vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

277 επισκέπτες, 10 χρήστες
paulxan, dkostas, Xameno_Skli, treloneritis, Alexander20, ZoeM, Tazz, tsiv, Jorge, manoslykos

Twitter

Hussar RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Hussar RTA Clone
« στις: Απριλίου 12, 2017, 13:18 »
Χτυπάει το τηλέφωνο
είναι ένας φίλος συνφορουμιτης
θέλεις έναν Hussar μου λέει?
τι χαζά ρε? του λέω
έναν επισκευάσιμο μου λέει καλός πρέπει νάνε
ε τι περίμενες να σου πω του λέω πως δεν θέλω?
και έτσι απέκτησα τον Hussar Clone

μπορείτε να τον παραγγείλετε με ντεκ για μονη η για διπλή αντίσταση
έχει στο πακέτο ένα ανταλλακτικό σωληνάκι που συνδέει τον κεντρικό πόλο και κάνει την τρυπα 2mm από 2.5mm που έχει φορεμένο πάνω στον ατμοποιητή
(έχω αυτόν με την μονη αντίσταση, ο άλλος πρέπει να είναι μονο για αεράτες)
πρόσβαση στο ντεκ χωρίς να αδειάσετε το tank
γέμισμα από πάνω
κλείσιμο υγρών για γέμισμα από πάνω χωρίς διαρροές
(η ρύθμιση υγρών στον συγκεκριμένο που έχω είναι λίγο σφιχτή και ζορίζομαι κάπως να κλείσω τα υγρά αλλα το άνοιγμα μετά το γέμισμα είναι πιο εύκολο)
το afc γυρίζει όπως πρέπει ούτε πολύ σφιχτό ούτε πολύ χαλαρό

χαρακτηριστικά μονη αντίσταση (copy από fasttech)
Stainless steel construction
Stainless steel tank
5.7ml juice capacity
Interchangeable top cap
Single coil build deck design for the best vapng experience
Adjustable airflow control (2 air slots on the AFC ring)
Spring-loaded solid brass center screw
510 threading connection
22mm overall diameter
Comes with a spare PC tank




χαρακτηριστικά διπλή αντίσταση (copy από fasttech)
Fixed drip tip
Interchangeable top cap
PC tank
5.7ml juice capacity
Dual coil deck for the best vapng experience. Quickly swap between your favorite options. You can also access your coil without needing to brain your e-liquid
Adjustable airflow control 
510 threading connection
Stainless steel center screw
22mm overall diameter


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------






















δείχνει να λειτουργεί σωστά και έχει καλή τζούρα
για την γεύση είναι παρα πολύ νωρίς να μιλήσω αλλα σαν πρώτη χρήση είμαι ικανοποιημένος από όλο το πακέτο



Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 12, 2017, 14:01 »
Το κλείσιμο των υγρών μόνο με εργαλειάκι (για μένα τουλάχιστον...).



Το άνοιγμα είναι πιο εύκολο γιατί γίνεται δεξιόστροφα οπότε βρίσκει κόντρα. Όσο για τα pin του αέρα, ενώ η διαφορά είναι μόνο 0,5 mm ανάμεσα στα δύο, η αίσθηση που έχω είναι πως η διαφορά είναι χαώδης. Το MTL είναι πάρα πολύ σφιχτό (σαν να είναι πολύ λιγότερο από 2,0 mm το άνοιγμα) ενώ το DL είναι αεράτο όσο πρέπει. Έχει κι ο δικός σου αυτή την διαφορά; Αλλά τι ρωτάω; Σιγά μην έχεις δοκιμάσει το αεράτο... :laugh1:




Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 12, 2017, 14:17 »
αφού με ξέρεις  :)
δεν δοκίμασα καθόλου το αεράτο
ούτε και θα το δοκιμάσω δηλαδή
σαν MTL πάντως αν και τον φοβόμουν τελικά είναι μια χαρά

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 12, 2017, 14:21 »
Εγω εχω μια άλλη απορία. Η μαύρη επιφάνεια στις τελευταιες φωτό είναι η ίδια με την άσπρη στις πρωτες φωτό και έγινε έτσι μεχρι να καταφέρεις να τον στησεις? :hmmm: :)) :))

Εξαιρετικό στήσιμο. Και για να επανελθουμε στην τάξη, εγώ από την άλλη ουτε που ειδα οτι εχει και μικρότερο πινακι. Δεν με ενδιέφερε αλλωστε :))

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 12, 2017, 14:27 »
στις πρώτες φωτογραφίες βλέπεις τον πάγκο εργασίας ενώ στις τελευτές την βιτρίνα του καταστήματος  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 12, 2017, 14:29 »
Μου βγάζει πάντως μια μεταλλική γεύση (ελαφρώς...). Βέβαια εγώ δεν πλένω με κορέγκες και κρέμες για αιμορροΐδες και άλλα προχωρημένα που κάνετε εσείς, αλλά δεν μοιάζει να είναι βρώμικος. Καμιά ιδέα; :hmmm:

  

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 12, 2017, 14:33 »
Μια είναι η λύση. Odin 101. θα φύγει η μεταλλίλα σίγουρα. Βεβαια μετα θα ψαχνεις πως θα φύγει το odin αλλα ενταξει. Αυτό είναι αλλο θέμα.

Corega, βράσιμο με γαλα ή βότκα (την βότκα απλά την πίνεις και ετσι δεν καταλαβαινεις τίποτα)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 12, 2017, 15:10 »
μου βγάζει και μένα μια περίεργη γεύση
θέλει καλο πλύσιμο και corega για να στρώσει
θα περαστεί από πλυντήριο κάποια στιγμή
θα πιο και μια βότκα και θα γίνει special

τελικά χαλάρωσα ελάχιστα το top cap και τώρα ανοίγουν-κλείνουν τα υγρά άνετα και κανένα πρόβλημα με τον ατμο

και κάτι άλλο που συμβαίνει σε αυτόν και μονο τον ατμοποιητη και δεν το έχω ξαναδεί
όταν ανοίγεις τέρμα τον αέρα είναι λίγο πιο σφιχτή η τζούρα από ότι όταν είναι ανοιχτό το 1/3 τις τρύπας
μη μου πείτε πως? τι? γιατί?
δεν έχω ιδέα πως γίνετε να συμβαίνει αυτό

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2017, 00:37 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 12, 2017, 20:54 »
Και στον Skyline κάπως έτσι, μεταφυσικά, δουλεύει το σύστημα:

Μια τρύπα ολόκληρη ανοιχτή, περισσότερο αεράτος από δύο τρύπες ολόκληρες ανοιχτές.

Α, καλό, ε?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 12, 2017, 21:09 »
...τελικά χαλάρωσα ελάχιστα το top cap και τώρα ανοίγουν-κλείνουν τα υγρά άνετα και κανένα πρόβλημα με τον ατμο...

Καλά σου λέω ότι είσαι μαστόρι!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 13, 2017, 10:07 »
Μια και τον δουλεύω κι εγώ 10 μέρες, τον συγκεκριμένο, και βάζω αντίσταση με 3mm πυρήνα (0.35mm kanthal ud), επειδή αν τον βάλεις ανάμεσα στους πόλους, είναι πολύ κοντά το σύρμα στον πόλο και επηρεάζει την γεύση, φέρνει πιο πολύ μεταλλίλα. Εγώ τον βάζω λίγο πιο πάνω από ότι τον δείχνει η φωτό στο πρώτο ποστ. Το μέγιστο της διατομής, ελαφρά επάνω από τις βίδες.
Κάποια στιγμή θα τον δοκιμάσω και με 2mm πυρήνα μέσα στους πόλους, να δω πότε, γιατί :delicious2:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 15, 2017, 13:35 »
και για όσους θέλουν πιο σφιχτή τζούρα (1.3mm)

https://www.fasttech.com/products/1/10033973/7433000-replacement-airhole-pin-post-for-coppervape



επίσης ένα ωραίο top cap gia na mpei όμορφα και ωραία ένα drip tip

https://www.fasttech.com/products/1/10033974/7433100-replacement-510-drip-tip-top-cap-for-coppervape




και mini tank

https://www.fasttech.com/products/7433200





Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 15, 2017, 14:49 »
Μεταλλική γεύση τέλος! Ούτε βότκα, ούτε γάλα, ούτε κορέγκα ήθελε. Drip tip καλό ήθελε! Πήγα το πρωί στο atmistique και πήρα δύο drip tips από ρητίνη και όλα ήρθαν στη θέση τους. Το δεύτερο το έβαλα σ' έναν doggy και είναι κι αυτός ευτυχής τώρα. Ωραία αίσθηση η ρητίνη!  :thumpup:




https://www.atmistique.gr/drip-tip-resin-109.html


Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 17, 2017, 14:39 »
Παιδιά, γι αυτόν εδώ με το μόνο deck της coopervape , έχουμε άποψη? Με ενδιαφέρει κυρίως το θέμα διαρροών
https://m.fasttech.com/p/7078400

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 17, 2017, 14:47 »
Όλοι όσοι γράψαμε μέχρι στιγμής αυτόν με το μονό ντεκ έχουμε και δεν νομίζω να αντιμετώπισε κανείς θέμα με διαρροές. Παρόλα τα λεπτόρευστα υγρά που χρησιμοποιώ (70% PG), εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει ούτε δάκρυ (ούτε όταν ξέχασα να κλείσω τα υγρά πριν το γέμισμα)...

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2017, 15:10 από cpbaroque »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110560 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159778 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515302 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303234 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530746 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801598 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet