vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

324 επισκέπτες, 7 χρήστες
funes, Antiprosopos, Ηρακλης, manoslykos, kurtz, Parolos, Jorge

Twitter

Κλωνος NaRDA

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Κλωνος NaRDA
« στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 22:31 »
Εδω και καιρο εψαχνα εναν dripper για το σπιτι, εναν με εμφαση στη γευση.
Η αναζητηση μου κατεληξε σε μια χουφτα απο επιλογες, ωπου με συνοπτικες -νοκ αουτ-φαση-τζαμπιο-λιγκ- μεθοδους (ζευγαρια και ο νικητης περναει στην επομενη φαση δηλαδη) το τουρνουα το κερδισε ο Μικρουλης NaRDA. 

τι ειναι λοιπον ο NaRDA.

Ο NaRDA ειναι ενας 22mm dripper με δυο posts, αρα και μια αντισταση θα λεγατε -ορθως-, αλλα εχω δει στο δικτυο και παλαβους που εχασαν 324986 ωρες απο τη ζωη τους να χωρεσουν διπλες αντιστασεις. Δικος τους ο χρονος, οποτε και δεν μου πεφτει λογος στη τελικη (μαζοχες).
Ειναι φτιαγμενος απο ατσαλενιο ατσαλι (καθως αυτη μου φαινεται η πιο γ*αματη μεταφραση του stainless steel) και εχει την ιδιαιτεροτητα οτι ο αερας ερχεται απο δυο οπες (3mm x 1,5mm περιπου, αλλα ποιος μετραει -οχι εγω, το διαβασα στο ιντερνετ κι αυτο) που χτυπουν στα πλαγια την αντισταση και απο τις δυο πλευρες. Μαλιστα, οι δυο οπες αυτες ειναι ανοιγμενες με εναν τροπο σα δακρυ ουτως και ωστε να μην ειναι ευκολο να υπαρχουν διαρροες απο αυτο.

upload photo

To ριβγιου αυτο αφορα τον κλωνο (https://www.fasttech.com/product/4379400-narda-styled-rda-rebuildable-dripping-atomizer), οποιος θελει να ψαχτει για τον αυθεντικο υπαρχουν δυο μεγαλα προβληματα.
1. Ειναι ακριβος - 90 αμερικανικα δολλαρια
2. Ειναι πολυ περιορισμενη η διαθεσιμοτητα του, πρεπει να πατε στη facebook σελιδα του κατασκευαστη και απο εκει να περιμενετε ποτε θα βγαλει κομματια προς πωληση.

Οι πρωτη εντυπωση που ειχα οταν ανοιξα το κουτακι του ηταν "θεε μου, ειναι πολυ μικρο" -κατι παντα ασχημο να το ακουει ενας αντρας. 
Η δευτερη εντυπωση κοιταζοντας τον ηταν οτι "χμμμ μαλλον το στησιμο του θα ειναι πιο δυσκολο απο οτι εβλεπα στο ιντερνετς" - κατι αρκετα αληθινο.

Και να εξηγηθω ως προς την εντυπωση Β'. Κοιταζοντας τα posts συνειδητοποιεις πως η αντισταση θα πρεπει να μπει παραλληλα σε αυτο. Οτιδηποτε διαφορετικο θα εχει το τρομερο αποτελεσμα και φανταστικη ευρασιτεχνια να χτυπαει ο αερας το βαμβακι. Αρα πρεπει τα ποδαρακια της αντιστασης να καμφθουνε με αντιστοιχο τροπο, χωρις φυσικα να τζαλιασουμε την αντισταση. Επισης και σημαντικο οπως διαπιστωσα στην πραξη, πρεπει να καμφθουνε στο ιδιο "σημειο του οριζοντα" -αν καταλαβαινετε αυτην την τρομερη περιγραφη μου, στο ιδιο επιπεδο, στην ιδια ευθεια (δε μπορει, καποια απο αυτες τις περιγραφες θα ειναι κατανοητη). Ο τροπος που τελικα δουλευει σε μενα ειναι να γραπωσω και συμπιεσω την αντισταση με τσιμπιδακι και να λυγισω τα ποδαρακια το ενα απο τη μια πλευρα, το αλλο απο την αλλη (το βρηκα! ετσι ωστε να κανουν μια ευθεια!).
Πλησιαζοντας (και βριζοντας στο μεταξυ) τα posts ωστε να βαλουμε την αντισταση, αντιλαμβανομαστε πως εχει απλετο χωρο για μεγαλα συρματα, οπως και περιτεχνα builds, twisted, clapton κλπ (δεν νομιζω πως τα χρειαζεται, αλλα ο καθε ενας με τα βιτσια του). Κι αν πιστευατε πως τα δυσκολα τελειωσαν στο στριψιμο των ποδαρακιων, ειστε λαθεμενοι. Το κονσερτο για 2 χριστοπαναγιες και 4 καντηλια συνεχιστηκε και στην τοποθετηση του συρματος. Βλεπετε, καθως η αντισταση ειναι παραληλα με τα post, ειναι δυσκολο να χρησιμοποιησεις τρυπανακι για την ευθυγραμμιση. Η λυση ειναι να βαλεις την αντισταση σε γωνια στο επιπεδο των αντιστασεων και μετα με θερμανση της και τσιμπιδακι να την φερεις στη σωστη θεση. 

Κι επειδη οπως λενε κι οι κινεζοι (κι αν και δεν ειμαι κινεζος, αγορασα τον ντριππερ απο κινεζους, αρα και νομιμοποιουμαι να χρησιμοποιησω τη ρηση) μια εικονα ισουται με χιλιες λεξεις.

Τανταν!
upload img

Το παραπανω build που φτιαχτηκε μετα απο πολλη περισυλλογη και μελετη (τυχαια, μου ξεφυγε μια σβουρα στο coilmaster) ειναι 0.50mm Kanthal, 3mm πυρηνας και 8 σβουρες. Μου δειχνει το μοντ οτι βγαινει 0.7Ω αλλα εγω πιστευω οτι ειναι πιο γ*ματη, τελος παντων.
Και ναι, περισσοτερη ωρα μου πηρε να καταφερω να βγαλω τον ιριδισμο στη φωτογραφια παρα η αντισταση.

Φτασατε ως εδω? Μπραβο. Παμε τωρα στο βαμβακι.
Και πως, τι, γιατι.
Ας θυμηθουμε την βιολογια της Β'Λυκειου.

image hosting gif

Τελικα ολα ειναι βγαλμενα απο τη ζωη και την φυση γυρω μας.
Ακολουθουμε λοιπον την παραπανω εικονα εισαγοντας πρωτα μια γενναια ποσοτητα βαμβακιου.

upload photo

Οσο βλεπετε πιο πανω κι αλλο λιγο, ειχα βγαλει τα γυαλια μου και μου φανηκε περισσοτερο. Κι ας το ζορισει. Κι ας φαινεται πως ειναι υπερβολη. Τζιζους ως εδω φτασαμε, δε θα κωλοσουμε σε λιγο βαμβακι παραπανω. Κομμενο λιγο πιο περα απο τη βαση του μοντ κι αυτο γιατι εχει βαθυ πυθμενα κι ας μη του φαινεται του μπασμενου. Στη φωτογραφια ειναι καλλιτεχνικο το φλουταρισμα, να ξερετε. Αποψη. Οχι στραβοτραβηγμενη. Ουτε μαπα κινητο. Αποψη.

Επομενο βημα, το κοπη του βαμβακιου.

upload photo

Βουαλα, το βρωμοστομα εεε εννοω το χρωμοσωμα που λεγαμε. 

upload photo

Το καταβρεχουμε με ευχαριστηση βγαζοντας ολα τα νευρα που καναμε ως τωρα.

Και παμε τωρα στα καλα.. ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ.
Δινετε ενα δυο μπιζ στο μοντ για να δουμε οτι καπνιζει σωστα το δημιουργημα σας και το καπακωνετε.

Ας μιλησουμε τωρα λιγο (εγω δηλαδη) για τον NaRDA κανοντας δυο τρεις τζουρες (ετσι δεν κανουν στα βιντεο? ε εγω το κανω τωρα και εχετε την χαρα να μην με περιμενετε εμενα και τον καπνο να καταλαγιασει για να δειτε).

Ο σκοπος της αγορας ηταν να αποκτησω εναν dripper που να δινει εμφαση στη γευση. Αυτο το κανει και με το παραπανω ο μικρος. Η γευση του ειναι μαλλον οτι καλυτερο εχω παρει απο ατμομπλιμπλικια στη καριερα μου ως τωρα -και ειναι πολλα, πανω απο δυο τρια. Η γευση ειναι πλουσια και αμεση σε εναν θερμο ατμο που δεν μπουχτιζει και παραδοξως, δεν καιει. Το χτυπημα ειναι ανω του μετριου σιγουρα.
Φαινεται πως η εμπνευση να ειναι οι αεραγωγοι πλαγια στην αντισταση εχει πολυ αποτελεσμα, ειμαι εντυπωσιασμενος και σιγουρα το fiat uno των drippers θα μεινει πανω στο γραφειο μου και οχι σε συρταρι (ειμαι περηφανος για την συντακτικη εμπνευση της τελευταιας προτασης).
Θεωρω πως ειναι μια εξαιρετικη επιλογη για καποιον που ζητα εντονη γευση απο τετοιου ειδους ατμοποιητη, εφοσον ειναι διατεθιμενος βεβαια να ασχοληθει παραπανω απο τα συνηθησμενα στο στησιμο της αντιστασης.

Μερικες σκορπιες παρατηρησεις που δυσκολευομαι να βαλω σε προτασεις:

1. Δεν ζεσταινεται οσο θα περιμενα. Φυσικα αυτο θα αλλαξει αν καποιος βαλει με καποιο μαγικο τροπο δυο αντιστασεις.
2. Βαθυ πηγαδι, χωραει ανετα 20 σταγονες.
3. Δεν εχω παρει spitback, ΑΛΛΑ εχω παρει ζουμι (νοστιμο μεν, οχι επιθυμητο δε). Αυτο συμβαινει οταν τον εχω παραγεμισει ή οταν δεν εχει προλαβει να ποτισει το βαμβακι, Γιουζερ ερρο στα αγγλικα δηλαδη.
4. Τα o-ring του κλωνου ειναι υπερβολικα σφιχτα. Οπωσδηποτε βρεξιμο πριν κλεισει.
5. Γεμιζει και απο πανω, βγαζω drip tip και σταζω. Ανεση.
6. Η τζουρα του τερμα ανοιχτη ειναι ψιλοσφιχτη πνευμονικη ας πουμε, κλεινει ομως ευκολα και σιγουρα μπορει να "τσιγαρισει". Νομιζω οτι ειναι ενα μικρο κλικ πιο αερατος απο τον Cloud. Μπορει να κανω λαθος, αλλα να ξερετε ειμαι πολυ καλος στις υποθεσεις.
7. Γραφουν στα φορα πως οι βιδες που ερχονται με τον κλωνο δεν ειναι απο ατσαλενιο ατσαλι. Δεν περιμενα να το διαπιστωσω ο ιδιος, απο το ιδιο κλωνομαγαζο παρηγγειλα μαζι ενα σετ ατσαλενιες βιδες να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Ενα ησυχο κεφαλι ειναι ενα υγιες κεφαλι.
8. Το drip tip στις φωτογραφιες ειναι του Kayfun 5. Δε ξερω γιατι το εβαλα στη θεση του κανονικου. Σιγουρα θα ειχα εναν πολυ καλο λογο.

Σας ευχαριστω που υπομεινατε αυτο το ριβγιου ως το τελος, εισασταν υπεροχοι, το καλυτερο κοινο εβερ.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 22:42 »
Καρνταση super παρουσιαση.Τι στησιμο/ματα εχεις κανει?Drip tip εχεις αλλαξει η αυτο λευκο που ειχε μεσα?Εμενα μου θερμαινετε πολυ το εχεις αντιληφθει στον δικο σου κ αν ναι,εχεις κανει κατι για στρωσει?

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 22:46 »
ευχαριστω, ευχαριστω  :bow:

Αυτη τη στιγμη εχω, οπως γραφω και παραπανω, 0.7Ω με 3μμ διαμετρο και κανθαλ 0.5 παχος.
Δε μου ζεσταινεται, οχι δε θα το λεγα. 
Τωρα μολις εβαλα ενα λιγο ψηλοτερο drip tip (ενα απο εναν melo 2, να που κατι καλο βγηκε απο αυτη τη μιζερη δικαιολογια για ατμοποιητη) και ειναι μια χαρα, δινει και λιγο αερα στη τζουρα.
Βεβαια, εχω τον αερα τερμα ανοιχτο.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 22:48 »


Κι αν πιστευατε πως τα δυσκολα τελειωσαν στο στριψιμο των ποδαρακιων, ειστε λαθεμενοι. Το κονσερτο για 2 χριστοπαναγιες και 4 καντηλια συνεχιστηκε και στην τοποθετηση του συρματος. Βλεπετε, καθως η αντισταση ειναι παραληλα με τα post, ειναι δυσκολο να χρησιμοποιησεις τρυπανακι για την ευθυγραμμιση. Η λυση ειναι να βαλεις την αντισταση σε γωνια στο επιπεδο των αντιστασεων και μετα με θερμανση της και τσιμπιδακι να την φερεις στη σωστη θεση.


6. Η τζουρα του τερμα ανοιχτη ειναι ψιλοσφιχτη πνευμονικη ας πουμε, κλεινει ομως ευκολα και σιγουρα μπορει να "τσιγαρισει". Νομιζω οτι ειναι ενα μικρο κλικ πιο αερατος απο τον Cloud. Μπορει να κανω λαθος, αλλα να ξερετε ειμαι πολυ καλος στις υποθεσεις.



ωραια παρουσιαση :thumpup:
ωραιο στησιμο :thumpup: :thumpup:
μου αρεσει που ειναι σφιχτουλης
και ειναι τοσο μεγαλο θεμα το σεταρισμα εκει με τους πολους?

βαλε και φωτο απο ντριπτιπ και ολοκληρο

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2016, 23:00 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 22:50 »
Σε 2.5αρι με κανθαλ κ 4 σπειρες μου βγηκε 1.1, αλλα καιει ρε γμτ με λιγο κλειστες τις τρυπες, λες να στησω σε μεγαλυτερο πυρηνα?Απο drip tip δοκιμασα του V5 αλλα μακρια απο μεταλλικο πηρα κ κατι σταγονες κ γω για να πω την αληθεια.Θα δοκιμασω κ αλλα στησιματα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 22:51 »
Εσύ αγόρι μου είσαι στα χνάρια κάποιων πολύ μεγάλων ριβΓιούερζ.
Συνέχα το. Το 'χεις.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 23:03 »
Εσύ αγόρι μου είσαι στα χνάρια κάποιων πολύ μεγάλων ριβΓιούερζ.
Συνέχα το. Το 'χεις.  :thumpup:
ο σπαι και το AIO ταιριαζει και στην ερτ1 :))

Αποσυνδεδεμένος akis vasileiou

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 14:34 »
 τον πηρα και εγω.πολυ καλος :yes:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 14:41 »
Προσοχή στον κλώνο των 18€ από ελληνικό κατάστημα. Δεν ξέρω ποιάς εταιρείας είναι, αλλά είναι ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ.

Βίδες αίσχος, φινίρισμα αίσχος. ΜπούRDA σκέτη.

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 15:09 »
Εξαιρετική παρουσίαση. Έχω τον γνήσιο πολλούς μήνες τώρα για μένα ο καλύτερος dripper, φίλος μου έχει τον κλώνο πολύ καιρό τώρα, δεν έχει διαφορά στην γεύση κατά την άποψή μου, το μόνο αρνητικό, στον δικό του κλώνο είναι ένα σφύριγμα που βγάζει όταν ο αέρας είναι τέρμα ανοικτός. Για όσους τον αποκτήσουν να γνωρίζουν ότι το καλύτερο αποτέλεσμα είναι η αντίσταση να είναι ψηλά έτσι ώστε όταν κοιτάς μέσα από τις τρύπες εισαγωγής αέρα να βλέπεις το κάτω μέρος των σπειρών. Εγώ στήνω διαγώνια την αντίσταση με αυτόν τον τρόπο ο αέρας δημιουργεί δίνη με αποτέλεσμα το καλύτερο ντουμάνι. Ο Todds τον θεωρεί τον καλύτερο dripper για δύο χρόνια τώρα.


Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 22:25 »
Τον περιμένω και εγώ.

Προς το παρόν να μεταφέρω κάτι ενδιαφέρον που διάβασα στα φόρουμ του κινεζομάγαζου και έχει προφανώς εφαρμογή και σε άλλους ντρίπερς. Το εξηγούσε κάποιος μουσικός και φαινόταν να ξέρει για τι μιλάει, ανέφερε και την ονομασία του φυσικού φαινομένου την οποία και δεν συγκράτησα. Το σφύριγμα συμβαίνει όταν οι οπές στο καπάκι είναι απειροελάχιστα μικρότερες από τις εσωτερικές οπές. Στην αντίθετη περίπτωση δεν συμβαίνει, οπότε όποιος έχει ντρέμελ και υπομονή μπορεί να ανοίξει τις τρύπες στο καπάκι άφοβα και τέλος το σφύριγμα.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 10:30 »
Σκεφτόμουνα να χτυπήσω τον κλώνο από ελληνικό κατάστημα στα 18€.
Με έσωσες 
Stepeha....

Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 13:35 »
Παρέλαβα και εγώ τον κλώνο https://www.fasttech.com/p/5869600. Γνωστός μου τον είχε θάψει για τη γεύση, αλλά στήνοντας την αντίσταση ψηλά πήρα πολύ καλή γεύση με κανθαλ κλάπτον. Και η τζούρα του μου άρεσε τέρμα ανοιχτός - αν παραβλέψουμε το ελαφρύ σφύριγμα. Τον συνέκρινα και με τον Hadaly κλώνο βάζοντας το ίδιο υγρό σε ίδιο στήσιμο. Στην γεύση είναι πάρα πολύ κοντά, ίιιιισως ένα κλικ παραπάνω ο Hadaly. Η διαφορά είναι στη τζούρα που στον τελευταίο είναι αισθητά πιο απαλή. Ο Narda από την άλλη έχει σαφώς μεγαλύτερη χωρητικότητα. Ευχαριστημένος από την αγορά. Περιλαμβάνει και BF pin για όποιον ενδιαφέρεται.

Αποσυνδεδεμένος L1VESTRONG

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 14:32 »
Ο πρώτος μου dripper..Heavy Metal  ;D

Απ: Κλωνος NaRDA
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 16:09 »
σωστός ο livistrong με το μεγάλο driptip γιατί καίει πολύ. Γεύση και αίσθηση με πρώτο στήσιμο μέτρια , θα του δώσω κιάλλες ευκαιρίες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110721 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159949 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515418 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146487 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303292 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530833 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201478 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801672 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11081 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41005 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet