vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 3 χρήστες
DavidMex, camber, Jorge

Twitter

Οι καλύτεροι Επισκευάσιμοι Ατμοποιητές (RBA) για καθημερινή-εξωτερική χρήση

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εγώ που είμαι της McLaren, παίζω εδώ ή τρώω πόρτα?

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
@kristoff, ό,τι έγραψα παραπάνω μιλούν για μένα, όχι για κάτι που εσύ είπες. Στην αρχή του νήματος έβαλα ως παράδειγμα τον υπέροχο Avocado. Δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω σήμερα, δεν κρύβω τίποτα σε σαλόνια, δεν ζω για ατμιστικές ηδονές στον κοινωνικό μου κόσμο. Δεν με αναβαθμίζει κανένας high-end ατμοποιητής, δεν ψάχνω κορυφαία απόδοση μπανάνας. Δυστυχώς ή ευτυχώς όμως, δεν υπάρχει τέλος.

Συγγνώμη, παιδιά, πρέπει να φύγω.  

Σημ. @Cruiser79, καλησπέρα.
Πρέπει να είσαι απ' τα ιδανικότερα παραδείγματα. Δηλ. να μπορείς ν' ατμίζεις με ποιότητα. Να γνωρίζεις, δηλ., πως δεν είναι μονόδρομος στα ευρώ, αλλά να ξέρεις τι σου γίνεται στον ατμιστικό σου κόσμο. (όταν σε φτάσω, -σύντομα δηλ.- σε πάτησα χάμω σαν χταπόδι...).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2016, 16:09 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Θα καταλάβαινα αυτή τη σκέψη αν η συχνότητα χρήσης του εξοπλισμού επηρέαζε κάποιον τρόπο την απόδοση του. Τότε θα είχε νόημα να φυλάμε τον "καλό" ατμοποιητή για ιδιαίτερες στιγμές.

Αυτό συμβαίνει με κάποια προιόντα που έχουν συγκεκριμένο χρόνο λειτουργίας ή που με τον καιρό η ποιότητα τους φθίνει. Για παράδειγμα η λάμπα ενός projector. Έχει νόημα να μην βλέπεις πρωινάδικα στον projector και να μην βάζεις την ferrari στο χωράφι.

Από την στιγμή που είτε τον χρησιμοποιείς κάθε μέρα όλη μέρα είτε μια φορά τον χρόνο, η απόδοση του δεν αλλάζει, δεν βλέπω καμία διαφορά.

Και μην ακούσω για τα o-rings που αλλάζουν με ελάχιστα ευρώ ε  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Αυτό που έχει ακόμα πιο πολύ νόημα είναι μην βλέπεις καθόλου πρωινάδικα. Όταν φτάσεις στην ηλικία μου  ο εγκέφαλος σου θα σε ευγνωμονεί...

Όσο για την ferrari, κι εγώ δεν την βάζω ποτέ στο χωράφι. Άλλωστε δεν έχω χωράφι...


ΥΓ. Το σκίσαμε το νήμα γι' αυτό να συνεισφέρω στο αρχικό ερώτημα λέγοντας Squape R(s). Από πολύ σφιχτός έως αρκετά αεράτος, δεν στάζει ποτέ, δεν χαλάνε τα στησίματα του με τίποτα, του αρέσουν όλα τα υγρά, γεύση μαγική. Μια χαρά! :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Ρε σεις? Τοσες πολες φεραρι κυκλοφορουν εδω κ δεν το χα παρει πρεφα?  :tongue_smilie:
επι του θεματος.... φαινομενο-τηλεμαχος. 

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Στους 7 μήνες που είμαι με τον ατμό έχω ήδη 6 ατμοποιητές όλοι επισκευάσιμοι με εξαίρεση τον subtank mini που τον δούλεψα για 20 μέρες με αντιστασεις έτοιμες.
Εχω καταλήξει με την σειρά που τους χρησιμοποιώ
1)Kayfun 5 κλώνος.Πανεύκολος στο στήσιμο,γέμισμα ωραίος σε τζούρα πολύ καλός σε γεύση
2)Avocado 24.Επίσης πανεύκολος στο στήσιμο,γέμισμα και φουλ στα ντουμάνια και στα ρεύματα και γεύσεις
3)Τηλέμαχος κλώνος.Τα ίδια και αυτός αλλα για πιο χαλαρά πράματα
4)Velocity.Ντουμάνια και μόνο nothing else.Κυρίως για δοκιμές των υγρών που ετοιμάζω

Joyetech aio για τι δουλεια καθως δεν με βολευει να εχω μοντακι συνεχως στην τσεπη.

Kayfun lite plus οποτε θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο πχ ενα ταξιδι,μια παραλια ,μια αποστολη στο διαστημα οταν κατσει φαση.

Ολες τις υπολοιπες φασεις phenomeno lite.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
@JoeBarTeam

Το μοναδικό που θεωρώ ότι γνωρίζω καλά, είναι το να μπορώ να καταλάβω ατμίζοντας ένα υγρό, αν έχει να δώσει παραπάνω σε άλλον ατμοποιητή. Για παράδειγμα, πρωτοδοκίμασα το Symmetry Six σε Φαινόμενο και  πρώτη μου αντίδραση ήταν ότι "σε KF θα κεντάει". Τώρα, περί ατμίσματος με ποιότητα, θεωρώ ότι κάποιες συνήθειες αποκτούν ποιότητα όταν συνδυάζονται με αγαπημένες προσωπικές στιγμές. Αυτές για μένα, μπορεί να είναι ένα βράδυ χαλάρωσης μετά από μια δύσκολη εβδομάδα. Για έναν νταλικιέρη, μπορεί να είναι ξημερώματα στον Ασπρόπυργο με 90 χιλιόμετρα στο Volvo. Δεν νομίζω ότι είναι ο ατμοποιητής που συνεισφέρει εδώ αλλά ο συνδυασμός του με ένα υγρό.

Όσο για το χταπόδι, αποτελεί εξαιρετικό ουζομεζέ, ιδιαίτερα παρέα με ελαφρύ καπνικό υγρό... ;D

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
"Όσο για το χταπόδι, αποτελεί εξαιρετικό ουζομεζέ, ιδιαίτερα παρέα με ελαφρύ καπνικό υγρό... " ... το πάς φιρί φιρί για off topic :tongue_smilie:.

Στο θέμα μας τώρα, αν και καινούργιος, και επειδή έκανα το forum φύλλο και φτερό, αγόρασα (καθότι φτωχαδάκια..ακούς cpbaroque?) τον toptank της kunger για τον λόγο του θέματος. Πανεύκολο στήσιμο και έχω και δεύτερη RBA κεφαλή έτοιμη στο τσαντάκι, ανά πασα στιγμή την αλλάζω και είμαι έτοιμος.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Οf topic mode on.
Σήμερα προσπάθησα να στήσω τον τοπτανκ και δεν τα κατάφερα :laugh1: :laugh1: το 32mm σύρμα μου φάνηκε σαν οπτική ίνα :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Στο θέμα μας τώρα, αν και καινούργιος, και επειδή έκανα το forum φύλλο και φτερό, αγόρασα (καθότι φτωχαδάκια..ακούς cpbaroque?) τον toptank της kunger για τον λόγο του θέματος. Πανεύκολο στήσιμο και έχω και δεύτερη RBA κεφαλή έτοιμη στο τσαντάκι, ανά πασα στιγμή την αλλάζω και είμαι έτοιμος.

Ακούω, ακούω και σε διαβεβαιώ πως, κόντρα στις συμβουλές της γιαγιάς μου που έλεγε πως δεν είναι αρκετά πλούσια για να αγοράζει φθηνά αντικείμενα, ο ατμοποιητής που ανέφερα στο επίμαχο ποστ μου κόστισε λιγότερο από τον toptank μιας και είναι εξ ανατολής κλώνος. Τον έχω 3-4 μήνες και όλα καλά μέχρι στιγμής (τόσο καλά που έχω αρχίσει πλέον να αμφιβάλλω για την μέχρι χθες αδιαμφισβήτητη σοφία της γιαγιάς μου). :)


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Οf topic mode on.
Σήμερα προσπάθησα να στήσω τον τοπτανκ και δεν τα κατάφερα :laugh1: :laugh1: το 32mm σύρμα μου φάνηκε σαν οπτική ίνα :lotpot:

....χωρις σχόλιο....  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Οf topic mode on.
Σήμερα προσπάθησα να στήσω τον τοπτανκ και δεν τα κατάφερα :laugh1: :laugh1: το 32mm σύρμα μου φάνηκε σαν οπτική ίνα :lotpot:


Mάλλον πρέπει να σου βρούμε ατμοποιητή με ντεκ 50mm και βίδες Μ3 :laugh1:

Πλάκα κάνω εεεεεεε. ;D

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Σαββα? εχω κατι συρματοσχοινα απο ενα βιτζι αγκυρας ρε συ...  τα θες ή να τα δωσω σε κανα παλιατζη? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Ακούω, ακούω και σε διαβεβαιώ πως, κόντρα στις συμβουλές της γιαγιάς μου που έλεγε πως δεν είναι αρκετά πλούσια για να αγοράζει φθηνά αντικείμενα, ο ατμοποιητής που ανέφερα στο επίμαχο ποστ μου κόστισε λιγότερο από τον toptank μιας και είναι εξ ανατολής κλώνος. Τον έχω 3-4 μήνες και όλα καλά μέχρι στιγμής (τόσο καλά που έχω αρχίσει πλέον να αμφιβάλλω για την μέχρι χθες αδιαμφισβήτητη σοφία της γιαγιάς μου). :)

ok με έψησες, στην επόμενη ευκαιρία θα τον χτυπήσω και εγώ ;D .

off topic mode OFF

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084084 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 54 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476268 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114633 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos