vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Apollo RDA XTR (κλώνος)

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 01, 2016, 12:50 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,825.msg979604.html

Ψάξου εδώ και θα σου λυθούν όλες οι απορίες σχετικά με αγορές από τους Κινέζους.

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 12, 2016, 09:41 »
Κι εγώ παρέλαβα χθες.... Δυστυχώς ο ανοιχτός πόλος έχει μικρότερο πάχος απ'οτι πρέπει και δε πιάνει πάνω στους εσωτερικούς...κρίμα γιατί μόνο για αυτό τον πήρα... Θα ανοιξω ticket στη FT και θα ενημερωσω

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 24, 2016, 22:14 »
Περιληπτικά γιατί έχω απίστευτα νεύρα.

Μου 'ρθε και μένα ο κλώνος από FT, πάω με τη μία να αλλάξω πόλο να βάλω το τυφλό,
δεν έβγαινε ο άλλος με τίποτα (καλά δεν είχα και σοβαρά εργαλεία να το προσπαθήσω,
αλλά κάτι κατσαβιδάκια κινέζικα και κάτι allen key που έβαλα ή σπάσαν ή στράβωσαν).
Τον πέταξα στην άκρη και έφυγε για πούλημα χωρίς να ασχοληθώ παραπάνω.

Σήμερα, επειδή ερωτήθηκα γι' αυτόν και γιατί με έτρωγε η περιέργια, είπα να ξανα-ασχοληθώ
μαζί του. Ε ΛΟΙΠΟΝ, ΑΥΤΗ Η ΑΠΥΘΜΕΝΗ Π@Π@ΡΓΙ@ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ
ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ. Δεν έχω ιδέα πως αποδίδει στο άτμισμα και ούτε με νοιάζει, αλλά:

01. Ο πόλος όπως έγραψα δεν βγαίνει ή ίσως βγαίνει πολύ δύσκολα.
02. Τα parts του δε ταιριάζουν με του αυθεντικού, ούτε πόλοι, ούτε βάση, ούτε housings ούτε κεφαλή. Ίσως τα o-rings και οι βίδες.
03. Βίδες εννοείτε διαφορετικές από τον αυθεντικό.
04. Δεν έχει μέσα αποστάτη.
05. Η καμπάνα εσωτερικά κυκλικά δεν κάνει καμπύλη -που είναι και όλη η "μαγκιά"- είναι επίπεδη.
06. Φινίρισμα μέρα με τη νύχτα, ειδικά στις τρύπες τις μεγάλες περιμετρικά της κεφαλής γρέζια και κακά κοψίματα.
07. Το housing φαντάζει ψεύτικο σε σχέση με το αυθεντικό, σαν να είναι από φθηνό σίδερο/χαλκό/δεξερωαπομεταλλα.
08. Τα 2 parts του housing στριφογυρνάνε, δεν ξέρω αμά διορθωθεί αυτό άμα τα υπερσφίξεις.
09. Η κεφαλή μπαίνει βιδωτή (έχει extra σπείρες) και όχι βιδωτή + 2 orings κολλητά όπως στον αυθεντικό.
10. Και σαν να μην φτάναν όλα αυτά, τρως τυπωμένο στη μάπα -θες δε θες- και το Qorax. Τουλάχιστον δεν γράφει Ares Mares.

:wall:




« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2016, 22:22 από FML »

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 25, 2016, 21:46 »
Μου ήρθε και μένα εδώ και αρκετές μέρες από ft, παρέα μα τον cloud. Τον πήρα γιατί ήταν φτηνός, μόνο και μόνο για να δοκιμάζω τα DIY, να βλέπω σε τι φάση βρίσκονται. Τις 2 πρώτες μέρες δεν ασχολήθηκα καθόλου μαζί του, γιατί με βασάνιζε ο cloud. Όταν αυτός έστρωσε , είπα ν' ασχοληθώ. Πρώτο στήσιμο μονή αντίσταση 22mm σύρμα, δε θυμάμαι πόσο βγήκε. Πάω ν' ατμίσω στα 12-15w που συνηθίζω, τζούφια πράγματα. Ανεβάζω λίγο τα watt, τίποτα. Πολύς αέρας, λίγος ατμός. Αποφάσισα ν'αλλάξω τον πόλο, να βάλω τον ανοιχτό. Αμ δε. Κατσαβίδι τόσο λεπτό που προτείνουν εδώ δεν έχω, οπότε προσπάθησα με πένσα. Τίποτα. Φοβήθηκα μη τον χαλάσω οπότε αποφάσισα να κάνω άλλο στήσιμο. Διπλή αντίσταση με το ίδιο σύρμα, μου βγήκε 1Ω. 15watt τίποτα. 20 τίποτα. έφτασα στα 30 για να πάρω ατμό, αλλά σε κάθε τζούρα ο ατμοποιητής έκαιγε ολόκληρος. Ο πλαϊνός αέρας  σχεδόν κλειστός,ίσα που να φαίνεται μια τρυπίτσα. Θα προσπαθήσω πάλι πιο επίμονα με την πένσα μήπως ο ανοιχτός πόλος σώσει την κατάσταση κι αν τον χαλάσω τον χάλασα.  Απλά θα έχω χάσει 8 ευρώ. Σα να ήπια κάποιο βράδυ ένα ποτό παραπάνω...

Αποσυνδεδεμένος defsta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 25, 2016, 22:07 »
φιλε μου,  παρε μια χοντρη βελόνα ραψιματος ατσάλινη και θα κάνεισ την δουλεία σου. Τον έχω μήνες αυτον τον ατμο αλλα δεν τον έχω δουλέψει με τυφλό καθόλου για να σε βοηθήσω.
Με ανοιχτό πόλο όμως που τον δουλεύω, αν και δεν είμαι πολυ του dripping, παίρνω εξαιρετική γεύση και καλό ντουμάνι αλλα λίγο "τραχύ''.
Με ανοιχτο πόλο πρόσεξε να στάζεις δεξια-αριστ'ερα και οχι στο κέντρο γιατι θα σου κατεβάσει ζουμία στον πόλο του mod και δεν θα το πάρεις και χαμπάρι εύκολα.
Με τα βαμβάκια ισα να ακουμπάνε στο deck και οχι πολύ βαμβάκι μεσα μου έδωσε καλύτερη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 26, 2016, 00:19 »
Δυστυχώς πάλι αποτυχία.Δύο άνθρωποι παιδευτήκαμε 2 ώρες αλλά μάταια. Η βελόνα έσπασε. Επιστράτευσα μια γερή παραμάνα, στράβωσε. Δύο πένσες, μία για να κρατάει και μία για να γυρίζει, τίποτα. Φυσικά ο τυφλός πόλος απ' το ζόρι στράβωσε και χρειάστηκε πολύ ζόρι για να τον βιδώσω στη βάση. Έφτιαξα και μια πρόχειρη αντίσταση να δω αν δουλεύει ακόμα, ευτυχώς δούλευε. Τη Δευτέρα θα πάω σε μαγαζί με βίδες, πρόκες κλπ, να δω μη βρω καμιά λεπτή ατσάλινη πρόκα, απ αυτές που είναι για μπετόν, μήπως γίνει η δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 26, 2016, 01:27 »
@JOHNLF66
Τουλάχιστον εσύ κατάφερες να τον ανοίξεις. Εγώ τον έχω κανα δίμηνο και δεν τα κατάφερα. Τι στην κατάψυξη τον έβαλα, τι όλους τους φίλους, τι ένα γνωστό αγρότη που είναι σα ντουλάπα επιστράτευσα, ΤΙΠΟΤΕ.
Το μόνο που ανοίγει είναι το πάνω καπάκι και το afc.
Βασικά τον παράτησα νωρίς γιατί πήρα δύο V3 και χρησιμοποιώ τον ένα για τις δοκιμές υγρών,
Αυτόν με το κόκκινο κουτάκι που λέει qorax rda δεν έχεις???

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 26, 2016, 01:45 »
Ναι, αυτή τη π#@αριά..

Αποσυνδεδεμένος kglampr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 26, 2016, 05:53 »
Ήθελα να ήξερα με τι τον είχε σφιξει έτσι ο Κινέζος! 8€ ατμοποιητης αλλά σακατεψε ότι είχα μέχρι να αλλάξω τον πόλο! Με τις πλαγιές τρύπες ανοιχτές στο 1/4 κάνω άνετα τον διαιτητή!

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 26, 2016, 10:37 »
Χαχα..Σφυρίζει? Τελικά με τι εργαλείο ξεβιδωσες τον πόλο?

Αποσυνδεδεμένος kglampr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 26, 2016, 11:51 »
Με πολύ υπομονή! Βασικό βρήκα ένα πίρο να κρατάει σταθερή την φωλιά και τύλιγμα με πανάκι τον πόλο και πένσα.Και επαναλαμβάνω πολύ υπομονή! Περισσότερο ασχολήθηκα με το να ξεσφίξω τον τυφλό πόλο πάρα με το να τον στήσω για να ατμισω... Να τον έχω στήσει και δυο φορές στους τρεις μήνες που τον έχω... Με τον τυφλό πόλο μονή αντίσταση και ανοιχτό τον αέρα στο 1/4 εμένα μου σφύριζε δυνατά! :laugh1: Με τον ανοιχτό πόλο κλειστό τον αέρα και αντίσταση 1.2Ω μέσα στην φωλιά δεν ηταν άσχημος για μένα αυτό ήταν και το δεύτερο στήσιμο που του εκανα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2016, 11:59 από kglampr »

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 26, 2016, 22:30 »
Τελικά, τον έλυσα. Μ'ένα λεπτό καρφί κι έναν πίρο για κόντρα στη φωλιά. Όχι εύκολα, το καρφί έσπασε τρεις φορές μέχρι να γίνει η δουλειά. Ο πόλος βγήκε όταν είχε απομείνει ένας πόντος απ το καρφί και το έπιασα με πένσα.Έστησα με ss, 7 σπείρες, βγήκε 0,7Ω.  Κλείνω το δαχτυλίδι, ρουφάω και νόμιζα ότι ήταν κλειστό το mod. Τόσο τίποτα. Δε τράβαγε με τίποτα.Ανέβασα τα watt ,άνοιξα και λίγο το δαχτυλίδι του αέρα, αλλά έπαιρνα μόνο καυτό ατμό. Το γύρισα σε έλεγχο θερμοκρασίας, τα ίδια. Απλά τα πράγματα, συρτάρι....

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 10:09 »
Έχει ανακαλύψει κανείς κάποιο καλό κλώνο του Apollo; Απ ότι κατάλαβα αυτοί από Fasttech δεν είναι ότι καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος kglampr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 16:25 »
Από Fasttech είναι ο XTR δεν είναι ο κλασσικός και πρέπει να είναι και η μεγαλύτερη μουφα κλώνος που έχω αγοράσει ποτέ... ευτυχώς που δεν έκανε πάνω από 7$ αν και αυτά άχρηστα πήγαν  (προσωπική άποψη μου για αυτόν τον κλώνο δεν αξίζει ούτε καν 1$)

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Apollo RDA XTR (κλώνος)
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 15:35 »
Παίδες μια απορία.Αμα κοιτάζω απο πάνω τον apollo βλέπω κάτω το πάτωμα.Δεν έχω στήσει ακόμη γιατί ειμαι σίγουρος πως θα φευγει το υγρό μέσα απο τον πόλο και θα σκάει στο μοντακι.Σκέφτομαι κάτι λάθος ή μπα;
http://prntscr.com/ck7948

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9824 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478150 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy