vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 8 χρήστες
Lazy Dog, Alexander20, maprix, npaolo, camber, manoslykos, tibolaso, gfilip

Twitter

ToB e-Liquids

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
ToB e-Liquids
« στις: Απριλίου 20, 2018, 13:34 »
Δεν ξερω γιατι τοσο καιρο που λειτουργει το Forum δεν εχει ανοιχτει θεμα για τα συγκεκριμενα αρωματα κι ετσι αποφασισα να το ανοιξω εγω μιας και μ'αυτα μπηκα στο χωρο του ατμισματος κι ας μην ειμαι καλος στις περιγραφες.
Θα γραψω λοιπον τις εντυπωσεις μου απο τα λιγα που εχω δοκιμασει και ελπιζω αλλοι συνατμιστες να παραθεσουν τις αποψεις τους για τα υπολοιπα.
Costa Rica: Ηταν το αρωμα με το οποιο ξεκινησα το ατμισμα μετα απο δοκιμες πολλων αλλων.Ειναι ενα εντονο
                καπνικο αρωμα σαν αρωματικο πουρο με γευση που κολλαει στο μυαλο.Το φτιαχνω στα 8% με βαση
                50/50 , ειναι φιλικο στις αντιστασεις και ειναι απο τα βασικα μου.
Black:        Πολυ εντονο καπνικο με βανιλια που πρεπει να περιεχει NET.Οταν το ειχα παρει ενθουσιαστηκα τοσο
                που νομιζα οτι δεν θα ηθελα να δοκιμασω κατι αλλο.Απογοητευτηκα γρηγορα αφου στα 12ml
                ο ατμοποιητης γινοταν καταμαυρος, τοτε δεν ειχα ανακατευτει με επισκευασιμους και το κοστος
                των αντιστασεων ηταν απαγορευτικο για λιγα ml απολαυσης.Τωρα ειμαι ετοιμος να το ξαναδοκιμασω.
                Το φτιαχνω και αυτο στα 8% με βαση 50/50.
Arcadia:     Δροσερος αιγυπτιακος καπνος λεει ο κατασκευαστης,εμενα δε μου αρεσε καθολου και δε θα το
                ξαναπαρω.Σε αλλους ομως μπορει να αρεσει(περι ορεξεως κολοκυθοπιτα).Ειναι παντως φιλικο στις
                αντιστασεις.
America:    Ο απολυτος Αμερικανικος καπνος λεει ο κατασκευαστης.Εμενα στα 10% μου φανηκε οτι ατμιζα σκετη
                βαση.Ισως επεσα σε ελλατωματικη παρτιδα.
Lemon:      Ηταν δωρο 10ml 0mg ετοιμου υγρου με καποια αγορα που εκανα.Αν και δεν ειμαι των φρουτο-γλυκων
                εγω, το υγρο ηταν ακριβως οπως οι καραμελες λεμονι που τρωγαμε μικροι.Πολυ καλο.
Shark:       Ρουμι,κοκκινα φρουτα και ωριμα γλυκα ροδακινα λεει ο κατασκευαστης και αυτο ακριβως ειναι.
                Το αρωμα ειναι τελειο για οποιον του αρεσει να ατμιζει φρουτο-γλυκα, εγω προτιμω να τα τρωω
                 τελικα.



                

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 20, 2018, 13:40 »
To black  μαύρη σοκολάτα έχει και τις σκοτώνει τις αντιστάσεις.
Τίμια κατα τα άλλα αρώματα και snv.
Προσωπική αδυναμία το Red(καπνικό τίγκα στην καραμέλα) που μυρίζει και έχει επίγευση σαν σιροπιαστό τσουρέκι :delicious2:

Αποσυνδεδεμένος Manu

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 22, 2018, 01:28 »
Επειδή με ενδιαφερουν τα έντονα καπνικα και τα πουρισια, το Costa Rica και το black τα σκέφτομαι για δοκιμή.
Γνωρίζει κάποιος αν είναι πιο έντονα και γευστικά σε σύγκριση με τα καπνικα της ecig π.χ. το Divino?

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 22, 2018, 08:26 »
Δεν εχουν καμια σχεση με τα καπνικα της Ecig.Θα το καταλαβεις μολις ανοιξεις το μπουκαλακι.

Αποσυνδεδεμένος Manu

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 22, 2018, 11:35 »
Καλύτερα κατά την γνωμη σου, ως προς την ένταση ?

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 22, 2018, 11:47 »
Πολυ πολυ καλυτερα αλλα οχι τοσο καθαρα οπως της Ecig.Η απολαυση εχει το κοστος της.

Αποσυνδεδεμένος opel007

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 22, 2018, 23:07 »
Πολύ καλύτερα από ecig..
Με ecig ξεκίνησα το ατμισμα.


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dRain

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 24, 2018, 02:13 »
Όντως καλύτερα από ecig πιστεύω.. εγώ τώρα έχω το black στον Zenith. 2ο γέμισμα δηλαδή ας πούμε 7ml και η αντίσταση δεν ξέρω αν βγάζει 3ο γέμισμα.
Αλλά πολύ ωραία γεύση ξεκαθαρα καπνού πίπας με βανίλια, τόσο γευστικά πηχτό που νομιζεις ότι κανείς skandinavik η όπως λεγόταν.
Σοκολάτα ναι βγάζει λίγο στη γεύση, αλλά δε νομίζω να έχει στην πραγματικότητα!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 24, 2018, 07:40 »
Κακάο λέει στην περιγραφή καταλόγου οτι έχει το dark αλλά dark chocholate της TPA μου κάνει προσωπικά στην μυρωδιά :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dRain

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 24, 2018, 10:05 »
Από το www.tobeliquids.com την πήρα!
Κάτι έχει όντως μέσα που σε κοροϊδεύει για σοκολάτα πάντως
Επίσης το peanuts που λέει, εγώ δεν το βλέπω πουθενά στη γευση

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 03, 2018, 01:02 »
Θεσσαλονικη τα πετυχε κανεις; Δοκιμασα απο ενα φιλο το Κοστα Ρικα σε snv και μου αρεσε,το ειχσ αγορασει ομως απο αθηνα

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 03, 2018, 10:42 »
 
το black flavor σε τι ποσοστό αραιωνεται?
 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 03, 2018, 11:54 »
Στο 10% όλη η σειρά νομίζω παίζει

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 03, 2018, 12:32 »

το black flavor σε τι ποσοστό αραιωνεται?
 
Μηπως να κοιταξεις 2 ποστ πανω απο το δοκο σου;

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ToB e-Liquids
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 03, 2018, 15:40 »
Αυτό το "μαΒρο" έπεσε σήμερα τυχαία στα χέρια μου, από φίλο που το ατμιζει εδώ κ λίγες μέρες.
Είχε καιρό να με δελεασει κάποιο υγρό μιας κ ατμιζω πολύ σκέτη βάση, κ divino. 
Είναι ωραίο καπνικο, με τάση για τασάκι, κ στην εκπνοή αφήνει λίγο από βανίλια που τη συμπαθώ. Σοκολάτα κακάο ή κάτι τέτοιο δε διέκρινα, αλλά παίζει κ να μην ήταν καλά ώριμο το υγρό. Ο φίλοςττο είχε αραιωμένο στο 7%, αλλά για τα δικά μου γούστα πάει κ πολύ πιο κάτω.
Ενδιαφέρον υγρό ... 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110495 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159737 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515274 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303203 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12783 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530731 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801577 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11039 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet