vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« στις: Μαΐου 30, 2016, 21:18 »
ΑΠΟΨΕΙΣ - ΓΝΩΜΕΣ - ΣΧΟΛΙΑ για ολα τα φρουτενια αρωματα της ATMOSLAB !!!

Καλη σας ατμοδιασκεδαση !!!
 :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
1.BLUEBERRY
2.FIGUE
3.MUSCAT
4.SOURSOP
5.APRICOT
6.BLACKBERRY
7.BLUE RASPBERRY
8.COCONUT
9.CHERRY
10.MANDARINE
11.LIME
12.MANGO
13.GREEN APPLE
14.PINEAPPLE
15.WATERMELON
16.MELON
17.ORANGE
18.PEACH
19.BANANA

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2016, 21:33 από Stratos Xilog »

Συνδεδεμένος gfilip

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 30, 2016, 22:57 »
Το πεπονακι για εμενα ειναι απο τα κορυφαια

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 30, 2016, 23:07 »
 gfilip εχεις δοκιμασει καποιες αλλες γευσεις απο τα φρουτα που διαθετει η atmos και να μας πεις τις εντυπωσεις σου?? :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2016, 23:13 από Stratos Xilog »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 30, 2016, 23:17 »
Μάνγκο: κουραστικό μόνο του, αλλά στρογγυλεύει γεύσεις πάσης φύσεως
Ροδάκινο: προσοχή στις μίξεις, σκεπάζει τα πάντα - ακόμα και τον ατμοποιητή και τα δάχτυλα (για 48 ώρες). Φυσικά, αν μας αρέσει το φρούτο, συστήνεται ανεπιφύλακτα.
Πράσινο μήλο: αν και αρέσει στους περισσότερους, στους αρωματάκηδες θεωρώ πως το κόκκινο υπερέχει. Ίσως το πράσινο μπορεί να παίξει το ρόλο του μάνγκο, αλλά δεν πειραματίστηκα.
Κεράσι: μια χημεικίλα την βγάζει για μένα, αλλά αρέσει σε πολλούς.
Πορτοκάλι και καρπούζι περιμένουν 2 χρόνια τη σειρά τους για δοκιμή. Μπορεί να μην υπάρχει επετηρίδα πια, αλλά με τα αρώματα που πήρα τω καιρώ εκείνω...

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 30, 2016, 23:25 »
spectrum   ειναι το ροδακινο τοσο εντονα αρωματικο?? να φανταστω πως δεν προτεινεις πανω απο 10 στ στα 10ml !!! ανταποκρινετε στο πραγματικο αρωμα του ροδακινου ??

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 30, 2016, 23:46 »
Καλησπερα σας.
Φραουλα απο της καλυτερες που υπαρχουν και φυσικα Πεπονι απλα απαιχτο.
Συνδιασμος και των 2 παραπανω αρωματων με τελεια γευση αρωμα και επιγευση. :)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 31, 2016, 00:01 »
Μεταφερθήκαμε στο σωστό μέρος 
spectrum   ειναι το ροδακινο τοσο εντονα αρωματικο?? να φανταστω πως δεν προτεινεις πανω απο 10 στ στα 10ml !!! ανταποκρινετε στο πραγματικο αρωμα του ροδακινου ??
Ναι σε όλα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 31, 2016, 00:43 »
spectrum thnx και εχεις δικιο για το ''λαθος'' σημειο του θεματος :thumpup:


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τα πιο ''ιδιαιτερα'' αρωματα οπως π.χ το soursop τα εχει δοκιμασει καποιος??? :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2016, 00:53 από Stratos Xilog »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 31, 2016, 09:33 »
Το ροδάκινο (που είναι το λατρευτό μου φρούτο) το χρησιμοποιώ στο 5%΄εδώ και δύο χρόνια.
Το πεπόνι καλό, η φράουλα καλύτερη, το Blue raspberry πολύ δροσερό, αν και δεν έχω δοκιμάσει άλλης εταιρίας.  Από το lime θα περίμενα εντονότερη γεύση. Και το κόκκινο και το πράσινο μήλο, ευχαριστα, τα χρησιμοποιώ μαζί. :)

Συνδεδεμένος gfilip

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 31, 2016, 09:44 »
Εχω δοκιμασει ροδακινο και κερασι,τα οποια ομως βρηκα πολυ εντονα.Τα χρησιμοποιω κυριως σε μιξεις με αλλες γευσεις(βανιλια σοκολατα)

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 31, 2016, 09:51 »
gfilip δηλαδη τι δοσολογια κανεις και σου βγαινει τοσο εντονο το αρωμα του ροδακινου???  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος diego

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Θα Φάει η Μύγα Σίδερο και το Κουνούπι Ατσάλι...
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 31, 2016, 10:06 »
blueberry: πολύ δυνατό και έντονο σε άρωμα και γεύση, οχι απαραίτητα μπουχτικο, η οπως περιγράφετε το ροδάκινο, εχει μια τάση να βγαίνει στην επιφάνεια έστω και με πολύ μικρο ποσοστό, (0,1% η 0,02μλ στα 20μλ) σαν να αρνείται να διασπαστή και να ομογενοποιηθεί με τα άλλα αρώματα, θέλει να παραμείνει ανεξάρτητο, πολυ ξεροκέφαλο, δεν τα βρισκω μαζι του, αλλα ευτυχώς αρέσει της μάνας μου, οποτε δεν παει χαμένο (οπως καταλάβατε εχω προσπαθήσει και εχω αφιέρωση αρκετό χρόνο μαζί του).
Βγαζη κυριος μια γλυκαδα, με μια αίσθηση πολυ λιγο όξινου στο τελος (διορθώστε με αν διαφωνείτε) οποτε ισορροπεί, σε μεγαλα ποσοστά η απο μονο του σε μείγμα δίνει και ελαφρώς μια δροσιά, εικάζω σαν μενθολη ενα πράμα.  
Ταιριάζει με ολα τα φρούτα (εστω αυτά που εχω εγω) άσχετος αν στο μείγμα λόγο του ξεροκέφαλου που το διακατέχει  θα εχει πάντα τον πρώτο και το τελευταίο λόγο, δένει καλα (αν αυτο ειναι δυνατον) με ολα τα οινοπνευματώδη και γενικά τα drinking αρωματα, εκτος ισως απο τους καφέδες, σε καπνικό το εχω δοκιμάσει με αγρινιο (γενικα το αγρινιο παει με ολα σχεδον τα φρουτενια) με velvet και με gina, με gina μια αηδία και μίση, δεν φταίει όμως το blueberry το gina φταιει, άλλα ο συνδυασμός αυτος αρέσει, οχι στην μάνα μου αλλα σε εναν φιλο μου (?????)  
αυτα πρέπει να παω δουλειά τα υπόλοιπα αρώματα άλλη μέρα

"άβυσσος ο ουρανίσκος του ανθρώπου"

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:23 »
diego  να΄σαι καλα για την αναφορα σου και περιμενουμε τα επομενα σχολια σου για τα υπολοιπα φρουτενια αρωματα που εχεις δοκιμασει :thumpup: ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:26 »
Λίγα έχω δοκιμάσει και στα λίγα θα παραμείνω καθώς τα DIY τα έχω κόψει. Δεν υπάρχει λόγος όμως να κρύψω τα συμπεράσματά μου!
1) Μάγκο: Ήμουν από αυτούς που το δοκίμασαν πριν την κυκλοφορία του, μαζί με τα υπόλοιπα μέλη της ALT. Υπερβολικά γλυκό και άφηνε μια αίσθηση πούλπας. Σε κάποιους συνδυασμούς προκαλούσε αηδία, ιδιαίτερα με μπισκότο.
2) Blackberry: Σαν γεύση ελαφριά. Καθόλου οξύτητα και το μόνο που θυμίζει βατόμουρο είναι αυτή η γήινη αίσθηση και ένα γρατζούνισμα στο λαιμό. Έπαιζε ωραία με σοκολάτα αν θυμάμαι καλά.
3) Πορτοκάλι και μανταρίνι: Τα βάζω μαζί γιατί έχουν την ίδια συμπεριφορά. Άρωμα από το μπουκαλάκι φανταστικό. Θέλει πάντα ανακάτεμα όπως και το τελικό υγρό που τα περιέχει καθώς κάποια έλαια ανεβαίνουν στην επιφάνεια. Η γεύση για τις δύο πρώτες τζούρες φανταστική. Μετά γίνεται βαρετή και θυμάμαι ένα άσχημο κάψιμο στο λαιμό.
4) Φραόυλα: Σκέτη, με σοκολάτες, μπισκότα, βανίλιες, ακόμα και κατά λάθος με Liqua French Pipe (που έδωσε τούμπανο αποτέλεσμα), απλά υπέροχη και παραμένει κατά τη γνώμη μου ίσως η καλύτερη φράουλα που έχω ατμίσει (αν δεν έχει αλλάξει).

Υποσημείωση: θεωρώ ότι η ALT όταν έγινε, ήταν ίσως η πιο πρωτοπόρα κίνηση στα χρονικά. Κρίμα που περιορίστηκε μόνο σε ένα υγρό. Όπως επίσης κρίμα που ο Πάνος δεν ασχολείται πια με το φόρουμ. Οι γνώσεις του βοήθησαν πολλούς στις "παλιές" εποχές.

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΡΟΥΤΕΝΙΑ ΑΡΩΜΑΤΑ by ATMOS LAB
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:29 »
Τα πιο ''ιδιαιτερα'' αρωματα οπως π.χ το soursop ή το muscat τα εχει δοκιμασει καποιος???


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Cruiser79  Σε ευχαριστουμε πολυ για τα σχολια σου.Να εισαι καλα!!! :thumpup: :bye:


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ    το κοκκινο και το πρασινο μηλο σε τι αναλογια τα κανεις μιξη και τα δυο??
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2016, 11:58 από Stratos Xilog »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110664 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159870 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515338 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146480 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303276 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530802 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801634 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40993 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet