vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

297 επισκέπτες, 11 χρήστες
vag21, tibolaso, camber, Alexander20, Buliwyf, gstamatos, Lazy Dog, lounik, Harris, panikad, maprix

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 17:09 »
Μπορείς ελεύθερα να μας πεις σχετικά την άποψη σου, Ksp. Εγώ άνοιξα το νήμα και συμπληρώνουμε όλοι μαζί. 

Προσωπικά, εν τέλει θα τα δοκιμάσω σιγά σιγά όλα και θα παρουσιάσω όποια δεν έχουν καλυφθεί από άλλους. Το Piloto Cubano ας πούμε θέλει δύο βδομαδούλες ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 17:20 »
Έχω δοκιμάσει αρκετά από αυτά σε δοκιμαστήριο καταστήματος που συχνάζω, ότι πιο κοντινό σε τασάκι που γεύτηκα τα τελευταία 3 χρόνια. Υπέροχη δουλειά νομίζω, λατρεία εύκολη ειδικά σε όσους φεύγουν τώρα απ' το τσιγάρο. Για εμένα επουδενί φυσικά, έχω σβήσει εντελώς αυτές τις γεύσεις απ' το μυαλό μου πια. Αναγνωρίζω απόλυτα όμως τη μοναδικότητα που εκπέμπουν ειδικά σε όσους δεν έχουν γευτεί ΝΕΤ στο παρελθόν, για τους υπόλοιπους δεν ξέρω.

Σίγουρα το πρώτο πράγμα που προτείνω σε όποιον μου πει ότι θέλει να φύγει απ' το τσιγάρο και σκέφτεται τη λύση του ηλεκτρονικού.. ;)

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 17:24 »
τι αημαινει νετ?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2017, 19:21 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 17:37 »
Να ρωτήσω τους συνατιμστες που το δοκίμασαν αν έχει τυχει όταν ήταν ακομη καπνιστες να καπνίσουν καπνο με λατάκια (συνήθως σε καπνους πιπας τον αναμιγνυαν, πολύ σπανια ή καθόλου σε τσιγάρο) και αν ετυχε να έχουν καπνισει τετοιο, αν τους τον θυμίζει καθόλου (στην οσμη ο καπνος λατακια είχε μια βαρια καπνιστη μυρωδια που θυμιζε  καπνιλα απο κεδρο που καιγεται, αν έχετε επισης βρεθεί σε δασική πυρκαϊα με πευκα (είχα την ατυχία) υπάρχει και με εκει καποια ομοιότητα.
Φίλε [member=415]panos[/member],
Δυστυχώς, οι καπνοί με λατακια δέν υπάρχουν στην Ελληνική αγορά εδώ και πολλά χρόνια, οπότε είναι πολύ δύσκολο να γίνει τέτοιο συγκριτικό.

Εγώ ξέρω τις γεύσεις του nightcap και του my mixture 965, και θέλω κάποια στιγμή να πάρω το latakia net και να το δοκιμάσω.
Μέχρι να συμβεί αυτό όμως, θα περάσει τουλάχιστον ένας μήνας απο σήμερα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2017, 17:51 από Volpad »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 17:51 »
τι αημαινει νετ?
Naturally Extracted Tobacco - Εκχύλισμα καπνού, όπως λέει στον τίτλο

Αποσυνδεδεμένος Golden33

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 17:55 »
τι αημαινει νετ?
Naturally extracted tobacco. Ουσιαστικα το αρωμα ειναι αποσταγμα καπνου

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 18:37 »
Θελω πολυ να δοκιμασω ειδικα το λατακια αλλα το βρισκω πολυ ακριβο και δεν εμπιστευομαι το καταστημα
θα περιμενω να δω αν τα φερει κανεις αλλος και μετα βλεπουμε

για να καταλαβετε γιατι δεν θελω να τα παρω απο το συγκεκριμενο καταστημα

η λιανικη τιμη τους στην Ιταλια ειναι 7,90 ενω το καταστημα τα δινει 10,00
ο κατασκευαστης στην Ιταλια λεει για την μιξη 10-15% ενω το καταστημα λεει 10% 


λεει 10% δοσολογια και 10 λεπτα ωριμανση (δεν ξερω αν στα ΝΕΤ αλλαζει κατι στην ωριμανση αλλα τα 10 λεπτα μου φαινονται περιεργα)


Αποσυνδεδεμένος daglasg3

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 18:50 »
Φίλε [member=415]panos[/member],
Δυστυχώς, οι καπνοί με λατακια δέν υπάρχουν στην Ελληνική αγορά εδώ και πολλά χρόνια, οπότε είναι πολύ δύσκολο να γίνει τέτοιο συγκριτικό.

Εγώ ξέρω τις γεύσεις του nightcap και του my mixture 965, και θέλω κάποια στιγμή να πάρω το latakia net και να το δοκιμάσω.
Μέχρι να συμβεί αυτό όμως, θα περάσει τουλάχιστον ένας μήνας απο σήμερα...
μιας και ξερω τους παραπανω καπνους πιπας μιας και καπνιζα και αυτους ..english mixture απο latabacheria ειναι οτι ποιο κοντα....

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 19:35 »
@majoragi, στην προκειμένη περίπτωση και ο Ιταλός στην σελίδα του δίνει 10%. Συγκεκριμένα, σε ένα σημείο αναφέρει ότι για τα ανοιχτά (Virginia κλπ) θέλει 15%, ενώ για το Λατάκια 10%. 


Τα 10 λεπτά, όπως είπα και προηγουμένως, δεν παίζουν ιδιαίτερα. Σίγουρα (τουλάχιστον για τα Λατάκια) από την αρχή θα δίνει κάποια γεύση, επειδή είναι πολύ έντονο. Όμως, οι 20 μέρες ωριμάνσεως που έκανα ήταν σίγουρα ευεργετικές για την ισορροπία του.

Για τα λοιπά, περί του καταστήματος δεν μπορώ ούτε να διαφωνήσω, ούτε να συμφωνήσω. Απλά δεν ξέρω. 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 19:46 »
Εγώ δικαιολογώ απόλυτα ένα κόστος 10€ στο άρωμα για να φτιάξω 100ml υγρού που μου δίνει τέτοια απόλαυση όπως αυτό το latakia, ειδικά όταν η εναλλακτική είναι να πάρω black note με κόστος 4πλάσιο
Εξάλλου δεν μπορείς να το ατμίζεις και 24/7 εκτός κι αν ατμίζεις μόνο 3ml ημερησιως και φυσικά να είσαι διατεθειμένος να αλλάζεις κάθε 3ml αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 20:00 »
Σε δύο σημεία θέλω μόνο να αναφερθώ αυτού του εξαιρετικού review.

Το 10% με το οποίο είναι φτιαγμένο ένα μπουκαλάκι που μου έδωσε ο poet το καλοκαίρι, το αραιωνω άλλες πέντε φορές.

Δεύτερον, θεωρώ ότι το black note quartet τονίζει πολύ περισσότερο τα αρωματικά στοιχεία της ποικιλίας ενώ το lattakia είναι πιο άγριο. Το πρώτο, το θεωρώ πιο "ευγενές".

Αν το black Cavendish πλησιάζει έστω κατά 60% το Sonata, θα πάρω ένα γαλόνι παρακαλώ, τενκ γιου βελι βελι ματς καλό κύλιο.

Και περιμένω γνώμες για το μπασμά, έχω έναν Ελληνικό καφέ σκούρο εκ Ξάνθης εδώ που θέλει παρέα...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 20:04 »
Σου φαίνεται ακριβό αν θεωρησεις πως είναι είναι ένα υγρό σαν όλα τα αλλά. Δεν είναι. Είναι ειδική κατηγορία. Μπορεί και να μην σου αρέσει.
Το Bezuki btw το έφτιαξα προχτές. Βγάζει «γλυκιά σκοτεινή» τασακιλα σαν οσμή.
Δυστυχως είμαι τραγικος στο να περιγράφω οσμες.  Σαν γεύση σε λίγο καιρό.
Από Ιταλία που μου το έφεραν 10ευρω το αγόρασαν.  


Sent from my siPhone


Μπασμά έχω ζητήσει από ένα φίλο με κατάστημα να φέρει. Αν μας κάτσει και φέρει θα σας πω. Γιατί για κάποιο λόγο σε εμένα τουλάχιστον (δυτική Μακεδονία) μου βγάζει τρέλα μεταφορικά.
Ps το bezuki ελεγε nicotine <1.5 το οποίο για εμένα ενισχύει τη συζήτηση του πόσο η νικοτίνη βοηθά στο steeping.
Φαντάζομαι δεν την βάζουν για εφέ.


Sent from my siPhone

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2017, 22:01 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 20:08 »
Τα αρωματικά στοιχεία που λες για το Quartet, τα πήρα στο La Tabacchiera στις 20 μέρες και σε mtl dripper. 5 μέρες αργότερα σε Phenomenon Lite είχαν υποχωρήσει και όντως ήταν πιο "άγριο" και πιο "τασάκι".

Black Cadenvish θα φτιάξω μέσα στην επόμενη εβδομάδα και θα πω γνώμη στις αρχές του επομένου μήνα. Το Sonata το έχω δοκιμάσει, οπότε θα έχει βάση η σύγκριση.

Όσον αφορά την αραίωση που κάνεις [member=7454]Cruiser79[/member], αν σου τελειώσουν οι μπαταρίες του βοηθήματος ουρανίσκου, τα ξαναλέμε  :))

Μπασμάς αργεί ακόμα, αλλά να είσαι σίγουρος πως θα σου πω άποψη.

Υ.Γ: [member=7524]firvain[/member] Την νικοτίνη δεν νομίζω να την "βάζουν". Απλώς δεν μπορούν να την αφαιρέσουν από το εκχύλισμα, οπότε σε προειδοποιούν.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 21:26 »
Χαχαχαχ
Δίκιο εχεις
τόσο καιρό με λεμονοπανταζαροπιτες και λοιπά αρώματα ξέχασα από που βγαίνει η νικοτίνη. Σε λίγο θα λέω από την pink mule.  :D
από την άλλη δόξα το θεό είναι δείγμα ότι έχω ξεχάσει τους καρκινοσωλήνες τελείως

Sent from my siPhone
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2017, 21:37 από firvain »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 23:00 »
Volpad και daglasg3, τι μου θυμίσατε βρε παιδια!
Ακόμη μπορω να νιώσω τη γευση του latakia (Night cap, Early morning pipe, Standard mixture medium, Raven's wing κτλ)
Γνωρίζω βεβαια πως είναι αδύνατον να πιασει αυτη τη γευση το ητ, (πολυ περισσότερο αφου δεν μπορεί να πιασει ουτε τη "μιζερη" γευση του κτ)
Μου λείπουν αυτες οι γευσεις, αλλα σε καμμια περίπτωση δεν μετανιώνω που σταμάτισα το κάπνισμα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110487 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159736 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515270 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530728 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201463 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801574 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11039 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet