vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 5 χρήστες
Xameno_Skli, akis91, white varadero, Tem, manoslykos

Twitter

ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 31, 2016, 13:22 »
Συνολικά 5%. Αν το θέλω πιο γλυκό βάζω περισσότερο κόκκινο, αν το θέλω πιο ξινό βάζω περισσότερο πράσινο. :)

Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 21, 2016, 14:23 »
Παιδιά το πεπόνι της atmos σε τι αραίωση παίζει? Σκέφτομαι να το ρίξω σε βάση White label ice για να δώσει λίγη δροσιά ή θα μου αλλοιώσει το άρωμά  λέτε ?

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 21, 2016, 17:27 »
Για το πεπόνι δεν γνωρίζω. Νομίζω κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι η εταιρία προτείνει 2%. H white label όμως είναι αρκετά έντονη σκέτη. Ισως προτιμήσεις να την αραιώσεις με απλή βάση. Αν το κάνεις ξεκίνα με 2 μέρη απλή και 1 μέρος white label, δοκίμασε και βλέπεις αν τη θες πιο έντονη ή όχι.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 21, 2016, 18:14 »
Γνωστός φρουτάκιας... ;D

Από τους πρώτους που πήρα πράσινο και κόκκινο μήλο τη μέρα των εγκαινίων (κάπου προς το τέλος του 2011) αν θυμάμαι καλά... :palios:


Ωραία και τα δύο με με μεγαλύτερη προτίμηση στο πράσινο...



Μετά πήρα πεπόνι το οποίο το χάρισα αμέσως μετά τη δοκιμή (πολύ γλυκό για εμένα) :nope:

Συνέχισα με πορτοκάλι το οποίο κατανάλωσα σε πολλάαα λίτρα... :delicious2:



Και εδώ και τρία χρόνια είμαι σταθερά με Apricot και μέχρι στιγμής δεν το έχω βαρεθεί καθόλου... μα καθόλου... :baby: :dance:




Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 22, 2016, 01:21 »
tsiv το βερυκοκο δεν μοιαζει αρκετα με το ροδακινο??:confused1:

Και κατι ακομα,το πορτοκαλι ειναι ΤΟΟΟΟΣΟ καλο ??

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 18, 2016, 23:48 »
Έπεσε στα χέρια μου ένα μπουκαλάκι ροδάκινο. Έφτιαξα λίγο 50/50 (5%) και παρόλο που είχα διαβάσει καλά λόγια, προσωπικά δε με ενθουσίασε. Μου βγάζει μια λαστιχίλα να το πω; Σα να μασάω σαγιονάρα; Κάτι τέτοιο. Θα του ρίξω λίγο Vanilla Custard ή Bourbon κι ότι βγει...

Κρίμα που δεν τσ βρήκαμε, γιατί από μυρωδια σκίζει. Παραλίγο να το πιω από το μπουκαλάκι  ;D

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 19, 2016, 00:53 »
Οι καθαρα προσωπικές και υποκειμενικές μου απόψεις, όσο τα θυμάμαι τα αρώματα  όταν τα χρησιμοποίησα:

Apricot: Η μυτη μου έχει φοβερή ευαισθησία σε αυτό το άρωμα. Οτιδήποτε περισσότερο απο 1 σταγόνα στα 10(!) ml μου φαίνεται ανυπόφορο. Τωρα καταλαβαίνω τους . . . σκύλους!
Μια σταγόνα στα 10 ml είναι μια χαρά για τα γουστα μου.

Muscat: Θυμίζει όντως σταφύλι μοσχάτο (μεγάλος fun της συγκεριμενης ποικιλίας σταφυλιου) καλό για αλλαγή, αλλα για όλη μερα κουράζει

Coconut: δεν με εντυπωσίασε πολύ, μου έφερνε και μια ελαιώδη(?) γευση που και που.

Pineapple: Ομοίως με το coconut. Ενω είχε τα φόντα να ειναι πολύ ωραίο άρωμα και απο το μπουκαλάκι μυρίζει απίστευτα ωραία, ορισμενες φορες μου έβγαζε μια αδιόρατη οσμή σαν καμενο πλαστικό ή κατι τετοιο που με απώθησε.

Cherry: Δεν μου άρεσε πολύ, αλλα δεν έχω βρει και καποιο που να μου αρέσει ουτως ή άλλως σε καμμία εταιρία. Πολύ δυσκολο άρωμα για να το μιμηθείς και να μη βγει σιρόπι του βήχα Χώλς ή ξεθυμασμένη κολώνια.

Mango: Οταν βγήκε ενθουσιαστηκα, σε 1 μηνα το βαρέθηκα. Καλό είναι πάντως. (Και βαριέμαι εύκολα απο ότι φαίνεται).

Figue: Ενδιαφέρον. Πιο πολύ μου θυμίζει (μισο?)ξεραμένο παρα ωμό συκο. Πάει και αυτό στην τεράστια κατηγορία "καλό για αλλαγή" και "ενδιαφέρον για μίξεις". Για all day, δνε νομίζω.

Watermelon, Melon:  Πολύ καλα για την κατηγορία τους αλλά γρήγορα τα βαριέμαι και αργω πολύ να επιστρέψω σε αυτά.

Soursop: Το δοκίμασα σε μαγαζί, δεν ήταν καθόλου του γουστου μου, και δεν μπορώ να το συγκρινω με το αντίστοιχο φρουτο, αφου πρώτη φορά άκουγα ότι υπάρχει τετοιο φρουτο.

Blue/black/rasp/*-berry: Δεν εκφέρω γνώμη γιατί πλέον αυτες οι γευσεις δεν μου αρέσουν γενικα (και απο καμμια εταιρία) εδω και καιρό και έχω ξεχάσει πως ήταν. Αν θυμάμαι παντως καλά δεν μου είχαν κανει κακή εντύπωση.

Maracuja: (Passiflora/Passion fruit) Δεν ήταν του γουστου μου, αλλα γενικά αυτό το συγκεκριμενο άρωμα δεν είναι του γουστου μου ανεξάρτητα εταιρίας απο ότι φαίνεται. Δεν μου φάνηκε όμως και κατώτερο από άλλων εταιριών που έχω δοκιμάσει. Ενδιαφέρον για μίξεις (μερικές σταγόνες).

Sultanina : Ναι! το δοκίμασα και αυτό! Πιανει καλα τη γεύση που έχει η ομώνυμη ποικιλία σταφυλιών όταν αρχίζει και κιτρινίζει τοΣεπτέμβρη. Εχει και μια αδιόρατη "χημική" μυρωδιά η οποία λογικά θα φεύγει με παλάιωση (λέω λογικά γιατί δεν παλαίωσα ποτε τα λίγα ml που έφτιαξα).
Πάει και αυτό στην τεράστια κατηγορία "καλό για αλλαγή" και "ενδιαφέρον για μίξεις". Οχι για all day ή μόνο του.

Αυτό το αγόρασα χωρίς δοκιμή νομίζοντας εκ παραδρομής ότι ήταν άρωμα ξεραμενης σταφίδας. Δυστυχώς δεν ήταν, και μακάρι η Atmos Labs (ή οποιαδήποτε εταιρία) να έβγαζε κατι τετοιο (μυρωδιά ζυμωσης σακχάρων του σταφυλιου) γιατι θα ήταν πολύ χρησιμο σε μίξεις που θα προσπαθουσαν να μιμηθουν μη αρωματικους καπνους πίπας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2016, 01:12 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 19, 2016, 01:20 »
Παντως σε βρισκω κατα ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟ με τα αρωματα της ATMOS....... :lotpot: :lotpot: :lotpot: Περα απο την πλακα ομως θα συμφωνησω εν μερη μαζι σου!!!!



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

.....καμια καινουργια συνταγουλα εχουμε,μηπως και ξυπνησουμε λιγακι τους γευστικους μας καλυκες ??

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2016, 01:29 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 19, 2016, 01:22 »
Δεν είναι άσχημα, εγώ (η οσμή μου) είμαι περίεργος.
Αντίστοιχη γκρίνια έχω για τα περισσότερα αρώματα των περισσότερων εταιριών.
Ειδικά τη "χημικίλα" και ένα μόριο χημικίλας αν υπάρχει με ενοχλεί.

Και βαριέμαι πολύ ευκολα πολύ απότομα και οριστικά ένα άρωμα  δυστυχώς!

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 19, 2016, 01:23 »
.....καμια καινουργια συνταγουλα εχουμε,μηπως και ξυπνησουμε λιγακι τους γευστικους μας καλυκες ??


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Α!!! και κατι ακομα......μπας και εχεις δοκιμασει τα τρια καινουργια αρωματα της atmos??

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 19, 2016, 01:50 »
Αν εννοείς τα Ice, Caramagic, και Sweety,
Το Sweety το χρησιμοποιώ σε όλα τα καπνικά (1-2 σταγόνες στα 10 ml, παραπάνω δεν μου αρέσει) και δίνει βάθος ευχάριστη γλυκάδα και στρογγύλεμα.
Είναι το καλύτερο απο τα τρία, και πολύ χρήσιμο στις μίξεις.
Από μόνο του δεν το έχω ατμίσει.
Το Caramagic, δεν έχω βρει ακόμη που ταιριάζει(για τα γουστα μου παντα). Ενω μυρίζει καπως σαν καραμέλα που είναι ενθαρρυντικό, σε καπνικά μάλλον τα "έπνιξε" και σε φρουτένια δεν μου άρεσε. Ισως χρειάζεται λιγότερο απο 1 σταγόνα στα 10 ml πάντα για τα δικά μου γουστα άλλος μπορεί να ρίχνει και 1ml στα 10 ml και να το απλαμβάνει.
Αυτό που δεν μου άρεσε είναι το Ice. Ακόμη και 1 σταγόνα στα 10 ml φαίνεται να καλύπτει σχεδόν κάθε άλλη γεύση και το παράξενο είναι πως δεν είναι δυνατή γευση σαν το Apricot, απλά φαίνεται σαν να κρυβει τις υπόλοιπες,αλλα και σκέτο που το δοκίμασα δεν με ενθουσιασε καθόλου.
Παντως στα περισσότερα απο τα αρώματα της Atmos χρησιμοποιώ κλασμα της συνιστώμενης αναλογίας και πάλι δυνατά μου φαίνονται.

Απο συνταγές θεωρητικά ψάχνομαι, αλλα δεν έχω σχεδόν καθόλου χρόνο για να ασχοληθω καπως σοβαρά πχ να δοκιμάσω τις συνταγές με separate steeping του kostas44(νομίζω)

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 19, 2016, 01:57 »
 Οχι πανο......λαθος δικο μου γιατι δεν στα διευκρινησα!!!!!
ROSEHIP
SAGE
SENCHA

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2016, 02:01 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 19, 2016, 02:07 »
Ουτε που το τόλμησα!
Υπάρχει κι το TZATZIKI, το οποίο θα δοκιμασω όταν βγουν τα αρώματα KONTOSOΥVLI και KOKINELI

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 19, 2016, 02:09 »
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2016, 11:24 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 25, 2017, 21:55 »
Μάνγκο: κουραστικό μόνο του, αλλά στρογγυλεύει γεύσεις πάσης φύσεως
Ροδάκινο: προσοχή στις μίξεις, σκεπάζει τα πάντα - ακόμα και τον ατμοποιητή και τα δάχτυλα (για 48 ώρες). Φυσικά, αν μας αρέσει το φρούτο, συστήνεται ανεπιφύλακτα.
Πράσινο μήλο: αν και αρέσει στους περισσότερους, στους αρωματάκηδες θεωρώ πως το κόκκινο υπερέχει. Ίσως το πράσινο μπορεί να παίξει το ρόλο του μάνγκο, αλλά δεν πειραματίστηκα.
Κεράσι: μια χημεικίλα την βγάζει για μένα, αλλά αρέσει σε πολλούς.
Πορτοκάλι και καρπούζι περιμένουν 2 χρόνια τη σειρά τους για δοκιμή. Μπορεί να μην υπάρχει επετηρίδα πια, αλλά με τα αρώματα που πήρα τω καιρώ εκείνω...
Ε τώρα πια μπορείς να μας πεις τη γνώμη σου για το καρπούζι. ;D
Ένα καλό καρπούζι, ατμίζει κανειειειεις  :bravo_encouragements:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237040 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13979 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084876 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35210 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy