vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

349 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, I.P, Mantis039, grag, Ribot, Jorge, morfeas, tasos1976, tibolaso, Buliwyf

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Πιστευω οτι με καποιο τροπο πρεπει να γινεται αναφορα και στους εργοστασιακους για να δοθει η δυνατοτητα ενημερωσης και σε αυτους που για οποιοδηποτε λογο δεν στηνουν επισκευασιμους ή ασχολουνται και με τις δυο κατηγοριες

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Για τις εργοστασιακες κεφαλες θα πρεπει να ανοιχτει αντιστοιχο νημα στην κατηγορια "ατμοποιητες εμποριου"
Οποιος θελει.... :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Έγινε αλλαγή του τίτλου και διαγράφηκαν μηνύματα που είχαν να κάνουν με εργοστασιακούς που δέχονται μόνο έτοιμες κεφαλές ή αν έχουν επισκευάσιμο κομμάτι, προσφέρεται μόνο ως λύση "ανάγκης" χωρίς σωστό deck όπως π.χ.. Nautilus, Cubis κτλ.



Για "τσιγαρίσους" εμπορικούς ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) ανοίχτηκε καινούργιο θέμα εδώ:
Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Αλλος ενας τσιγαρισιος και πολυ σφικτος επισκευασιμος ειναι ο russia 91%

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Εγω παλι εχω φαει σκαλωμα να βρω εναν ατμοποιητη με μεγαλη διαμετρο (24-30mm), που να απευθυνεται ομως ΚΑΙ σε λατρεις της σφιχτης τζουρας...
Περιμενω ενα καινουργιο box που υποστηριζει μεγαλη διαμετρο σε ατμοποιητες, γι αυτο και μπηκα σε αυτην την ερευνα.

Το ιδανικοτερο για μενα δηλαδη θα ηταν π.χ 25 η' 28 η' ακομα και 30mm διαμετρος, με χωρητικοτητα 6+ ml .... να το στηνω και μετα να το ξεχναω :yes:


Αν εχει παρει το ματι κανενος, η' εστω να εχει ακουσει κατι, εδω ειναι το μερος να το μοιραστει μαζι μας :)


Αποσυνδεδεμένος Theorestis

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλους.
Είναι η πρώτη φορά που γράφω συνήθως διαβάζω γιατί θεωρώ ότι δεν έχω να προσθέσω κάτι άξιο λόγου.
Αποφάσισα να γράψω γιατί το ερώτημα του θέματος ταιριάζει απόλυτα με τις δικές μου αναζητήσεις.
Πρόσφατα λοιπόν αγόρασα μετά απο αρκετή διερεύνηση τον Tayfun GSL.
Είναι 30mm η διάμετρός του σχετικά μεγάλος σε ύψος -αλλά με δυνατότητα μείωσης του ύψους με πρόσθετη αγορά τανκ -και με δυνατότητα ελέγχου του αέρα σε δύο επίπεδα.
Τον έχω περίπου 5 ημέρες και νομίζω ότι έχει την πιο σφυχτή τζούρα από οποιοδήποτε άλλο επισκευάσιμο έχω δοκιμάσει.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Άκης Παπ

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Tayfun GSL? Που τον βρίσκουμε?

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Γεια σας παιδια! 
Να προτεινω στην λογικη που συζητηθηκε και τον Ego One της Joyetech καθοτι παιρνει πολυ καλες επισκευασιμες κεφαλες clr λέγονται στις οποιες κανονικα αλλαζεις συρμα και βαμβακι και αποτι μου παν εμπιστα μελη του φ κρατανε κανενα 3 μηνο. Μετα μαλλον χαλαει το o-ring και καπως τα τα φτυνει το υλικο.. αυτο πρεπει να το ψαξω λιγο παραπανω :hmmm:
Αυτες κανω τωρα κι εχω να παρω καινουρια αντισταση 1 μηνα! Με 8 ευρω συρματα και βαμβακι εχω ξενοιασει!!! 
Και οι τζουρες βερες σφιχτες!
Για να καταλαβετε χθες τραβηξα τζουρα απο avocado 24αρη φιλου και πνιγηκα :shock_sick_01: :))

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Tayfun GSL? Που τον βρίσκουμε?

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

επίσης επειδη έχουμε και κρίση τον βρίσκουμε και εδώ.. https://www.fasttech.com/products/0/10009199/3671300-tf-gsl-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer-5ml 

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Με σειρά κατάταξης από τον πιο σφιχτό στον πιο ανοιχτό,
  • Phenomenon Zest με τις υπερυψωμένες τρύπες.  Πιο σφιχτός και από στριφτό τσιγάρο και με όλες τις τρύπες του τανκ ανοιχτές
  • Hurricane στην μικρότερη τρύπα
  • Taifun GSL στην μία τρύπα
  • NextGen στην μικρότερη τρύπα
  • Calix v1 - Apollo με τον αέρα από κάτω και τον πόλο με την βίδα
  • Eviva στην μία τρύπα
  • KFl+
  • Apollo με τον πόλο χωρίς την βίδα
  • Rose v2
  • Aqua v2

Έχω δοκιμάσει και άλλους αλλά δεν τους αναφέρω γιατί πάμε στο πιο αεράτο...

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Κι ο Squape Rs στις μικρές τρύπες είναι πολύ καλός!!!!
Δεν ξέρω τι γίνεται σε σχέση με τον Huricane....

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Ο Hurricane σε σχέση με τον Squape R(s) είναι πολύ πιο αεράτος - σαν να 'χεις ξεχάσει την πόρτα ανοιχτή...


Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Squape δεν έχω δοκιμάσει άλλα ο Hurricane, στην μικρή τρύπα, είναι πολύ σφιχτός, πιο σφιχτός από τον Taifun.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Για να καταλάβεις Αντώνη, τον hurricane τον βάζω στην πρώτη (μικρή) τρύπα ενώ τον Squape στην τρίτη ή τέταρτη (ξεκινώντας από την μικρότερη). Ο Squape μπορεί να γίνει πάρα πολύ σφιχτός αν θέλεις. Σαν ναυτιλάκι... :yes:




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110762 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159967 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515422 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530849 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801677 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet