vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Kayfun Prime

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #705 στις: Ιουλίου 05, 2020, 13:06 »
 Κόλλησε το top cup και δεν μπορώ να γεμίσω με τίποτα. Έχω και το pei tank πάνω.
Καμία λύση κάνεις;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #706 στις: Ιουλίου 05, 2020, 13:49 »
Βάλτο για λίγη ώρα στην κατάψυξη του ψυγείου και όταν το βγάλεις προσπάθησε να το ανοίξεις.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #707 στις: Ιουλίου 05, 2020, 14:56 »
Ευχαριστώ πολύ. Πρώτα το έκανα παγάκι και μετά ξεβιδωσα με πένες. Δυστυχώς φαγώθηκαν τα orings, αλλά οκ, θα αντικατασταθούν.

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #708 στις: Ιουλίου 05, 2020, 14:59 »
Φαντάζομαι μετά από πλύσιμο ε;. Να λιππαινεις λίγο το ορινγκ που έχει μέσα το τοπ καπ η αλλιώς το πρώτο σφίξιμο μην το κάνεις τέρμα άστο λίγο λασκα στο πρώτο τανκακι. Για να το λύσεις καταψηξη και μετά πιάτο με λάστιχο για να λύσει

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #709 στις: Ιανουαρίου 29, 2024, 15:08 »
Κύριοι (και Κυρίες φυσικά) καλησπέρα .Το ..ξεθάβω λίγο αφού δεν βρίσκω πλέον τανκ για Doggystyle 2κ16(κλώνο) αναγκαστικά ψάχτηκα για κάτι άλλο
και κατέληξα στον κλώνο της YFTK ,αγορά από Ελλάδα.Διάβασα πάρα πολλά εδώ και σας ευχαριστώ για το feedback,παράγγειλα ήδη ένα γνήσιο σετ spare kit με o'rings,βίδες.
Η ερώτηση μου είναι αν το αυθεντικό tank extension θα ταιριάξει στον κλώνο.οφφτοπικ είχα χρόνια να ασχοληθώ με την αγορά εξοπλισμού,πέρασε η ''μόδα'' και στέγνωσε η αγορά ;  :( Σας ευχαριστώ και πάλι , εύχομαι τα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #710 στις: Ιανουαρίου 29, 2024, 17:58 »
Καλησπέρα. Σε SXK κλώνο ταιριάζει. Και αφού ταιριάζει στην κατεξοχήν κλωνοεταιρεία που αρέσκεται στο να "πειράζει" τις προδιαγραφές των γνήσιων ατμοποιητών που αντιγράφει, θεωρώ πως η YFTK δεν θα σε απογοητεύσει...  :)

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #711 στις: Ιανουαρίου 30, 2024, 00:24 »
Δεν βρίσκω κάτι σε ''ευχαριστώ'' κουμπί οπότε σε ευχαριστώ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #712 στις: Ιανουαρίου 30, 2024, 00:31 »
(τον θεό & την καινούρια πλατφόρμα του forum που δεν έχει "κουμπιά" & έτσι μας φέρνει πιό κοντά, ανταλλάσοντας μηνυματάκχια).

*** Να'σαι καλα. 

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #713 στις: Φεβρουαρίου 01, 2024, 09:16 »
Καλημέρα σας και καλό μήνα  :thumbup_move_2: Θα γράψω και εγώ 2-3 πραγματάκια αλλά τίποτα που δεν έχει αναφερθεί πριν.Σαν κατασκευή πολύ ωραία ,μέχρι και το κουτί αντέγραψαν οι αθεόφοβοι .Ήρθε σχετικά καθαρός αφού με ένα πλύσιμο και αλλαγή στα ορινγκς με τα γνήσια δεν ένιωσα γεύση από μέταλλο ή λαδίλα ας πούμε.Παρόλα αυτά σήμερα θα κάνει και ένα μπάνιο σε corega για το έτσι της υπόθεσης.Το κουτί δεν είχε μέσα κάποιο manual παρά ένα ωραίο διπλό κατσαβιδάκι,σακουλάκι με λαστιχάκια-βίδες  καθώς και το μεταλλικό τανκ.

Έλεγχος υγρών και γενικά όλα τα βιδώματα δουλεύουν όπως πρέπει χωρίς ζόρι.
Πρώτο στήσιμο μου έδωσε έντονη βαμβακίλα,αφαίρεσα λίγο και έγινε καλύτερο οπότε θα το βρώ.Σε σχέση με τον Doggystyle 2k16 που είχα για χρόνια έχει σίγουρα πιο ωραία τζούρα και αρκετό ατμό παρόλο το setup ! Για γεύση θα δούμε μόλις κάνω το σωστό βαμβάκωμα αλλά σίγουρα δεν θα έχει κανένα θέμα και εκεί.
28g κανθαλ σε 2ρι πυρήνα , 6 γεμάτες στροφούλες με κενά ,το δουλεύω με περίπου 3.7V ρεύμα.
Θα δοκιμάσω και με 30g σύρμα αλλά και με ένα λεπτό MTL ''superfine'' Νι80 κλάπτον που έχω.
Δεν έχω σκασίματα και περίεργους ήχους.Υπερτροφοδοσία είχα μετά από γέμισμα αλλά με το κόλπο ανάποδα που διάβασα εδώ πάει και αυτό.
Από τον 2Κ16 μου λείπει σίγουρα η απλότητα  και το πανέυκολο στήσιμο του αλλά ο prime σαν κατασκευή ,οπτικά και στο χέρι είναι πολύ ανώτερος.
Σεντονάκι τέλος , καλή σας ημέρα  :)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #714 στις: Φεβρουαρίου 01, 2024, 15:13 »
Συμφωνώ απόλυτα και να περιμένεις πολύ καλύτερες ημέρες.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #715 στις: Φεβρουαρίου 01, 2024, 17:25 »
Παράθεση
Υπερτροφοδοσία είχα μετά από γέμισμα αλλά με το κόλπο ανάποδα που διάβασα εδώ πάει και αυτό.
Μπορείς επίσης (αντί για αναποδογύρισμα) να κάνεις μερικές τζούρες χωρίς να ανοίξεις τα υγρά. Πρακτική που έχω υιοθετήσει πλέον σε όλους τους top fill ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #716 στις: Φεβρουαρίου 02, 2024, 00:20 »
Καλησπέρα, ακούγεται λογικό ,θα το δοκιμάσω και έτσι.
Τελικά τον άφησα μερικές ώρες σε corega, τον ξαναέστησα με λιγότερο βαμβάκι (είχα φοβηθεί με τα σχόλια τύπου βάλε μπόλικο ) και απλά έχω τα υγρά 1 στροφή αντί για 2,όπως έγραψε και ο φίλος πιο πάνω περιμένω ωραία πράγματα.Έστρωσε εντελώς η γεύση και είναι spot on !Αύριο θα πάω για ψώνια,υγρά,τα τελευταία χρόνια ατμίζω το ίδιο ή βάση,για να δουμε !

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #717 στις: Φεβρουαρίου 05, 2024, 14:50 »
Καλησπέρα.Ξαναγράφω μετά από λίγες ημέρες χρήσης του εν λόγο ατμοποιητή .Το ''κόλπο'' που πρότεινε ο treloneritis ισχύει , σε ευχαριστώ  :thumpup: Κάποιες στιγμές δίνει πληροφορία υπερτροφοδοσίας στην τζούρα, απλά κλείνω λίγο παραπάνω τα υγρά ήτα κλείνω εντελώς και τραβάω 2 καλές ,ξανα-ανοίγω και όλα καλά.Γενικά τον έχω 1 -1 και κάτι στροφές στα υγρά.Κατανάλωση επίση πολύ καλή ειδικά σε σχέση με ένα zeus που είχα ξεμείνει μετά την απώλεια του 2κ16,είχα βαρέθει να γεμίζω.

Άτμισα ένα έτοιμο 10μλ της dinner lady, όλα καλά ,έχει πολύ ωραία κοφτή τζούρα στην πιο μικρή θέση αέρα.Καλό εργαλείο !!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110544 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159776 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515298 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530743 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801588 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet