vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Kayfun Prime

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 11:30 »
Πόσα ζευγάρια βιδακια είχε μέσα το πακέτο;
Οι ενδείξεις συναδουν με τις τρύπες;

Sent from my D6503 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 11:30 »
Ένα έξτρα ζευγάρι.
Ναι.
Όχι!
Οι ενδείξεις και οι τρύπες πάνε ανάποδα.
Δηλ. Κατά την φορά των δεικτών του ρολογιού πχ οι ενδείξεις, στην αντίστροφη φορά το μέγεθος των τρυπών
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2017, 16:18 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 11:58 »
Να εξηγήσω... Εκεί που με τον Skyline δεν το καταλάβαινα το υγρό, βάζοντας το στον Prime το κατάλαβα πάλι.
Αυθυποβολή; Δεν ξέρω  :dontknow:
Δεν το βλέπω σαν αυθυποβολή. Δίνει μάλλον καλύτερα την ένταση και τη γεύση του υγρού. 

Αποσυνδεδεμένος fwtoman

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 12:14 »
Σήμερα από FastTech εξαφάνισαν τελείως τους kayfun

Kayfun gone

https://www.fasttech.com/forums/vapers/t/2560871/kayfuns-gone


Δεν ξέρω εαν είμαι off topic...


Απάντηση από anniepan


Hi friends, 

We will list KF styled to our store later. All the orders you placed before we will ship out as soon as possible. 

Thank you.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2017, 12:46 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 12:41 »
Gipsy...διαρροες η καποιο αλλο προβλημα ειχες?
@ δεν μου κανει εντυπωση που λες για τη γευση σε σχεση με τον skyline..και ο v4 και ο v5  προσωπικα για μενα ειναι ανωτεροι σε θεμα γευσης.Για γλυκα μιλαω,για καπνικα δεν ξερω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2017, 13:25 από panoskatz »

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 12:54 »
Συμπεράσματα χρήσης #1:

Μετά από 2-3 τανκ και έχοντας καθημερινό τον κλώνο-Skyline μέχρι χθες.

Το top kap θέλει πίεση για να κλείσει καλά. Θα προτιμούσα να είχε 1-2 βόλτες ακόμα. Όχι ότι δημιουργεί προβλήματα.

Γέμισμα ίδιας ευκολίας με αυτό που θυμάμαι από τον v3 mini. Βγάζεις top cap, γεμίζεις.

Στο στήσιμο έφαγα περισσότερη ώρα. Δεν με βόλεψαν καθόλου τα μικρά βιδάκια.
Δεν δοκίμασα μόνο να το φέρνω βόλτες στα ποστ και την βίδα (απ' έξω στα ποστ, μέσα στην βίδα, απ' έξω στο ποστ).
Θα δοκιμάσω αργότερα και με αντίστροφο τύλιγμα της αντίστασης μήπως και πιάνει καλύτερα αντί να το διώχνει. Αλλιώς αναγκαστικά τύλιγμα το σύρμα γύρω από την βίδα ή λιμάρισμα λίγο τις εγκοπές στα ποστ ώστε να μπαίνει πιο μέσα το σύρμα.

Τζούρα γεμάτη, στα 13W με ίδιο στήσιμο σε άλλους ατμοποιητές θα έπρεπε να παίζω παραπάνω.

Διαρροές μέχρι ώρας τίποτα. Αν και δεν τον έχω "ξαπλώσει", ούτε τον έχω μεταφέρει με κλειστά (ή ανοικτά υγρά).

Με κλεισμένα υγρά κρατάει περισσότερες τζούρες μέχρι να καταλάβεις καμένο.

Μην προσπαθήσετε να αλλάξετε τον αέρα με κλεισμένα υγρά. Δεν. Με τίποτα.

Πιθανόν προβλήματα #1:
Στο VT75 nano κάθισε σφικτά. Σε σημείο που ξεβίδωσε μαζί με την τάπα. Μπορεί να ήθελε λίγο μεγαλύτερη η βίδα του 510 γιατί το έσφιξα αρκετά μέχρι να δει ατμοποιητή (Δεν έχω δοκιμάσει σε άλλο mod για την ώρα)


(Συνεχίζεται)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 13:45 »
Μόλις τον βαρεθείς, θυμάσαι τη διεύθυνσή μου, ε;  ;D

Αποσυνδεδεμένος fwtoman

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 13:54 »
Fasttech.com τέλος οι kayfun μέχρι νεωτέρας
3fvape.com sold out
Gipsy παίζει να είσαι και ο μοναδικός στην Ελλάδα που τον έχεις
Για καλού κακού βάλτον σε καμία θυρίδα

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 13:58 »
Συμπεράσματα χρήσης #1:

Μετά από 2-3 τανκ και έχοντας καθημερινό τον κλώνο-Skyline μέχρι χθες.

Το top kap θέλει πίεση για να κλείσει καλά. Θα προτιμούσα να είχε 1-2 βόλτες ακόμα. Όχι ότι δημιουργεί προβλήματα.

Γέμισμα ίδιας ευκολίας με αυτό που θυμάμαι από τον v3 mini. Βγάζεις top cap, γεμίζεις.

Στο στήσιμο έφαγα περισσότερη ώρα. Δεν με βόλεψαν καθόλου τα μικρά βιδάκια.
Δεν δοκίμασα μόνο να το φέρνω βόλτες στα ποστ και την βίδα (απ' έξω στα ποστ, μέσα στην βίδα, απ' έξω στο ποστ).
Θα δοκιμάσω αργότερα και με αντίστροφο τύλιγμα της αντίστασης μήπως και πιάνει καλύτερα αντί να το διώχνει. Αλλιώς αναγκαστικά τύλιγμα το σύρμα γύρω από την βίδα ή λιμάρισμα λίγο τις εγκοπές στα ποστ ώστε να μπαίνει πιο μέσα το σύρμα.

Τζούρα γεμάτη, στα 13W με ίδιο στήσιμο σε άλλους ατμοποιητές θα έπρεπε να παίζω παραπάνω.

Διαρροές μέχρι ώρας τίποτα. Αν και δεν τον έχω "ξαπλώσει", ούτε τον έχω μεταφέρει με κλειστά (ή ανοικτά υγρά).

Με κλεισμένα υγρά κρατάει περισσότερες τζούρες μέχρι να καταλάβεις καμένο.

Μην προσπαθήσετε να αλλάξετε τον αέρα με κλεισμένα υγρά. Δεν. Με τίποτα.

Πιθανόν προβλήματα #1:
Στο VT75 nano κάθισε σφικτά. Σε σημείο που ξεβίδωσε μαζί με την τάπα. Μπορεί να ήθελε λίγο μεγαλύτερη η βίδα του 510 γιατί το έσφιξα αρκετά μέχρι να δει ατμοποιητή (Δεν έχω δοκιμάσει σε άλλο mod για την ώρα)


(Συνεχίζεται)

:lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 15:38 »
Μαζί με τον sky σύμφωνα με τους απέναντι groupies;;; 🙄🙄🙃

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 17:51 »
Υπάρχει σε δυο εκδόσεις (ultron και yftk) στο κινεζομάγαζο 2Fdeal. Όσοι τολμηροί προσέλθετε!

Αποσυνδεδεμένος viruscy

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 01:13 »

 
 
Παράθεση
Anniepan
Staff+3 details

 

Hi friends,
 
We will list KF styled to our store later. All the orders you placed before we will ship out as soon as possible.
 
Thank you.
 Απο την Fasttech.

Αρα θα τους ξαναφερουν.




2fdeal τελος.

3avape εχει ακομα οποιος γουσταρει

Αποσυνδεδεμένος viruscy

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 17:36 »

Η Fasttech έφερε όλους τους καυφαν πίσω. Θα τους βρείτε σαν KF Prime

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 04:59 »

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 10:08 »
Μετά την συμβίωση 2 ημερών και για εμένα με τον κλώνο της shenray,έχω να πω πως είναι ένας ακόμη πολύ καλός kayfoyn :respect:!!
Σαν κλώνος ο συγκεκριμένος ήθελε λίγο σχολαστικό καθάρισμα στην αρχή.
Αλλαγή τον 2 ορινκ που είναι επάνω στην βάση,(ένα κάτω από τα Post και το από κάτω του),γιατί ήταν 
λίγο δύσκολο το άνοιξε-κλείσε τον υγρών.
Με την αλλαγή λοιπόν τον ορινκ και βάζοντας ένα κλικ πιο ψιλά ο ατμό ξαναγεννήθηκε :yes:.
Τροφοδοσία άψογη,(χωρίς διαρροές αυτές της 2 ημέρες) με ότι και να τον έκανα.
Γεύση σε πάρα πολύ καλά επίπεδα(όπως πάντα),με σφιχτή γεμάτη τζούρα.
Η ρύθμιση του αέρα επίσης άψογη,με μεγάλο εύρος δοκιμών και έξυπνη λειτουργία .Εξαιρείτε βέβαια το λάθος που έχουν κάνει στον στιγματισμό που σου δείχνει σε ποια τρύπα βρίσκεσαι .Δηλ όταν είσαι στο στίγμα με την μια τρύπα, είσαι στον φουλ αέρα και όταν είσαι στο στίγμα με της πολλές,είσαι στο πιο σφιχτό .Τα έχουν βάλει ανάποδα :dontknow:...Κλασικοί άυπνοι Κινέζοι εργάτες :laugh1: :laugh1:.... 
Το στήσιμο του με 0,32mm 316ss 6 σπείρες δεν με δυσκόλεψε καθόλου,αν και τα αυτάκια που έχει δίπλα από τις βίδες είναι έξυπνα στην λογική τους, θα έπρεπε να είναι λίγο πιο κοντά για να μπορεί να περνάει το σύρμα γύρω απο τις βίδες πιο εύκολα,αλλά αυτό το βρίσκεις δεν είναι τίποτα...ή όπως πολύ σωστά είπε και ο gipsy,τα τρως λίγο και τελείωσε η υπόθεση :thumpup:.
Κατά τα άλλα ένας ακόμη πολύ καλός και όμορφος MTL ατμοποιητής που θα βρίσκεται και αυτός,
για πολύ καιρό στην συλλογή μου :yes:

......ή στην συλλογή της γυναίκας μου γιατί μου τον τσίμπησε :wall: :wall: :angry_orange: :angry_orange:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110490 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159736 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515270 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303201 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530728 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201463 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801574 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11039 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet