vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

NaRBA κλώνος από την CopperVape

Αποσυνδεδεμένος xenem

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
NaRBA κλώνος από την CopperVape
« στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 16:08 »
Συγχωρήστε μου την ανικανότητα να ανεβάσω ο,τιδήποτε ξεπερνάει το κοπυπάστε...

Πάμε λοιπόν...

Σήμερα μου ήρθε κι ένας δεύτερος κλώνος του NaRBA (προσοχή ΟΧΙ NaRTA) της CopperVape. Διαθέσιμος από εδώ :

https://www.fasttech.com/products/0/10042854/9213000-coppervape-narba-styled-rdta-rebuildable-dripping

και από εδώ :

http://www.3fvape.com/rebuildable-atomizer-supply/19156-coppervape-narba-style-rdta-rebuildable-dripping-tank-atomizer-silver-316-stainless-steel-3ml-22mm-diameter.html?search_query=narba&results=4#.WjfBqBOWRPY

και ίσως και από αλλού.

Αμφότεροι (προφανώς αφού τους κατασκευάζει η ίδια εταιρεία) είναι εξαιρετικό value for money...

Ρηβιού έχει εδώ :



και εδώ του κλώνου :



και από άλλους στον ιστό...

και τους έχω στήσει (πανεύκολο στησιμο) όπως εδώ :



δηλαδή με stainless steel mesh για τροφοδοσία και SS316L 0.4mm(StealthVape) Φ3.5mm/0.5Ω / VCC ή NativeWicks και μόνιμο TC πάνω σε DANY EXT V3 δηλαδή το τυπικό μου στήσιμο.

Ερχονται αρκετά καθαροί αλλά κάντε τους κι ένα καλό πλύσιμο να φύγουν τα μηχανόλαδα. Προσοχή στην αφαίρεση του γυάλινου τανκ, μην το ζορίσετε, βγαίνει γλυστρώντας προς τα πάνω αφού αφαιρεθεί το καπάκι.

Απόδοση γεύσεων τουλάχιστον εφάμιλλη των HADALY ή και καλύτερη, και μακράν πάνω από ό,τι άλλο έχω (KayFun, Avocado 24, Wotofo Serpent RDTA και Augvape Merlin "μεγάλο" ).
Ποιότητα κατασκευής για κλώνο σ' αυτά τα λεφτά άψογη τουλάχιστον αν και τα τζαμάκια είναι λεπτά, αν έχετε βαρύ χέρι πάρτε και ανταλλακτικά τζαμάκια στην ίδια παραγγελία, έχουν και οι δύο πωλητές.
Τζούρα από σφιχτή πνευμονική και σφιχτότερη, ντουμάνια δεν γνωρίζω/δεν απαντώ...

Προσωπικά τους συνιστώ ανεπιφύλακτα, έχοντας χρησιμοποιήσει τον πρώτο ένα μήνα και τον δεύτερο μια ώρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2017, 16:44 από xenem »

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 16:59 »
φτυστος ο φοντας δεν ειναι?
πιο σοβαρος βεβαια.πιο ωραιος.

Αποσυνδεδεμένος xenem

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 18:01 »
Δεν έχω/γνωρίζω τον φόντα (fody?) αλλά τούτος ειναι μικρός... 40mm περίπου ύψος, 22mm διάμετρο, πάνω στο dany πάει μια χαρά...

Επίσης είναι πολύ απλή κατασκευή, τρία κομμάτια : βάση (μαζί με βιδάκια/πόλο), γυάλινο τανκ και καπάκι/ντρίπτιπ.

Πολύ λιτή εμφάνιση.

Στο γέμισμα βολεύει καλύτερα ψιλό σωληνάκι/βελόνα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2017, 18:06 από xenem »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 21:13 »
φτυστος ο φοντας δεν ειναι?
πιο σοβαρος βεβαια.πιο ωραιος.
Γιατι εχεις δει διαφορετικο RDTA? :D Φτυστοι ειναι ολοι!

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 21:20 »
Υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος xenem

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 21:32 »
Δεν γνωρίζω... λόγω του χαμηλού κόστους το ρίσκαρα με FT και 3FV και τελικά ήρθαν και οι δύο, ο δεύτερος δε πολύ γρήγορα, παραγγελία 3/12 άφιξη σήμερα 18/12... 
Ισως έχει σημασία ότι ήταν πολύ μικρές παραγγελίες σε κόστος/όγκος/βάρος, ο πρώτος μόνος του κι ο δεύτερος με ανταλλακτικά γυαλάκια. 
Αν υπάρξει ενδιαφέρον, ίσως να τον φέρουν και τα δικά μας καταστήματα...

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 22:59 »
Τους έχεις δοκιμάσει σε στήσιμο χωρίς mesh??

Ποιος θεωρείς βγάζει καλύτερη γεύση??

Σε ευχαριστώ πολύ.!

Αποσυνδεδεμένος xenem

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 00:36 »
Το mesh είναι μόνο για "φυτίλι", χωρίς καψίματα (δεν πλησιάζει καθόλου την αντίσταση) κλπ, δηλαδή για να μην σκάω πόσο μπαμπάκι και μέχρι που θα φτάσει κλπ. 
Το mesh μπαίνει στις τρύπες τροφοδοσίας σε όλο το βάθος του τανκ και το μπαμπάκι πατάει επάνω του από κάθε μεριά της αντίστασης και η τροφοδοσία είναι πολύ καλή... εξ άλλου δουλεύω σχεδόν αποκλειστικά TC οπότε κι αν ακόμη δεν ποτίζει καλά το μπαμπάκι δεν τρώω καμμένο, απλά δεν έχω πολύ/αρκετό ατμό μέχρι να το σκαλίσω λίγο για να φτιάξει. Να πω επίσης ότι χρειάζεται ελάχιστο μπαμπάκι σε μήκος, ίσα ίσα να πατάει καλά στις τρύπες που είναι μέσα το mesh.
Και τους τρείς RDTA που έχω έτσι τους δουλεύω κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο οπότε δεν έχω σκεφτεί να δοκιμάσω κάτι άλλο αφού το σύστημα παίζει καλά.
Σε σειρά γεύσης 
1) ο NaRBA 
2) ο Wotofo Serpent RDTA 
3) ο Avocado 24 
αλλά είναι αρκετά κοντά οπότε μπαίνουν κι άλλα κριτήρια, π.χ. ο Avocado 24 χωράει 5ml κι έτσι είναι βολικότερος για, σύντομο, έξω, ενώ για ταξίδι παίζουν οι κλειστοί/στεγανοί Augvape Merlin και Kf5 που χωράνε κι αυτοί 5ml και είναι καλοί σε γεύση αλλά σε δεύτερη κατάταξη.
Ελπίζω να σε κάλυψα αλλά δες και το βιντεο του Τοντ για πιο καθαρή εικόνα

Αποσυνδεδεμένος xenem

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 21, 2018, 09:37 »

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 21, 2018, 13:17 »
Πάρα πολύ ωραία! Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 11:55 »
Το γυάλινο τανκ είναι τόσο λεπτό και εύθραυστο, που έχω σπάσει ήδη δύο! Όχι σε πτώση, απλά στο βάλε-βγάλε.
Ξέρει κανείς αν ταιριάζει κανένα άλλο τζαμάκι που να είναι πιο ανθεκτικό; Υπάρχουν ανταλλακτικά στην Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 14:45 »
Και το δικό μου όταν για πρώτη φόρα πήγα να τον λύσω για πλύσιμο  όπως πήγα να το βγάλω ράγισε ευτυχώς που είχα παραγγείλει άλλο ένα,τώρα δε θα το ξανά βγάλω ποτέ το γυάλινο τανκ από τον ατμοποιητη θα τον πλένω έτσι,κρίμα που έχει αυτό το κουσούρι γιατί είναι φοβερός ατμοποιητης με φανταστική γεύση.

Αποσυνδεδεμένος xenem

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 15:38 »
Το μόνο που μπορεί να κάνει κάποιος είναι μετά το πλύσιμο μπόλικη VG πριν την συναρμολόγηση γύρω γύρω στα ορινγκ...

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 15:53 »
Πολύ σωστό  αυτό που λες  και  το  κάνω  σε  όλους τους  ατμοποιητές, αλλά  στο NaRBA  σπάει  την  στιγμή που  θέλω να βγάλω  το  γυάλινο tank  για  πλύσιμο. 

Αποσυνδεδεμένος xenem

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NaRBA κλώνος από την CopperVape
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 07, 2018, 21:16 »
Επειδή αυτή την παρατήρηση την είδα και σε κάποιο από τα ριβιού εξωτερικού, όταν ήρθαν οι δικοί μου, με χρονική απόσταση περίπου μήνα, πρόσεξα πολύ στην αποσυναρμολόγηση για το πρώτο πλύσιμο και μετά, όπως είπα, μπόλικη VG... ωστόσο έχω μια υποψία ότι ίσως τα γυαλάκια του τανκ να διαφέρουν ποιοτικά από παρτίδα σε παρτίδα. 
Με τους κινέζους όλα είναι πιθανά... ρουλέτα το πράμα...  :)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 125 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos