vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 5 χρήστες
antiklitos140, dkostas, Tazz, zalaros, john67

Twitter

Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!

Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 10:37 »
αν έχεις φράγκα δοκίμασε Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 10:37 »
ip σορυ κιολας αλλα να και η πρωτη διαφωνια μας χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης ,απλα για να τονισω τις διαφορες στα γουστα.
Τον subtank που αναφερεις τον ειχα γι αρκετο καιρο και ηταν αγαπημενος μεχρι που τον πεταξε στην ακρη ο melo iii  γιατι πρωσοπικα τον βρηκα κλασεις ανωτερο σε γευση σε σχεση με τον subtank.
Kαι τωρα εχω δυο melo 3 με διαφορετικες γευσεις καθημερινη χρηση

αν έχεις φράγκα δοκίμασε Five Pawns
Και εδω θα διαφωνησω  :)) :))  φιλος το εχει αγαπημενο και εμενα που μου εδωσε εκτος απο το υπεροχο αρωμα στον χωρο δεν μπορεσα να το κανω πανω απο μιση μερα .........με μπουχτισε υπερβολικα 

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 10:39 »
Συνήθως μια επιλογή τύπου Tribeca-Bebeca-Smoke-Soho είναι αρκετά καλή. Αρέσουν σε αρκετό κόσμο και στους περισσότερους νέους ατμιστές που έχω γνωρίσει. Και σε μένα. :)

Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 10:49 »
Και εδω θα διαφωνησω  :)) :))  φιλος το εχει αγαπημενο και εμενα που μου εδωσε εκτος απο το υπεροχο αρωμα στον χωρο δεν μπορεσα να το κανω πανω απο μιση μερα .........με μπουχτισε υπερβολικα
άσε που έχουν χαλάσει σε σχέση με ότι ήταν , παρόλα αυτά παραμένουν κορυφαία , ίσως να βρει κάποιο. Συμφωνώ και επαυξάνω για Tribeca , Bebeca

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 10:57 »
Δεν αντιλεγω οτι ειναι κορυφαια οπως και το tribeca απλα δεν εχουμε ολοι τα ιδια γουστα.
Ας ρισκαρω και εγω και να προτεινα απο τα liqua τα 
http://www.vaporsolutions.gr/ygra-anaplirosis-liqua-30-ml/704-liqua-american-tobacco-30ml.html
http://www.vaporsolutions.gr/ygra-anaplirosis-liqua-30-ml/703-liqua-bright-tobacco-30ml.html
http://www.vaporsolutions.gr/ygra-anaplirosis-liqua-30-ml/700-liqua-traditional-tobacco-30ml.html

Και απο αρωματα ας δοκιμασει απο την Fa το λατακια και το perique με λιγες σταγονες για αρχη

Αποσυνδεδεμένος jmekman

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 11:06 »
Εγώ πάντως στην αρχή την πάλεψα με τα καπνικά της ecig (Laki Straik, Divino Cigar, Maxx Blend)
Τώρα πλέον ειδικά το Laki δεν μπορω να το κάνω γιατί μου θυμίζει τσιγάρο πολύ έντονα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 11:14 »
Ένα τριμπεκοειδές για αρχή θα ήταν καλή επιλογή.Αλλά αφού έγραψε ότι δεν θέλει να είναι πολύ έντονο μάλλον το bebeca από atmos θα ήταν καλύτερη επιλογή από tribeca.Και είναι και σε καλή τιμή(αν παίζει ρόλο το οικονομικό)

Αποσυνδεδεμένος I.P

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 11:22 »
SEB σιγα την διαφωνια...
Στον δικο μου ουρανισκο δεν εκατσε ο melo 3,ουτε με την 0,3 ουτε με την 0,5 αλλα ουτε με την επισκευασιμη.
Να φανταστεις τον εχω πλεον για καταναλωση υγρων που δεν μου αρεσαν μιας και κατα την γνωμη μου δινει ενα ποσοστο της γευσης που παιρνω απο αλλους.
Ειναι βολικοτατος και αρκετα ομορφος αλλα μεχρι εκει.
Κατα τα αλλα προτεινω στον φιλο βολτες απο τα δοκιμαστηρια και υπομονη.
I.P.

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 11:27 »
Ότι και να σου πούμε εμείς είναι απλά η δικιά μας γνώμη και το γούστο μας είναι σχετικό με το τι σου αρέσει εσένα. Θέλει δοκιμές συνέχεια μέχρι να βρεις αυτά που σου αρέσουν. Για αρχή συμφωνώ να δεις το bebeca και αν μπορείς το Tribeca (είναι ακριβότερο). Επίσης δες και την νικοτίνη μήπως σε χαλάει αυτή. Από την άλλη αν μπορείς αγόρασε την βάση που θέλεις και μπόλικα αρώματα και κάνε πειράματα. Κάτι καλό θα βγει αργά ή γρήγορα. Aλλά μην απογοητεύεσαι. Επίσης αν κάποιο υγρό δεν το θέλεις από το να το πετάξεις μπορείς να το χαρίσεις. Υπάρχει νήμα εδώ για κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 11:56 »
Συμφωνώ με αυτούς που είπαν ότι για αρχή πρέπει να κοιτάξεις προς καπνικό μεριά. Ήπια καπνικά και πρώτο υγρό πολλών ατμιστών είναι το RY4. Δοκίμασέ το οπωσδήποτε. Επίσης κάποιος φίλος σου πρότεινε να αραιώνεις με βάση το υγρό σου για να μην σε μπουχτίζει. Συμφωνώ και με αυτό. Εγώ που ατμίζω υγρά με 3mg νικοτίνη, συνήθως αγοράζω με 6mg και το αραιώνω. Μάλιστα σε μερικές μάρκες φτάνω να τα αραιώσω και σε ποσοστό 50/50 με μηδενική βάση.

Αποσυνδεδεμένος NBJOGA

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 11:59 »
Σκέτη βάση κάνω που και που αλλά όσο να 'ναι την βαριέσαι :P
lemon tart ποιας εταιρίας;
της Dinner Lady ... Να εδώ ...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 12:09 »
Δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση όταν κάποιος δηλώνει ότι δεν μπορεί να βρεί κάποιο υγρό που να του αρέσει.
Οι γεύσεις είναι δύσκολες. Προσωπικά θα πρότεινα Five Pawns castle long και Dinner Lady lemon tart.

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 12:18 »
Εξαρτάται και από που είναι το παλικάρι, διότι αν είναι από την περιφέρια δύσκολα τα πράγματα για δοκιμές.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 12:41 »
Αν δεν παινέψω το σπίτι μου, θα πέσει να με πλακώσει. Λοιπόν, στο φίλο προτείνω το εξής:

1) Μπαίνεις στο blog μου.
2) Κάνεις αναζήτηση για κάποια υγρά που σου άρεσαν και κάποια που δεν σου άρεσαν.
3) Αν τα γούστα σου συμφωνούν με τις περιγραφές μου, πορέψου αναλόγως.
4) Αν πάλι δεν συμφωνούν, τότε δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για σένα... :bye:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 12:52 »
ελαχιστοι ατμιστες δεν περασαν απο αυτο το σταδιο. ειδικα οι παλιοτεροι που δεν ειχαν τη σημερινη πληθωρα υγρων.
δε θα προτεινω υγρο. εμπειρικα κ μονο θα πω στον φιλο να παιξει αποκλειστικα με καπνικα τωρα στην αρχη.
εναλλαγη με ενα δυο υγρα την ημερα.
καλα θα ηταν να χρησιμοποιησει καποιον επισκευασιμο κλωνο, για να εχει καλυτερη αποδοση.
εν συνεχεια οι αυτοκατασκευες, σε μικρες ποσοτητες αρχικα ειναι μια καλη λυση.
καπου θα βρει, κατι που να του ικανοποιει τους γευστικους του καλυκες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135756 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084211 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34934 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 99 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271149 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos