vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, camber

Twitter

ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 25, 2017, 22:36 »
Τελικά τι γίνεται με την ημερομηνία λήξης? Λήγουν τα αρώματα έχω καμιά δεκαρια της ατμος που λήξανε πέρισυ. Να τα πετάξω?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 25, 2017, 22:38 »
Εγώ, ό,τι έχει ημερομηνία λήξης το πετάω. Διαβάζω ότι τα αρώματα απλώς χάνουν την έντασή τους.
Εγγυήσεις δεν υπάρχουν  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 25, 2017, 22:44 »
Τελικά τι γίνεται με την ημερομηνία λήξης? Λήγουν τα αρώματα έχω καμιά δεκαρια της ατμος που λήξανε πέρισυ. Να τα πετάξω?
Άμα είναι κοντά στην ημερ λήξης καντα άφοβα. Τώρα άμα έχουν λήξει εδω και 1+χρόνο άστο καλύτερα για σιγουριά.
Ψάχνω ενα άρωμα μπανάνας καλό όμως. Έχετε να προτείνεται κάτι?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 25, 2017, 22:54 »
Είμαστε off topic βέβαια, αλλά η ripe banana της TPA είναι απίθανη. Πάντα με τις επιφυλάξεις της υποκειμενικότητας. :yes:

Να ανοίξουμε ενα θερινό νήμα για φρουτένια αρώματα?

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 856
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 26, 2017, 01:03 »
Τελικά τι γίνεται με την ημερομηνία λήξης? Λήγουν τα αρώματα έχω καμιά δεκαρια της ατμος που λήξανε πέρισυ. Να τα πετάξω?
Έχει ξανασυζητηθεί το θέμα, με κατάληξη οτι αρώματα και βάσεις διαρκούν πολύ περισσότερο από την υποχρεωτικά αναγραφόμενη ημερομηνία λήξης. Εννοείται βέβαια οτι έχουν φυλαχθεί σωστά. Ο ίδιος ο Atmoslab που είναι χημικός, είχε πει οτι ίσως με τον καιρό το άρωμα να εξασθενίσει λίγο και να χρειαστεί να προσθέσουμε παραπάνω... Άλλο μέλος του φόρουμ μας είχε θυμίσει ως παράδειγμα το μέλι το οποίο δεν λήγει ποτέ, όμως αναφέρει υποχρεωτικά ημερομηνία λήξης. Συμπτωματικά σήμερα είδα ημερομηνία λήξης σε χαρτοπετσέτες!
Η γνώμη μου και με κάθε επιφύλαξη αφού δεν είμαι ειδικός, είναι οτι αν τα φύλαξες σωστά και μυρίζουν σωστά, άτμισέ τα. Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα τελείωσα φράουλα που έληγε το 2012 και ήταν μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος phil_marlowe21

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 26, 2017, 03:23 »
[justify]Έχω δοκιμάσει το #17. ORANGE. Μέχρι στιγμής μεγάλη απογοήτευση. Από πλευράς γεύσης μου βγάζει πιο πολύ την πίκρα της φλούδας του πορτοκαλιού παρά τη γεύση του χυμού του πορτοκαλιού. Πολύ έντονο άρωμα, με όσα αρώματα το έχω συνδυάσει τα έχει σκεπάσει απόλυτα, σαν να μην υπάρχουν. Επίσης, αφήνει και στα χέρια μυρωδιά αλλά αυτό δεν είναι και μεγάλο πρόβλημα. Και επειδή είμαι αρχάριος στο diy ρώτησα τα παιδιά από τους Alchemists και μου είπαν κι αυτοί ότι όντως το άρωμα είναι ολίγον τι χάλια. Δεν πειράζει, πάμε γι' άλλα :D :bye: [/justify]

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 26, 2017, 09:06 »
Ε τώρα πια μπορείς να μας πεις τη γνώμη σου για το καρπούζι. ;D
Ένα καλό καρπούζι, ατμίζει κανειειειεις  :bravo_encouragements:
Επαναφέρω το ερώτημά μου που χάθηκε, μήπως το δει ο specrtum. :)

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 856
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 26, 2017, 09:59 »
Η γνώμη μου - αν σε ενδιαφέρει - για το καρπούζι, είναι οτι είναι μέτριο... Στη γεύση, μου δείχνει σαν να περιέχει και λίγο πεπόνι... Έχω δοκιμάσει διάφορα και δεν βρήκα κάτι καλύτερο, εκτός από της TPA που χρειάστηκε να βάλω 20% για να το καταλάβω... Χειρότερα πολύ ήταν της Flavour west, Inawera, Capella, Flavourart... Το συγκεκριμένο λοιπόν το κατατάσω στη 2η θέση και νομίζω πλέον οτι δεν υπάρχει άρωμα καρπουζιού με πιστότητα...


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 26, 2017, 12:28 »
Επαναφέρω το ερώτημά μου που χάθηκε, μήπως το δει ο specrtum. :)
Το βλέπω, αλλά πρέπει να δοκιμάσω άλλα πριν...
Υπομονή άλλη μια βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 02, 2018, 23:18 »
Καλησπερα σας
Για δευτερη φορα η φραουλα της ΑΤΜΟΣ εγεινε υποτονικη η γευση της μετα απο 1 μηνα ωριμανσης.
Μηπως αλλαξε η εταιρια κανενα συστατικο ή ειναι δικο μου?
Εχει τυχη σε καποιο αλλο μελος?
Φαινεται και απο τχρωμα της ποιο ανοικτο απο πριν.
Και το ξερω πολυ καλα και το χρωμα και την γευση της συγκεκριμενης φραουλας μετα απο 2 χρονια σχεδον καθημερινης επιλογης σαν αρωμα. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 856
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 07:33 »
Και σε μένα έτυχε πρόβλημα με το συγκεκριμένο άρωμα... Το 1ο φιαλίδιο που αγόρασα,μάλλον είχε ανοιχτεί απο το κατάστημα και έδειχνε να είχε ξεθυμάνει... Αγόρασα 2ο απο άλλο κατάστημα και δεν ήταν τόσο χάλια όσο το 1ο, αλλά κι αυτό δεν ήταν σωστό... Ημερομηνία παραγωγής 26/5/17 το 1ο και 29/5/17 το 2ο. Μίλησα με τον δημιουργό και του τα έστειλα για έλεγχο... Μου είπε πάντως οτι δεν άλλαξε κάτι στη συνταγή...

Το δικό σου τι ημερομηνία παραγωγής έχει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110678 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159895 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515348 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303280 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530815 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801641 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11068 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet