vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

307 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, dimitrisd

Twitter

Καλημέρα σε όλους...

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: καλησπερα σε ολους
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 22:05 »
Welcome φίλε dimgiann. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2527
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σας !!!
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 28, 2011, 19:31 »
Παιδια καλησπερα !!! Καλως σας βρηκα, αν και εδω που τα λεμε εγω τα εχασα . Ειμε ο Γιαννης απο Ευβοια, και λυπαμε που το λεω αλλα θελω μια πολυ μεγαλη βοηθεια. Απ'οτι διαβασα αν δεν κανω λαθος εχει 4 πωλητες εδω το Forum. Αν μπορει καποιος με pm να μου δωσει καποια λυση ωστε  να μην ψαχνωμαστε δημοσια, η καποιο τηλ.  Ευχαριστω !!! Ξεχασα βεβαια να πω οτι ημουν καπνιστης των 2 πακετων (μετα απο 3 χρονια αποχης περνωντας 25 ολοκληρα κιλα ) αλλα απο το καλοκαιρι και μετα κανω στριφτο απο καπνοπαραγωγο ( καλως η κακως), χωρις ομως να ξεπερνω τα 20-25 τσιγαρα ημερισιως. Αυτα για αρχη και βλεπουμε............................(Βασικο οτι δεν θελω να κοψω τη συνηθεια αλλα το τσιγαρο).

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Γεια σας !!!
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 29, 2011, 14:40 »
Γεια σου, Vrs5.
Υπάρχει ειδικό θέμα για αυτοπαρουσίαση νέων μελών εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αν θέλεις τα τηλέφωνα εμπόρων που εκπροσωπούνται στο φόρουμ, βρίσκονται στο πρώτο θέμα - μήνυμα στον πίνακα του κάθε εμπόρου. Του πίνακές τους θα τους βρεις εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html

Καλημέρα σε όλους...
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 13, 2011, 14:13 »
Καλημέρα παιδιά,

Είπα και γω να μπώ στην παρέα σας.

Νέος ατμιστής, άπειρος, αλλά προκειμένου να ξεκόψω απο το καρκίνωμα του τσιγάρου είπα οτι αξίζει τον κόπο.
Ξεκίνησα με ένα super mini γιατί δε μου καθότανε οπτικά η αίσθηση των υπόλοιπων, αλλά γρήγορα είδα οτι δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει δουλειά.
Μετά απο πολλή μελέτη εδώ μέσα λοιπόν, κατάληξα στο eGo-T (δεν πάω σε πιό extreme λύσεις).
Πήρα ένα απο τη NoBacco, και αμέσως φάνηκε καθαρά οτι αν κάποιο HT έχει πιθανότητες να θεωρηθεί σοβαρό "αντικατάστατο του τσιγάρου" είναι αυτό.

Απο τη διάρκεια του και την ευκολία χρήσης του (δεν ασχολείσαι μαζί του, απλά ρουφάς) μέχρι και γιατί όχι - την αισθητική του. Ενα όμορφο πιπάκι. Τι να τα λέω αφού τα ξέρετε...

Επόμενο βήμα όπως κάνατε όλοι πιστεύω είναι να παίξω με τα υγρά, να βρώ και γω τη "γεύση μου" και να κατασταλάξω...

Καλά ατμίσματα λοιπόν σε όλους μας...

Asxetos.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καλημέρα σε όλους...
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 13, 2011, 14:17 »
Καλημέρα επίσης.
Μιας και είναι το πρώτο σου μήνυμα, θα μπορούσες να δημοσιεύσεις εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html όπου έχουμε ειδικό θέμα για την αυτοπαρουσίαση των μελών του φόρουμ.

Μια καλησπέρα από έναν σύντομα πρώην καπνιστή...
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 30, 2011, 20:30 »
Καλησπέρα λοιπόν στην ωραία παρέα και συγχαρητήρια σε όλους για αυτό το υπέροχο forum, ιδιαίτερα στα παλαιά μέλη και τον admin που με έχουν βοηθήσει πολύ με τα posts τους τις τελευταίες ημέρες που έχω πέσει με τα μούτρα στο διάβασμα για το άτμισμα.

Έχω ρίξει τρελό διάβασμα γιατί όταν ανακοίνωσα σε φίλους και γνωστούς ότι θα αρχίσω το άτμισμα έλαβα από όλους ίδιες απάντησεις "Έλα μωρέ, αυτό κάνει περισσότερο κακό από το τσιγάρο", "Ο ατμός κάνει κακό στα πνευμόνια", "Χημικά είναι όλα" και άλλα ωραία. Όταν μάλιστα ρωτούσα που το ξέρουν μου έλεγαν ότι το άκουσαν από γνωστό, από τις ειδήσεις και άλλες αοριστολογίες. Φαίνεται ότι κάποιες βιομηχανίες δισεκατομμυρίων έχουν κάνει πολύ καλή και αθόρυβη δουλειά στον τομέα της παραπληροφόρησης....

Διάβαζοντας λοιπόν διάφορες μελέτες, posts σε αυτό το forum και σε άλλα διεθνή σχημάτισα την άποψη ότι μάλλον το άτμισμα είναι δεκάδες φορές πιο ακίνδυνο από το κάπνισμα και ήδη αρχίζω να παραγγέλνω τον εξοπλισμό. Σε αυτό θα ήθελα μια μικρή βοήθεια να μου πείτε καμια γνώμη αν είμαι καλυμένος με τις επιλογές μου για πρωτάρης.

Καπνίζω 15 περίπου στριφτά την ημέρα, σχεδόν ποτέ ολόκληρα και άρα αυτό που θέλω είναι να παίρνω 4-5 τζόυρες κάθε μια ώρα και λογικά δεν θα έχω πρόβλημα. Το μόνο που δεν μπορώ είναι τα έντονα αρώματα εκτός του καπνού (πχ με ενοχλούν οι κολώνιες, αρώματα χώρου και όλα τα σπρέυ) και έτσι παρήγγειλα

Ενα πλήρες σετ ovale EGO-T και είμαι έτοιμος να παραγγείλω ecopure rich tobacco low και Halo freedom juice ίσως και το torque 56 της Halo. Αν δεν κάνω λαθος το πρώτο είναι vg και τα άλλα pg. Τα υγρά αυτά είναι συμβατά με το ego-t? Θέλω να δοκιμάσω και τις 2 επιλογές (pg/vg) γιατί είδα ότι σε άλλους αρέσει το ένα και σε άλλους το άλλο. Με αυτά πιστεύεται ότι είμαι καλυμένος για αρχή?

Αν μπορούσε κάποιος παλιός να μου πει αν μου ξέφυγε κάτι από εξοπλισμό θα βοηθούσε πολύ. Επίσης αν και έχω διαβάσει πολλές κριτικές για διάφορα υγρά δεν έχω διαβάσει κριτικές για την αξιοπιστία των εταιρειών. Αν μπορεί κάποιος έστω και με pm για να μην θεωρηθεί διαφήμιση να μου πει ένα top 5 των πιο αξιόπιστων εταιρειών υγρών από άποψης ελέγχου ή να με παραπέμψει σε κάποιο site για να ψάξω θα ήμουν super.

Ευχαριστώ ελπίζω να μην σας κουράζω με αυτό το post και καλά ατμίσματα!!




Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μια καλησπέρα από έναν σύντομα πρώην καπνιστή...
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 30, 2011, 20:33 »
Αλλον ενα ατομ για καβάτζα.και αν σε παίρνουν τα ευρά κάντους 2.Και καλό διάβασμα.Α να μην ξεχάσω για τους φίλους σου που σου είπαν οτι ο ατμός κάνει κακό.Πες τους σε 2 μήνες να κάνετε μια κόντρα 100 μέτρα να δούνε ποιός θα τα φτύσει 1ος  ;D

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μια καλησπέρα από έναν σύντομα πρώην καπνιστή...
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 01, 2011, 00:02 »
Καλώς μας βρήκες :)
Όλα τα υγρά που ανέφερες είναι συμβατά με το Η.Τ. σου, το θέμα είναι αν είσαι εσύ συμβατός με αυτά :laugh1:
Θέλω να πω οτι (κυρίως) η VG πέφτει λίγο βαριά σε κάποιους ή δημιουργεί μικροπροβλήματα (φουσκώματα, σπυράκια έχουν αναφερθεί).
Όσο για τις εταιρείες, εγώ θα σου πω οτι όλες οι Ελληνικές είναι αξιόπιστες, αν φτιάχνεις δικά σου υγρά και θέλεις να είσαι σίγουρος πήγαινε σε flavourarts ή αν δεν σου περισσεύουν, σε Heaven Gifts. Εγώ από αυτά τα καταστήματα κανένα πρόβλημα με τα υγρά :yes:

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Μια καλησπέρα από έναν σύντομα πρώην καπνιστή...
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 01, 2011, 01:19 »
καταρχήν μπραβο γιατι απο τις ερωτήσεις σου φαινεται πως το ψαξες παρα πολύ πριν ρωτήσεις. ενώ οι πιο πολλοι (και εγώ μεσα σε αυτούς τα θέλαμε λίγο έτοιμα). έχω κι εγώ το ego-t και είμαι πολύ ευχαριστημένος οπότε το θεωρώ καλή επιλογή.

απ'όσα εχω ακουσει εδω μέσα κατα γενική ομολογία τα υγρα ecopure rich tobacco και Halo freedom θεωρούνται απο τα πιο ωραία, δεν έχω δοκιμάσει κανένα αλλά για να το λένε τόσοι μάλλον θα χουν δίκιο.

θα σου πρότεινα επίσης να πάρεις μέν 2 ατμοποιητές αλλά όχι ίδιους με αυτούς που έχεις.  πάρε κάναν 510 lr  να δοκιμάσεις. εγώ από τοτε που τους δοκίμασα δέν έχω ξαναβάλει τον ego ατμοποιητή.

από τη δεύτερη παραγγελία κι όλας αν έχεις το μεράκι και την όρεξη θα σου λεγα να πάρεις και υγρά για να φτιάξεις μόνος σου.. έχει πλάκα και μπορεί να πετύχεις πολύ καλους συνδιασμούς.

άμα θες ρίξε μια ματιά και σε αυτό όταν πριν 1 μήνα μου δίναν εμένα συμβουλές για το τι να παραγγείλω. τα παιδιά ήταν καταπληκτικά. http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2036.0.html

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Μια καλησπέρα από έναν σύντομα πρώην καπνιστή...
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 01, 2011, 01:26 »
Θα σε συμβούλευα να πάρεις και 1x510 LR.

Απ: Μια καλησπέρα από έναν σύντομα πρώην καπνιστή...
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 01, 2011, 03:31 »
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις.

Οπότε, βάζω στο πρόγραμμα και άλλο έναν ατομ (τώρα διαβάζω για τον 510 LR) γιατί δεν θέλω να σκέφτομαι, αν με το καλό το κόψω, ότι μπορεί να ξανακυλήσω στο κ.τ. από τεχνικό πρόβλημα.

Απότι κατάλαβα τα υγρά είναι το μυστικό. Στόχος μου είναι να φτιάχνω τα δικά μου γιατί μου φαίνεται ωραίο και μερακλιδικο χόμπυ αλλά λέω να περιμένω να αξοικοιωθώ λίγο μην κάνω καμιά βλακεία και με στείλω αδιάβαστο :)


Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μια καλησπέρα από έναν σύντομα πρώην καπνιστή...
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 01, 2011, 03:34 »
Αδιάβαστο δύσκολα να σε στείλουν φίλε iannis ... Λίγο μελέτη θέλει απλά .... Η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις με έτοιμα υγρά και μόλις πάρεις γενικά τον αέρα αρχίζεις τους πειραματισμούς ... Οι περισσότεροι αυτό κάναμε .. :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μια καλησπέρα από έναν σύντομα πρώην καπνιστή...
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 01, 2011, 05:15 »
Παράθεση
Απότι κατάλαβα τα υγρά είναι το μυστικό. Στόχος μου είναι να φτιάχνω τα δικά μου γιατί μου φαίνεται ωραίο και μερακλιδικο χόμπυ αλλά λέω να περιμένω να αξοικοιωθώ λίγο μην κάνω καμιά βλακεία και με στείλω αδιάβαστο (Image removed from quote.)
Φίλε Γιάννη , το μυστικό δεν είναι τα υγρά, με ότι υγρό και αν ξεκινήσεις αν έχει αρκετή νικοτίνη θα σε καλύψει. Το υγρό σε 2-3 μέρες συνηθίζεται ( εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων).
Το μέγα πρόβλημα του ΗΤ είναι οι ατμοποιητές. Μη διστάσεις να αγοράσεις 4-5 510 LR και 2-3 Τ για καβάντζα. Επίσης χρειάζεσαι 2ο φορτιστή αν δεν έχεις ήδη παραγγείλει.

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Μια καλησπέρα από έναν σύντομα πρώην καπνιστή...
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 01, 2011, 11:04 »
καλώς μας ήρθες  Γιάννη ,
καλή επιλογή του ego-t   και εγω είμαι της γνώμης οτι τα δικά σου υγρά είναι καλύτερα και απο μεριάς χόμπι και για οικονομία .
εγώ με την σειρά μου θα σου προτείνω να δοκιμάσεις ενα πακέτο diy από το γνωστό μαγαζί με τις 5 γεύσεις  ώστε να δεις πια σου αρέσει να πάρεις από flavorart.
μην ξεχάσεις καβατζα ατμο. και μπαταρια    :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2527
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μια καλησπέρα από έναν σύντομα πρώην καπνιστή...
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 01, 2011, 12:14 »
Συμφωνω με τα παιδια συνονοματε και απλα θελω να υποστηριξω και εγω με τη σειρα μου τους LR που αν μη τι αλλο θα βοηθησουν με το χτυπημα τους να κατεβασεις τα mg  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2011, 17:51 από Γιαννης vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110719 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159947 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515417 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146487 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303284 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530833 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201478 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801670 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11077 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41005 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet