vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

308 επισκέπτες, 6 χρήστες
treloneritis, lagoudakis, th3ofilos, maprix, manoslykos, Blackwolf

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
για τσιγαρισια τζουρα phenomenon zest και για πιο ανετη τσιγαρισια phenomenon lite

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνω και εγω με Βασιλη (shadockan) για τους δυο παρακατω.


Eviva αρκετα σφιχτος, 23αρης 3+ ml, δυνατοτητα dripper και κονταινει κι'αλλο.


Nextiny, τον βρισκω οτι γινεται ακομη πιο σφιχτοτζουρης απο τον eviva και οσο για το μεγεθος ειναι ακομη μικροτερος και απο τον eviva dripper. Αλλα ειναι meshατος βεβαιως βεβαιως.


Επισης Phenomenon zest (με τις 3 τρυπες)


Phenomenon zest με τις δυο τρυπες θα ειναι αρκετα πιο σφιχτος, δεν τον εχω και δεν τον εχω δοκιμασει ποτε ομως.

Old time classic: kayfun lite plus

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
δηλαδή εγώ που χρησιμοποιώ και τους 2 δεν είμαι off topic ε;  :)

....kayfun LP 5pawns   - σκέτο τσιγαράκι....

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Ότι και να χρησιμοποιείς είσαι on topic.

Εγώ θα πρότεινα εκτός από τον KL+ που είναι πλέον ταυτόσημος με την έννοια της σφιχτής τζούρας και τους:

1. Φαινόμενο Lite

2. Kayfun mini V3

Όχι τόσο πολύ σφιχτοί ώστε να κάνεις μάγουλα, αλλά εγώ τους συνήθισα μέσα σε μία μέρα και πλέον ο Kayfun Lite plus μου φαίνεται πολύ σφιχτός.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Φαινόμενο zest 0,8 ο ορισμός της σφικτή τζουράς δεν τον άντεχα τον έκανα 0,9.
Εβιβα με μισή τρύπα ανοιχτή απλά τέλειος.
Και φυσικά kayfun LP.
Κάποιες φορές τιμω κ τον ταπεινό CE 5 aspire αρκετά σφιχτή τζουρα από τους εργοστασιακους.

Αποσυνδεδεμένος satya

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "No mud, no Lotus"
Είμαι λάτρης του ταπεινου πλην τιμιου Delirium Swiss Slim v2  :)
Ό,τι άλλο έχω δοκιμάσει μου φαίνεται πολύ αεράτο.

Γούστα είναι αυτά, n'est-ce pas? ;D

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Να συμπληρώσω ότι ο eXpromizer έχει και nano kit που τον μικραίνει αισθητά και μειώνει τη χωρητικότητα στα 2,5ml, εντάξει δεν τον κάνει και πραγματικά μικρό αλλά αν φανταστείτε ότι στο κανονικό του μέγεθος πάνω σε ένα istick 60 TC μοιάζει σαν να κρατάς το σπαθί των τζεντάι είναι καλύτερο να έχεις τη λεπίδα διπλωμένη  
Τσιγαρίσια και μάλιστα από πολύ σφικτή μέχρι και πολύ αεράτη κάνει και ο Goblin mini V2 ειδικά αν στηθεί με μονή αντίσταση
Ναι δικιο με το nano τον εχω εδω και μηνες τωρα.να φανταστεις με το νανο εχε το υψος του subtank...Οποτε νταξει δεν το λες και νανο.Βεβαια οταν ξαναεβαλα το κανονικο τανκ ηταν σαν πυραυλος αλλα νταξει εχει και αυτο την χαρη του

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ΄τις διαστασεις που ψαχνεις και για τσιγαρισιες τζουρες, θα σου προτεινα την eviva και τη sophia με το gv telescopic tank.

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Παιδια το θεμα το ανοιξα στους "επισκευασιμους ατμοποιητες"
Παρολα αυτα υπαρχουν πολλοι εργοστασιακοι που εχουν ΚΑΙ επισκευασιμο deck.
Νομιζω δεν θα ηταν κακο να συμπεριλαβουμε κι αυτους, αλλα τα σχολια και οι εμπειριες να ειναι μονο για το επισκευασιμο κομματι, και οχι για τις ετοιμες αντιστασεις.
Ετσι νομιζω θα ειμαστε ΟΛΟΙ on-topic :)

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Φαινομενα,Σοφιες,Καηφουνια και λοιπα 100 + €....
Καμμια προταση για πιο φθηνια?
Γιατι με τα κλωναρια ειναι ρισκο...
Μπορει να δουλευουν χαρτι,μπορει και να εχουν θεματα και αμα δε μπορεις να παρεις απο Κινα λογω καρτας ειναι θεμα

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
αν εξαιρέσουμε τους κλώνους οι τιμές δύσκολα θα κατεβουν
δικια μου πρόταση cloud one κλώνος (προσοχή όχι ο αυθεντικός)
έχει αυτό που ζητάς και συμφέρει

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
εγω επειδη κλωνους πια του φοβαμαι..(πηρα 1 τηλεμαχο κλωνο και βγηκε σκουρια σε 5 μερες)τα εσκασα μεν αλλα εσβησα απο ατμοποιητες με τον φαινομενον και τον εβιβα..εχω οσα ζηταω και δεν θελω κατι αλλο!!!!

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Δυστυχως στην επικεφαλιδα εχει περιορισμο στον αριθμο των γραμματων, και δεν χωραει να γραψω πιο αναλυτικα το θεμα...Αμα σκεφτω κατι πιο συντομο θα το αλλαξω :hmmm:


Εχω απομακρυνθει απο τους εργοστασιακους εδω και πολλα χρονια.
Και στην αρχη μονο για πολυ λιγο δουλευα με ανταλλακτικες κεφαλες !!

Παρολα αυτα ομως υπαρχουν τωρα πολλοι εργοστασιακοι που δινουν την δυνατοτητα να στησουμε και μονοι μας.
Ακουγετε οτι ειναι το μεταβατικο σταδιο για να περασουμε απο τους εργοστασιακους στους αποκλειστικα επισκευασιμους.

Οποτε θεωρω οτι ενας ατμοποιητης που κανει και τα 2 και δουλευει καλα με δυνατοτητα σφιχτης τζουρας με το επισκευασιμο κομματι, ειναι κι αυτος αξιος λογου.

 

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Ειναι αξιοι λογου αλλα υπαρχει και ενα αρνητικο σε αυτους, ο περιορισμενος χωρος στο deck για το στησιμο

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Συμφωνω !!!!

Γι αυτο και ανοιξα το θεμα στους "επισκευασιμους"
Εκει θα ηθελα να επικεντρωθουμε πιο πολυ  :)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Το νημα προβλεπεται να παρει φωτια :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Ειμαστε πολλοι τελικα, αλλα σκορπιοι ;D
Καιρος να μαζευτουμε... :)

Θα προτεινα-παρακληση οσοι μπορειτε , οταν προτεινετε ατμοποιητες να βαζετε και κανενα link απο παρουσιαση, καταστημα, η' YouTube , ωστε να ειναι πιο ευκολο να βλεπουμε τις προτασεις :)

Και οι παρουσιασεις ατμοποιητων που δουλευουν καλα ΚΑΙ σε σφιχτες τζουρες, νομιζω οτι επιτρεπονται και ειναι On-Topic ;)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110667 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159870 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515339 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146480 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303276 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530803 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801634 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40993 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet