με την καμία λεμε.
καλο βρεξιμο, ενα δυο fire, κ κουμπωμα πανω στο παλσακι. (25 βατ)
η πρωτη αισθηση ειναι οτι δεν κανει αρτ ο πολος... ελα ομως που γεμισε ατμο ο στομας μου.. :))
αθορυβος εντελως.. εκνευριστικα αθορυβος. :respect:
γεματη τζουρα, με πυκνο ατμο, κ γευση...πολυ γευση...παρα πολυ γευση λεμε. :respect:
οτι ειμαι θαυμαστης των προιοντων του Γκουρου δεν το εχω κρυψει ποτε. Χωρις αυτο να σημαινει κατι αρνητικο για τους υπολοιπους Ελληνες κατασκευαστες.
απλα θεωρω οτι ο γκουρου, οταν φτιαχνει "κατι" το φτιαχνει μελετημενα πολύ. :yes:

Το ιδιο ειχα πει κ για τον Skyline, τον οποιο ειχα την τυχη να δοκιμασω πολυ νωρις, μιας κ ειχε αποκτησει τον γνησιο ενα "πολυ αγαπημενο μου" προσωπο.
Στη συνεχεια καποια στιγμη τον απεκτησα κ εγω απο δευτερο χερι.
Το ιδιο θελω να πιστευω κ για τον Skyfall... οτι καποια στιγμη θα εχω τη δυνατοτητα να αποκτησω τον γνησιο... ;)

Κλεινοντας θελω να γραψω οτι σπανια με ενθουσιαζει κατι υπερβολικα... τωρα ειμαι ενθουσιασμενος με την αποδοση του, εχοντας ατμισει τα 2-3 πρωτα μλ.
Θελω να ξανα ευχαριστησω τον Ανδρεα, για την προσφορα του... φιλε σε ευχαριστω πολύ!  :respect:

αυτα.... πα να παιξω κανα στοιχημα τωρα.  8)

Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 25, 2018, 17:16 »
Πράγματι το σύρμα τα σπάει, όπως και η τιμή του όμως...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 25, 2018, 17:26 »
...βγαζει πολλαααα χιλιομετρα ομως... παααρα πολλα. ;)

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 25, 2018, 17:29 »
Είχα ένα προαίσθημα οτι ο συγκεκριμένος ατμο με το συγκεκριμένο άτομο θα είχαν έρωτα με την πρώτη ματιά  :_love_heart: :love_hearts:.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 25, 2018, 17:31 »
 :yes:  ....μπλεξαμε... που λεει κ μια ψυχη.  :))

:lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος johnath

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 25, 2018, 17:40 »
τελικά τον βρήκες, καλοάτμιστος
Δεν χρειάζεται να καταστρέψεις τη φωλιά των airdisk, όταν πάει υγρό δεν βγαίνει τόσο εύκολα,

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 25, 2018, 18:08 »
 :nope:  δεν την καταστρεφω τη φωλια...
το δισκακι θα χτυπησω αααν χτυπησω με ποντα. ;)
φχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 26, 2018, 00:53 »
'Eβγαλα το πάνω μέρος του αφήνοντας μόνο την βάση με τα δισκάκια πάνω στο μοντάκι . Το τίναξα δυνατά προς όλες τις μεριές προσπαθώντας να δω αν θα βγει το δισκάκι. Μόνο κάτι σταγόνες πετάχτηκαν από την αντίσταση που του έχω ,τα δισκάκια παραδόξως παρέμειναν στην θέση τους :dontknow:...
Και στους 2 κλώνους coppervape που πήρα, υπήρχε το θέμα με τα δισκάκια που ανέφερε ο redortho

Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 26, 2018, 13:57 »
νούμερο απο το Oring που βάλατε θυμάστε?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Skyfall by ESG
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 26, 2018, 14:13 »
δυστυχως οχι... χυμα τα εχω σε μια κουτα :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110606 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159820 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515312 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530756 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801615 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet