vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

164 επισκέπτες, 7 χρήστες
mode plagal, shadockan, dkostas, geotron, axilleaspro, giorgos1999, Jorge

Twitter

Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #195 στις: Αυγούστου 22, 2017, 21:14 »
Γιατί, από πότε τα καρτέλ και οι συμφωνίες σε έναν κλάδο είναι ενάντια στην ελεύθερη αγορά. Σύμφυτα είναι με αυτή, όπου υπάρχει από καταβολής της.
Άλλο υπαρκτό και άλλο νόμιμο. Επειδή στην Κοιτίδα του καπιταλισμού τις ΗΠΑ από κάποιο χρονικό σημείο και μετά απαγορεύθηκε η ύπαρξή τους (antitrust laws), όπως και ελέγχεται η πρακτική των υπαρχόντων μονοπωλίων (που αυτά δεν μπορούν να ενταχθούν στον ορισμό του καρτέλ), πιστεύεις ότι η Ελλάδα πρωτοπορεί; btw ο όρος cartel στις ΗΠΑ σχετίζεται μεν με τον αρχικό ορισμό του (σύμπραξη παραγωγών για πώληση σε ελεγχόμενη τιμή, κλπ) αλλά αφορά εγκληματικές ή γενικά παράνομες δραστηριότητες (πχ καρτέλ ναρκωτικών). Δεν επανέρχομαι γιατί δεν είναι αυτό το θέμα του νήματος και βγαίνει off topic.

Αποσυνδεδεμένος lefthedef

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #196 στις: Αυγούστου 24, 2017, 04:34 »
που δείχνουν οτι δεν έχεις ενημερωθεί καν για το ποια είναι η ευρωπαϊκή οδηγία (δεν υπάρχουν ευρωπαϊκοί νόμοι) και βγάζεις άτοπα συμπεράσματα?
εισαι και μεντιουμ modivin ???? ξερεις εσυ αν εχω ενημερωθει η οχι ?
"Ελα παππου μου να σου δειξω τα αμπελοχωραφα σου "
σε λιγο θα ερθει καποιος που ξεκινησε το ατμισμα  την περασμενη τεταρτη και θα μου πει πως στηνουν  αντισταση  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Παράθεση από: modivin
Έκατσα και σκέφτηκα, αλλά μάλλον είμαι χαμηλού IQ και υψηλής ειρωνείας.
Αν το πιστευεις αυτο για τον εαυτο σου εγω παω πασο...

τελικα τζαμπα  το "βρομισαμε" το thread  χασαμε το νοημα καπου στην πορεια.
Το ειπα και το ξαναλεω αν δεν νοιαζονται αυτοι για τα μαγαζια τους  δεν θα κατσω να ασχοληθω εγω.
Καρβουνα να προμηθευτουν για τα καλαμποκια και τα καστανα....
εχει και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια και ο νοων νοειτω !!!

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2017, 05:32 από lefthedef »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #197 στις: Αυγούστου 24, 2017, 10:33 »
Και αφού μας έβαλε στην θέση μας...



Αντίο μοναχικέ εκδικητή. :sad_eyes:

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #198 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 01:15 »
Καλησπέρα σε όλους.

Διάβασα όλο το thread από την αρχή και πραγματικά διάβασα αρκετές ωραίες απόψεις.

Είμαι ατμιστης τον τελευταίο χρόνο. Ξεκίνησα από έναν συνάδελφο ο οποίος μετά από 3 χρόνια ατμισματος έκοψε τα πάντα! Έτσι μου έδωσε για να ξεκινήσω όλο το απόθεμα του.

Τόσους μήνες πραγματικά, έχει αλλάξει η καθημερινότητα μου αναφορικά με την υγεία μου. Πλέον έχω ανάσες, αντοχές. Πολέμησα με τη Η.Τ. τον φόβο της εξάρτησης σε συνάρτηση με το αλκοόλ και πραγματικά νιώθω ευλογημένος.

Φτάνουμε στο σημείο που τελείωσε λοιπόν το απόθεμα.
Τόσους μήνες με DIY δικό του καπνικο στα 6mg και με ότι αυτό συνεπάγεται στην τσέπη, νιώθω τον εφιάλτη να επιστρέφει καθώς την τελευταία εβδομάδα οι επισκέψεις μου σε κατάστημα Ή.Τ είναι πιο συχνές και από το σούπερ μάρκετ για πάνες... (Φρεσκομπαμπας).

Για να μην πλατιαζω και σας κουράζω, Σοκαριστικά όταν πρωτοπληρωσα ετοιμο 10μελο με 6 γιουρο ( Σοκαριστικα ακριβώς γιατί τόσο καιρό είχα καλομαθει στο τσάμπα)

Χρειάζομαι 1 10ml plus την μέρα. Πραγματικά γίνεται στενός κορσές στην τσέπη μου όλη η αυτή κατάσταση.

Γράφτηκα στο φόρουμ προχθές και διαβάζω αρκετά τις τελευταίες μέρες. Κατανόησα (νομιζω) την έννοια DIY και είμαι έτοιμος να ξεκινήσω.

Ψάχνοντας να βρω στο διαδίκτυο τις πρώτες ύλες, δεν βρίσκω πουθενά πλέον βάση με Νικ. Και εκεί αρχίζει να με.λουζει κρύος ιδρώτας...

Συνεχίζω να διαβάζω στο φόρουμ έμαθα για τα μπουστερς . Καταλήγω ότι όποιος θέλει μπορεί να παλέψει και να καταφέρει πράγματα. Είτε με μείωση νικ, είτε με DIY. Δύσκολο μεν γτ ακόμα και τώρα που μιλάμε δεν έχω βρει την βάση με Νικ αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα τα παρατήσω.

Είναι τόσα πολλά.τα οφέλη και ακόμα περισσότερα που δεν γνωρίζω ακόμα από την μετάβαση στο Η.Τ που θα εξαντλήσω κάθε πιθανότητα.

Αν γνωρίζει  ο κάποιος τρόπο  ή να προμηθευτούμε  νικοτινουχα βάση ας ενημερώσει. Ή έστω αν έχει αναφερθεί κάπου στα αμέτρητα θρεντς του φόρουμ που δεν έχω ακόμα διαβάσει, ας μου κάνει μια παράθεση. Ευχαριστώ που με διαβάσατε.
Vaping is salvation!
Νίκος

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #199 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 01:24 »
Δυστυχώς δεν υπάρχει. Υπάρχουν μόνο τα μικρά μπουκαλάκια νικοτίνης που έχουν έως 20mg/ml νικοτίνης και τιμές από 2 έως 4.5 ευρώ. (Με επιφύλαξη έχω καιρό να αγοράσω)
Χωρίς νικοτίνη vg και pg βρίσκεις και σε φαρμακεία που είναι πιο φθηνά από ατμομαγαζα.
Από εκεί και πέρα για να μην γυρίσεις στο τσιγάρο υπάρχει και άλλη λύση. Ατμοποιητης προηγούμενης γενιάς αυτό που (δυστυχώς) έμεινε να ονομάζουμε τσιγαρισιο, υψηλή νικοτίνη 12 ή 18 και 1-3 μλ τη μέρα. 
Αφού περάσεις ένα διάστημα μακριά από τσιγάρο θα δεις πιο σφαιρικά το θέμα του ατμισματος και θα μάθεις αρκετά περισσότερα.
Το ατμισμα είναι αρκετά πιο υγιεινό από το τσιγάρο ο χώρος που το περιβάλει έχει διάφορες αναθυμιάσεις (ιδίως φέτος)
Να σου ζήσει btw και μην τη/τον αφήνεις να μυρίζει τη μπόχα του τσιγάρου όσο μεγαλώνει. 

Edit: vaping is salvation
να μην στο χαλάσω αλλά πρέπει να είναι απλά ένα μεταβατικό στάδιο προς το salvation.
Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #200 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 10:26 »
Καλημέρα παιδιά.
Πέρα από όλα τα καλά, ξέχασα να αναφερθώ στο γεγονός ότι είναι και ένα νέο είδος ως hobby στα μάτια μου.

Καλώς σας βρήκα παιδιά.

@firvain. Το έθεσες σωστότερα ;-)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #201 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 13:14 »
φαρμακειο νικοτινη
Κι όμως υπάρχει

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #202 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 13:39 »
Αδυνατώ να πιάσω ακόμα το νόημα του τίτλου και του θέματος όσες φορές και να εμφανιστεί  μπροστά μου.

Από την στιγμή που σπαταλάγαμε λεφτά όσα και να ήταν αυτά για τα βρωμοτσίγαρα, γιατί ξεψαχνίζουμε την νέα μας συνήθεια ; Ακόμα και  πιο ακριβά να βγαίνει, που ΔΕΝ, απ τη στιγμή που όλο αυτό μετουσιώθηκε σε καλύτερη ποιότητα ζωής, εγώ προσωπικα δεν το υπολογίζω.  

Ο Νίκος ο άστεγος εδω και αρκετά χρόνια το μόνο που δεν του λείπει είναι τα μάλμπορο και οι καφέδες που τον κερνάμε. Νταξ μωρέ δεν έχω σπίτι αλλά τουλαχιστον καπνίζω!
Ειναι αστείο το " δεν εχουμε όλοι την ίδια άνεση στα οικονομικά κλπ"    δεν μπαίνει στην κουβέντα. Για τσίγαρα είχαμε όμως!

Το ΗΤ ήταν, είναι και θα είναι  ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ από το κάπνισμα.Τελεία και παύλα.Εκτος κι αν κάνεις 3 τσιγάρα την μέρα!!
Το αν βάζουμε εμπόδια στην προσπάθεια μας αυτή για ένα καλύτερο αύριο, τότε πιθανότατα να φταίει κάτι άλλο με την πάρτι μας.

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #203 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 17:47 »
φαρμακειο νικοτινη
Κι όμως υπάρχει
Υπάρχει.. και σκοτώνει.. ανθρώπους που δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με το αντικείμενο,τώρα μαθαίνουν για τα μπουστεράκια και κάποιος τους την προτείνει με ευκολία,χωρίς καν να τους εξηγήσει περι τίνος πρόκειται..  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #204 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 17:59 »
Αφου εισαι καινουργιος στον χωρο θα σου προτεινα κατι τετοιο για οικονομια.

http://www.mixnmatcheliquids.com/en/nicotine-bases-diluted-in-vg/444-1-litre-of-20-mgml-nicotine-in-vg.html

μην πας ομως σε παραπανω απο 20mg/ml τωρα στην αρχη. ειναι αρκετα επικίνδυνο

επισης μπορει να ειναι απο την κυπρο αλλα υπαρχει παντα η πιθανοτητα να την πιασουν στο τελωνειο. μικρη αλλα υπαρχει

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #205 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 19:31 »
Ούτε εγώ είχα προλάβει να στοκαρω βασεις με νικοτίνη.
Κάνω τα υγρά μου 3mg και 6mg τα οποία σε συνδυασμό με τα τόσα έτοιμα αρώματα που κυκλοφορούν κ έναν ατμοποιητη με καλό χτύπημα με καλύπτουν απόλυτα. 

Κάποιος που θέλει λιγότερα αρώματα είναι ακόμα πιο κερδισμένος κ από άποψη συνεχούς ψαξιματος κτλ. 
Βάσεις με νικοτίνη (booster) υπάρχουν κ Ελλάδα σε καλές τιμές, το αν η ποιότητα τους είναι η δεν είναι καλή μόνο εμπειρικως μπορώ να το καταλάβω που κ πάλι..

Τώρα αν κάποιος θέλει η αντέχει να κάνει 15-20ml την μέρα 12mg και 18mg τι να πω, σίγουρα οι τιμές εκτοξεύονται αλλά φαντάζομαι στο τσιγάρο θα ήταν ένας καπνιστής των 2-3 πακέτων. 

Τα πιο πολλά έξοδα έως τώρα το έχω κάνει στον εξοπλισμό, είτε από καταναλωτική μανία είτε επειδή απλά μου αρέσει σαν χόμπυ. 

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #206 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 20:36 »
Υπάρχει.. και σκοτώνει.. ανθρώπους που δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με το αντικείμενο,τώρα μαθαίνουν για τα μπουστεράκια και κάποιος τους την προτείνει με ευκολία,χωρίς καν να τους εξηγήσει περι τίνος πρόκειται..  :thumpdown:
Ναι...και λοιπόν; αν έκανε την αναζήτηση μόνος του θα κατηγορούσες το google, το φαρμακείο, την άδικη κοινωνία;
http://vaping.gr/index.php/topic,28781.msg1254200.html#msg1254200

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #207 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 21:31 »
Kαλυτερα οποιος ενδιαφερεται για βασεις νικοτινης υψηλων mg,νομιζω οτι μεσω προσωπικων μηνυματων ειναι πιο ασφαλης επιλογη.


Προσοχη γιατι οπως ειδαμε πολλα ματια τσεκαρουν τα γραφομενα μας και επειτα τα πληρωνουμε εμεις και μονο.

Επισης θα ημουν πολυ επιφυλακτικους να προτεινω κατι τετοιο σε diy ατμιστη που τωρα ξεκιναει να μαθει.


Τα υγρα εχουν γινει αρκετα ακριβα ειδικα για τον τροπο ατμισματος που απαιτουν πολλα νεα ατμιστικα προιοντα.

Εχω την εντυπωση πως λειτουργει καπως αντιφατικα ο ατμιστικος εξοπλισμος με τα αντιστοιχα υγρα.


Τωρα παιζεται σε τοπικο επιπεδο η μπαλα και με υψηλο κοστος :)) :yes:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #208 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2017, 21:53 »
O Doubt δεν μασάει από τέτοια. Είναι too cool for school το άτομο λέμε.

Αποσυνδεδεμένος More2

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μ' αυτές τις τιμές στα υγρά ξεκινάω το τσιγάρο!
« Απάντηση #209 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 15:48 »
DIY μόνο!  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1083939 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476195 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114599 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43161 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21