vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αρωματα Flavourist

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 17, 2017, 22:15 »
Λοιπόν μετά απο 35 ημέρες στα κελάρια μου έφτασε η στιγμή να βγούνε έξω τα καπνικά της flavorist.Τιμή χώμα και πολύ υποσχόμενες περιγραφές...
Όλα γίνανε με πράσινη μουλάρα 3mg και σε ποσοστό 5% αρώματος εκτός του Bronx που έγινε με 15% επειδή τα tribeκοειδή μου τα θέλω πάντα πολύ έντονα.
Οι ατμο των δοκιμών είναι φυσικά ο apollo μου , ο eviva σε dripping mode και ο Ζέφυρος

Πρώτο που ανοίγεται και δοκιμάζεται είναι το Mecca.
Nα πω την αλήθεια είχα μεγάλες προσδοκίες για το συγκεκριμένο και γι αυτό του έδωσα αρκετές ευκαιρίες στους ατμο μου...Αλλά δεν...
Μια έντονη χημική μυρωδιά ξύλου καλύπτει τα πάντα που υποτίθεται οτι περιέχει.Ο eviva έβγαλε μια γλυκιά επίγευση καρύδας στο τέλος αλλά δεν σώνεται η κατάσταση.
Θυμίζει έντονα το υγρό της liqua με την καφέ ετικέτα αλλά μου διαφεύγει το όνομα του αυτή την στιγμή και σίγουρα δεν είναι και τίποτα άξιο αναφοράς.
Αν σας αρέσουν τέτοιου είδους υγρά δοκιμάστε το.

Επόμενο και το πιο αγαπημένο της σειράς το Boulevard.
Γλυκός Καπνός και φουντούκια μέσα σε γενναία ποσότητα butterscotch...Κόλαση το υγρό.Απίστευτο καπνικό για όλη την μέρα και με λίγη extra νικοτινούλα ο τέλειος 
σύντροφος για τις βραδινές εξόδους.Πιστεύω θα αρέσει σε όλους τους 3BECάκηδες και όχι μόνο...Μακράν το καλύτερο της σειράς.Αν βαθμολογούσα με άριστα το 10 θα του
έβαζα 20 αν υπολογίσουμε το χαμηλό του κόστος και το πολύ χαμηλό ποσοστό του αραίωσης.Η εταιρεία προτείνει 3-5 % και είναι 15ml το μπουκαλάκι .

Σειρά έχει το Virginia.
Kακό Virginia,πολύ κακό virginia...νεροχύτη κατευθείαν.

Πάμε στο 3becoειδή της σειράς BRONX
Απο την μυρωδιά και μόνο στους 3becόφιλους θα έρθει στο μυαλό αμέσως το αγαπημένο SOHO της FA.Αυτό ακριβώς με λίγη μαύρη ζαχαρίτσα παραπάνω.Αν και το έκανα με  
15% μου φάνηκε λίγο πιο άτονο σε σχέση με τον ανταγωνισμό πάντως.Σίγουρα μια καλή πρόταση ακόμα για αυτή την κατηγορία πάντως.

Συνεχίζουμε με Western Tobacco 
Κλασσική προσπάθεια απομίμισης αμερικάνικου καπνού με λίγη απο καραμέλα και βανίλια.Με αρκετή νικοτίνη ειναι απο τα υγρά που προτειμάνε οι νεοεισερχόμενοι στον χώρο του 
ηλεκτρονικού τσιγάρου.Τίμια πρόταση γι αυτούς αλλά πραγματικά ούτε να τα μυρίζω θέλω πια τα συγκεκριμένα.Αξίζει να αναφέρω οτι το συγκεκριμένο μου έβγαλε μια πολύ 
ωραία βανίλια μέσα στον Apollo.

RY44 λέει το επόμενο μπουκάλι
RY4D λέω εγώ rebottle και έφυγε όλο σε συνταγές για να δω πως συμπεριφέρεται σε σχέση με το γνωστό άρωμα της TPA.Πραγματικά παρέλαβα ένα 100ml RY4D απο τον Βούλγαρο και
αν το βάλεις δίπλα δίπλα το ένα απο το άλλο η μυρωδιά ήταν ακριβώς ίδια.

Paradiso ακολουθεί...
Ηπιο καπνικό με μπισκοτάκια ,κρεμούλες,λουλουδάκια και κάποια φρουτάκια.Αφήνει μια πολύ γλυκιά επίγευση στο στόμα και πολύ ωραία μυρωδιά στον χώρο.Σαν την μπουγάδα της 
μανούλας.Είναι λίγο έντονο στο 5% πιστεύω λίγο πιο χαμηλά θα είναι καλύτερα.Το βουτυρομπισκότο μέσα του στον eviva έδωσε ρέστα ενώ στον Ζέφυρο πνιγήκαμε στα λουλούδια.
Είναι σίγουρα ένα υγρό που δεν θα στάξω σε κανένα dripper πάνω στο purge μου αλλά σίγουρα καλό για στιγμές χαλάρωσης στο σπίτι σε κάποιον τανκάτο άτμο.Δοκιμάστε το

Επόμενο το Americanino
Eνα πολύ ήπιο καπνικό σε συνδιασμό με μέλι και βανίλια.Μπορώ να πω οτι το άτμισα πολύ ευχάριστα σε όλους μου τους άτμο και το έβαλα στον Calix μου για να μου κάνει παρέα 
στην εργασία μου.Είμαι fun τέτοιων υγρών και μου φάνηκε πολύ ωραίο το μέλι που έχει μέσα.Δεν είναι μπουχτιστικό σαν τα περισσότερα.Σίγουρα μπορεί να γίνει ένα ADV για 
αρκετό κόσμο.

7 leaf
Πάμε στο μοναδικό της εταιρείας που με το που το μύρισα έφυγε κατευθείαν σε φίλο και δεν μπήκα καν στην διαδικασία να σπαταλήσω Βάση για την πάρτι του.
Τ Α Σ Α Κ Ι.τέλος
Δε μπορώ να ατμίσω τέτοιο πράγμα πλέον.Φανταστείτε την dirty base της inawera οι παλιοί πολύ πιο έντονη

Κings.
Τελευταίο και δεύτερο καλύτερο της σειράς κατα εμέ πάντα.
Πουράκι σοκολάτα βανίλια με μια πρέζα καφέ.Σε συνδιασμό με ένα καλό espessaki είναι θάνατος το υγρό.Φιλικό αρκετά για τις αντιστάσεις σε σχέση με άλλα παρόμοια 
και πιστεύω οτι μαζί με το Boulevard τα δυνατά χαρτιά της εταιρείας.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 17, 2017, 22:20 »
Και ότι έχει απομείνει...15ml συσκευασία και τιμή χώμα


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 17, 2017, 22:27 »
Υπέροχος, φίλε paloukaros. Από τα υπόλοιπα γλυκά μπισκότα τάρτες κ.λπ. δοκίμασες; Τελικά το vaping.gr έχει πολλούς κρυψίνοες, μοχθηρούς και σκοτεινούς. 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 17, 2017, 22:52 »
Όχι αγαπητέ Joe πήρα τα καπνικά αποκλειστικά .Εχω φιλαράκι που έχει πάρει την λεμονόταρτα, το φραουλάγαλο και τα μήλα.Μολις γυρίσει απο διακοπές  ενημερώνω γι αυτά τα 3.

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 17, 2017, 23:07 »
FLAVOURIST RIVAL

οσοι   φαγανε  κολημα  με  RedAstair  θα  βρουνε   αξιο  συνεχιστη   στο  rival  


ξεκαθαρα  φρουτα  του δασους  με   το  αψεντι  και  την  εντονη   δροσια  τυπου  koolada [ δεν θα ελεγα  μενθολη ακριβως ] να   ειναι  στο  προσκηνιο  

κατι που  μου  αρεσε  ειναι  απαλοι  τονοι   γλυκιας  φραουλας  στο  βαθος που  αγκαλιαζουν  καλα  τα   φρουτα του  δασους  

πολυ  καλο   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 17, 2017, 23:09 »
Και γω εδω και 2 εβδομαδες χω παρει την ταρτα και το μπισκότο.. Η ταρτα πολυ ωραια αν και δεν μπορω να πω οτι μοιαζει τοσο με την γνήσια. Τωρα για το μπισκοτο αρκετα καλο αλλα δεν ειναι και τοσο στα γουστα μου

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 18, 2017, 00:03 »
το mama's coockie τι λέει από γεύση?
το μπισκότο καλο? η σοκολάτα έντονη?
Δεν έχει ωριμάσει ακόμα το υγρο, αλλά κάνω τώρα μετά από 1 βδομάδα ωρίμανσης λίγα ml και είναι απαλό αρωματακι. Τώρα ακόμα δεν υπερισχύει καμία από τις 2 γεύσεις τα νιώθω ισορροπημενα. Άμα το τελικό υγρό βγει με αυτή την ωραία ισορροπία θα είναι ότι πρέπει για καθημερινό.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 19, 2017, 00:48 »
Ωραία, τα καταφέρατε και μου βάλατε μπιρμπίλια για βράδυ...

Στα μελλοντικά υπόψιν για δοκιμή και το ανάλογο σεντόνι.

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 19, 2017, 18:17 »
FLAVOURIST MATRIX DIY


  '' DR JEKYLL ELIQUID BY DIGBYS JUICES ''     θα πεις με  την  πρωτη  τζουρα ..... 

Ενα ατελειωτο  παιχνιδι    εσπεριδοειδων  με το αψεντι  να  δινει  γκαζια  τρελλά

και  ολα  αυτα  βουτηγμενα  σε  παγο  ..........

γκαζια  τρελλα  λεμε  μιας και  ειμαι  φαν  τετοιων  προφιλ  

με  10%   και  κλειστο  5 ημερες  

πολυυυυυυ καλο  


FLAVOURIST HOLY CUSTARD

απλα ζαχαροπλαστειο  .............ιδιο  προφιλ  με  capella v1   λιγο  πιο  κρεμα  της flavourist   :yes:

ταμαμ  για συνταγουλες   η  holy

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 19, 2017, 19:01 »
έπεσε παραγγελια 8 αρώματα συνεταιρικά με ένα φιλαράκι
αξίζει και με το παραπάνω να δώσουμε από 25 ευρώ και να δοκιμάσουμε 8 υγρά και μάλιστα αν είναι και τόσο καλά όσο λέτε θα βγάλουμε και 4-5 μήνες με αυτά

well done Flavourist  :thumpup:
get lost Egoist  ;D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 19, 2017, 19:53 »
[justify][member=13275]kotsos75[/member], καλησπέρα. Πιστεύω κι εγώ πως άξιζε η επιλογή τους, έστω κι έτσι, ουσιαστικά στα τυφλά, τον ίδιο τρόπο ακολούθησα κι εγώ. Δεν θα βοηθήσω σε κάτι τη συγκεκριμένη μας κουβέντα, παρ’ όλα αυτά, προσωπικά είχα πρόσβαση μόνο στο να μυρίσω τ’ αρώματα, καθόλου εύκολος ή σίγουρος τρόπος επιλογής. Κάποια αρώματα ήταν διακριτικά και πλούσια και κάποια άλλα αρκετά έντονα και μονότονα (π.χ. το μέλι σε ένα από αυτά ήταν στα μέγιστα). / Πιστεύω επίσης πως σαν κίνηση από την εταιρεία ήταν πανέξυπνη. Αν κρατήσει λογικές τιμές στα αρώματα, αν έχουμε δυνατότητα αρκετών ml με ένα 15μελο άρωμα (και σε κάποια από αυτά να φτάνει αρκετά παραπάνω / π.χ. με 1 15μελο να έχω και 200ml υγρό αναπλήρωσης), κι αν ασφαλώς τ’ αρώματα αξίζουν και ως ποιοτικά (υλικά, σύνθεση, έλεγχοι κ.λπ.) και ως άτμισμα, ε τότε σίγουρα θα διατηρηθεί σταθερό πιστό αγοραστικό κοινό. / (η απειροελάχιστη 1η μου διερευνητική επαφή με ένα από αυτά ήταν ήδη αρκετά πάνω από “καλή”). [/justify]

[justify]Βέβαια, ό,τι κι αν πω εγώ είναι μία σταθερή γραμμή αοριστίας, κι εδώ θα πρέπει να κάνουμε υπομονή για πιο σοβαρές απόψεις από τη δική μου, ήδη μίλησαν φίλοι που γνωρίζουν, αλλά και μέχρι να μιλήσει ο αγαπητός Cruiser79, όπως και οι υπόλοιποι φίλοι που γνωρίζουν το άθλημα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος ΚόκοΛόκο

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 20, 2017, 01:35 »
Πάρα πολύ ενδιαφέρον άρθρο όπως και τα άλλα   σχετικά αρθρα .
Θα κάνω μια βόλτα να δοκιμάσω κάνα δυο

Αποσυνδεδεμένος kapnogono

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 20, 2017, 18:47 »
Γεια και από εμένα 
Έφτιαξα 100ml από το flavourist-> Solo σε βάση 60/50 χωρίς νικοτίνη και προσωπικά δεν μου άρεσε...πολύ βαρύ άρωμα ναι μεν καλές οι αναλογίες αλλά θεωρώ ότι δεν είναι για τα γούστα μου μιας και αγαπάω τα φρούτα και τα τσιζκεικ αντε και κανένα μπισκότο...για τους λάτρεις του ουισκιού με αμύγδαλα είναι ότι πρέπει! 
 Βαρύ ,έντονο και στο τέλος αφήνει νότες βανίλιας στην εκπνοή! :thumpup:

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 20, 2017, 19:19 »
το  παιρνω  εγωωωωωωωω   μην το πεταξεις   λεμεεεεεεεεεε   , που μου  αρεσουν τα  ''ουισκοαμυγδαλοβανιλοκρεμωδες γευσεις  ''  
παρε   αδελφε   paradiso  και  φτιαχτο  με  mamas  τα σπαει   και   μ@μ@ει  

πως  το  πηρες  αφου  κανεις   φρουτα  ;       εντυπωση μου  κανει     δεν ηξερες  δεν  ρωταγες   

πλακα  κανω ετσι   :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2017, 19:25 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 20, 2017, 19:41 »
Σκέφτομαι να ξεκινήσω με Boulevard, Kings και Yellow Tart. Δεν μπορώ να αντισταθώ σε τέτοιες περιγραφές όντας γλυκατζής.  :)) Θα γράψω την εμπειρία μου σε κάναν μήνα.

Όποιος δοκιμάσει την τάρτα ας πει και εντυπώσεις. Δε με ενδιαφέρει να μοιάζει με dinner lady ούτε να συγκριθούν, νομίζω ότι έχει παραγίνει το κακό να ονομάζουμε συνέχεια κλώνους της όλες τις λεμονόταρτες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110671 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159871 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515339 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146480 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530803 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801634 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40993 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet