vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1680 στις: Ιανουαρίου 12, 2023, 20:24 »
Νομίζω πως ο συνφορουμίτης Nicrom μπέρδεψε τα flavorshots με τα shortfills.
Τα shortfills είναι έτοιμο ατμιστικό υγρό, που απλά του λείπουν κάποια (λίγα 10/20/30) ml προκειμένου να συμπληρωθούν με boosters νικοτίνης.

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1681 στις: Ιανουαρίου 13, 2023, 23:04 »
thanoulis Σωστός όντως τα μπερδεψα :)
Αυτό που είπες εννοούσα :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1682 στις: Ιανουαρίου 14, 2023, 00:12 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antiklitos140

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1683 στις: Φεβρουαρίου 18, 2023, 20:21 »
Παιδια ποια ειναι η γνωμη σας για τα υγρα don cristo και Liqua?

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1684 στις: Φεβρουαρίου 25, 2023, 20:14 »
Έχει δοκιμάσει κανεις το Tom Klarks opium ? Το έχω φτιάξει καμία 10αρια μέρες . Έβαλα ένα τανκ κ μου βγάζει μια σαπουνιλα να το πω δεν ξέρω πως να το πω …


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1685 στις: Φεβρουαρίου 25, 2023, 21:40 »
ετσι ειναι..δυστυχως..για μενα ..απαισιο.. 


Sent from my iPhone using Tapatalk


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2023, 22:27 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1686 στις: Φεβρουαρίου 25, 2023, 23:08 »
Νομίζω ότι είναι πολύ έντονο το ουίσκι … θα το αφήσω ανοιχτό καμία μέρα Μπας κ ξεθυμάνει λίγο το αλκοόλ !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1687 στις: Φεβρουαρίου 26, 2023, 12:02 »
Παιδια ποια ειναι η γνωμη σας για τα υγρα don cristo και Liqua?


Τα Don Cristo (ειδικά το κλασικό) είναι σταθερή αξία κι από τα liqua μου άρεσε το dark blend.

Αποσυνδεδεμένος antiklitos140

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1688 στις: Μαρτίου 24, 2023, 20:11 »
Παιδια ξερετε αν τα υγρα High Wheelers ειναι καλα? Αξιζουν για αγορα?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1689 στις: Μαρτίου 26, 2023, 22:16 »
Το aromatico είναι ένα σκαλί πάνω από τα άλλα της σειράς, το wild επίσης καλό.
Γενικά για τα δικά μου γούστα, που είμαι του καπνικου, όλη η σειρά αξίζει. Πάντα έχω 1 με 2 να υπάρχουν.

Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1690 στις: Μαρτίου 26, 2023, 23:07 »
Όταν πρωτοβγήκαν σε 10ml  τα είχα πάρει, ωραιότατα αλλά πολύ έντονα, σήκωναν άνετα ένα 100% αραίωση


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1691 στις: Απριλίου 03, 2023, 22:46 »
 Καποιες συντομες απαντησεις σε αρκετες από τις παραπανω ερωτησεις :
Tα LIQUA και τα HIGH WHEELERS είναι entrance level υγρα που κανουν με αξιοπρεπη τροπο μια συγκεκριμενη δουλεια : εισαγουν τον αρχαριο στο ατμιστικο οικοσυστημα προσομοιαζοντας με απλες , «τσιγαρισιες» κυριως υλοποιησεις σε κατι που ο νεος ατμιστης ηξερε γευστικα  από πριν – το καπνισμα. Τα LIQUA είναι υγρα κινεζικης προελευσης που κατασκευαζονταν αρχικα σε χωρες της ανατολικης ευρωπης μαλλον με αρωματα της flavour art (μαλιστα μια εποχη ειχαν και μοστρα μια  Ιταλικη σημαια και καλα …). Εκτοπισαν σιγα σιγα την flavour art από την πρωτοκαθεδρια οσον αφορα τα value for money υγρα αναπληρωσης που προοριζονται για τους πολλους και που τα βρισκει κανεις οπουδηποτε και σημερα πλεον, εχουν ένα σημαντικο μεριδιο αγορας προσφεροντας βασικες και δοκιμασμενες γευσεις  χωρις πολλα – πολλα ρισκα και σε fair τιμες . Αναφερω ενδεικτικα το Traditional (α- γλυκο εντονο καπνικο με σανταλοξυλο) , το Αmerican blend (ηπιο – εως ατονο - καπνικο με μια essence μελιου),  το sweet tobacco (μια εκδοχη RY4 με υπερβολικη κατά την γνωμη μου καραμελα και βανιλια) , το Turkish tobacco (ένα ανθωδες μαλλον ξηρο καπνικο με νοτες μπαχαρικων) και παει λεγοντας . Τα HIGH WHEELERS είναι Ελληνικα , αξιοπρεπη , και κινουνται στο ιδιο ασφαλες μονοπατι . Θα μνημονευσω ένα virginia που εχουν, το Manduro, που μοιαζει πολύ με το αντιστοιχο της flavour art στο πιο βαρυ του (με πιο εντονο το «τασακι» σε σχεση με την «χορταριλα» που χαρακτηριζει το εν λογω στυλ) και το TOBACCO HABANO , ένα συνδυασμο πουρισιου καπνικου με κατι σε μελι. Όλα αυτά προοριζονται βεβαιως για εργοστασιακους ατμοποιητες και MTL ατμισμα χωρις ιδιαιτερες “gourmet” αξιωσεις – αργοτερα ομως, πιθανοτατα οι απαιτησεις θα αυξηθουν. Για εμενα προσωπικα , όλα αυτά τα «εισαγωγικα» τελειωσαν οριστικα όταν πρωτοσυναντηθηκα με το επικο Longhorn της αμερικανικης HALO που εκλεισε για παντα το κεφαλαιο «ορθοδοξα καπνικα» χωρις να επιδεχεται καμμια απολυτως συγκριση. Και εν τελει , νομιζω ότι την ιδια δουλεια μπορει να την κανει καποιος με πολύ πιο ενδιαφεροντα τροπο, χρησιμοποιωντας πχ υγρα της επισης Ελληνικης Lamda όπως το Yoda – ποσο μαλλον  με το ανυπερβλητο Gandalf (που όμως παει σε άλλη κατηγορια).
Τα Καναδεζικα Don Cristo τωρα, παρα την θρασυτατη αναφορα τους στα αγαπημενα (παλια αυτό…) Montecristo, ποτε δεν με επεισαν : τα ευρισκα παντα υπερτιμημενα , και χωρις εμφανη ταυτοτητα – ένα καπως αγαρμπο χαρμανι γευσεων χωρις κατι που να ξεχωριζει. Περα απο τις ενστασεις  μου παντως, πρεπει να προσθεσω τον ισχυρισμο τους οτι η καπνικη τους βαση ωριμαζει με πραγματικά πούρα Montecristo και οτι εχουν στο παλμαρε τους αρκετα διεθνη βραβεια , πχ Vapexpo 2017. Οσο για τα Tom Klarks , αυτά είναι πολύ ιδιαιτερα γερμανικα υγρα για λιγους : τελευταια , παλευω ένα ανθωδες καπνικο που το λεει Weisser Hahn, εχει σημα ένα κοκορακι ( ! ) και μου πηρε καμποσο καιρο να αποφασισω ότι δεν είναι αποσμητικο χωρου η (ακομα χειροτερα) αεροσολ. Θελω πολύ να το ατμιζω ποτε- ποτε, αλλα μαλλον προκειται για διαστροφη, πως αλλιως; Ok όμως, σε καποιους αρεσει να τους δερνουν με την λουριδα πχ, no problem με αυτά.
Όλα τα παραπανω βεβαιως , δεν διεκδικουν δαφνες γευσιγνωσιας. Προσωπικες εμπειριες καταθετω απλως , ελπιζοντας καποιοι να τις βρουν χρησιμες – εως εκει.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2023, 06:24 από Antiprosopos »

Αποσυνδεδεμένος antiklitos140

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1692 στις: Απριλίου 04, 2023, 21:01 »
Σ ευχαριστω πολυ, ωραια παρουσιαση μπραβο!

Halo Tribeca Αρωμα 30ml
« Απάντηση #1693 στις: Απριλίου 09, 2023, 18:56 »
Καλησπερα στο Forum...
Ξαναρχισα το ηλεκτρονικο και το μονο υγρο για μενα ειναι το Tribeca (Δεν μου αρεσουν τα πειραματα γενικα) και ισως καποια στιγμη να δοκιμασω το Virginia της Black Note (αν το εχει δοκιμασει κανεις ας μου πει εντυπωσεις παρακαλω)
θελω να παρω το αρωμα Halo Tribeca 30ml, και θελω να μαθω την μιξη για να γινει 18αρι (οσο το δυνατον πιο κοντα στο ετοιμο)
Επισης ποσο καιρο θελει να ωριμαση (ακουσα περιπου 1.5 μηνα τουλαχιστον)
Απο βασεις και νικοτινες κατεληξα στην Hexocell (αν εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο αλλα οχι επειδη ειναι φτηνοτερο, ας μου πειτε)
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1694 στις: Απριλίου 09, 2023, 21:32 »
Καλησπέρα, το Virginia από την black note το έχω πάρει παλιότερα. Είναι ΝΕΤ υγρό και αρκετά τσιγαρίσιο αλλά αρκετά καλό. Προτείνω μόνο σε επισκευάσιμους αυτό το υγρό γιατί η αντίσταση και το βαμβάκι θέλει σχεδόν κάθε μέρα αλλαγή. Είναι αρκετά βρώμικο υγρό. Πολύ καλό καπνικό όμως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110515 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159752 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515284 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303226 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530733 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801584 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11046 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet