vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 8 χρήστες
grag, Alexander20, bujinkan, maprix, camber, manoslykos, tibolaso, Buliwyf

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #60 στις: Ιουνίου 09, 2017, 00:13 »
θα πω μια φορά γιατί πήρα τον κλώνο (το delete του post άνετα απλά θέλω να το γράψω έστω μια φορά)
πιστεύω ότι είναι πολύ καλός ατμο
πιστεύω ότι δούλεψε κόσμος για να γίνει
έχω δώσει πολλές φορές χρήματα για συσκευές ατμοποίησης και χοντρά
έχω ελληνικά και ξένα ατμιστικά αντικείμενα του πόθου

πρώτη φορά ξενέρωσα τόσο πολύ με το είδος της διαφήμισης που έπεσε σε προϊόν
είδα πολλά ηλίθια σχόλια απο funboys που νόμιζαν ότι κάνουν καλό και προμοτάρουν το προϊόν ιδίως στο fb
είδα 2 αρχικές εκδόσεις που κατέστρεψαν την μεταπωλητική αξία ενός προϊόντος - προσωπικά τις θεωρώ demo για τον σημερινό
δεν είδα καμία προσπάθεια για την δημιουργία special product που θα δικαιολογεί το HE vaping culture που προωθήθηκε σε κάποια ξένα fora
είδα τόσο pullmur που μου ήρθε να βγάλω τα davidoff
είδα απαντήσεις του στυλ "his lawyers will fuck you" - fb πάλι

αποφάσισα λοιπόν ότι αυτή τη φορά  θα πάρω τον κλώνο
το τι απόδοση έχουν οι κλώνοι σήμερα άλλο θέμα μεγάλο

όταν καταλαγιάσει ο κουρνιαχτός και πάμε στο next big thing που θα έχει "βελούδινο άτμισμα και καταπληκτική γεύση" θα πάρω τον skyline (original) τιμής ένεκεν στους ανθρώπους που δούλεψαν γι' αυτόν

αχ τα πα και ησύχασα


Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #61 στις: Ιουνίου 09, 2017, 00:13 »
Κλωνοι ειναι?


Στο αριστερο vtc κατι δεν μου αρεσει...ειναι γνησιο?
και γιατι αφηνουν τοσο κενο με το μοντ?
Γιατί δεν τα βίδωσα πολύ για άτμισμα μόνο για φωτογράφιση. Το αριστερό το πιο γεμάτο είναι ο κλώνος.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #62 στις: Ιουνίου 09, 2017, 00:20 »
Και καλα τα είπες firvain.

εστάλη.
Άγνωστο αν παραδόθηκε..


Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #63 στις: Ιουνίου 09, 2017, 00:54 »
Αν και δεν είμαι φαν των κλώνων, στην συγκεκριμένη περίπτωση  που η διαθεσιμότητα και η τιμή του αυθεντικού προϊόντος είναι άστα να πάνε, ε νταξ τώρα τι συζητάμε.  
Χαίρομαι που μιλάμε για ενα ποιοτικό αντίγραφο.
Σίγουρα θα ήθελα να είχα εξ αρχής τον αυθεντικό αλλά....
Μόλις διαθέσει ο Βασίλης την επόμενη φουρνιά, θα πεταχτεί ο svoe και θα μας πει kf 6.1.0  στα 120 πάλι και μετά θα βρίζω τον Σόιμπλε.
Κρίμα για αυτή την σπουδαία δημιουργία που πέφτει θύμα κ αυτή μαζι με όλα στον κυκεώνα των δυσκολιών των τελευταίων χρόνων .

εστάλη.
Άγνωστο αν παραδόθηκε..
Εγώ είμαι φαν του καλού προϊοντος σε προσιτή τιμή που θα μπορεί να το απολαυσει ολο και περισσοτερος κόσμος,  μαζί και εγώ,  και ναι σταυρώστε με αλλα θα το πώ ο μονος τρόπος είναι να συνεργαστεις με τον κινέζο για να το πετύχεις αυτό , η να το φτιαξει μονος του ,κακα τα ψέμματα.



Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 09, 2017, 00:59 »
[justify]Η ένοχη ηδονή δεν είναι πάντα στην γκλίτσα του τσοπάνη, φίλε firvain. Κάθε κακοπροαίρετο funboy θα μπορούσε να ισχυριστεί τα ίδια, π.χ., "με fb και davidoff δεν πας πουθενά”. Ίδιοι ρόλοι δηλ., περήφανοι πανελίστες σε ατμιστικά πρωινάδικα καθόμαστε και λέμε ομορφιές. [/justify]

[justify]Ο κατασκευαστής, ήταν ήδη γνωστός στο χώρο ως ένας απ’ τους ελάχιστους πραγματικούς επαγγελματίες. Στην 1η του δημιουργία τα πήγε περίφημα και δείχνει το δρόμο σε πολλά φτασμένα ονόματα. Κορυφαίο προϊόν, πωλήσεις για σεμινάριο, άριστη υποστήριξη, ακόμα και δημιουργία μύθου για ένα βρέφος όπως ο Skyline. Λίγο είναι; [/justify]

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 09, 2017, 01:08 »
Πολύ καλός μαρκετίστας θα έλεγα.Εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις καλές δημόσιες σχέσεις που έχτισε τα προηγούμενα χρόνια με τον επαγγελματισμό του.Το προιόν του για να πω και την αλήθεια δεν με ενθουσίασε που το έχω δοκιμάσει απο φίλους και γνωστούς αλλά σίγουρα με έκανε να θέλω να αποκτήσω έστω και σε κλώνο του για να πειραματιστώ...

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 09, 2017, 01:17 »
Μέχρι να παραλάβουν και οι υπόλοιποι θα έχει ανάλυση μάρκετινγκ και ανηθικες ηθικές.
Κουράζει όμως.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 09, 2017, 03:39 »
για εμενα ειναι λιγακι αναχρονιστικη η συζητηση και η αποψη μου ισως ακουστει λιγο αιρετικη.η οικονομια παγκοσμιοποιειται.ο κατασκευαστης καθε αυθεντικου προιοντος μονο κερδισμενος βγαινει απο την κλωνοποιηση του προιοντος του.
οι κατηγοριοποιηση του αγοραστικου δυναμικου ειναι συγκεκριμενη.οι prime timers ειναι δεδομενα λιγοι σε σχεση με τη συνολικη δεξαμενη πελατων  κ λειτουργουν ως κραχτες.κατα κανονα ενας τοπικος κατασκευαστης δεν μπορει να καλυψει παρα μονο τη ζητηση σε τοπικο επιπεδο prime timer πελατων(η εν πασει σε μικρη κλιμακα πελατολογιου).αν ενας ελληνικος η μαλαισιανος ξερωγω ατμοποιητης μπορει να φτασει στον redneck στη ντακοτα η στον πλουσιο νοτιοαφρικανο ειναι αδιαφορο το πως θα γινει.το θεμα ειναι να φτασει εγκαιρα.αν μεσω της κλωνοποιησης το hype  ενος κατασκευαστη καταφερει να γινει συντομα παγκοσμιο ,ο κατασκευαστης ειναι εξ'ορισμου υπερ-κερδισμενος.ειδικα απο τη στιγμη που ο κυκλος ζωης της φημης ενος ατμιστικου προιοντος δεν ξεπερνα πλεον παρα μονο μερικους μηνες.(η συχνοτητα με την οποια βγαινουν καινουριοι οσο παει αυξανεται).
δεν μπορω να φανταστω με ποιον καλυτερο τροπο ενας τοπικος κατασκευαστης θα μπορουσε μονος του να διαφημιστει πιο αμεσα κ πιο οικονομικα στην παγκοσμια αγορα.
παντα αυτος που θελει προιοντα ποιοτητας θα αγορασει προιοντα ποιοτητας.το δυσκολο ειναι να τα μαθει εγκαιρα πριν η τιμη του αρχισει να πεφτει λογω του χρονου που περασε απο την κυκλοφορια του και πριν κυκλοφορησουν περισσοτερα ανταγωνιστικα προιοντα.
οι radiohead εβγαλαν καινουριο δισκο το 2016 κ διεθεσαν τα τραγουδια τους σε οποιαδηποτε τιμη κρινει ο ακροατης οτι θελει να διαθεσει(ακομα κ δωρεαν), δινοντας ενα τρομερο μαθημα παγκοσμιοποιημενου μαρκετινγκ και του πως μπορεις να εκμεταλλευτεις με τον καλυτερο τροπο ενα ηδη εδραιωμενο brand name.Δεν το εκαναν γιατι απελπιστηκαν απο την πειρατια.Επνιξαν την πειρατια με το καλημερα,διαδοθηκε η νεα τους δουλεια αμεσα παγκοσμιως και κερδισαν μεχρι τελευταιο ευρω αυτο που θα κερδιζαν αλλοι στην πλατη τους.
τα παραδειγματα δεν ειναι ταυτοσημα αλλα ειναι ενδεικτικα για το πως εκμεταλλευεσαι τις δυνατοτητες της παγκοσμιοποιημενης οικονομιας προς οφελος σου.
κ ειναι δεδομενο οτι κ οι ελληνες κατασκευαστες εχουν το βλεμα τους στραμμενο στην παγκοσμια αγορα.αλλιως δε στελνεις για review πχ στον μπουσαρντο η στον αλλο τον ινδο με τα αγγλικα αλα πιτερ σελερς αν δε θελεις να τον αγορασει ολη η ισπανια κ ολη η ινδια.σε τετοια ζητηση πως ανταποκρινεσαι?
εγω αν ημουν κατασκευαστης οχι μονο θα ηθελα να κλωνοποιηθει το προιον μου, θα τους κυνηγουσα αν δεν το εκαναν σωστα.
στο επομενο ποιοτικο προιον μου δε θα εβγαζα παρτιδα 1000 κομματιων, αλλα 10000 κομματιων, κ θα ηξερα οτι θα εξαντληθουν με το καλημερα.κ αυτο ειναι το ζητουμενο.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2017, 04:06 από mode plagal »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 09, 2017, 11:52 »
[justify]@mode plagal, καλημέρα. Πιστεύω κι εγώ πως έτσι ακριβώς είναι. Αν δούμε πώς τα μεγάλα δίχτυα πιάνουν τόνους τα ψαράκια θα καταλάβουμε απόλυτα και την παγκοσμιοποίηση. Βέβαια, δεν αξίζει να μιλάμε για prime timers, είναι τόσο ρομαντικά λάθος, αρκεί να κοιτάξουμε και στο τελευταίο σχολειό, όταν λιποθυμούν παιδιά από ασιτία με την υπογραφή τής Nike στ’ αθώα πόδια τους. Δεν υπήρχε περίπτωση να είναι εκτός και το άτμισμα. Χαριτωμένο παράδειγμα πως, ενώ τα ίδια αναφέρω σε 1 γραμμή, η αποδοχή εννοιών είναι αλλού. Free Willy, τέρμα οι μεταλλικοί σωλήνες. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 09, 2017, 14:23 »
νομιζω (κ διορθωσε με αν κανω λαθος) οτι λιγο διαφορετικη ερμηνεια δινουμε στον ορο prime timers.εγω δεν εννοω αυτους που θα αγορασουν επωνυμα αλλα αυτους που θελουν πρωτοι να αποκτησουν καποιο προιον αιχμης(δεν εχει να κανει με οικονομικη επιφανεια).πολυς κοσμος πχ εχει iphone αλλα υπαρχουν κ αυτοι που θα σπευσουν με καθε τροπο να ειναι οι πρωτοι.οχι για να μπουν στο ματι των υπολοιπων προφανως αλλα γιατι ειναι κατι που τους γεμιζει.
συγνωμη για το οφτοπικ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2017, 14:30 από mode plagal »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 09, 2017, 14:29 »
Πράγματι, ας μην μετατρέψουμε και αυτό το θέμα σε συζήτηση περί κλώνων και γνήσιων.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #71 στις: Ιουνίου 09, 2017, 15:54 »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #72 στις: Ιουνίου 09, 2017, 15:57 »
ναι

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 09, 2017, 16:13 »
την τζούρα την πιο αεράτη του kayfun v5 θα μπορέσω να την πετύχω σε αυτό χωρίς τα προσθετά εκείνα τα πλαστικά? σορυ αν είχε ειπωθεί άλλα δε το βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 09, 2017, 19:06 »
Με κάθε ένα από τα δισκάκια θα πετύχεις όποια τζούρα κάνεις κέφι, γι' αυτό το λόγο υπάρχουν. Αν δεν βάλεις κανένα απ' αυτά θα έχεις μια κυκλώπεια τρύπα να βγάζεις ντουμάνια όπως οι καγκουροντριπεράδες! :laugh1:
Αν δεν εμπιστεύεσαι την ποιότητα των πλαστικών δισκίων του κλώνου, δοκιμάζεις ποια τζούρα σου αρέσει και πας και παίρνεις γνήσιο δισκάκι, εφόσον ταιριάζει στις διαστάσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110463 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159677 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146443 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303194 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530715 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801545 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet