vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος blackjack

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
INAWERA FLAVORS
« στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 23:20 »
"Μπορείτε να κάνετε τις αγορές σας και από www.inawera.com με "ptvapers" για 10% και έκπτωση 15% στην πρώτη παραγγελία με το "first purchase". Σε αυτό το site δεν υπάρχει το όριο των 20€."
Τελικά πρέπει να το βάζω σε κάθε σελίδα?  :dontknow: :))

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!
Όπως μας ενημερώνει ο senks3, η Inawera άλλαξε τον κωδικό για την πρώτη παραγγελία από "first purchase" σε "inawera".


Inawera:  http://www.inaweraflavours.com/en/
Ρουμανική εταρεία παρασκευής βάσεων και αρωμάτων, κάτι αντίστοιχο της FlavourArt, με εξαιρετικές τιμές τόσο στα αρώματα όσο και στις βάσεις.

Ενδεικτικά: Βάση PG 38mg 85,88 € το 1 λίτρο και αρώματα 10ml από 1,6 ως 1,9 €.
Αν μη τι άλλο οι τιμές είναι άκρως δελεαστικές , συγκρινόμενες όχι μόνο με Ελλάδα και Ευρώπη αλλά και Κίνα.

Μπήκα στον πειρασμό να παραγγείλω , λίγα για αρχή ,  για τον έλεγχο ποιότητας προϊόντων, αξιοπιστίας της εταιρείας και ταχύτητας.
300ml dirty base (βάση με “μυστικό” πρόσθετο ειδική για καπνικές γεύσεις) στα 18 mg , 15 άδεια μπουκαλάκια των 25ml και  12 αρώματα τα περισσότερα εκ των οποίων καπνικά  (51,4 € μαζί με τα μεταφορικά), μιας και αυτά που βρίσκω στην Ελληνική αγορά και μου αρέσουν είναι κατά τη γνώμη μου πολύ ακριβά στοιxίζοντας όσο και άρωμα του Christian Dior , είτε πολύ άσχημα , πάντα κατά τη γνώμη μου , όπως oi τσιγαρίσιες γεύσεις της FA. Για Κίνα και Dekang , όπου βρήκα μερικές ενδιαφέρουσες γεύσεις, 555 , Hillington …, ούτε λόγος μετά από τα προβλήματα που είχα με το τελωνείο , οπότε προμηθευτής από Ευρώπη και κατά προτίμηση ΕΕ. Δύο παραγγελίες από easy-eliquid με υγρά Eliquid και Hansen δεν ήταν αυτό που περίμενα, ιδίως τα Hansen που δεν μπόρεσα να τα “καταφέρω” με τίποτα.



Πληρωμή με Paypal και η  παραγγελία έφτασε αρκετά γρήγορα , σε 5 εργάσιμες , με τα ΕΛΤΑ χωρίς πρόβλημα , σε πολύ καλή συσκευασία χωρίς ίχνος διαρροής.
12 μπουκαλάκια λοιπόν με 10ml dirty base έκαστο + 2 με Traditional στα 18mg της FA, για τη σύγκριση των βάσεων. Παρασκευή των υγρών σύμφωνα με τις οδηγίες 3% για τα απλά αρώματα και 1-2 σταγόνες ανά 5ml για τη σειρά Wera Garden (πραγματικά πάρα πολύ δυνατά αρώματα) και γέμισμα 14 cartomizer CE2 R4 2,4 – 2,6 Ohm με τα ανάλογα ταμπελάκια φυσικά για να μην μπερδευτούμε κιόλας.

Οι γεύσεις:
από τη σειρά WARE GARDEN
CHOCOMINT TABACCO
DARK FIRE
TABACCO OLD HAVANA
TABACCO TUSCAN GARDEN

και τα απλά αρώματα
TABACCO BLACK CHERRY
TABACCO TABACCO C
TABACCO TABACCO
TABACCO VIRGINIA
TABACCO MORNING RAIN
CHOCOLATE,
TABACCO BURLEY
TABACCO ORIENTAL

Θα πω εξαρχής ότι μετά από μια βδομάδα συνύπαρξης με τα Inawera δεν έχω βρει ούτε ένα που να μετανιώνω που μπήκε στην παραγγελία. Και, πιστέψτε με , έχω μετανιώσει για πολλά μέχρι τώρα..Είναι πολύ καλά, ισορροπημένα , γευστικά, καθόλου κουραστικά και κυρίως χωρίς την “φαρμακίλα” και την “τεχνητή / εργαστηριακή” γεύση που είναι αρκετά έντονη σε κάποια άλλα.. Να πω επίσης ότι αν ψάχνετε για βαριές γεύσεις τύπου RY4 ή DK TAB καλύτερα κοιτάξτε αλλού.

Δεν τα καταφέρνω καλά στην περιγραφή των γεύσεων , εξάλλου δύσκολα , πλην ελαχίστων εξαιρέσεων , μπορούν όλοι να συμφωνήσουν για κάποια γεύση ,  αλλά όσο μπορώ θα πω.

CHOCOMINT TABACCO  γεύση που στην αρχή μου φάνηκε κάπως ιδιαίτερηκαι παράξενη, μίγμα σοκολάτας ,  μέντας και , λίγου, καπνού. Στο δεύτερο γέμισμα όμως μου φάνηκε αρκετά καλύτερο  (φαίνεται ότι μερικά υγρά θέλουν το χρόνο τους) με καλή αρκετά παιχνιδιάρικη και δροσιστική γεύση που όσο περισσότερο το ατμίζω τόσο πιο πολύ μου αρέσει. Σίγουρα όχι για όλη τη μέρα αλλά καλό σαν εναλλακτική στα “τσιγαρίσια”.

DARK FIRE ούτε ιδιαίτερα καπνικό ούτε φρουτώδες. Ενδιάμεση ενδιαφέρουσα γεύση αρκετά έντονη , μου αφήνει μια ελαφριά γλυκύτητα στο λαιμό με ταυτόχρονο, επίσης ελαφρύ, αλλά όχι ενοχλητικό “κάψιμο”. 

TABACCO OLD HAVANA Πολύ δυνατή γεύση από τις πιο αγαπημένες. Ιδιαίτερα γεμάτη και περισσότερο φρουτώδης / άνθινη παρά καπνική. Κάτι σαν μίξη κάποιων άγνωστων σε μένα εξωτικών γεύσεων.  Πρέπει να πω ότι ήταν και το πρώτο cartomizer που ξαναγέμισα. Τον καφέ πάντως και το καπνιστό δαμάσκηνο που σύμφωνα με την inawera περιέχει δεν τα καταλαβαίνω.

TABACCO TUSCAN GARDEN Αυτό δεν μπορώ να το περιγράψω. Κάτι σαν ελαφριά γεύση πούρου αλλά με κάποιο πιο γλυκό άρωμα και αρκετά έντονη γεύση. Επίσης αγαπημένο.

TABACCO BLACK CHERRY Ενώ γενικά οι γλυκές γεύσεις δεν μου πάνε (υπάρχουν στο συρτάρι μου εδώ και ένα χρόνο κάποιες γεύσεις της FA , μεταξύ των οποίων και κεράσι) είπα να δοκιμάσω και μια φρουτένια γεύση της Inawera. Και δεν το μετανιώνω καθόλου. Πιθανόν η καλύτερη φρουτένια γεύση που έχω δοκιμάσει ως τώρα. Άρωμα όσο πρέπει ώστε να μη γίνεται υπερβολικό και πολύ καλή γεύση , ούτε υποτονική ούτε υπερβολική που δεν σε “μπουκώνει” με μια ελαφριά δόση καπνού, μιας και δεν είναι καθαρά φρουτένια γεύση.

TABACCO BLACK CHERRY με βάση Traditional της FA. Ισχύουν τα ίδια με τη διαφορά ότι είναι ελαφρώς πιο γλυκιά ως γεύση με λιγότερη την αίσθηση του καπνού. Φαίνεται ότι η Dirty Base προσθέτει στις γεύσεις μια πιο τσιγαρίσια αίσθηση. Προτιμώ την Dirty εκδοχή , είμαι όμως σίγουρος ότι πολλοί άλλοι θα προτιμήσουν της FA.

TABACCO TABACCO C Από τις πιο αγαπημένες, πιο τσιγαρίσια από τις προηγούμενες πολύ ισορροπημένη και γευστική , μάλλον περιέχει και κάτι από καφέ / φουντούκι ή κάτι τέτοιο. Θα μπορούσα να το ατμίζω όλη μέρα. Το σχόλιο της συζύγου σε μια σύντομη επαφή ήταν “Σαν κανονικό τσιγάρο”. Άλλο ένα αγαπημένο.

TABACCO TABACCO  Μοιάζει με το παραπάνω αλλά προς το πιο αρωματικό / γλυκό. Κάποιοι θα το προτιμούσαν σε σύγκριση με το παραπάνω. Οπωσδήποτε στα αγαπημένα.

TABACCO VIRGINIA Δυσκολεύομαι να το ξεχωρίσω από το TABACCO C , πέραν του ότι το Virginia μου δίνει μια μάλλον πιο ξηρή γεύση. Από τα κορυφαία.

TABACCO VIRGINIA με βάση Traditional της FA. Όχι τόσο ξηρό όσο το παραπάνω , λίγο , αλλά λίγο , πιο γευστικό και αρωματικό. Δεν ξέρω ποια εκδοχή θα προτιμούσα. Μάλλον και τις δυο.

TABACCO MORNING RAIN Το ατμίζω τώρα που γράφω και δεν μπορώ ακόμα ν’ αποφασίσω που να το κατατάξω. Πάντως είναι ενδιαφέρον και ατμίζεται ευχάριστα.

CHOCOLATE, Πολύ καλή γεύση  , όχι γλυκιά ούτε πικρή , καθόλου “ξελιγωτική” όπως κάποιες άλλες που έχω δοκιμάσει. Τέλεια συνοδός για τον πρωινό ελληνικό. Αγαπημένο αλλά όχι για όλη μέρα.

TABACCO BURLEY Ευχάριστη , ξεκούραστη γεύση προς την πιο γλυκιά πλευρά, καλή εναλλακτική για τα πιο καπνικά. Σίγουρα αγαπημένο.

TABACCO ORIENTAL Πιο καπνικό από το παραπάνω με μια πολύ ελαφριά αίσθηση φρύτου, μου θυμίζει  TOBACO C, άρα στα αγαπημένα. Πρέπει να πω ότι αρχικά μου φάνηκε αρκετά πιο φρουτώδες , αλλά όπως προείπα φαίνεται ότι κάποιες γεύσεις θέλουν το χρόνο τους.

Αυτά από μένα.
Καλά ατμίσματα σε όλους.

EDIT
ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΚΠΤΩΣΗΣ 10%  DISCO

Είναι Πολωνική εταιρία όχι Ρουμανική

Υπάρχει και άλλο site της Inawera http://www.inawera.com/index.php?op=list&language=en
που μεταξύ των άλλων έχει και αυτό http://www.inawera.com/flavours-for-raw-tobacco-leaves-c-2.html .
Όποιος καταλαβαίνει τι είναι ακριβώς ας μας ενημερώσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2014, 11:28 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 00:01 »
Blackjack...
ίσως είναι το πιο κατατοπιστικό μήνυμα που έχω διαβάσει...
ειλικρινά σε ευχαριστώ...
Έτσι μπορούμε να κρατήσουμε τις τιμές σχετικά χαμηλά...
Μπράβο !!!  :bye:  :respect:

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 00:33 »
blackjack  :thumpup: :thumpup:
Πράγματι οι τιμές που είδα είναι πολύ πολύ καλές! Μου κάνει εντύπωση πως τα αρώματα της flavourart τα πουλάει φτηνότερα από την μαμά εταιρία...

Edit: Να κάνω μια μικρή διόρθωση. Η εταιρία είναι πολωνική και όχι ρουμανική όπως αναφέρθηκε. Το βρήκα ψάχνοντας την ανάμεσα στους επίσημους αντιπροσώπους της flavourart (μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι πουλάει φτηνότερα τα αρώματα)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2011, 01:04 από crisx »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 01:31 »
@ blackjack
Σε ευχαριστώ για το τοπικ, μόλις βρήκα το site για τα ψώνια μου.
Το κακό είναι ότι δεν έχω paypal και ούτε ξέρω πως δουλεύει το ρημάδι.
Οπότε, όποιος από Αθήνα κάνει κίνηση για αγορά, ας μου στείλει ένα πμ να ψωνίσω και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 07:57 »
πολύ καλό και συμφέρων θα έλεγα .  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 08:54 »
blackjack  :thumpup:
Εχω ψωνισει 2 φορες απο το συγκεκριμενο eshop και απλα θα επιβεβαιωσω οτι ειναι αξιοπιστο και ταχυτατο.
Οι βασεις που πηρα ειναι πολυ καλες.
Τα wera garden , αν και ατμιζω κατα βαση σκετη vg , με κερδισαν!


Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 09:13 »
Ε ρε φίλε, τι με έκανες... άντε πάλι να δοκιμάζω αρώματα, λες και δεν με φτάναν αυτά που έχω...


Σου είναι δύσκολο να φωτογραφίσεις τι λέει απέξω η βάση , να δούμε τι σόι 'heavy metals' έλεγχο την κάναν;

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 09:49 »
Ευχαριστουμε  :respect: :respect: :respect:Θα τον δοκιμασω

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 11:28 »
Πολύ καλό blackjack  :thumpup:
Σε ξένο site βρήκα και τον εκπτωτικό κωδικό για 10% : SKIDKA
Δεν τον τσεκάρισα ακόμη αν ισχύει.

Edit: Ισχύει το τσεκάρισα  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2011, 11:38 από Lancerlot »

Αποσυνδεδεμένος blackjack

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 14:50 »
Παράλειψή μου να μην αναφέρω ότι χρησιμοποίησα τον κωδικό DISCO που δίνει 10% έκπτωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 20:00 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 14:59 »
Πολύ καλή η παρουσίαση σου blackjack

Το συγκεκριμένο μαγαζί θα το έχω στα υπόψιν την επόμενη φορά που θα χρειαστώ βάσεις αφού από Κίνα υπάρχει κίνδυνος προβλημάτων με το τελωνείο.

Αποσυνδεδεμένος blackjack

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 15:16 »
Ε ρε φίλε, τι με έκανες... άντε πάλι να δοκιμάζω αρώματα, λες και δεν με φτάναν αυτά που έχω...

Σου είναι δύσκολο να φωτογραφίσεις τι λέει απέξω η βάση , να δούμε τι σόι 'heavy metals' έλεγχο την κάναν;

Δυστυχώς είναι γραμμένα τα πάντα στα Πολωνικά , οπότε...

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 15:28 »
Θα τα έβαζα σε μεταφραστή. Αλλά τελικά είδα πως υπάρχει προδιαγραφή για βαρέα μέταλλα για την USP PG, νομίζω 5 ppm, οπότε αυτό που λέει είναι πως είναι μέσα σ' αυτά τα όρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 21:35 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 15:36 »
Πολύ καλό blackjack  :thumpup:
Σε ξένο site βρήκα και τον εκπτωτικό κωδικό για 10% : SKIDKA
Δεν τον τσεκάρισα ακόμη αν ισχύει.

Edit: Ισχύει το τσεκάρισα  :thumpup:

Δουλεύει μια χαρά μόλις παρήγγειλα με χρήση αυτού του κωδικού.

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 16:46 »
Καταρχάς να ευχαριστήσω καιγω με τη σειρά μου τον φίλο blackjack για την παρουσίαση, εύγε φίλε μου...

Παρήγγειλα κι εγώ δυο πραγματάκια...

Ρε παιδιά που τον βάζουμε αυτον τον κωδικό?????

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110556 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159777 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303234 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530744 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801596 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet