vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

188 επισκέπτες, 11 χρήστες
dkostas, JohnDag, petra, thanos1071, Tsimio, Koggiot, Buliwyf, maprix, polydimi5, petr@n, camber

Twitter

Rose V2 Stumpy Clone: Ένα σέρτικο ριβγιου για τον καλυτεροτερότερο ατμοποιητή

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
μπήκε παραγγελια αυτός: https://www.fasttech.com/products/2877000
και με την έκπτωση με 12 ντόλαρς
πασχαλινό δωράκι στον εαυτό μου μαζί με το zero mini sxk :thumbsup_move_1:
Τι εκπτωση παίζει αδερφέ ?

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Έχω παραγγείλει κι εγώ τούτον.

Προς το παρόν είναι in the mail :)


αυτός είναι ο μεγάλος ο παλιός
τον είχα αυτόν αλλα τον έδωσα σε ανταλλαγή όταν άρχισα το ni200 και δεν με βόλευε
αν είναι το ίδιο καλός με αυτόν που είχα θα τον ευχαριστηθείς
έχει πολύ καλή γεύση και απροβλημάτιστος

@Injen
https://www.fasttech.com/forums/promotions/t/2119212/fasttech-labor-day-sale-sitewide-15-off-code

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
εγω πηρα τον Stumpy 316SS.

Scheduled Ship Date: 5/9/2016


Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Να σαι καλά φίλε μου τον χτυπησα και γω με την έκπτωση , σ ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Πολυ ωραια παρουσιαση αλλα στα αρνητικα βαλε δυο ακομα:
1. Δεν παιρνει γυαλινο τανκακι (καποιοι το προτιμουν απ το πλαστικο)
2. Σχετικη δυσκολια ευρεσης ανταλλακτικων (σαν ατμοποιητη αναφορας βαζω τον καυφουν που βρισκω ανταλλακτικα οτι ωρα να ναι ακομα και σε περιπτερα)


Στάλθηκε από το SM-T705 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Εχουμε link για τον αυθεντικο?
Λιγο off topic αλλα εαν ναι για βοηθηστε παρακαλω!

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Εδώ αλλά νομίζω ότι είναι out of stock http://www.edenmods.co.uk/rose.html

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Δεν είναι διαθέσιμος.

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Αισιως κι εγω κατοχος του κοντου (stumpy) V2.
Ειναι ο πρωτος μου MTL και ερχομενος απο τον Griffin μπορω να πω, jesus, ειναι σφιχτη η τζουρα. 
Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, κανενα ιχνος διαρροων, κατα τη χρηση/μεταφορα. Πανευκολο κλεισιμο και ελεγχος των υγρων.
Προσωπικα βρηκα το στησιμο του ευκολοτερο απο οτι περιμενα, αυτη τη στιγμη ειμαι με 1.35Ω με contact coil 2.5mm απο 0.45 Kanthal στα 20W. Η γευση ειναι πυκνη, το ντουμανι μετριοπαθες (επιτελους, μπορω ευκολοτερα να εχω αυτο αντι του Griffin σε εξοδο, οπου απλα γεμιζα το χωρο με ομιχλη μεσα στο τεταρτο).
Στα αρνητικα του. Το δικο μου εχει κοντη 510 βιδα. Ο Tesla Nano δεν τον βλεπει, ο iStick 60TC 9/10 περιπτωσεις θα τον δει, 1/10 θα μου βγαλει "no atomizer". Ξεβιδωνω τη βιδα αρκετα, θα την δει ο Tesla αλλα αν τον βγαλω και ξαναβαλω η 510 βιδα θα εχει πατηθει παλι μεσα και ξανα τα ιδια.
Θεωρω ως αρνητικο τη χρηση PC Tank. Πρεπει να διαχωρισω τα υγρα που εχω σε αυτα που εχουν αρωματα που ειναι κατεγεγραμμενα ως Tank Crackers. Δυστυχως δεν εχω βρει πουθενα ανταλλακτικο με γυαλι. 
Συνολικα μου αρεσε σαν ατμοποιητης και σιγουρα θα τον χρησιμοποιω. Αλλη εμπειρια με MTL δεν εχω ωστε να μπορω να συγκρινω. Θα ηθελα στο μεγιστο του να ειχα λιιιιιιγο περισσοτερο αερα, αλλα οκ καταλαβαινω πως ειναι αυτο που ειναι.

ΥΓ. Α, το γεμισμα του ειναι πανευκολο και χωρις να τον γυρισω αναποδα και ξεβιδωσω, κλεινω juice control και απλα ξεβιδωνω το top cap, σηκωνω λιγο (το κραταει το o-ring πανω στο Mouth tip) και στο κενο που δημιουργειται χωραει να μπει δοσομετρητης και ευκολα γεμιζει.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Φίλε Rbmkn4 πως κλείνεις τις τρύπες με το βαμβάκι στο στήσιμο που κάνεις;

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
To zalaros:
Φίλε, ψιλοντρέπομαι να δείξω το στησιμό μου... Δεν είμαι και κάνας μάστερ κόιλερ ναούμ  :laugh1:


Το  iPant
Όχι, όχι και πάλι όχι! Ευτήχως δεν θέλει NRN και π@π@ριές.  :thumpup:

Να μη ντρέπεσαι καθόλου, φόρουμ είναι όχι ιερά εξέταση.

To nrn δεν είναι π@π@ρια :nope:

Κατά τα άλλα, πολύ καλή παρουσίαση!

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Περναω το βαμβακι απο τη σχισμη, το διπλωνω αλλη μια φορα απο πανω και με κατευθυνση μεσα στο κεραμικο, το οδηγω στην αλλη σχισμη, περναω, διπλωνω απο πανω ξανα, το κουρευω και το ακουμπαω διπλα στην αντισταση μεσα στο κεραμικο οτι εχει μεινει.

http://https://www.youtube.com/watch?v=ttQJPkrNB_Q

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Με διάμετρο αντίστασης 2,5mm, σφηνώνεις τόσο πολύ βαμβάκι στις οπές;  :hmmm: :confused1: :o
Και σου τροφοδοτεί σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ειναι δικο μου το παραπανω βιντεο, απλα δειχνει τη διαδικασια (φανταζομαι καλυτερο απο την περιγραφη μου).
Αυτο που κατι δεν κανω σωστα ειναι που στη τζουρα μου κελαριζει (gurgle) που δεν εχω καταλαβει ακομα που οφειλεται. Θα δοκιμασω στησιμο οπου απλα διχοτομειται το βαμβακι προς τις δυο οπες.

Επισης φανταζομαι οτι σε αντιθεση με τους αλλους επισκευασιμους που εχω, δεν τιθεται θεμα καθαρισματος της αντιστασης με καψιμο της και μετα στο νερο. εκτος αν το εχει δοκιμασει κανεις με επιτυχια (αλλα φανταζομαι οτι ειναι επικινδυνο χωρις posts που πιανει η αντισταση, φανταζει ευκολο να περασει νερο μεσα στον ατμοποιητη)

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Εγώ ακόμη παλεύω να πετύχω καλή τροφοδοσία για αυτό ρωτάω αυτές τις λεπτομέρειες. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και τίποτα δεν πετυχαίνει :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135732 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084175 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34904 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 88 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9450 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114661 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos