vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Kayfun Prime

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #675 στις: Μαρτίου 05, 2019, 09:58 »
Καλημέρα!!! Ποιον berserker προτείνεις?? Το καινούριο?? :)

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #676 στις: Μαρτίου 05, 2019, 16:05 »
Εχουν ίδιες καμπάνες, οι διορθώσεις που έχουν γίνει στον καινούργιο είναι στον ντεκ και την εμφάνιση.
Θα σου πρότεινα τον καινούργιο καλύτερα, νομίζω, αλλά καλό θα ήταν να δοκιμάσεις πρώτα κάπως γιατί όπως είπα και πρίν η γευση μπλά-μπλα-μπλα.
Να φανταστείς τα καπνικά δεν μου πολυαρέσουν στον berserker, τα ρίχνω στον σκύλο να τα φάει.
Off topic and go :bye:.

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #677 στις: Μαρτίου 06, 2019, 12:06 »
Κάτοχος του κλώνου από SXK. Δεν ξέρω αν έτυχε σε εμένα ή αν ισχύει για όλους τους κλώνους, αλλά το nozzle kit δεν βιδώνει μέχρι τέρμα στην καμπάνα αέρα. Αναγκάστηκα να πάρω την αυθεντική καμπάνα για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω το kit. Αυτά προς γνώση.
Τώρα όσον αφορά τον ατμό.... :-\  :confused1: :thumpdown:
Ακόμα ούτε το χτύπημά του με ικανοποιεί, ούτε και η γεύση που βγάζει..... Στησίματα με kanthal a1 26a με 2,5 και 3 πυρήνα, 5-6 σπείρες.....

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #678 στις: Μαρτίου 06, 2019, 12:20 »
Καλησπέρα σε όλους.

Μιας και το νήμα αυτό είναι πολύ μεγάλο, θα ήθελα να ρωτήσω εάν ο κλώνος της sxk είναι αξιόλογος για αγορά.

Τον θέλω για backup και αποκλειστικά για γλυκά υγρά και ζύμες!!

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

EDIT: έγινε διόρθωση παράθεσης

2 sxk τα ίδια προβλήματα.Υπερτροφοδοσια διαρροές.sxk ότι χειρότερο στους kayfun.Τα ίδια ακριβώς θέματα και σε kayfun v5  πάλι της sxk.Αντιθετως κλώνος ποιο φθηνός prime της gearbest απροβληματιστος.Περιμενω prime της yftk και θα ενημερώσω για προβλήματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2019, 15:16 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #679 στις: Μαρτίου 06, 2019, 21:49 »
Μάλλον έπεσες σε κακό batch. Στον δικό μου, πάνω από ένα χρόνο & σε καθημερινό rotation, μόνο καλά λόγια έχω να πω όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής & το απροβλημάτιστο της λειτουργίας του.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #680 στις: Μαρτίου 06, 2019, 22:12 »
Eιχα 2 αγορα απ εξω.
Πριν μερικες ημερες παρελαβα κι αυτος απ εξω τον sxk μαζι με την προεκταση.
Κι οι 3 αψογοι. :thumpup:
Ο sxk καλυτερος από τους αλλους στα μεταλλα(πιο στιβαρος).
Πετρος  :thumpup:
















Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #681 στις: Μαρτίου 06, 2019, 22:41 »
Της yftk πάντως λένε στα φορά ότι είναι η καλύτερη εταιρία κλώνων.Δεν βρήκα ούτε μια αναφορά για διαρροές.Ειδωμεν μόλις παραλάβω.Παντως τον lite θα τον παραγγειλω από ulton.2 skyfall απίστευτη ποιότητα ακόμα και στα orings.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2019, 22:48 από panoskatz »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #682 στις: Μαρτίου 07, 2019, 00:19 »
Έχω έναν SXK αγορασμένο από Ελληνικό κατάστημα.
Από την πρώτη στιγμή μου έκανε μπουρμπουλήθρες και τον παράτησα. Αργότερα πήρα ένα πλαστικό τανκ και ενώ οι μπουρμπουλήθρες εξαφανίστηκαν, άρχισε να μου βγάζει no atomizer και να διαβάζει την αντίσταση όσο ήθελε, 1 & 2 Ω παραπάνω.
Ξέρω πως θέλει άνοιγμα και έλεγχο στα μονωτικά αλλά μιας και δεν έχω τα απαραίτητα καρυδάκια, δεν έχω σκοπό να του δώσω & άλλα λεφτά. Άλλωστε δεν είναι και κάτι το τρομερό. Καλύτερα τα χρήματα να τα δώσω για έναν lite 2019 μήπως και δω εκεί κάτι καλύτερο.

Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #683 στις: Μαρτίου 09, 2019, 01:17 »
Παιδιά καλησπέρα είμαι σχετικά νέος ατμιστής έχω ξεκινήσει εδώ και 8 μήνες , ξεκίνησα με nautilus 2 και μετά πήρα τον expromizer v3 τον οποίο και δουλεύω περίπου 5 μήνες και είμαι ευχαριστημένος παρότι δεν έχω μέτρο σύγκρισης με κάποιον άλλο επισκευασιμο παρά μόνο με τον nautilus..Μετα απο πολλές μέρες σκέψεις διαβάσματος  και αναποφασιστικότητας   κατέληξα και παρήγγειλα τον prime sxk τον οποίο και έχω εδώ και 3 μέρες στα χέρια μου.Εντυπώσεις μέχρις στιγμής ανάμεικτες.
Μεχρι σήμερα το πρωί σκεφτόμουν να τον ξεφορτωθώ κυρίως για την γεύση παρότι έχω διαβάσει ότι θέλει μερικές μέρες για να φύγει η μυρωδιά. Ευτυχώς άρχισε να καθαρίζει η γεύση του και ελπίζω να φτάσει στο επίπεδο που όλοι λένε. Εχει πολύ ωραία λειτουργία γενικότερα και ωραία τζούρα αλλα μην κανεις το λαθος και ξεχάσεις να κλείσεις τα υγρά κατά την αναπλήρωση...(εγώ δυστυχώς τα ξέχασα) υπέρτροφοδοσία διαρροή απο κάτω και τρελό γουργουρητό.Ακολουθωντας όμως τις οδηγίες σας και γυρνώντας τον ανάποδα και ανοίγοντας κάτι λιγότερο απο μια στροφή τα υγρά  όλα δουλεύουν ρολόι. Όσο τον δουλεύω  και τον μαθαίνω τόσο περισσότερο  τον εκτιμώ.Αυτο που δεν μου αρέσει καθόλου είναι πως οταν θέλεις να αλλάξεις τον αέρα πρέπει να ανοίγεις κάθε φορα τα υγρά .Νομιζω πως έκανα καλή επιλογή και σε  γενικές γραμμές νομίζω πως είναι καλύτερος απο τον expromizer και θα τον αντικαταστήσει.
Ευχαριστώ για τις πολύτιμες σκέψεις και  οδηγίες σας.


Έγινε διόρθωση μεγέθους γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2019, 03:04 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Notisrazr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #684 στις: Μαρτίου 12, 2019, 23:44 »
Μηπως ξέρει κάποιος την διάμετρο από αυτό το ορινγκ

Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #685 στις: Μαρτίου 13, 2019, 01:13 »
8x1

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #686 στις: Μαρτίου 15, 2019, 10:58 »
Καλησπέρα, σαν κάτοχος Kayfun prime sxk για πάνω από ένα χρόνο, θα συμφωνήσω ότι μου έκανε αρκετές διαρροές στην αρχή όπως και να έστηνα και ας άλλαξα όλα τα orings.

Το πρόβλημα λύθηκε κατευθείαν με το που του έβαλα το wave tank από steam tuners. Πρόλαβα και βρήκα το ultem εγώ
https://steamtuners.com/shop/wave-tank/

Πραγματικά παίζει απροβλημάτιστα 


Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #687 στις: Μαρτίου 19, 2019, 11:35 »
Μου ήρθε ο κλώνος της yftk.Καλυτερης ποιότητας σε σχέση με της sxk.Τα orings φαίνονται άψογα αλλά δυστυχως η λαστιχιλα είναι έντονη.Αχ αυτοί οι Κινέζοι αδιόρθωτοι.Διαρροες η υπερτροφοδοσιες δεν υφιστανται.Μονο όταν τον παραγεμισεις η πρώτη τζούρα φέρνει υποψία υπερτροφοδοσιας.Ανοιγμα υγρών,αέρα υποδειγματικη.

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #688 στις: Μαρτίου 20, 2019, 00:00 »
Μάλλον μετά την εθνική εορτή θα τον αγοράσω και εγώ,καλά να πάθω αφού μπαίνω συνέχεια και διαβάζω!  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #689 στις: Μαρτίου 30, 2019, 01:07 »
Σήμερα το απόγευμα τον αγόρασα τελικά και εγώ! Δεν κατάλαβα ποιας εταιρίας είναι :idiot1: είναι σε μαύρο κουτάκι και μεσα περιέχει άλλα 2 μαύρα κουτάκια με ατμοποιητη και εξαρτήματα! Αν και νωρίς για συμπεράσματα μιας και έχω κάνει το πρώτο στήσιμο και 10 τζούρες,αλλά νομίζω θα μείνει για μήνες πανω στο pico μου! Υπερτροφοδοσιες,καμένο,διαρροές δεν συνάντησα! Νομίζω είναι γαματος ατμοποιητης κρίμα που δεν τον αγόρασα νωρίτερα!  :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33758 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59599 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237001 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 440 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084800 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy